Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Podłączenie radia Dacia Classic (AGC-1220RF) do Clio III
Autor Wiadomość
sebixbff 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.6 16v
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-02-18, 14:04   Podłączenie radia Dacia Classic (AGC-1220RF) do Clio III

Witajcie,

ostatnio spodobało mi się radio montowane w różnych modelach Dacii oraz kilku innych autach, czyli AGC-1220RF.

Chciałbym to radio zamontować do mojego Clio III. Wiem, że będę potrzebował przejściówkę ISO np. http://allegro.pl/zlacze-...6417967814.html aby radio móc w ogóle uruchomić. Radyjko, z tego co zdołałem tutaj przeczytać, ma sterowanie z kierownicy, jest nim pewne 8-pinowe złącze, z czego chyba 2 piny nie są wykorzystywane. Jak może niektórzy wiedzą, sterowanie z kierownicy w Clio III różni się nieco od tego, z pozostałych aut marki Renault czy Dacia, ponadto wtyczka do radia jest 6-pinowa. Zatem mogłoby się wydawać, że nie powinno być większych problemów. Czy istnieje realna szansa na podłączenie sterowania z kierownicy do tego radia, czy istnieją jakieś schematy, który pin w radiu odpowiada za co?

Ponadto mam pytanie dotyczące samego podłączenia ISO, w Clio mam również fabryczne głośniki w tylnych drzwiach, czy one będą normalnie działać?

Pozdrawiam

EDIT: Poszperałem jeszcze nieco po forum i znalazłem post laisar'a, który pisał, że można wtyczkę 6-pinową zmienić na 8-pinową (komputerową BLD-8).
Jest jeszcze jeden problem. Moje radio domyślnie nie posiadało odbierania połączeń itd (wtyczka od pilota jest żółta). Czy po zmianie wtyczki na 8-pinową jest możliwość sterowania radiem bez odbierania połączeń?
Ostatnio zmieniony przez sebixbff 2018-02-18, 15:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-18, 21:33   

A nie lepiej kupić na portalu odpowiedni pilot z okablowaniem ?
Rozpiskę złącz masz w kompendium

ISO obsługuje również tylne głośniki - musisz sprawdzić czy w przejściówce są podłączone wszystkie piny
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
sebixbff 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.6 16v
Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 2
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-02-18, 23:09   

jas_pik napisał/a:
A nie lepiej kupić na portalu odpowiedni pilot z okablowaniem ?


Byłoby to najprostsze rozwiązanie gdyby nie fakt, że w Clio III ten pilot jest zintegrowany z manetką (przełącznikiem) wycieraczek. Pewnie jest to do ogarnięcia, jednak ta manetka w Clio III jest podobno felerna. Wolałbym uniknąć grzebania w niej.

Na forum megane znalazłem ciekawy tutorial dotyczący montażu Media Nav do Megane II, jest tam poruszony temat sterowania pilota
Cytat:
Wyciągamy daszek z wyświetlaczem ciągnąc do góry, do wyświetlacza podłączona jest czerwona kostka 32 pin którą odłączamy. Złącze składa się z dwóch połączonych wtyczek, interesuje nas biała z 6 kabelkami, wyciągamy ją z czerwonej osłony podważając po bokach, resztę podłączamy z powrotem do wyświetlacza

Do wyciągniętej białej kostki lutujemy (lub podłączamy jeśli ktoś posiada piny) kabelki według schematu (nie sugerując się kolorami bo mogą być różne, tylko kolejnością kabli), z drugiej strony gotowe piny wpinamy do radia [...]


Twórca tutorialu również posiadał żółtą kostkę 6-pin. Wychodzi zatem, że również w manetkach nie wyposażonych w sterowanie telefonem jest możliwość sterowania radiem.
Ostatnio zmieniony przez sebixbff 2018-02-18, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne