Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Stepway vs Suzuki Baleno
Autor Wiadomość
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-20, 22:59   Dacia Sandero Stepway vs Suzuki Baleno

Cześć! jak w temacie... Generalnie szukam fajnego (taniego w zakupie i eksploatacji na 5 lat) wozidła... Dacia Sandero Stepway - mega ładna z zewnątrz dla mnie (gusta), środek.... może być, nie macam, nie dotykam :) Jednak.... W bardzo podobnej cenie jest Suzuki Baleno. Jak dla mnie fajnieszy motor (1.2 BEZ turbo, też 90KM), więcej wyposażenia w podobnej cenie (za 48tys grzane fotele, tempomat adaptacyjny.... Wszystko za 48tys zł CENNIKOWO)...
Żeby nie było - obecnie śmigam Saabem 95 Aero z 99 roku. "full" chba... Granie foteli, KLIMA foteli, szyberdach, klimatronik, pamięć fotelika mojego, dogrzewanie paliwa, benzynka z turbo 230KM, 380Nm momentu, automat... Więc wiem, co to "luksus"... (i ile kosztuje ;P )

Jazda... około 12tys km w roku. Z czego 8-9tys dojazdy do pracy (20km w jedną stronę, drogi krajowe, MAX 90km/h). Jeżdżę spokojnie BARDZO pomimo posiadania w/w "potworka" co nie jedno A6 2.5TD zawstydzi :) W roku może ze 3-4 wyjazdy 100km w jedną stronę + jakieś wakacje - też na luzie, bez pośpiechu...

Obecnie ja + małżonka + DUŻY psiak (umie jeździć w bagażniku kombi-saaba jak i na tylnej kanapie). BARDZO rzadko jedzie nas więcej niż 2 ludziów w aucie... (miejsce z tyłu mam gdzieś). Pakować na wakacje też się umiemy - zanim był pies śmigaliśmy... Motocyklem na tygodniowe wyjazdy pod namiot - więc minimum z minimum i daje radę i na motocykl to zapakować - nawet dla kobiety! :)

Jutro mam jazdę Dacią umówioną... W przyszłym tygodniu Suzuki (stuki-puki ;P )... Ale może ktoś podobną decyzję podejmował?
Ostatnio zmieniony przez misioooo 2018-03-20, 23:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-21, 08:51   

Siedziałem w Sandero Stepway i w Suzuki Baleno, oba pastik-fantastik wewnątrz :) Sandero Stepway przypomina mi mniejszego brata Dustera :P

Osobiście radze się przejechać ale wizualnie Sandero zdecydowanie bardziej mi się podoba. Baleno jests takie nijakie?
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-03-21, 09:24   

Jak dla mnie cenowo powinieneś porównywać nie Stepway a zwykłe Sandero cenowo z Baleno bo to są z mojego punktu widzenia "odpowiedniki". Stepway ma udawać małego SUVa :) Baleno tego nie próbuje, aczkolwiek i tak różnica w cenie to kilka tysięcy więc niewiele, a suzuki daje zdecydowanie lepsze wyposażenie.

Ja wziąłem zwykłe Sandero bo u mnie decydującym czynnikiem była cena - jeździłem i20, Fabią, Sandero i innymi tych gabarytów autami przed decyzją i nie widziałem sensu wydawać 5-8tyś więcej np. na Fabię w stosunku do Sandero. Oczywiście cośtam było lepsze ale w moim odczuciu nie było to warte tylu tysięcy złotych. Końcowo po roku jazdy z zakupu jestem zadowolony.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-21, 10:32   

zwirz napisał/a:
Jak dla mnie cenowo powinieneś porównywać nie Stepway a zwykłe Sandero cenowo z Baleno bo to są z mojego punktu widzenia "odpowiedniki". Stepway ma udawać małego SUVa :) Baleno tego nie próbuje...

Zgadzam się absolutnie- użytkowo nie porównywałbym tych aut. Natomiast z drugiej strony- zastanawiam się, gdybym nie potrzebował podniesionego zawieszenia a kryterium nie byłoby wyłącznie cenowe, czy kupiłbym zwykłe Sandero? Chyba nie... O ile Stepway podoba mi się bardzo, o tyle zwykłe Sandero już nie bardzo.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-03-21, 10:54   

Baleno to teraz co drugie na uberze jeździ
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-03-21, 11:21   

To chyba dobrze o nim świadczy. Osobiście nie mam doswiadczenia, ale znajomy, niebiedny, jeden ze współwłascicieli Bikershopu w Krakowie, parę lat używał Baleno z pierwszych lat produkcji i był zadowolony. pozdr
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-03-21, 11:21   

To chyba dobrze o nim świadczy. Osobiście nie mam doswiadczenia, ale znajomy, niebiedny, jeden ze współwłascicieli Bikershopu w Krakowie, parę lat używał Baleno z pierwszych lat produkcji i był zadowolony. pozdr
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-21, 11:26   

Oczywiście że Suzuki robi wg mnie bardzo dobre auta. Sam mam jedno Suzuki w domu i w tym aucie nic sie nie psuje.

Jedyny problem to blacharka, w szczególności podłoga. Pamiętam jak szukałem auta przed zakupem Dustera to oglądałem Vitary. Każda jedna rdzewiała a były to auta które miały po kilka lat.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-03-21, 20:30   

Mam Suzuki, mam Sandero. Oba auta bardzo dobre, chociaż zupełnie inne. Mi Sandero bardziej podpasował, ale z zupełnie innych względów. Sporo jeżdżę poza asfaltem, oraz po bardzo złych nawierzchniach, a nie zawsze chce mi się tłuc terenówką. Tutaj stepway jest niezastąpiony.

Silnik Stepwaya jest bardzo Ĺźwawy, Suzuki, nie wiem. Musisz się przejechać. Oba auta są bardzo dobrym wyborem, ale to Ty musisz zdecydować, ktĂłre auto Ci bardziej pasuje.Mam Suzuki, mam Sandero. Oba auta bardzo dobre, chociaż zupełnie inne. Mi Sandero bardziej podpasował, ale z zupełnie innych względów. Sporo jeżdżę poza asfaltem, oraz po bardzo złych nawierzchniach, a nie zawsze chce mi się tłuc terenówką. Tutaj stepway jest niezastąpiony.

Silnik Stepwaya jest bardzo żwawy, Suzuki, nie wiem. Musisz się przejechać. Oba auta są bardzo dobrym wyborem, ale to Ty musisz zdecydować, które auto Ci bardziej pasuje.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-03-21, 21:05   

Nie wiem jak teraz ale kolega ma już drugie Suzuki, najpierw Jimny teraz Celerio, ogólnie zadowolony, ale kiedyś w rozmowie powiedział że przeglądy to zawsze powyżej 1000 zł płacił, był zdziwiony podawanymi przeze mnie cenami z Renault, Opla i Dacii. W każdym razie radzę się dowiedzieć.
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-22, 06:21   

Dzięki za informacje!
Jazdy oczywiście mam poumawiane. I Dacią, i Baleno, i nawet mazda 2 oraz cytryna c3 (tak dla porównania wypada...).
O Baleno naczytałem sie trochę, że fabrycznie coś często jest nie tak z układem kierowniczym (nie odbija kierownica sama w niektórych egzemplarzach) oraz... padają skrzynie i to już po kilku tys. km... Wiem, że gwarancja etc, ale nie po to auto nowe chcę kupić, aby w serwisach stało :) W Dackach jakieś takie akcje też czy raczej bez problemu to jeździ?

Co do Stepwaya - fakt, to niby nieco inne auto niż Baleno, ale... Zwykłe sandero jakoś mi sie nie podoba, a stepway bardzo. No i jak przyjdzie mały miś na świat - zdecydowanie wygodniej będzie go pakować (i fotelik) do wyższego auta, niż się schylać i akrobatykę czynić przy niskim samochodzie...

No i obecnie auta uzywam praktycznie tylko na dojazdy do pracy (20km w jedną stronę)... A mój potworek - cóż... Żal, ale jednak zdecydowanie zbyt drogi w eksploatacji na "auto robocze" (Saab 95 Aero 2.3T benzyna 230KM na "wypasie" z wyposażeniem, rocznik 1999 - nie ma rdzy ;P)
Ostatnio zmieniony przez misioooo 2018-03-22, 06:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-03-22, 07:17   

Stepway jest fajny, inny, ale bardzo użyteczny.

Z tym C3 uważaj, bo namiesza Ci w głowie. Ten z silnikiem 110hp jest naprawdę fajnym autem. Cena 60, więc jak chciałem zejść poniżej albo w okolice 50kPLN, okazało sie że bida z nyndzom, nawet bluetooth nie będzie... A silnik na poziomie 1.0SCE

Mazda mocno mnie rozczarowała, ciasnotą, mułowatością...

W mojej Sandero Stepway często jeździ labrador. Jest mu wygodnie, ale musi wsiadać przez kabinę pasażerską, bo nie wskoczy sam. Wyjść wyjdzie... Kładę mu oparcie do wsiadania.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2018-03-22, 07:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-22, 08:49   

Michaďż˝ B24 napisał/a:
W mojej Sandero Stepway często jeździ labrador. Jest mu wygodnie, ale musi wsiadać przez kabinę pasażerską, bo nie wskoczy sam. Wyjść wyjdzie... Kładę mu oparcie do wsiadania.

W bagażniku się mieści? o.O Sądziłęm, że w klasie B to będę mojego psiaka woził na tylnej kanapie...
Jeszcze ciekawie wygląda ford ka+... ale nawet z wymiarów to maleństwo przy sandero...


Co do labków - znam kilka... I żaden nie wskakuje do bagażnika... Większość pakuje tylko przednie łapy, a pancio/pancia musi za dupę podnieść ;P One chyba już tak mają... Moja bermiśka jak tylko drzwi czy bagażnik otwieram już w aucie (choć obecnie w Saabie nie mam progu w bagażniku, jest płasko jak na pustyni).
Ostatnio zmieniony przez misioooo 2018-03-22, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-03-22, 09:28   

Moje oba psy wskakują przez bagażnik , drugi bardzo stary nie ma tyle siły w nogach to podstawiam mu najazdy do przyczepki . Młodszy to owczarek niemiecki a drugi mieszaniec ale już w bardzo podeszłym wieku, wyskakują same oba. W stepwayu da się przewieść psa po zdemontowaniu półki. Nie ma tyle miejsca co w dusterze i pies może nie może się swobodnie obracać. Żeby pies nie syfił w bagażniku trzeba założyć kratę i siatkę na tył fotelu. Krata jest przesunięta względem zagłówków dzięki czemu pies nie obiera się o gorę foteli a siatka bagażowa tworzy swego rodzaju ścianę od dołu fotela. Dzięki czemu po jeździ z psem wystarczy wysypać bród z gumowego dywanika.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2018-03-22, 09:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-22, 09:58   

Fruxo napisał/a:
Moje oba psy wskakują przez bagażnik , drugi bardzo stary nie ma tyle siły w nogach to podstawiam mu najazdy do przyczepki . Młodszy to owczarek niemiecki a drugi mieszaniec ale już w bardzo podeszłym wieku, wyskakują same oba. W stepwayu da się przewieść psa po zdemontowaniu półki. Nie ma tyle miejsca co w dusterze i pies może nie może się swobodnie obracać. Żeby pies nie syfił w bagażniku trzeba założyć kratę i siatkę na tył fotelu. Krata jest przesunięta względem zagłówków dzięki czemu pies nie obiera się o gorę foteli a siatka bagażowa tworzy swego rodzaju ścianę od dołu fotela. Dzięki czemu po jeździ z psem wystarczy wysypać bród z gumowego dywanika.


Przesada jak dla mnie... Iriska moja uwielbia łeb położyć między zagłówkami i sobie obserwować gdzie to ją wieziemy 8-) Żadnej kraty jak dla mnie, tylko szelki z zapięciem do pasa bezpieczeństwa :) Prędzej bym założył kraty przy przewozie dzieci... Te to dopiero bałagan robią i straty ;P
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-03-22, 11:17   

ja sie przesiadlem z Baleno na Logana MCV w 2007 roku i bylem zachwycony przestrzenia i oszczednoscia paliwa... nie to zebym mial byc ostatnim dziadem w Szwajcarii... lubie po prostu miec kase... tarzac sie w niej, nurkowac... 8-)
Ostatnio zmieniony przez swissman 2018-03-22, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-22, 20:55   

Dziś jeździłem nowym sanderkiem stepway... Nie rozumiem wielu opinii... Plastiki twarde, ale pomimo, że je szarpałem i napie%^&*(łem w nie - nie skrzypią, nie trzeszczą, wszystko elegancko spasowane...
TCe90... To się nawet zbiera mocno żwawo jak na tego typu autko! (mieszczuch, a mam porównanie - od kilku lat śmigam 230km, 380Nm momentu). Zawieszenie pracuje cicho, nawet na dziurawej drodze (specjalnie taką obrałem na trasie jazdy próbnej). Do 100km/h w kabinie jest cicho, powyżej 110 już głośnawo się robi (ale to nie auto na takie prędkości na codzień przecież)... Skrzynia - mi tam biegi od razu wskakiwały jak trzeba (pomimo, że od lat nie jeździłem manualem, a automatem!). Hamulce też ok jak na potrzeby takiego auta i prędkości do 100km/h...
Nagłośnienie - z medianav (4 głośniki) - gra dobrze, są jakieś niskie tony i daje radę! Nie jest to system z 6 głośnikami + subwoofer... Ale gra znacznie lepiej niż nie jedno auto 4-głośnikowe po taniości.
Zawieszenie dość miękkie, sterowanie lekko gumowe... Ale to nie auto do śmigania w zakrętach z dużymi prędkościami przecież...

Podsumowując - odnoszę wrażenie, że wiele osób pisze, że to i tamto jest beee, bo oczekuje od taniego, miejskiego autka tego, co da dopiero klasa wyższa, bardziej przystosowana do autostrad czy lekko usportowiona/usztywniona do śmigania bardzo dynamicznego. Mi się bardzo podoba, choć raptem ze 40km zrobiłem. Fotel też dla mnie wygodny (nawet mega wygodny w porównaniu do skody fabii czy rapid, gdzie po 50km napierniczają mnie zawsze plecy).

Za tydzień w sobotę (wielką!) jazda Baleronem :) Zobaczymy jak pójdzie, ale żona chyba już wybrała... (no i pies się zmieści do bagażnika!).

Podsumowując - żona już zaczęła kolor sobie wybierać (choć wie, że jeszcze kilka jazd innymi autami przed nami...).
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-03-22, 21:57   

Fajnie, że ktoś pisze dobrze o Stepwayu. Sam zaczynam myśleć, czy nie wziąć go zamiast Dustera ;-) Duster zrobił na mnie dobre wrażenie, ale w cenie słabo wypasionego Dustera Stepway jest już na full wypasie. To ma jednak znaczenie. No i może czas jednak na silnik z turbo...

Ciekaw jestem porównania Stepwaya z Baleno, czekam na recencję ;-)
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-03-22, 23:05   

Znajomy kupił nowe Baleno za 46 tys. zł i jest z niego zadowolony. Oglądałem to auto i nawet się nim przejechałem. Silnik (1,2 16V 90 KM) jest dynamiczny i mało pali (znajomy twierdzi, że w mieście mieści się w 6 l/100 km a w trasie pali 4,5 l/100 km. Jak na wymiary samochodu, to w środku jest dużo miejsca, również na tylnej kanapie.
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-22, 23:31   

Mi znajomi mówią, że 1,9tdi najlepszy. W trasie 4l, w mieście 5... ;)
W 5l w trasie 90km/h ok... Ale miasto... No chyba, że miasto jak moje... 8tys ludzi i korków brak :) Wrocław, Warszawa... Nie uwierzę w 6l, nawet przy wolnossącym 1,2.
Sandacz jadąc 90km/h pokazywał chwilowe 4,8-5,1. Czyli trasa pewnie 5,5 wyjdzie spokojnie jadąc. Po dużym mieście nie jeżdżę :)
Zdam relację po kursie baleronem. I pewnie fordem ka+. Ten sam salon ma Forda co Suzuki.

Pamiętajcie, że robię 20-30km tylko... Ale jak to się mawia... Pierwsze wrażenie najważniejsze :) sandacz nawet lepiej niż się spodziewałem wypadł.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-03-23, 07:09   

misioooo napisał/a:
Dziś jeździłem nowym sanderkiem stepway... Nie rozumiem wielu opinii... Plastiki twarde, ale pomimo, że je szarpałem i napie%^&*(łem w nie - nie skrzypią, nie trzeszczą, wszystko elegancko spasowane...
TCe90... To się nawet zbiera mocno żwawo jak na tego typu autko! (mieszczuch, a mam porównanie - od kilku lat śmigam 230km, 380Nm momentu). Zawieszenie pracuje cicho, nawet na dziurawej drodze (specjalnie taką obrałem na trasie jazdy próbnej). Do 100km/h w kabinie jest cicho, powyżej 110 już głośnawo się robi (ale to nie auto na takie prędkości na codzień przecież)... Skrzynia - mi tam biegi od razu wskakiwały jak trzeba (pomimo, że od lat nie jeździłem manualem, a automatem!). Hamulce też ok jak na potrzeby takiego auta i prędkości do 100km/h...
Nagłośnienie - z medianav (4 głośniki) - gra dobrze, są jakieś niskie tony i daje radę! Nie jest to system z 6 głośnikami + subwoofer... Ale gra znacznie lepiej niż nie jedno auto 4-głośnikowe po taniości.
Zawieszenie dość miękkie, sterowanie lekko gumowe... Ale to nie auto do śmigania w zakrętach z dużymi prędkościami przecież...

Mi się bardzo podoba, choć raptem ze 40km zrobiłem. Fotel też dla mnie wygodny (nawet mega wygodny w porównaniu do skody fabii czy rapid,
Za tydzień w sobotę (wielką!) jazda Baleronem :) Zobaczymy jak pójdzie, ale żona chyba już wybrała... (no i pies się zmieści do bagażnika!).

Podsumowując - żona już zaczęła kolor sobie wybierać (choć wie, że jeszcze kilka jazd innymi autami przed nami...).

Zgadzam się całkowicie. Jeśli chodzi o psa, to w Sandero ma bardzo wygodnie. Jeśli nie jeździsz w więcej niż 3 osoby, Sandero będzie dobre.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-03-23, 22:33   

misioooo napisał/a:
Nie uwierzę w 6l, nawet przy wolnossącym 1,2.
[u]
Suzuki w miarę prawidłowo podaje spalanie Baleno i w danych fabrycznych twierdzi, że Baleno w jeździe miejskiej spala 5,2 l/100 km. Natomiast podczas testów drogowych w/w spalanie wykazało 6 l/100 km (więc nie jest źle).
Test Baleno, 3 min. :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=KphsM9iszqo
Ostatnio zmieniony przez BogdanK 2018-03-23, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-23, 23:05   

0,9 tce też da się zrobić 4,5l/100km w trasie
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-25, 17:30   

Hmm... 4,5l?
Właśnie przejechałem 400km specjalnie w sposób testowy- obserwując spalanie chwilowe i dbając aby było możliwie niskie. Funkcja ECO włączona przez większość drogi. Jazda łagodna w większości 100km/h, niewielki odcinek autostradowy 130km/h.
Według komputera zużycie wyniosło 5,3l/100km. Uważam ten wynik za bardzo dobry, nie wiem jak można jechać żeby było mniej.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-03-25, 17:49   

wolniej
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne