Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa Dacia Duster 1.6 SCe Prestige 4x2 by Gwidon
Autor Wiadomość
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-24, 23:53   Nowa Dacia Duster 1.6 SCe Prestige 4x2 by Gwidon

Witam :)

Otóż wczoraj zakupiłem swoją Dusterkę w salonie Autospektrum Rzeszów. Kolor niebieski kosmos Prestige z full wyposażeniem na pokładzie.

Od wyjechania z salonu zrobiłem wczoraj ok, 100 km. Więc czas na pierwsze wrażenia z jazdy oraz plusy i minusy.

Plusy:

-super działające światła mijania, nie spodziewałem się że tak dobrze i szeroko będą świecić, w mojej Kijance, która miała światła soczewkowe o wiele gorzej sobie radziły,

-sprawnie i szybko działająca klima z nawiewami, szybkie nagrzewanie nawet na nierozgrzanym silniku,

-Media Nav Evolution fajnie sobie radzi na plus na pewno głośniki i fajny bas jak na tę klasę auta,

-kamery Multiview też niczego sobie, a zwłaszcza wieczorem też fajnie widać,

-czujnik martwego pola cały czas działa, czy to w jednym czy w drugim lusterku ostrzega o mijających pojazdach,

-fajna praca sprzęgła bierze od samego dołu i już nabiera obrotów po lekkim puszczeniu tak samo się ma system S&S nie czuć nawet jak samochód zgaśnie, po lekkim wciśnięciu sprzęgła od razu budzi się do pracy,

-teraz silnik dosyć mocno pozytywnie mnie zaskoczył kultura pracy do 70-80 nawet niesłyszalna, jednak zauważyłem że lubi obroty i gdy jadę na 4 albo 5 biegu a mam 60-70 dudni i przenosi taki rezonans do środka kabiny trzeba go rozpędzać i dopiero wrzucić bieg to leci płynnie,

- zaskoczyło mnie spalanie po zatankowaniu całego baku i zrobieniu do domu 100 km z salonu średnie spalanie wyszło mi 7.0 :P także myślałem że będzie gorzej,

-fajnie działający system karty Hands Free, wystarczy że mam ją w kieszeni samochód sam się otwiera jak i zamyka, chociaż to może w przyszłości być minus bo jak bateria padnie to muszę mieć ten mały kluczyk przy sobie,

Minusy:

-od razu po przyjeździe do domu zauważyłem to czego nie lubie najbardziej czyli parujące reflektory w lewym jak i prawym reflektorze na dole na wysokości kierunkowskazów,

-po najeżdżaniu na jakiś stromy podjazd bądź krzywą nawierzchnię słychać w samochodzie jak paliwo przelewa się po całym baku :P nie wiem być może to przez tą konstrukcję,

-coś mi lekko hałasuje z tyłu zawieszenie nie wiem czy to czasem bębny się jeszcze docierają ale po najechaniu na jakąś gorszą nawierzchnię, dziurę, słychać jakby jakaś tuleja chyba że to zawieszenie całe tak pracuje w dusterze może w poprzednich też tak było,

-szkoda że nie można regulować podświetlenia zegarów, uważam że w nocy ciut mocniej mogłyby świecić,

-podparcie lędźwi faktycznie po odsunięciu oparcia nie wraca na swoje miejsce trzeba ręką sobie je przysunąć,

-schowek po prawej stronie nie zamyka się na zatrzask,

i jak na razie to chyba tyle potem powrzucam jakieś fotki i dalej będę raportował kolejne wrażenia :)
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-03-25, 06:31   

A można zapytać ile kosztuje taki nowy duster w wersji full wypas
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-25, 06:53   

Gratulacje! Powrzucaj troche fotek :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-03-25, 08:54   

Jasne, że można :!:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-03-25, 10:25   

Można również samemu sprawdzić w cenniku i nie rozmawiać w każdym mozliwym temacie na temat pieniędzy innych.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-25, 12:37   

Gwidon, a masz welurową czy skórzaną tapicerkę?
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-25, 13:51   

ja w MCV też slyszę to przelewające się paliwo :@
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-03-25, 18:26   Re: Nowa Dacia Duster 1.6 SCe Prestige 4x2 by Gwidon

gwidon napisał/a:
-od razu po przyjeździe do domu zauważyłem to czego nie lubie najbardziej czyli parujące reflektory w lewym jak i prawym reflektorze na dole na wysokości kierunkowskazów,
-po najeżdżaniu na jakiś stromy podjazd bądź krzywą nawierzchnię słychać w samochodzie jak paliwo przelewa się po całym baku :P nie wiem być może to przez tą konstrukcję


-reflektory parują przy dużych skokach temperatury - np po wyjechaniu z myjni na silny mróz - zrobi się ciepło, słoneczko dogrzeje, problem się skończy, miałem ten problem na początku (odbierałem auto w styczniu) po zimie i w kolejnych latach już nie parowały
-chlupiące paliwo w zbiorniku rzez normalna w tym modelu, widać oszczędzili na paru kawałkach podziurawionej blachy

a tak w ogóle gratuluję nabytku, niech się sprawuje bezawaryjnie :-P
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-03-25, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-03-25, 18:53   

:-> gratulacje i niech się bezawaryjnie toczy każdego dnia
_________________
RowerekCombi
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-03-25, 19:05   

kicpra napisał/a:
ja w MCV też slyszę to przelewające się paliwo :@

Lubię ten dźwięk, bulgocze tylko przy pełnym baku. 8-)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-03-25, 19:19   

Przy ledowych dziennych trzeba przywyknąć do parowania reflektorów w wilgotne dni...
 
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-25, 22:08   

wlodarek1 napisał/a:
A można zapytać ile kosztuje taki nowy duster w wersji full wypas

Wiesz nie powiem, że nie jestem zadowolony z transakcji i bonifikaty jaką wywalczyłem ale u mnie była dosyć ciekawa historia bo najpierw zostawiałem samochód w rozliczeniu a dopiero później negocjowałem rabat na Dustera i powiem że udało mi się wywalczyć więcej niż 1600 zł i nie mniej jak 2000 zł + dywaniki gratis. Także chyba nie jest to mały rabat :)
 
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-25, 22:11   

charger napisał/a:
Gratulacje! Powrzucaj troche fotek :)

Dziękuje :) mam nadzieję że się nie zawiodę tym modelem a zwłaszcza marką tym bardziej że to jest moja pierwsza DACIA :p

Co do fotek w wolnej chwili powrzucam kilka :)
 
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-25, 22:15   

Dracid napisał/a:
Gwidon, a masz welurową czy skórzaną tapicerkę?

Mam welurową, i jakoś nigdy nie byłem fanem skóry w samochodzie, ale i tak jakościowo uważam że ta tapicerka z naszyciem Duster nie jest zła. Wcześniej miałem Ceeda II i tam tapicerka była gorzej wykonana :)
 
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-25, 23:15   Re: Nowa Dacia Duster 1.6 SCe Prestige 4x2 by Gwidon

Dar1962 napisał/a:
-reflektory parują przy dużych skokach temperatury - np po wyjechaniu z myjni na silny mróz - zrobi się ciepło, słoneczko dogrzeje, problem się skończy, miałem ten problem na początku (odbierałem auto w styczniu) po zimie i w kolejnych latach już nie parowały
-chlupiące paliwo w zbiorniku rzez normalna w tym modelu, widać oszczędzili na paru kawałkach podziurawionej blachy

a tak w ogóle gratuluję nabytku, niech się sprawuje bezawaryjnie :-P

Dzięki Dar1962 :)

Jak kupowałem Dustera jakoś spodziewałem się tego, że będą albo mogą parować tym bardziej że mając do tej pory rocznego Ceeda z 2016 roku zaskoczyłem się tym faktem bo uważałem że KIA skoro tyle kosztuje musi być lepiej wykonana i co się okazało czar prysł... bo mógłbym opowiadać też długo jakie miałem problemy z tym modelem. Ale tak jak piszesz w Dusterze też parują ale szybciej znika ta para i nie zostawia żadnych śladów na wewnętrznym szkle jak miało to miejsce w KIA więc wynik mówi sam za siebie :)
 
gwidon 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 47
Skąd: Jarosďż˝aw
Wysłany: 2018-03-25, 23:35   

Po III dniu użytkowania Dusterki na spokojnie sprawdzam jeżdżąc i słuchając co mi się wbje w ucho i tak:

-silnik zaczął gwizdać czy to się rozgrzeje czy nie ...być może tak ma być

-po zimniejszej nocy gdy odpalam dziada pali się niebieski kluczyk nie wiem czy muszę na postoju go rozgrzać żeby zgasł i dopiero zacząć jazdę czy spokojnie jechać aż znknie i silnik nabierze odpowiedniej temperatury i wtedy mocnej wbijać go na obroty?

-taka ciekawostka....gdy sam się zamknie samochód po oddaleniu się od niego (zamykanie automatyczne za pomocą karty HF) to w momencie gdy podchodzę do bagażnika i łapie za uchwyt otwierający go... włącza się wyświetlacz Media Nav i zapala się logo Duster po czym zapala się aktualna godzina i gaśnie całkiem, nie dzieję się tak gdy łapie za klamki od drzwi... nie wiem czy tam jest jakiś czujnik czy o co chodzi ?

-kolejna sprawa to gdy silnik chodzi na biegu jałowym to miałem okazje sobie posłuchać jego pracę dookoła i od dołu słychać taki świst i nie wiem czy to katalizator wypuszcza spaliny przez taką rurkę od dołu czy tłumik tak sobie pracuje?

- i ostatnia rzecz, która trochę mnie irytuje w momencie gdy siedze w samochodzie a nie zamierzam odpalać silnika włączając guzik Start/Stop przez chwilę można posłuchać sobie tylko radia bo po 5 minutach się wyłącza i tak samo jest że bez odpalenia silnika nie można odsunąć/zasunąć szyby tylko trzeba odpalić silnik. Trochę to głupie bo gdy na kogoś czekam w samochodzie bo akurat poszedł do sklepu po zakupy nic nie można zrobić w aucie bo szyby nie działają a radio po 5 min. się wyłącza no chyba że jest na to jakiś sposób ?

na razie tyle moich wypocin cd. nastąpi :)
Ostatnio zmieniony przez gwidon 2018-03-25, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-26, 07:59   

gwidon napisał/a:
ostatnia rzecz, która trochę mnie irytuje w momencie gdy siedze w samochodzie a nie zamierzam odpalać silnika włączając guzik Start/Stop przez chwilę można posłuchać sobie tylko radia bo po 5 minutach się wyłącza i tak samo jest że bez odpalenia silnika nie można odsunąć/zasunąć szyby tylko trzeba odpalić silnik.

To raczej skutek uboczny systemu bezkluczykowego Dacii. Normalnie, przy stacyjce do sterowania szybami trzeba przekręcić kluczyk w stacyjce bez odpalania silnika. U ciebie nie ma opcji odpowiadającej włączeniu stacyjki- tylko zapłon.

Cytat:
fajnie działający system karty Hands Free, wystarczy że mam ją w kieszeni samochód sam się otwiera jak i zamyka, chociaż to może w przyszłości być minus bo jak bateria padnie to muszę mieć ten mały kluczyk przy sobie

O ile mi wiadomo, to wewnątrz "karty" znajduje się kluczyk awaryjny a bateria nie jest potrzebna do odpalenia silnika: TEST
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-03-26, 08:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-26, 08:42   

Gratuluję autka!
Ten "niebieski kluczyk" to kontrolka temperatury oleju. Świeci się, gdy silnik nie jest jeszcze rozgrzany i informuje, żeby go traktować delikatnie gazem - szczególnie przy turbinie to ważne!

Daj znać jak Ci pracuje pedał sprzęgła - mi zaczął po kilkuset kilometrach "jęczeć". Już go wazeliną i smarem maszynowym traktowałem, a dźwięk i tak wraca.

W piątek w nocy pojeździłem i światła potwierdzam - są super. A jak się je do góry ustawi to nawet długich włączać nie trzeba ;-)
 
Datex 


Marka: Dacia
Model: Duster EXTREME
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-26, 08:42   

Ostrzeżenie o zimnym silniku. Czyli nie jechać na 100% od razu od odpaleniu, tylko jechać delikatnie do momentu kiedy lampka zgaśnie.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-03-26, 08:48   

Może u mnie nie będzie takich niedogodnień, bo świadomie zrezygnowałem z karty HF. Miało nie być też kamer 360* ale jednak zadzwoniłem i zmieniłem zamówienie dokładając kamery Multiview, jednakże karta HF mnie nie przekonała.
 
TomaszDuster 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: ---
Wersja: Laureate2
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 94
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-03-26, 09:00   

Nie wiedziałem, że nowy Duster ma w standardzie (od wersji 1.6) wskaźnik (kontrolke) temp silnika. W starym Ph1 miałem blokowy wskaźnik. W ph2 dupa, nie ma nic. A tu jak widze u kolegi w nowym Dusterze sce 1.6 jest chociaż kontrolka zimnego. Generalnie to taka patologia dzisiejszego przemysłu motoryzacyjnego, że w autach nie ma prawdziwego wskaźnika temperatury. Dla zwykłych kierowców (wsiadam i jade) jest pozornie nieprzydatny, ale każdy wieloletni stażem kierowca wie że to ważny element.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-26, 10:04   

PrzecieĹź nowy duster ma teĹź pasek temperatury (jedno z pozycji menu na wyświetlaczu).Przecież nowy duster ma też pasek temperatury (jedno z pozycji menu na wyświetlaczu).
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-26, 10:27   

Miałem KIA Venga z systemem bezkluczykowym. Żeby otworzyć okno przy wyłączonym silniku trzeba było krótko nacisnąć przycisk start - silnik nie odpalał, ale kontrolki świeciły.
 
TomaszDuster 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: ---
Wersja: Laureate2
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 94
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-03-26, 10:57   

Dracid napisał/a:
Przecież nowy duster ma też pasek temperatury (jedno z pozycji menu na wyświetlaczu).

Dzięki za zwrócenie uwagi. Na marginesie, to skoro ma wskaźnik temperatury to w jakim celu jest dodatkowo kontrolka zimnego silnika? Przecież na wskaźniku będzie widać, że nie osiągnął temperatury.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-26, 12:04   

Kontrolkę szybciej je zauważysz niż wpatrywanie się w wskaźnik temperatury podczas jazdy.. :->
Jak lampka zgaśnie to wtedy już możesz dawać ogień w rurę.... i jazda na całego.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2018-03-26, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne