Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero Stepway vs Suzuki Baleno
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-06, 13:40   

Szubi89 napisał/a:
Oglądałem na stronie Baleno, zrobiłem konfigurację, i faktycznie Suzuki wychodzi korzystniej jeżeli chodzi o wyposażenie i cenę.

Nie wiem- chyba zależy na jaką wersję i dodatki się patrzy albo może bez wchodzenia w szczegóły? Skonfigurowałem Baleno tak, żeby mieć wyposażenie, które mam w swoim Sandero (za ok. 50tys.) i wyszło mi, że musiałbym brać najwyższą wersję z dodatkami za ponad 64tys. Fakt- w tej cenie miałbym dodatkowo rzeczy, których w Sandero nie mam, ale to jest jednak ponad 14 tys różnicy...
Natomiast do "niższej" wersji wyposażenia Baleno (Premium Plus) po dorzuceniu dodatków wyszło ponad 53tys, ale tu nie mogę dorzucić niektórych dodatków, które mam w Sandero a i tak jest już drożej. Tak naprawdę, to Baleno trzeba by porównywać do zwykłej wersji Sandero a nie do Stepway, więc wtedy wyjściowo 42200zł z silnikiem TCe a 46720zł z dodatkami.
A koło zapasowe dojazdowe z lewarkiem za 954zł do Baleno to już lekka przegina, myślałem że 400zł Dacii to dużo. :shock:
Jak widzę- zbiornik paliwa w Baleno ma jedynie 37l ? Stąd i bagażnik nieco większy ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-06, 14:45, w całości zmieniany 6 razy  
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-04-06, 13:49   

A propos cen za zapas to w Dacii wychodzi po prostu koło i opona po cenach detalicznych. Bo prawie 1000 złotych to przesada.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-06, 17:44   

Suzuki vs Dacia za te same pieniądze? W ogóle na francuskie badziewie bym się nie oglądał jeżeli oba spełniają oczekiwania.
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-06, 18:21   

Dymek napisał/a:
Szubi89 napisał/a:
Oglądałem na stronie Baleno, zrobiłem konfigurację, i faktycznie Suzuki wychodzi korzystniej jeżeli chodzi o wyposażenie i cenę.

Nie wiem- chyba zależy na jaką wersję i dodatki się patrzy albo może bez wchodzenia w szczegóły? Skonfigurowałem Baleno tak, żeby mieć wyposażenie, które mam w swoim Sandero (za ok. 50tys.) i wyszło mi, że musiałbym brać najwyższą wersję z dodatkami za ponad 64tys. Fakt- w tej cenie miałbym dodatkowo rzeczy, których w Sandero nie mam, ale to jest jednak ponad 14 tys różnicy...
Natomiast do "niższej" wersji wyposażenia Baleno (Premium Plus) po dorzuceniu dodatków wyszło ponad 53tys, ale tu nie mogę dorzucić niektórych dodatków, które mam w Sandero a i tak jest już drożej. Tak naprawdę, to Baleno trzeba by porównywać do zwykłej wersji Sandero a nie do Stepway, więc wtedy wyjściowo 42200zł z silnikiem TCe a 46720zł z dodatkami.
A koło zapasowe dojazdowe z lewarkiem za 954zł do Baleno to już lekka przegina, myślałem że 400zł Dacii to dużo. :shock:
Jak widzę- zbiornik paliwa w Baleno ma jedynie 37l ? Stąd i bagażnik nieco większy ;-)

Widzisz, każdy czegoś innego chce w aucie. Mi wyposażenie standardowe w Stepwayu pasuje. Baleronowe też, a nawet lepiej spełnia wymagania (więcej systemów bezpieczeństwa - poduszek 6, wspomaganie hamowania przed kolizją). Zbiornik fakt - mały, ale spalanie w okolicach 4l w trasie... W Sandero z tego co czytam to będzie raczej 5,5-6l. Nie ma co dyskutować nad wyższością świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanoca - każdy ma swój gust i inne wymagania i tyle :)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-04-06, 19:30   

mojo napisał/a:
Suzuki vs Dacia za te same pieniądze? W ogóle na francuskie badziewie bym się nie oglądał jeżeli oba spełniają oczekiwania.

Przecież ów badziewie dopiero co chciałeś kupić i to raz w wersji ze złotymi klamkami, a raz w bieda wersji bez klimy.
Znowu coś się odmieniło? :shock:
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-04-06, 20:18   

BogdanK napisał/a:
walter_g napisał/a:

U mnie dokładnie te same czynniki zdecydowały o wyborze Balerona kosztem Dacii Sandero.
Wyższą cenę można zrekompensować niższymi kosztami za spalanie (ja robię rocznie 25.000 km).

Ile Ci pali Baleno w mieście :?:


W mieście nie miałem okazji testować, na dotarciu palił jakieś 5.9 l / 100 ale podejrzewam, że teraz udałoby się osiągnąć dużo lepszy wynik.

Na trasie BB -> KTW pali średnio 4.2, rekordowo zszedłem do 3.9.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-04-06, 22:09   

Walter_g dzięki za info o spalaniu.

Dymek napisał/a:

Nie wiem- chyba zależy na jaką wersję i dodatki się patrzy albo może bez wchodzenia w szczegóły? Skonfigurowałem Baleno tak, żeby mieć wyposażenie, które mam w swoim Sandero (za ok. 50tys.) i wyszło mi, że musiałbym brać najwyższą wersję z dodatkami za ponad 64tys. Fakt- w tej cenie miałbym dodatkowo rzeczy, których w Sandero nie mam, ale to jest jednak ponad 14 tys różnicy...
Natomiast do "niższej" wersji wyposażenia Baleno (Premium Plus) po dorzuceniu dodatków wyszło ponad 53tys, ale tu nie mogę dorzucić niektórych dodatków, które mam w Sandero a i tak jest już drożej.

Baleno w różnych wersjach wyposażenia ma korzystną cenę, ale Suzuki ma horrendalne ceny za różne dodatki.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-07, 10:59   

GRL napisał/a:
mojo napisał/a:
Suzuki vs Dacia za te same pieniądze? W ogóle na francuskie badziewie bym się nie oglądał jeżeli oba spełniają oczekiwania.

Przecież ów badziewie dopiero co chciałeś kupić i to raz w wersji ze złotymi klamkami, a raz w bieda wersji bez klimy.
Znowu coś się odmieniło? :shock:


Widać nie czytałeś moich preferencji odnośnie auta. Interesuje mnie combi ewentualnie coś na kształt Dokkera w dieslu. Tu Dacia jest jakieś 15-20 tys tańsza i to od producentów wywodzących się z Europy bo u tych z Japonii praktycznie nie ma takich modeli. Do tego dochodzi jeszcze podejście Francuzów do ewentualnych problemów podczas gwarancji gdzie jak się da to robi się wszystko aby klient sam za to płacił lub pada "ten model tak ma" - nawet na tym forum są o tym tematy. Ta uwaga dotyczy też Peugeota co przerabiałem na własnym przykładzie a do tego mój Pug sypie się na potęgę.
Francuzi unikają też wszelkich akcji serwisowych jak ognia tu przykład z forum http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15852 a i moje doświadczenia to potwierdzają bo mam 2 auta z tym samym silnikiem i Iveco akcję zorganizowało przyznając się do błędu a Peugeot temat olał bo miska olejowa rozlatywała się tuż po gwarancji i buliłem za wymianę sam.
Jakbym miał propozycję combi w dieslu w cenie do 60 tys marek Suzuki, Hondę czy Toyotę to bym się 5 minut nie zastanawiał.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2018-04-07, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-04-07, 12:05   

mojo napisał/a:
Widać nie czytałeś moich preferencji odnośnie auta.

Czytałem.
Miotasz się jak kuna w agreście.
Najpierw konieczność doposażenia Logana do poziomu 60k, bo tylko taka wersja nie powoduje odruchów wymiotnych.
Potem prawie total golas, bo klimatyzacja to przecież zbytek, bez którego można żyć.
Nie odpowiadaj, nie trzeba (uznajmy, że przegrałem tę wymianę zdań), nie jestem zainteresowany.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-08, 00:03   

Nie wychwalaj tak Iveco miałem kilka mam też obecnie i powiem tak tragicznie nie jest ale w grubszych sprawach też są problemy z wyegzekwowaniem gwarancji
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-09, 15:42   

Żadnej marki już nie wychwalam :-D Piszę tylko o tym co sam doświadczyłem i osobiście Francuzów w interesach nie tylko motoryzacyjnych pisząc oględnie, nie popieram.
 
Pawlik84 


Marka: Mitsubishi
Model: Colt
Silnik: 1.3 95KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 11
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2018-04-11, 10:32   

I jak z podjęciem ostatecznej decyzji? Które auto Baleno czy Sandero Stepway?
_________________
--
Pozdrawiam Paweł
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-11, 10:47   

Wybrałem balerona.
Lepsze wyposażenie w tej samej cenie
Dostępność - na sandero bym czekał do wakacji albo i dłużej, balerona udało się na maj (a nawet koniec kwietnia) zamówić
Żona stwierdziła, że baleno dużo wygodniejszy w środku (fotel i kanapa z tyłu)... Więc tutaj pozamiatane.
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-04-11, 11:24   

misioooo napisał/a:
Wybrałem balerona.
Lepsze wyposażenie w tej samej cenie
Dostępność - na sandero bym czekał do wakacji albo i dłużej, balerona udało się na maj (a nawet koniec kwietnia) zamówić
Żona stwierdziła, że baleno dużo wygodniejszy w środku (fotel i kanapa z tyłu)... Więc tutaj pozamiatane.


No i gratki, daj znać jak wrażenia z odbioru i jak się spisuje :) Sam kiedyś byłem ciekawy tego autka.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-04-11, 13:49   

Jak za podobne pieniądze i tym bardziej lepsze wyposażenie to nawet bym nie brał pod uwagę Dacii :-)
_________________
enjoy the silence
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-04-11, 14:52   

misioooo napisał/a:
Wybrałem balerona.
Lepsze wyposażenie w tej samej cenie
Dostępność - na sandero bym czekał do wakacji albo i dłużej, balerona udało się na maj (a nawet koniec kwietnia) zamówić
Żona stwierdziła, że baleno dużo wygodniejszy w środku (fotel i kanapa z tyłu)... Więc tutaj pozamiatane.


A jakie wyposażenie, dodatki, kolor wybrałeś?
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-11, 19:08   

Premium Plus "goły", Ray Blue Metalic (w cenie wytargowany) - czyli ten "dżinsowy" (małżonka wybrała, mnie to lotto - siedzę w środku i go i tak nie widzę).
Ma o 2 poduchy i system hamowania przed zderzeniem więcej niż sandero z bezpieczeństwa.
Do tego tempomat adaptacyjny, fajniej gra audio, lepiej wyciszony, silnik 1.2 wolnossący 4 cylindrowy pracuje kulturniej niż 3 garki w daci...
Do tego grzane foteliki, nawiewy na nogi pasażerów (mało ważne dla mnie, zwykle w 2 osoby + pies śmigam). Odbiór możliwy jeszcze w kwietniu, ale będę brał w maju - może jeszcze coś dołożę z wyposażenia, choć raczej to będzie kosmetyka (listwy ochronne na drzwi etc).
Ostatnio zmieniony przez misioooo 2018-04-11, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-04-11, 20:10   

misioooo napisał/a:
Premium Plus "goły", Ray Blue Metalic (w cenie wytargowany) - czyli ten "dżinsowy" (małżonka wybrała, mnie to lotto - siedzę w środku i go i tak nie widzę).
Ma o 2 poduchy i system hamowania przed zderzeniem więcej niż sandero z bezpieczeństwa.
Do tego tempomat adaptacyjny, fajniej gra audio, lepiej wyciszony, silnik 1.2 wolnossący 4 cylindrowy pracuje kulturniej niż 3 garki w daci...
Do tego grzane foteliki, nawiewy na nogi pasażerów (mało ważne dla mnie, zwykle w 2 osoby + pies śmigam). Odbiór możliwy jeszcze w kwietniu, ale będę brał w maju - może jeszcze coś dołożę z wyposażenia, choć raczej to będzie kosmetyka (listwy ochronne na drzwi etc).


1) kolor - fajny
2) tempomat - klasa (tylko trzeba tylko uważać jak auto przed nami zjeżdża na pobocze albo na wyjazd z autostrady) - tempomat ma taki kąt widzenia, że potrafi nas solidnie przyhamować, mimo że nie ma ryzyka kolizji - wtedy trzeba dodać gazu i hamulec odpuszcza ;-)
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-04-11, 21:26   

charger napisał/a:
misioooo napisał/a:
Wybrałem balerona.

No i gratki, daj znać jak wrażenia z odbioru i jak się spisuje

Gratulacje, też czekam na info :-) (też biorę m.in. nowe Baleno pod uwagę), czytałem o nim same pozytywne opinie (jedyne uwagi, to zdarza się, że kierownica pod wyjściu z zakrętu sama się nie prostuje).
Ostatnio zmieniony przez BogdanK 2018-04-11, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-12, 06:54   

BogdanK napisał/a:
charger napisał/a:
misioooo napisał/a:
Wybrałem balerona.

No i gratki, daj znać jak wrażenia z odbioru i jak się spisuje

Gratulacje, też czekam na info :-) (też biorę m.in. nowe Baleno pod uwagę), czytałem o nim same pozytywne opinie (jedyne uwagi, to zdarza się, że kierownica pod wyjściu z zakrętu sama się nie prostuje).

Wg mnie prostuje się, ale wspomaganie elektryczne działa inaczej niż hydraulika... Lżej. Jak nawet paluszkiem ją trzymałem/dotykałem nie wracała. Jak puściłem - wracała ;) I od ponad pół roku w dwóch serwisach dostałem info, że nie mieli zgłoszeń odnośnie łożyska w skrzyni biegów (sprzęgło bierze jakby na dwa razy, trochę wciskasz, potem jest jakby "skok" i większy opór na sprzęgle). Być może Suzuki to poprawiło nic nikomu nie mówiąc (a jak się zdarzy w ramach gwarancji bez problemu robią).
 
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2018-04-12, 07:14   

Mam opla astrę 5 generacji rocznik 2017. Też ma wspomaganie elektryczne. kierownica wraca podobnie do Dacii z hydrauliką. Auto samo skręca kierownicą kiedy mi się raz zdarzyło przysnąć za kierownicą i budzi/ hamuje kiedy widzi że zaraz w coś przywalimy. Zjecie mnie, ale w mojej wersji silnikowej 1.6 Sidi nawet skrzynia chodzi lepiej niż w dacii. Ja bym się nie zastanawiał bo oferta na sandero/logana w bogatszych wersjach nie jest konkurencyjna w stosunku do baleno/corsy (1.4 z fabrycznym lpg i enjoy za 42tyś po rabacie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-12, 07:45   

A podrzuci ktoś wymiar prześwitu dla Baleno? Z opisu wynika, że to tylko 12cm, czyli mniej nawet niż w Swifcie? Nie wiadomo- podają nieobciążony czy obciążony? No cóż- tak czy tak dla mnie to by było dyskwalifikujące, nawet przy zjeżdżaniu z wyższego krawężnika z pasażerami na pokładzie. Ale wiem- nie dla każdego to decydujący parametr, ale ponad 20cm Stepwaya robi robotę.
Poza tym była by to ciekawa alternatywa, gdyby nie to, że po azjatycku niektóre "drobiazgi" wyposażenia występują tylko w najdroższej wersji Elegance i nie da się tego dorzucić do Premium, np. tylne szyby elektryczne, światła przeciwmgielne, multimedia z kamerą cofania, podłokietnik... A tak mamy wyposażenie nie tyle lepsze, co inne, co prawda z naciskiem na systemy bezpieczeństwa, ale jest pewien niedosyt.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-12, 08:39, w całości zmieniany 5 razy  
 
Pawlik84 


Marka: Mitsubishi
Model: Colt
Silnik: 1.3 95KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 11
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2018-04-12, 09:49   

Dymek napisał/a:
A podrzuci ktoś wymiar prześwitu dla Baleno? Z opisu wynika, że to tylko 12cm, czyli mniej nawet niż w Swifcie? Nie wiadomo- podają nieobciążony czy obciążony? No cóż- tak czy tak dla mnie to by było dyskwalifikujące, nawet przy zjeżdżaniu z wyższego krawężnika z pasażerami na pokładzie. Ale wiem- nie dla każdego to decydujący parametr, ale ponad 20cm Stepwaya robi robotę.
Poza tym była by to ciekawa alternatywa, gdyby nie to, że po azjatycku niektóre "drobiazgi" wyposażenia występują tylko w najdroższej wersji Elegance i nie da się tego dorzucić do Premium, np. tylne szyby elektryczne, światła przeciwmgielne, multimedia z kamerą cofania, podłokietnik... A tak mamy wyposażenie nie tyle lepsze, co inne, co prawda z naciskiem na systemy bezpieczeństwa, ale jest pewien niedosyt.


Mam taki sam niedosyt. Niby Baleno coś ma ale nie ma tego co ma Sandero w tej cenie ok 48-50tys zl. Może i jest lepiej wykonany i ta cała niezawodność japońska stoi po jego stronie. Wygląd rzecz gustu... mi podoba się Stepway, tylko jak z tym wyciszeniem powyzej 100-130km/h ?
_________________
--
Pozdrawiam Paweł
 
Thomson1708 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2 16v PB
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 161
Skąd: Gennep
Wysłany: 2018-04-12, 10:25   

Pawlik84 napisał/a:
Dymek napisał/a:
A podrzuci ktoś wymiar prześwitu dla Baleno? Z opisu wynika, że to tylko 12cm, czyli mniej nawet niż w Swifcie? Nie wiadomo- podają nieobciążony czy obciążony? No cóż- tak czy tak dla mnie to by było dyskwalifikujące, nawet przy zjeżdżaniu z wyższego krawężnika z pasażerami na pokładzie. Ale wiem- nie dla każdego to decydujący parametr, ale ponad 20cm Stepwaya robi robotę.
Poza tym była by to ciekawa alternatywa, gdyby nie to, że po azjatycku niektóre "drobiazgi" wyposażenia występują tylko w najdroższej wersji Elegance i nie da się tego dorzucić do Premium, np. tylne szyby elektryczne, światła przeciwmgielne, multimedia z kamerą cofania, podłokietnik... A tak mamy wyposażenie nie tyle lepsze, co inne, co prawda z naciskiem na systemy bezpieczeństwa, ale jest pewien niedosyt.


Mam taki sam niedosyt. Niby Baleno coś ma ale nie ma tego co ma Sandero w tej cenie ok 48-50tys zl. Może i jest lepiej wykonany i ta cała niezawodność japońska stoi po jego stronie. Wygląd rzecz gustu... mi podoba się Stepway, tylko jak z tym wyciszeniem powyzej 100-130km/h ?


Jeśli chodzi o wyciszenie w porównaniu do nowoczesnych samochodów to jest tragicznie. Po przeprowadzeniu sporych poprawek dalej jest dużo głośniej niż w takiej astrze bez wyciszenia. Jednak staje się hałas w miarę do wytrzymania do prędkości 130km/h. Później to już upierdliwe :D
Niemniej jednak jak nigdy nie zaznałeś komfortu klasy średniej/wyższej to i taka dacia wyda Ci się spoko. Zależy z czego się przesiadasz jak z 20 letniego autka klasy średniej lub 10 latka budżetowego to będzie progres :)
 
Pawlik84 


Marka: Mitsubishi
Model: Colt
Silnik: 1.3 95KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 05 Lut 2018
Posty: 11
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2018-04-12, 11:21   

No włanie. Przesiadam sie z 9 letniego mitsubishi colta który zazowo kosztowal ok 45tys i szczerze tragedii nie ma ale też takiego komfortu (względnej ciszy) jak hyundiu KONA za 89tys nie doswiadczę w colcie nigdy. Czekam na jazde próbną stepway, rzadko przekraczam 110kmh więc chyba źle nie będzie. Choć na filmach z yt widzialem grodź miedzy kabiną a silnikiem jest jakas srebna mata wygluszajaca... zapewne mało co daje.
_________________
--
Pozdrawiam Paweł
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne