Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy kupic to twingo
Autor Wiadomość
kukubara 


Marka: daeewoo fan :)
Model: Octavia, moze za niedlugo DACIA
Silnik: 1.6
Rocznik: Kraków
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-17, 19:22   Czy kupic to twingo

Hej

Dwa tygodnie temu na imprezie urodzinowej, przy wodce ;) wyszlo, ze znajomy ma
do sprzedania Twingo I z 2000r. Niby nic ciekawego, ale to autko zostalo kupione
nowe w salonie, przez wtedy > 60 letnia pania (mama znajomego).
Nakrecila nim do dzisiaj 40tys.km :) Poniewaz lata leca - zarowno Pani jak i autu :)
to dwa lata temu dolozyla za 1000zl wspomaganie kierownicy bo juz nie dala rady krecic...
Rok temu przekonala sie ze wzrok juz nie ten powodujac stluczke - rozbity jest reflektor
i jakas blacha obok. Ma to byz zrobione...

Po tym wydazeniu Paniu zrozumiala ze jezdzic juz nie powinna i auto od zeszlego roku stoi
na ceglach ;)

Nie zebym planowal zakup auta ;) ale autem z taka historia 100% pewna warto sie
zainteresowac, tym bardziej ze Twingo I zawsze mi sie podobalo, czego nie moge
powiedziec o kolejnych wersjach...

Do rzeczy. Auto stoi dosc daleko ode mnie. Niczym wydam na PKS ;) chcialbym najpierw
dowiedziec sie wszystkiego o modelu. Wiem, ze wystepowaly w nim trzy silniki 1200cm3.

Sprawdzilem VIN (VF1C066M521973817) - znalazlem informacje ze moc to 43KW zakladajac,
ze to blad i mialo byc 44KW czyli 60KM to bylby to drugi z kolejnosci silnik. Nie najgozej -
pierwszy mial slaba opinie chyba...

Pytanko - moze ktos z Was potrafi wiecej wyciagnac z VIN niz ja darmowa pyszukiwarka?
Np. wyposazenie czy cokolwiek ;) Nie moge narazie stresowac staruszki, musze pytac przez
posrednika...

Druga sprawa - czy czesci eksploatacyjne do Twingo I sa teraz latwo dostapne? Czy mozna
jeszcze latwo kupic fabrycznie nowe czesci? Czy kazdy kowal je naprawi?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi :)

Jakub
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-17, 19:42   

A co łatwości naprawy to zależy dla kogo, jak dla mechanika to myślę, że poradzi z tym, bo to wszak RENAULT.
A jak amator mający pojecie o mechanice samochodowej to tez może poradzić, ale różnie to bywa....
Możesz poszperać np. na allegro i zobaczyć w jakiej cenie są podstawowe części do Twingo np. komplet rozrządu itp., również możesz też zajrzeć do internetowego sklepu moto-dynamic, tam mają oryginalne części RENAULT po rozsądnej cenie.

A co do VIN to można spróbować wyciągnąć z ASO historię, tylko czasami nie są chętni udostępnić "obcym" ludziom, tylko samemu właścicielowi, więc będziesz musiał się ze staruszką fatygować tam. :->

Możesz nawet zadzwonić do dealera RENAULT i dowiedzieć się dokładniej o modelach Twingo. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-03-17, 21:10   

Mogę tylko pisać przez analogię - ja użytkuję ( od fabryki) Lagunę 1998 i części są bez problemu - zarówno oryginalne jak i zamienniki, ceny chyba do przyjęcia - dziś odebrałem po wymianie cylinderka hamulcowego i szczęk - koszt ( zamienniki) części 30 + 80 pln. Myślę że do Twingo będzie analogicznie.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-03-17, 21:24   

Należało by zacząć od sprawdzenia stopnia skorodowania elementów nośnych podwozia. W tak wiekowym aucie bardziej bym obawiał się o przekorodowanie któregoś z kluczowych elementów zawieszenia, bo to byłoby nienaprawialne.

Druga sprawa, że najpewniej doprowadzenie tego samochodu do normalnego stanu przekracza wartość tego auta. (komplet opon, płynów, filtrów, rozrząd, najpewniej przewody hamulcowe i elementy wydechu będą najprawdopodobniej do wymiany
_________________
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-03-17, 22:57   Re: Czy kupic to twingo

kukubara napisał/a:

Sprawdzilem VIN (VF1C066M521973817) - znalazlem informacje ze moc to 43KW zakladajac,
ze to blad
i mialo byc 44KW czyli 60KM to bylby to drugi z kolejnosci silnik. Nie najgozej -
pierwszy mial slaba opinie chyba...

To nie błąd, to najbardziej trwały silnik w Twingo o mocy 58 KM.

kukubara napisał/a:

Druga sprawa - czy czesci eksploatacyjne do Twingo I sa teraz latwo dostapne?

Tak.

Jeśli auto będzie w dobrym stanie blacharskim, to warto je kupić (fajnie jeździ i ma dużo miejsca w środku).
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-17, 23:47   

Obadaj:
https://youtu.be/t2POMMcB_t0
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2018-03-17, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
kukubara 


Marka: daeewoo fan :)
Model: Octavia, moze za niedlugo DACIA
Silnik: 1.6
Rocznik: Kraków
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-18, 05:32   

Lza napisał/a:
Należało by zacząć od sprawdzenia stopnia skorodowania elementów nośnych podwozia. W tak wiekowym aucie bardziej bym obawiał się o przekorodowanie któregoś z kluczowych elementów zawieszenia, bo to byłoby nienaprawialne.


Dzieki za odpowiedz :)

Czy stan blacharki sprawdzi dowolny serwis, czy lepiej udac sie do blacharza?

Lza napisał/a:
Druga sprawa, że najpewniej doprowadzenie tego samochodu do normalnego stanu przekracza wartość tego auta. (komplet opon, płynów, filtrów, rozrząd, najpewniej przewody hamulcowe i elementy wydechu będą najprawdopodobniej do wymiany


Auto jezdzilo, malo ale jezdzilo wiec raczej bylo dbane. Pieniadze napewno nie byly
tu problemem z tego co znam sytuacje. Zreszta to, ze Pani dolozyla wspomaganie
majac chyba ponad 80 lat o czyms swiadczy ;)

Niestety narazie nie widzialem auta, czekam na fotki... Nie szukam szrota zeby miec z nim
problemy - zakladam, ze ew. zakup tylko gdy opadnie mi szczenka przy ogladaniu :)

Jakub
 
kukubara 


Marka: daeewoo fan :)
Model: Octavia, moze za niedlugo DACIA
Silnik: 1.6
Rocznik: Kraków
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-18, 05:33   Re: Czy kupic to twingo

BogdanK napisał/a:
...
To nie błąd, to najbardziej trwały silnik w Twingo o mocy 58 KM. ...


Aaa widzisz :) To dobrze :)
W sieci nie znalazlem informacji o silniki 58KM - jakie on ma oznaczenie???

Ps. Chyba juz wiem - DF7.

Jakub
Ostatnio zmieniony przez kukubara 2018-03-18, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-18, 08:34   

To bardzo udany silnik- zresztą jest ten sam 1.2 znany z Dacii tylko z ośmiozaworową głowicą ...
Jeździłem Clio z tym silnikiem - wyprzedzanie to dramat ale w mieście daje radę ...

D7F https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renault_D-Type_engine
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2018-03-18, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-03-18, 10:23   

kukubara napisał/a:
Czy stan blacharki sprawdzi dowolny serwis,


Każdy serwis powinien dać radę, ale chyba najlepiej jechać do SKP na tortury, to przy okazji się dowiesz czy jakieś elementy zawieszenia są do wymiany.

Cytat:
Auto jeździło, mało ale jezdzilo


No i właśnie to niedobrze, auta są projektowane do jeżdżenia. Jak dużo stoją to się psują. (brak smarowania = korozja). No, ale wszystko da się wymienić jeśli tylko blacharka będzie zdrowa.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne