Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Działanie manetek
Autor Wiadomość
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-02-28, 16:32   

Ow wspominacie o manetkach. Czy jest jakis oryginał reno , prócz tej fabrycznej dacii. Mam 320 km na blacie , a mam wrazenie ze ona zachowuje sie jak dojrzały banan. Chodzi o czytelne odbicie poo skręcie. Jest mróz .Tak to sobie tłumaczę . Czy tak ma być . Czy mam się przyzwyczaić do tej sytuacji.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-02-28, 16:34   

Masz przeciez ori.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-02-28, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-02-28, 20:42   

Tak zgadza się. Jest nowy , bo i autko nowe. Jak się obsługiwać z tymi zabawkami kumam. Kangoo też ma tak , że przy mrozach trzeba czuć opory. Ale powrót do pozycji 0 da się wyczuc. W dacii mam wrażenie ze powrót jest miękki i moje oko musi się skupiać na tym , czy kierunek wrócił po zakrecie . Porównuję renówke do dacii , bo autka mam dwa. I według mnie różnica jest w tzw, powrocie. /mechanicznie / Skupiam się na tym , czy dacki tak maja , czy jest to felerny element .Cała częsc manetki /kierukowskazy/ dość cięzko chodzi . Tłumaczę to też nowoscia . Czy tak mają te autka w naturze.. Oczywiscie wszystko działa elektrycznie .
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-02-28, 20:49   

No, ale przelaczniki w Daciach po 2012 roku, to te same co w Clio4, Captur. Wiec nie ma bardziej oryginalnych niz te zamontowane.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-01, 09:31   

Może te przełączniki są z drugiego sortu i dlatego nie montują w Renaultach a raczej w Daciach. :->
A to też jest ori.... :-/
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-02, 09:21   

Krystian67 napisał/a:
...mam wrazenie ze ona zachowuje sie jak dojrzały banan. Chodzi o czytelne odbicie poo skręcie. Jest mróz.

Są różnice między egzemplarzami od tego samego producenta. U mnie z kierunkowskazami nie widzę problemu- wszystko ładnie odbija. Natomiast faktycznie- wymieniając u siebie manetkę wycieraczek na manetkę z Renault (z regulatorem) odczułem pewną różnicę na niekorzyść tej drugiej (producent i konstrukcja identyczna). Przeskakuje w poszczególne położenia z większym oporem a więc i z wyraźniejszym "trzaskiem".
Jeśli masz zastrzeżenia, to wal do ASO- albo powiedzą że norma, albo może wymienią na inny egzemplarz.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2018-03-31, 13:24   

Krystian67 napisał/a:
Czy jest jakis oryginał reno , prócz tej fabrycznej dacii. Chodzi o czytelne odbicie poo skręcie. Jest mróz .


Nie ma i nie będzie. Zanim reno produkowało daćki manetki były "wyraźniejsze" w sygnalizowaniu. Obecnie podejrzewam tłuką w jednej fabryce i wszystkie są w tej gorszej jakości. U siebie musiałem wymienić bo się urwała taśma od poduszki i nowa oryginalna manetka jest zauważalnie gorsza od starszej. Jak jest zimno to bardziej widać różnicę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne