Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2018-02-27, 22:58
Przegląd zerowy media nav
Autor Wiadomość
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-02-26, 17:56   Przegląd zerowy media nav

Czy w ramach przeprzęgu zerowego ASO ma obowiązek wgrać aktualizacje map ?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-26, 18:40   

Chyba nie mają obowiązku. :roll:
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-26, 18:43   

Masz 3 miesięczny okres na bezpłatne uaktualnienie map liczony od momentu pierwszego włączenia MN .
Ale pamiętaj najnowsze mapy na naviextras to chyba Q2/2017
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-02-27, 08:13   

Od włączenia? Ja musiałem podać datę kupna auta (datę z faktury) i na tej podstawie miałem podany termin wygaśnięcia, co mnie irytowało, bo to był jeden tydzień w plecy. Chyba, że w dniu wystawienia faktury, nawigację włączyli w salonie w czasie prac przy samochodzie.
_________________
Moja galeria
Ostatnio zmieniony przez michele 2018-02-27, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 08:31   

Domyślnie data włączenia to data zakupu. Myślisz, że ktoś będzie sprawdzał i potwierdzał, że klient przez np. miesiąc po zakupie nie włączał MediaNav?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 08:56   

Dymek napisał/a:
Domyślnie data włączenia to data zakupu. ?

To wg mojej wiedzy działa inaczej.
Od momentu zarejestrowania przez MN odebrania sygnału GPS zapisuje się on w systemie.
Przy połączeniu z portalem dacia.naviextras.com porównuje od datę zapisanego pierwszego włączenia MN z data aktualną i przez 90 dni pozwala Ci na bezpłatne ściągnięcie map o ile w tym czasie zostaną wydane przez ten portal .
Ale jak wspomniałem wcześniej - opóźnienie wydawania map przez ten portal jest takie że na dziś możesz ściągnąć z niego mapy oznaczone datą wydania Q2 2017 podczas gdy na uwolnionym MN możesz zainstalować właśnie wydane Q42017
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 10:08   

jas_pik napisał/a:
To wg mojej wiedzy działa inaczej.
Od momentu zarejestrowania przez MN odebrania sygnału GPS zapisuje się on w systemie

A tego się nie spodziewałem obserwując "zaawansowanie informatyczne" w systemach internetowych Dacii/Renault. :mrgreen:
Inaczej mówiąc- klient, który zakupił przykładowo samochód "salonowy" przez kilka miesięcy wystawiony do zabawy, jest w czarnej du... ? :-P
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-02-27, 11:37   

Dymek napisał/a:
Inaczej mówiąc- klient, który zakupił przykładowo samochód "salonowy" przez kilka miesięcy wystawiony do zabawy, jest w czarnej du... ? :-P

niby tak... ale zawsze mozna kupic farbe w sprayu i sobie ja przemalowac np. na piekny pomaranczowy czy inny kolorek... i juz nie bedzie taka czarna...
:-/

a ja sie dziwilem ze miesiac po wgraniu pokazaly sie nowe mapy i za byle g. chcieli kupe kasy... a Europe podzielili nie geograficznie tylko jakos polityczno-niepoprawnie na lepsza i gorsza czesc...
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-02-27, 12:11   

jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Domyślnie data włączenia to data zakupu. ?

To wg mojej wiedzy działa inaczej.
Od momentu zarejestrowania przez MN odebrania sygnału GPS zapisuje się on w systemie.
Przy połączeniu z portalem dacia.naviextras.com porównuje od datę zapisanego pierwszego włączenia MN z data aktualną i przez 90 dni pozwala Ci na bezpłatne ściągnięcie map o ile w tym czasie zostaną wydane przez ten portal .
Ale jak wspomniałem wcześniej - opóźnienie wydawania map przez ten portal jest takie że na dziś możesz ściągnąć z niego mapy oznaczone datą wydania Q2 2017 podczas gdy na uwolnionym MN możesz zainstalować właśnie wydane Q42017


Tak moze byc, bo ja musialem juz na samym poczatku placic za mapy jakies 100 ojro z tego co pamietam.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2018-02-27, 13:42   

Ja się irytowałem przez 1 tydzień, że mam krócej, a widzę, że nie którzy to nawet tego tygodnia nie mieli...
_________________
Moja galeria
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 13:42   

Największy hardcore to to, że na logikę, kupując nowy samochód powinniśmy dostać mapy, które są aktualnie dostępne do pobrania na naviextras. Tymczasem do końca 2017r sprzedawali MN z mapami z 2015 i jeżeli minęło te 3 miesiące od odpalenia MN, to dostajemy nowy samochód z mapami sprzed 2 lat bez możliwości bezpłatnej aktualizacji. Chociaż myślę, że to dało by się w Renault wywalczyć.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-27, 15:24   

Sorry , ale trochę nie bardzo kapuję. Mam rozumieć , że kolegom chodzi o uaktualnianie map, czy w ogóle o ich wgranie do nowej nawigacji ?. Z tego co widzę po pakietach w konfiguracji , wychodzi , że kupując nowe auto, powinniśmy mieć seryjnie wgraną podstawową mapę Europy Wschodniej w tym Polski. Natomiast chcąc tą rozszerzoną , trzeba dopłacić 300zł. Czy w wersji podstawowej są nieaktualne (stare ) mapy? Co mam rozumieć po określeniu Wschodnia Europa, które kraje są w niej uwzględnione ?
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-02-27, 15:25   

Faktycznie mapy były stare w grudniu. Jednak nowe Q22017 się zassało. Teraz chyba juz bedzie tylko za kase
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 15:31   

jammo napisał/a:
Czy w wersji podstawowej są nieaktualne (stare ) mapy?

Odbierasz nowy samochód- przykładowo jak ja- w grudniu 2017. W nawigacji są wgrane mapy, ale z 2015 roku- od tego czasu są już dostępne dwie oficjalne aktualizacje. Masz 90 dni na bezpłatne wgranie tych aktualizacji, ale robisz to sam- jak ktoś mniej kumaty, albo się nie wyrobi w czasie (bo ktoś odpalił MN sporo wcześniej przed sprzedaniem samochodu) to zostajesz ze starymi mapami.
W wersji podstawowej (takiej bez dopłaty) dostajesz mapy takich krajów, jak pisaliśmy w tym wątku:KLIK
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-02-27, 15:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-27, 15:50   

Ok, ale ciekawe, czy te nowe wersje Dustera2 z 2018r są też na tych samych mapach co wersja PH2?
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-02-27, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-02-27, 15:54   

a w dusterze 2 nie miało być android auto ?
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2018-02-27, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 16:03   

Wg pierwszych pokazywanych wnętrz Duster II miał mieć Rlinka2 Co widać na jednym ze zdjęć

Ale fizycznie wypuszczony został ze starym MNEvolution w wersji 8.0.5 co widac że jest pewnym dysonansem.
Ekran jest zbyt mały w stosunku do miejsca przeznaczonego na nawigację



Dlatego też mając już u siebie Rlink2 staram się doprowadzić do jego uruchomienia co nie jest proste bo złącza są podobne ( ale nie wszystkie) i do tego przesyłają inne dane
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-27, 16:09   

Rozmawiałem teraz z salonem Dacii na temat aktualizacji map i gość powiedział mi tak , że data zakupu i wydania faktury na nowy samochód, nie ma nic wspólnego z okresem 90 dni, jaki teraz obowiązuje po zakupie auta na aktualizację map. Czas zaczyna być odliczany dopiero od momentu pierwszego wprowadzenia adresu GPS w nawigacji.
Pytałem , czy przykładowo, jeżeli nie wprowadzę tego adresu GPS przez pół roku , to czas tych 90 dni nie będzie upływał, potwierdził , że tak. Odnośnie zapytania , dlaczego są wgrane stare mapy , powiedział, że producent Navi wgrywa je przed wysłaniem do fabryki , i pewnie czas na magazynach robi swoje.Powiedział, że gdyby teraz były wgrywane aktualne, najnowsze mapy , to nie było by tego okresu 90 dni.

Co do tych zdjęć wnętrza, to powiem szczerze , że ta navi ze srebrną obwódką dużo lepiej się prezentuje.Szkoda , że nie ma jej w opcjach , bo chętnie bym nawet dopłacił do takiego ekranu. Może po kolejnym liftingu będzie już taka :-)
jas_pik - RLink2 to jest wersja całego wyświetlacza (tablet) od nawigacji taki jak na pierwszym zdjęciu ,czy tylko soft. Patrzyłem na Kadjara , bo tam podobno jest też już Rlink2 ale ma trochę inną nawigację. Czy ty dokupiłeś taką jak na górnym foto?
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-02-27, 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 17:47   

jammo napisał/a:
Rozmawiałem teraz z salonem Dacii na temat aktualizacji map i gość powiedział mi tak , że data zakupu i wydania faktury na nowy samochód, nie ma nic wspólnego z okresem 90 dni, jaki teraz obowiązuje po zakupie auta na aktualizację map. Czas zaczyna być odliczany dopiero od momentu pierwszego wprowadzenia adresu GPS w nawigacji.

Wg moich badań nad systemem ( odczytu danych z systemu) okres 90 dni rozpoczyna się od pierwszego złapania fixa przez nawigację a nie wprowadzenia adresu ( ale może czegoś nie wiem)


jammo napisał/a:
Pytałem , czy przykładowo, jeżeli nie wprowadzę tego adresu GPS przez pół roku , to czas tych 90 dni nie będzie upływał, potwierdził , że tak. Odnośnie zapytania , dlaczego są wgrane stare mapy , powiedział, że producent Navi wgrywa je przed wysłaniem do fabryki , i pewnie czas na magazynach robi swoje.Powiedział, że gdyby teraz były wgrywane aktualne, najnowsze mapy , to nie było by tego okresu 90 dni.

Zazwyczaj tak jest że przyjeżdza samochód nie skonfigurowany - nastepuje konfiguracja systemu pod klienta - ustawienie zakresu map jza jaki klient zapłacił w trakcie konfiguracji a nastepnie włożenie pendrive z kompetem map ( to jest to co my nazywamy plikiem ratunowym 2GB) w zależności od ustawień konfiguracyjnych wgrywają się tylko mapy ustawione w pliku konfiguracyjnym - i są to dość stare mapy.
Ale od czego jest uwolnienie :) na forum

jammo napisał/a:

jas_pik - RLink2 to jest wersja całego wyświetlacza (tablet) od nawigacji taki jak na pierwszym zdjęciu ,czy tylko soft. Patrzyłem na Kadjara , bo tam podobno jest też już Rlink2 ale ma trochę inną nawigację. Czy ty dokupiłeś taką jak na górnym foto?

Kupiłem na razie zestaw rlink od Talizmana/Koleaos-a

Ale czy się uda rozgryźć - nie wiem - nikomu na świecie się nie udało .
Na razie wszyscy mnie straszą że bez licznika od Talizmana/Koleosa to nie ruszy bo podobno potrzbuje pewnych sygnałów własnie z tego modułu .
Na razie szukam szrotu z którego mógłbym dostać okablowanie - bo kabelków trzeba klika
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-02-27, 19:16   

Ok, ale jakby Ci się udało to uruchomić , to zakup był robiony z myślą zamontowania tego do Dustera?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-27, 23:07   

Na razie to kupiłem do intelektualnej zabawy czy uda się to rozgryźć na stole .
Bo płacenie co pół roku za mapy nie bardzo mi się uśmiecha :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne