Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Moduł ABS- zmiana VIN
Autor Wiadomość
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-07, 16:12   Moduł ABS- zmiana VIN

Cześć.
Ktoś wie w co wejść (CLIP) by zmienić numer VIN modułu ABS/ESP. Wchodzę w naprawę, przyuczenie i jest tam "Zapis VIN", ale zaraz po otwarciu tego wywala ostrzeżenie (nie da się nic zrobić- nie mogę nawet kliknąć wiersza, w którym mógłbym wpisać VIN, bo wywala do poprzedniej karty), że VIN został już zapisany, a na liście kalkulatorów widzę, że wciąż jest poprzedni- od dawcy.
Po wykasowaniu błędów, pierwsze uruchomienie, przestała świecić kontrolka od ABSu, natomiast ta od ESP wciąż się świeci. Wszystkie czujniki sprawne i widzi je, tylko ten VIN.
Zostaje mi chyba tylko serwis, a może kogoś ogarniętego możecie polecić z Wrocka i okolicy? Może programem DDT2000 by to dało radę ruszyć- nie mam jednak kabla/interfejsu.
Dodam, że w UCH mogę zmienić VIN..., tego modułu ABS za cholerę nie mogę ruszyć.

Pomocy, bo dostanę kurwicy serca z tym samochodem któregoś dnia.
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-07, 18:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-08, 04:06   

Modul dawcy identyczny? Jakie pokazuje bledy? Jak nie pokazuje w tym clipie bladow to czytaj je czyms innym co obsluguje abs esp. Wieczorem zobacze w ddt4all.


https://youtu.be/usw06dv66HE

Tu masz na koncu na podstawie laguny w programie ddt2000. Dobry opis.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-03-08, 04:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-08, 07:16   

Moduł nie jest identyczny, bo nie miałem ESP. Po wejściu do modułu ABS/ESP nie pokazuje błędów. Kontrolka się jednak świeci.
Przeczytałem gdzieś, że są pewne moduły w których numer VIN nadać można tylko raz. To by się zgadzało, bo wywala mi ten komunikat. Nie robiłbym zadymy, ale ESP bez zgodnego VINu nie będzie działał- tak przynajmniej myślę, bo przedstawia się innym numerem sterownikowi silnika.
Dobrze myślę, czy VIN nie ma żadnego znaczenia?
Ciekawe czy w ASO mają narzędzia i program, żeby zapisać w epromie właściwy VIN?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-08, 07:28   

Tzn. ze ABS dziala? A esp nie , bo i tak go niemiales?
Zapis vin w niektorych modulach moze byc nadany tylko raz - to prawda( nie wiem jak ten). Vin w modulach nie zawsze jest obowiazkowy tylko jego konfiguracja.
Aso raczej podmieni modul na ori o tych samych numerach i przypisze do ecu. Nikt nie bedzie sie bawil w druciarstwo.
Sprawdz dzialanie czujnikow abs, czujnika skretu czy je widac.

W ddt4all jest tego troche i moze udaloby sie to skonfigurowac, ale trzeba by posiadac ori parametry twojego auta.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-03-10, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-08, 07:41   

Widzi czujniki, pokazuje zmianę ich parametrów, także od strony strony technicznej jest ok.

Zadzwoniłem do "magika" od Renówek, akurat był w pracy... w ASO. Wg niego sprawa jest trudniejsza niż zamontować moduł i włączyć lub wyłączyć programem funkcję. Wymaga konfiguracji całości, praca na pliku. A Wam jak się wydaje?
Facet raczej nie ściemnia, czeka mnie wizyta w ASO i zostawienie auta :/
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-09, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-10, 06:54   

Przy podmiance modulu na taki sam to bedzie kwestia np. zmiany vin-u. Przy podmiance na inny kwestia calkowitego przeprogramowania lub dopasowanie do potrzeb nie bedzie mozliwe.
Dlaczego nie kupisz identycznego?

Tych sterownikow jest troche 4x4 abs, 4x4 abs+esp, 4x2 abs itd.
Moze udalo by sie to skonfigurowac ddt4all, ale potrzebujesz ori parametrow do Twojego auta. No i duzo zabawy a efekt moze byc mierny.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2018-03-10, 07:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-10, 08:09   

Shrek, ale na jaki mam wymienić? Auto jest 4x2 tyko ABS, dołożyłem czujniki i zmieniłem moduł na 4x2 ABS + ESP. Ten konkretny moduł jest z Dustera z silnikiem benzynowym 1.6 sprzed liftu, a więc tak jak i mój. Dominus ma taki sam moduł u siebie (też ma diesla), różnią się jedną cyfra 3/8, ale dopuszczam tutaj błąd odczytu...
Zastanawiające jest to czemu ta kontrolka świeci się, podłączyłem wszystko zgodnie ze schematami, a sam moduł nie wypluwa żadnych błędów. Nawet był skonfigurowany pod auto- wersja 4x2 i średnica kół. Czujniki również widzi. Jedyne czego nie dało się zrobić to przyuczenie wartości offsetu czujników coś tam coś tam...
Facet powiedział, że to wymaga konfiguracji całości, praca na pliku przez połączenie się z bazą Renault...
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-10, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-03-10, 08:15   

Teraz zatrybilem, chcesz dolozyc esp.
A sterownik silnika widzi modul abs/esp, bo o ile przy abs nie musi sie komunikowac z ecu to juz esp musi. Tak mi jakos swita w glowie.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-10, 08:21   

Nie wiem czy widzi. To jest auto bez sieci multipleksowej, każdy moduł wybiera się osobno. Wchodziłem w moduł wtrysku, ale nie znalazłem tam niczego odnośnie ESP.
Gość z ASO powiedział, że ten nr VIN to może być drugorzędna sprawa, nie zawsze zgodność numerów VIN jest istotna, aczkolwiek wydaje mi się, że w tym wypadku może mieć znaczenie. Podobno raz zapisanego numeru VIN nie można zmienić, bez specjalnego programu, czy wręcz wylutowania kości i przepisania epromu. Jakbym wiedział, że najwięcej zachodu będzie na ostatniej prostej, to bym sobie darował. Teraz jest za późno żeby się wycofać- wszystko już zamontowane :/ Szkoda, że na filmikach kolesiowi z Laguną II tak prosto poszło. Pewnie dlatego, że on miał auto z ESP fabrycznie.
Jestem dobrej myśli. Wgrają ten sam plik sterownika co u Dominusa, on też ma 90 koni z FAP na sterowniku Delphi 3.4. Gotowca już mają. Oby ten VIN nie miał znaczenia lub mieli narzędzia do przeprogramowania go bez wyciągania sterownika z auta.
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-10, 08:35, w całości zmieniany 6 razy  
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2018-03-11, 09:09   

https://cloud.mail.ru/public/6zjo/Nrhfy9fDu

https://viaken.pl/pl/nowy-polski-elm327-v2-euroscan-2013.html

pl.png
Plik ściągnięto 45 raz(y) 68,86 KB

 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-11, 16:20   

Niestety. Można zmienić inne ustawienia, ale numer VIN ani drgnie (CRC obliczone dla zmienianego VINu). Po zamknieciu programu widzialem logi, a tam cos o zapelnieniu "Buffor Error"- ciekawe czy to ma wplyw, ze VIN nie zmienia sie. ELMa mam straszego, wersje 1.4- ale to chyba bez znaczenia, jest po prostu wolniejszy.
Zostaje chyba tylko serwis... :/
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-11, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
polon18 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0,9 Tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Holandia/ Chojnów/Radomsko
Wysłany: 2018-03-11, 16:35   

Pytałem w renault i powiedzieli że niektóre sterowniki odpowiadające za bezpieczeństwo nie mają możliwości zmiany vin i numer ten można wpisać tylko w dziewicze moduły. Raz zaprogramowany już nie da się zmienić
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-03-11, 16:43   

Pytanie tylko po co... Wiadomo zresztą.
Trudno, żeby ktoś kupił dziewiczy moduł za kilka tysięcy. Podejrzewam, że ASO może mieć odpowiednie narzędzia do zmiany VINu bez wyciągania sterownika i wylutowania kości, tylko pewnie cena za usługę powala na kolana...
Zastanawiam się, czy Eastcowboy wyczyścił jakoś te pola jak robił zrzut ekranu, czy może raczej miał doczynienia z dziewiczym modułem...
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-03-11, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2018-03-11, 18:22   

ex_perimental napisał/a:
"Buffor Error"


Long commands probably only possible with STN interface with large cache.
Or try KKL Interface with ddt2000.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne