Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś takiego?
Autor Wiadomość
Loriath 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster Blackshadow 4x4
Silnik: Sce 1.6 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-04, 21:12   Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś takiego?

Witajcie,
Dziś wracając sobie przez miasto, śmigając na 6 biegu nagle pojawiły się podwójne sygnały dźwiękowe, takie bip bip.....bip bip....bip bip... i tak kilka razy, przy czym na desce ani w panelu media żadnych lampek, ostrzeżeń, czy temu podobnych. Zredukowałem z 6 do 5 i się wyłączyło, ale nie wiem czy to nie zbieżność po prostu. Ktoś miał coś takiego albo ewentualnie ma pomysł co to mogło być i dlaczego? Auto to 4wd 1,6Sce
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-04, 21:32   

Torba na siedzeniu pasażera? Ja czasami odłożę na czujnik obecności pasażera i pipczy mi sygnalizacja pasów.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-04, 21:55   

Też mi się takie zdarza, ale wtedy byłaby kontrolka.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-04, 22:59   Re: Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś taki

Loriath napisał/a:
Zredukowałem z 6 do 5 i się wyłączyło, ale nie wiem czy to nie zbieżność po prostu. Ktoś miał coś takiego albo ewentualnie ma pomysł co to mogło być i dlaczego? Auto to 4wd 1,6Sce

No widzisz, przekroczyłeś prędkość i MediaNav Cię o tym powiadomiło, jak nie przekraczałeś dozwolonej prędkości to przestało.
RTFM
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-04, 23:10   

A gdzie Duster ma kontrolkę? Bo moja na dole konsoli jest tak umiejscowiona że trzeba specjalnie na niej skupić uwagę.
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-04, 23:14   Re: Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś taki

jas_pik napisał/a:
Loriath napisał/a:
Zredukowałem z 6 do 5 i się wyłączyło, ale nie wiem czy to nie zbieżność po prostu. Ktoś miał coś takiego albo ewentualnie ma pomysł co to mogło być i dlaczego? Auto to 4wd 1,6Sce

No widzisz, przekroczyłeś prędkość i MediaNav Cię o tym powiadomiło, jak nie przekraczałeś dozwolonej prędkości to przestało.
RTFM


???? genialne :)
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-05, 17:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomaszgebala 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV + Logan VAN
Silnik: 1,5 dCi + 1,6
Rocznik: 2008 + 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 371
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-04, 23:16   Re: Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś taki

a może po prostu przełamał się kabel na dżwigni kierunkowskazów? Sprawdź czy sygnał teraz działa po naciśnięciu...
_________________
Dacia LOGAN MCV - AD 2008 , 1,5 dCi
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-04, 23:35   Re: Sygnał dźwiękowy nagle podczas jazdy- ktoś miał coś taki

m@cko napisał/a:
Właśnie, przy okazji, jest gdzieś opcja aby to wyłączyć?

Przecież napisałem
jas_pik napisał/a:
RTFM

Czy przeczytałeś instrukcję obsługi - ze pozwolę się powtórzyć?
Jest to tam jasno i prosto opisane.
Ale napisze jeszcze raz.
Wystarczy wyłączyć powiadomienia o przekroczeniu prędkości w opcjach
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Loriath 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster Blackshadow 4x4
Silnik: Sce 1.6 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-05, 09:44   

Hmmmm... pasy na pewno nie, jechały 2 osoby z przodu, obie zapięte, poza tym jednak chyba cos na desce się wtedy powinno zaświecić. Co do nawigacji, to teoretycznie przed wyłączeniem silnika poprzednio wyłączyłem te powiadomienia...ale sprawdzę, bo może nie zapamietało.Skoro żadnych innych pomysłów nie ma, to może to jednak navi... :)

Dzieki za pomysły :)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-02-05, 10:55   

Może Anioł Stróż :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Loriath 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster Blackshadow 4x4
Silnik: Sce 1.6 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-05, 11:56   

eplus napisał/a:
Może Anioł Stróż :?:


Łoj, czego to nie wymyślą w tych samochodach dziś ;-)
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-02-05, 13:51   

No ale co Ty chcesz, żeby krok po kroku napisał co należy kliknąć? Skoro w instrukcji pisze jak to zrobić to wypadałoby zadać sobie tę odrobinkę trudu i znaleźć. Strona PL.39.
_________________

 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-05, 13:53   

Bo po to dają nam w pakiecie po urodzeniu rozum, a w pakiecie po kupnie samochodu instrukcje różnego rodzaju żeby obu rzeczy używać.
Bo współcześnie dzięki forom internetowym powstała tendencja: ktoś pisze pytanie, żeby ktoś inny napisał odpowiedź, później ten pierwszy czyta odpowiedź i nigdy nie wiadomo czy trud drugiego miała sens. A zamiast tego ten pierwszy od razu poszukałby odpowiedzi i dopiero napisałby pytanie, jak jednak coś idzie nie tak. 1 krok zamiast 3 lub więcej.

Do tej pory też generator pytań nie powiedział mi gdzie w DD jest kontrolka niezapiętych pasów. Jedynie wiem że moja teoria upadła bo jechał z pasażerem.
Ostatnio zmieniony przez arnold 2017-02-05, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-05, 16:00   

Kolego opanuj swoje emocje, to nie przedszkole ani forum Onetu.
Nie przeczytałeś nawet instrukcji obsługi, podano jak na tacy stronę gdzie masz opisane dokładnie co zrobić, jeśli masz problemy czytania tekstu ze zrozumieniem to niestety w tym nie pomożemy.


A dlaczego tak właśnie jest w tej nawigacji - otóż ustawowo we Francji zakazane jest używanie jakichkolwiek urządzeń określających lokalizację miejsc kontroli prędkości czy też radarów.
Za stwierdzenie przez Policję francuską że posiadasz czy też używasz takich urządzeń kara jest bolesna - w najgorszym przypadku jest równoznaczna również z utratą pojazdu - jeśli nawigacja jest wbudowana, nie mówiąc o bardzo wysokich karach 9 z utrata prawa jazdy też).
W związku tym system MN wykorzystuje zapisane prędkości dla większości dróg w Europie do sygnalizowania przekroczenia dopuszczalnych prędkości na danych odcinkach.
Każde wyłącznie tego ostrzeżenia w opcjach ostrzegania jest kasowane jeśli wyłączysz silnik ( wtedy wraca do ustawień standardowych) , inaczej mówiąc nie można tego wyłączyć na stałe.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-05, 16:20   

Będąc bardziej kulturalnym podziękuję za wyjaśnienie, którego już nie oczekiwałem, bo jak powyżej napisałem - to nie ma sensu, rozmowa z Tobą...

...a co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to VICE VERSA - szczególnie jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, bo to już nie pierwszy raz zauważyłem u kolegi ;) i zadaje się szczegółowo pokazałem (w innym temacie na tym forum), że jednak u kolegi problem z tym jest, nie wspomnę o zadawaniu rozsądnych pytań, na które odpowiedź już widnieje... :)

...ale jak najbardziej dziękuję za pouczenie i "pochylam głowę z pokorą" :D
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-05, 17:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-05, 16:59   

i dodam, że warto od siebie zacząć - polecam! :D

(szkoda że posty niektóre zniknęły... ciekawe czy przypadek, oznaka słabości, czy jeszcze coś innego może... :D lepiej to bez komentarza zostawić)
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-05, 17:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2017-02-05, 17:21   

Możecie sobie darować, bo mogę coś przyjemniejszego zrobić niż sprzątać po was.

Kolego m@cko, wpadłeś na forum (jak do kogoś do domu) i chcesz mówić jak mamy się zachowywać więc nie dziw się, że tak jesteś traktowany.
Forum ma swój styl, poziom, itd. wypracowany przez lata.

Miałem jeszcze coś zapytać ale nie chcę być posadzony o jakieś uprzedzenia więc ugryzę się w język.
Jak chcesz coś dopisać jest funkcja EDYTUJ. Nie pisz kolejnego postu pod postem (swoim) jeżeli dotyczy tej samej kwestii. Oszczędzasz miejsce na forum.

Proszę wszystkich o wyrozumiałość. Jutro poniedziałek, więc zacznijmy go spokojnie. Dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2017-02-05, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
m@cko 


Marka: Dacia
Model: Rumuńska
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-05, 18:17   

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, ale myślę że chwila przemyśleń nie tylko z mojej strony powinna nastąpić, jeżeli chcemy być obiektywni i sprawiedliwi... a sprzątanie wątków jednej strony jest tego przeciwieństwem...

Co do pytania, zapraszam, chętnie odpowiem szczerze, a czy komuś odpowiedź będzie pasowała... to już inna sprawa.

I dodam... Nie traktuję jakbym wpadł do kogoś i narzucał coś, bo ani nie mam takich chęci... i to nie moja bajka... mam ciekawsze rzeczy w życiu do robienia.

...ale patrząc na odpowiedzi kolegi, który zawsze stosuje ton jakoby był oburzony na wszystko, bo ktoś zapytał, albo inaczej - raczył zapytać... to proszę wybaczyć ale tego typu zachowania jegomość niech sobie podaruje i zwyczajnie nic nie odpowiada, byłoby po problemie i nie pojawiłyby się moje "twarde" odpowiedzi. Prawda?... zatem pretensje warto odnieść do drugiej strony również... (dodam tylko - drugi raz ten kolega odpowiada jak o coś pytam i drugi raz wywołuje burzę swoim tonem... ja koło takich zachowań nie przechodzę obojętnie... tyle w temacie)


(już raz ktoś sprzątał inny wątek, bo kolega zadawał takie a nie inne pytania i jeszcze miał pretensje... no niestety, wybacz...)

Oczywiście również dziękuję za zrozumienie. Miłego wieczoru.
Ostatnio zmieniony przez m@cko 2017-02-05, 18:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
Chris 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115
Rocznik: 2016
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 54
Skąd: Kraków/Mielec/Mochnaczka Wyżna
Wysłany: 2017-02-09, 23:17   

jas_pik napisał/a:
W związku tym system MN wykorzystuje zapisane prędkości dla większości dróg w Europie do sygnalizowania przekroczenia dopuszczalnych prędkości na danych odcinkach.
Każde wyłącznie tego ostrzeżenia w opcjach ostrzegania jest kasowane jeśli wyłączysz silnik ( wtedy wraca do ustawień standardowych) , inaczej mówiąc nie można tego wyłączyć na stałe.


W uwolnionen MNE 6.0.4 da się wyłączyć na stałe poprzez edycję pliku :) Wątek z opisem
W oryginalnej MNE 6.0.3 zapisywało na stałe bez zmiany w plikach.
_________________
Pray for PEACE,
Train for WAR!
 
sub 



Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.0 Sce 75
Rocznik: 2017
Wersja: Access
Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2018-02-07, 08:04   

Dzień dobry wszystkim, temat dość stary, ale wczoraj miałem podobny sygnał w Dacia Logan II MCV.
Jest to wersja najprostsza.
Kilka sekund po ruszeniu zapiszczał chyba trzy razy "beep beep beep", żadnej ikonki.

Temperatura -8, myślałem, że to to, ale dziś -10 i rano nie piszczał.
Ciśnienie w oponach OK, paliwo jest.

Czy przy ruszaniu jak jest ślisko ESP piszczy bez żadnych ikonek?
Płyn do spryskiwaczy się kończy? Bo faktycznie miałem mało i dolałem, a dziś już nie piszczało.
Zatrzymałem się, sprawdziłem płyny, żarówki, opony, ruszyłem i znowu "beep beep beep" po kilku sekundach i ikonki brak.

W instrukcji nie ma słowa o sygnałach tylko dźwiękowych.

Dziękuję.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-02-07, 09:00   

U mnie także pojawił się sygnał dźwiękowy podczas manewrowania na śliskiej nawierzchni na parkingu, po czym silnik zgasł. W instrukcji nie znalazłem wyjaśnienia.
 
sub 



Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.0 Sce 75
Rocznik: 2017
Wersja: Access
Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2018-02-07, 11:24   

eio napisał/a:
U mnie także pojawił się sygnał dźwiękowy podczas manewrowania na śliskiej nawierzchni na parkingu, po czym silnik zgasł. W instrukcji nie znalazłem wyjaśnienia.


Też to podejrzewam, najprościej wjechać na jakiś śliski parking i przetestować. Ale może ktoś jeszcze wie na bank co o może być?
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-02-07, 22:30   

Przed liftem ESP tylko mruga, nie piszczy.
Hamulec ręczny piszczy po ruszeniu + kontrolka.
Niezapięte pasy piszczą + kontrolka w konsoli centralnej powyżej ~15km/h. Czasem wystarczy książka czy kurtka na siedzeniu pasażera by się czujnik włączył.
 
sub 



Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.0 Sce 75
Rocznik: 2017
Wersja: Access
Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 38
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2018-02-07, 23:10   

Zgadza się, ale ręczny piszczy inaczej i jest ikonka.
Pasy piszczą jeszcze inaczej i jest ikonka.
Tu nie było żadnej ikonki.

Jak zapala się rezerwa też piszczy i to jest taki sam dźwięk, tylko tutaj miałem trzykrotny i brak ikonki.

Swoją drogą, nie zapaliła mi się jeszcze nigdy ikonka samochodu z tymi zygzakowatymi śladami (podejrzewam, że to jest ESP) i tutaj też się to nie świeciło.

Ale sytuacja zdarzyła się wczoraj, dwa razy z rzędu, dzisiaj już nie, a było równie zimno i ślisko rano (chyba). Wczoraj jednocześnie wypryskałem płyn do spryskiwaczy i było ślisko, zatrzymałem się, dolałem, ruszałem powoli i już od wczoraj nie zapiszczało. Dlatego podejrzewałem którąś z tych opcji, ale sam nie wiem.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-08, 07:21   

Ja mam założony taki chiński termometr z funkcją ostrzegania przed szronieniem. Jak temperatura jest jakoś lekko poniżej zera, a funkcja jest włączona (czasem włączam ją przypadkiem naciskając niechcący przycisk na termometrze) to zapiszczy co jakiś czas po kilka sygnałów. Może też masz coś podobnego?
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne