Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Współpraca MN z innymi urządzeniami
Autor Wiadomość
Jozek957 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5dCi
Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-18, 22:07   Współpraca MN z innymi urządzeniami

Założyłem ten temat bo chciałbym, aby użytkownicy urządzeń (telefony, tablety, itp.) z różnymi systemami (Android, Windows Phone, iOS, itp.) podzielili się na forum doświadczeniami z zakresu współpracy Navii z tymi urządzeniami.
Jako pierwszy opiszę moje doświadczenia związane z połączeniem systemem Bluetooth z telefonem pracującym na Androidzie (Xiomi 4X). Po nawiązaniu łączności uzyskałem dostęp do:
1. AHA (moim zdaniem przereklamowane) – parę różnych kanałów, w tym kilka radiowych, hotele, punkty żywieniowe, pogoda ale wszystko podawane w formie audio w języku angielskim.
2. Telefon - odbieranie i nawiązywanie rozmów (dostępna książka tel i opcja wyszukiwania abonenta)
3. Współpraca z bardzo wieloma aplikacjami pobranymi ze sklepu Google Play np. z:
a. Aplikacją Youtube – po wyszukaniu w aplikacji na telefonie/tablecie materiału muzycznego lub playlisty z wieloma materiałami, możliwość wyboru kolejnych materiałów z pulpitu Navii oraz trochę upośledzona funkcja przewijania (trzeba przytrzymać dużej dwa trójkąciki na playerze). W danym momencie dostępna Informacja o tytule odtwarzanego materiału i wykonawcy. Brak informacji o kolejnych dostępnych utworach.
b. Aplikacje radiowe – podobnie jak Youtube możliwość wyboru kolejnych stacji radiowych (setki do wyboru). W danym momencie dostępna informacja o nazwie stacji i odtwarzanym utworze. Nie ma informacji jakie stacje są dostępne – wybieramy w ciemno.
c. Odtwarzacze mp3/audio plików dostępnych w telefonie/tablecie – jak przy radio (tytuł i wykonawca) Ograniczone przewijanie. Brak listy jaka jest dostępna (być może jakaś apka to wspiera, testowane nie).
d. Aplikacje video i TV oraz niektóre inne – głównie przekazują tylko kanał audio. Dobre gdy tablet wisi z tyłu np. dla dzieciaka a głos jest przez navii.
Uwagi: Większość apek wymaga włączenia w telefonie/tablecie dobrego Internetu. AHA wymaga dodatkowo włączenia w telefonie GPS. Funkcja telefonu oraz odtwarzacza mp3/audio nie wymaga internetu. Parę zdjęć z testu:

MEDIA.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 154,66 KB

 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-18, 23:23   Re: Współpraca MN z innymi urządzeniami

Dawno temu opisywałem i załączyłem film o współpracy MNE z SIRI - ale to było chyba ze 2 lata temu - nie znajdę - ale całkiem fanie to działa -:)
Jozek957 napisał/a:

1. AHA (moim zdaniem przereklamowane) – parę różnych kanałów, w tym kilka radiowych, hotele, punkty żywieniowe, pogoda ale wszystko podawane w formie audio w języku angielskim.

Kiedyś napisałem do twórców AHA że mogę im spolszczyć tą aplikację - bo już kilka takich aplikacji robiłem - ale ani be ani me ani kukuryku - nawet nie odpowiedzieli - widocznie ich to nie interesuje albo zrobia za 1000 krtonie większa kasę :)

Jozek957 napisał/a:
Większość apek wymaga włączenia w telefonie/tablecie dobrego Internetu. AHA wymaga dodatkowo włączenia w telefonie GPS.

Nie zauważyłem konieczności włączania GPS-u dla poprawnego działania AHA - podejrzewam że jest to bug XIAOMI - ale ja mam tylko zubożony iOS
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Jozek957 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5dCi
Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-19, 08:20   Re: Współpraca MN z innymi urządzeniami

[quote="jas_pik"]
Cytat:

Nie zauważyłem konieczności włączania GPS-u dla poprawnego działania AHA - podejrzewam że jest to bug XIAOMI - ale ja mam tylko zubożony iOS

Dla kanałów muzycznych nie ale u mnie dla opcji pogody, punktów żywieniowych i hoteli bez GPS nie wie dla jakiego regionu ma podać dane.
Ostatnio zmieniony przez Jozek957 2018-02-19, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 08:51   

Ja mam Nokię pracującą na Windows Phone, więc AHA mam z głowy.
Natomiast zadania podstawowe MediaNav wypełnia znakomicie:
-bezproblemowe jednorazowe sparowanie telefonu i później już każdorazowe automatyczne szybkie łączenie;
-dostęp do książki telefonicznej telefonu (bez zdjęć z kontaktów) oraz do historii połączeń;
-bezproblemowe odbieranie połączeń i wybieranie numerów poprzez MediaNav czy pilota przy kierownicy;
-głosowe odbieranie SMSów z głosową obsługą rozkazów i czytaniem treści SMSa, oraz możliwością oddzwonienia do nadawcy (wbudowana funkcja WP);
-odtwarzanie plików audio z telefonu po bluetooth.
 
Jozek957 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5dCi
Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-19, 09:04   

Dymek napisał/a:

-głosowe odbieranie SMSów z głosową obsługą rozkazów i czytaniem treści SMSa, oraz możliwością oddzwonienia do nadawcy (wbudowana funkcja WP);

Opisz szerszej tą funkcję (jak działa, czy stosujesz jakąś aplikację zewnętrzną itp.) Jestem ciekawy czy na Androidzie też można?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 09:53   

Napisałem- to nie apka, lecz funkcja wbudowana standardowo w sam system WindowsPhone 8.1.
Przychodzi SMS i sam telefon, lub system głośnomówiący- w tym wypadku MediaNav wycisza wszystko i kobitka (można wybrać faceta) melduje Wiadomość od ... (tu podaje nazwę z kontaktów). Możesz powiedzieć "czytaj" lub "ignoruj" Jak powiesz "czytaj", to czyta ci treść sms-a całkiem poprawnie po polsku, łącznie ze wszystkimi "buźkami". Kończy sugestią możesz powiedzieć "dzwoń" lub "zakończ" Jak powiesz "dzwoń" to dzwoni na ten numer a jak "zakończ"- mówi OK i się rozłącza. Podczas czytania SMS można się czasami polać ze śmiechu słysząc w miejscu ";-)" tekst w rodzaju "uśmiechnięta twarz puszczająca oko". Od paru lat już tego używam, ale nadal zaskakują mnie teksty opisujące różne rzadziej używane "buźki" w SMS :mrgreen:
Są ponoć jakieś apki tego typu na Androida, ale o ile mi wiadomo żadna nie działa tak dobrze i nie jest odpowiednio spolszczona.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-02-19, 15:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Jozek957 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5dCi
Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 31
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-02-19, 10:32   

Dzięki. Gdzieś na forum Jas_pik wspominał o aplikacji na androida "SMS, my Car and Me". Jak zdobędę to przetestuje. Chyba, że ktoś ma korzysta z tej lub innej, to niech się podzieli wiedzą.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-19, 15:26   

Ja mam dość starego androida - wersja 5 na Motoroli Moto G.
Multimedia działają nieźle jak opisane wyżej. Bez problemu działają aplikacje do odsłuchu książek jak Smart Audiobook Player lub Storytel.


Nie działa wybieranie głosowe, tzn jego aktywacja przyciskiem na pilocie, mimo, że ta sama funkcja używana ze słuchawek bluetooth działa na tym samym telefonie bez problemu.
Wyświetla się napis, że funkcja dostępna tylko z urządzeniami iOS... A fanów apla stać na lepsze samochody przecież ;>

Irytuje mnie w MNE menu do przełączania się między z wybieraniem numeru a ostatnimi połączeniami i książką telefoniczną.
I konieczność przejścia do książki telefonicznej i użycia przycisku szukaj i wpisywania na pełnej klawiaturze...
Szkoda, że nie działa wyszukiwanie kontaktów według starej technologii T9 - dajesz na numerycznej powiedzmy 2-3-2, a na wyświetlaczu oprócz wstępnie wprowadzonego numeru masz listę kontaktów, które pasują do liter [abc][def][abc], czyli np. Ada(m), Bea(ta) itd.

OT. Tęsknię do Noki E51. Tam jak miałem sparowane słuchawki i ktoś dzwonił, to telefon czytał mi głosowo imię i nazwisko z książki telefonicznej, już wtedy potrafił odczytać SMSy (chodź buźka to było jednak średnik, myślnik, zamknięcie nawiasu - ale też można się było pośmiać). Tyle, że fabrycznie nie było języka polskiego i trzeba było ściągnąć paczkę .sis ze strony nokii.
Na androidzie do dziś to nie jest standardem i każdy producent robi co chce.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne