Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Leasing w RCI a szkoda likwidowana z OC sprawcy?
Autor Wiadomość
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-03-28, 16:52   Leasing w RCI a szkoda likwidowana z OC sprawcy?

Hej,
Czy jest może na forum ktoś kto ma leasing w RCI i likwidował szkodę z winy sprawcy?

Jeśli tak, to będę wdzięczny za odzew tu lub na priv. Chodzi o kwestię asysty szkodowej RCI i rozliczenia VAT.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-29, 09:30   

3 miesiące temu miałem stłuczkę i poszło wzystko z OC PZU. Leasing nie robił najmniejszych problemów - jeden warunek - naprawa w aso.
Fakturkę wystawiło ASO na mnie - ja miałem do zapłaty 50% vatu, reszte pokrył ubezpieczyciel. Z RCI kontkatu nie miałem.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-03-29, 09:39   

CzarnY napisał/a:
3 miesiące temu miałem stłuczkę i poszło wzystko z OC PZU. Leasing nie robił najmniejszych problemów - jeden warunek - naprawa w aso.
Fakturkę wystawiło ASO na mnie - ja miałem do zapłaty 50% vatu, reszte pokrył ubezpieczyciel. Z RCI kontkatu nie miałem.


Mogę podpytać czemu musiales zaplacic 50% VAT? Ja aktualnie leasing w Getin i rowniez naprawda w ASO i nie musialem nic placic. Teraz dla nowego auta na jesien zastanawiam sie pomiedzy Alior a RCI, ale po tym wpisie to mam duze obawy co do RCI.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-29, 10:08   

Samochód mam wrzucony w firmę i odliczam 50% vatu. Za auto zastępcze tez 50% vatu muysiałem zapłacić - ale i tak rozliczę sobie w zwrotach... To kwestia bardziej dla twojego ksiegowego - wzystko jest jak ma być.

Co do innych leasingów to porównywałem i rci daje mi najlepsza propozycje rzedu 2%. Do tego promocyjne ubezpieczenie i zdecydowanie załatwione wszystko od ręki. Tym bardziej, że mam już tu 2 auta - więc łatwiej jest mi coś więcej wynegocjować.

Jak będziesz brał w rci - nie musisz brać ubezpieczenia "bezpieczny leasing" oraz gap. Niby muszą, ale jak się zagrozi rezygnacją to odpuszczają. W moim przypadku zaoszczędziłem 120 na lodgy i koło 80 na loganie. Co miesiąc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-03-29, 10:17   

CzarnY napisał/a:

Jak będziesz brał w rci - nie musisz brać ubezpieczenia "bezpieczny leasing" oraz gap. Niby muszą, ale jak się zagrozi rezygnacją to odpuszczają. W moim przypadku zaoszczędziłem 120 na lodgy i koło 80 na loganie. Co miesiąc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Mi jak robili wycene 102% bo taka chcialem bez GAP etc, to powiedzieli ze musi byc 102,5% bo nie biore GAP. Pozatym nie pozwalaja wykupic auta na osobe prywatna na koniec, takze rezygnuje z cwaniakow raczej, ale do jesieni jeszcze czas.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-29, 13:21   

No to widzisz. Może w leasingu dla prywatnych jest trochę inaczej. U mnie jest 102% bez gap i BL, w obydwuch autach.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-03-29, 13:38   

CzarnY napisał/a:
No to widzisz. Może w leasingu dla prywatnych jest trochę inaczej. U mnie jest 102% bez gap i BL, w obydwuch autach.


Ja mam leasing na firme, chodzi mi tylko o to, że na końcu po ostatniej racie, możesz zrobić wykup auta na siebie prywatnie, a nie na firmę ;-)

A z tym RCI, to pewnie dealer chce zarobic, ale cóż, straci jeszcze wiecej bo pewnie pojdę do Aliora.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 14:52   

alhaz napisał/a:
Pozatym nie pozwalaja wykupic auta na osobe prywatna na koniec, takze rezygnuje z cwaniakow raczej, ale do jesieni jeszcze czas.

Cały RCI - ta firma jest zorganizowana jak jakieś początkujące firemki w latach 90-tych, gdzie decyzje podejmuje pani Zosia, ewentualnie pani Krysia, a obie średnio dokształcone i średnio na bieżąco. Infolinia czynna do 15:00... :lol: Nawet urzędy już od lat są bardziej "dzisiejsze" niż ta firma. No, ale to już tak jest z leasingami fabrycznymi - klient niekoniecznie jest najważniejszy.

Nie mniej zmierzam do tego, że jeśli chodzi o wykup to na co oni nie pozwalają? Jesteś osobą fizyczną prowadzącą działalność i chcesz wykupić "prywatnie"? A oni nie chcą wystawić faktury wykupowej na Twoje prywatne dane? Jeśli tak, to znaczy, że nie ogarniają tematu, ale to i tak bez znaczenia dla Ciebie, bo możesz nadal sobie tego nie wrzucać do firmy. Wyjaśnienie tu: https://www.fmleasing.pl/...edmiot-leasingu - przewiń do akapitu na dole o wystawieniu faktury.
Ostatnio zmieniony przez Tomek-FmLeasing 2018-03-29, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-03-29, 15:02   

Tomek-FmLeasing napisał/a:
...ale to i tak bez znaczenia dla Ciebie, bo możesz nadal sobie tego nie wrzucać do firmy. Wyjaśnienie tu: https://www.fmleasing.pl/...edmiot-leasingu - przewiń do akapitu na dole o wystawieniu faktury.

Nie żebym się na tym znał, ale wraz z wprowadzeniem JPK zacząłem mieć wątpliwości czy to takie oczywiste.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 15:29   

GRL napisał/a:
Tomek-FmLeasing napisał/a:
...ale to i tak bez znaczenia dla Ciebie, bo możesz nadal sobie tego nie wrzucać do firmy. Wyjaśnienie tu: https://www.fmleasing.pl/...edmiot-leasingu - przewiń do akapitu na dole o wystawieniu faktury.

Nie żebym się na tym znał, ale wraz z wprowadzeniem JPK zacząłem mieć wątpliwości czy to takie oczywiste.

JPK nic nie zmienia, bo:
a) jest to zgodne z przepisami podatkowymi
b) JPK działa w "drugą" stronę, czyli wyszukuje niesłusznie rozliczony VAT, a nie VAT nie rozliczony w ogóle - z punktu widzenia JPK/VAT działasz na swoją szkodę, ale to i tak bez znaczenia, bo: patrz punkt "a"
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-03-29, 15:35   

Zapewne masz rację. :)
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 15:56   

GRL napisał/a:
Zapewne masz rację. :)

:)
Tu nie chodzi o rację, tylko o stan faktyczny.

W razie wątpliwości polecam wykonanie telefonu do Krajowej Informacji Skarbowej - potwierdzą, że nie ma obowiązku zaliczenia do kosztów i odliczenia VAT od faktury wystawionej na dane firmowe, ergo traktowane jest to jako wykup prywatny.
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-03-29, 16:08   

Nie ma :) Księgowy co chwila się awanturuje że nowego iphone'a kupuję i nie wrzuca mi w koszta... Walczę z nim od 2 lat z tym :) Po prostu nie przedstawiasz faktury w swoje koszta i tyle.

Widzisz... mnie akurat podpasowało brak zbędnej biurokracji, rabat na ubezpieczenie i co najważniejsze, że nie musze biegac po bankach tylko ałatwiam wszystko w jednym miejscu. A to że jeszze się udało taniej niż w wbk lub aliorze to tylko na plus.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2018-03-29, 18:52   

jelsi odliczasz 50% vatu to dopłacasz, jesli 100% nic nie dopłacasz, a jesli masz ubezpieczone auto brutto to tez nie dopłacasz tak w skrócie :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 20:16   

wieza napisał/a:
jelsi odliczasz 50% vatu to dopłacasz, jesli 100% nic nie dopłacasz, a jesli masz ubezpieczone auto brutto to tez nie dopłacasz tak w skrócie :)


Zgadza się w przypadku szkody z Auto Casco. Natomiast w przypadku OC niektórzy "śmieciowi" ubezpieczyciele znaleźli lukę w prawie, która pozwala im wypłacać odszkodowanie jedynie w kwocie netto, jeśli auto jest w leasingu.

Więc jeśli odliczasz 50% VAT, to jesteś w plecy, a jeśli nie jesteś płatnikiem VAT to jesteś w plecy jeszcze bardziej.

Rozwiązaniem jest asysta szkodowa firmy leasingowej przy likwidacji szkody, której do niedawna RCI nie miało w ofercie - co było kuriozum, bo przecież to jest fabryczny leasing, a szkody likwidowane są w "ich" sieci dealerskiej.
Teraz chyba już pod naporem klientów coś tam próbują zrobić - w sensie, że trzeba napisać podanie do "pani Zosi", które ona rozpatrzy. :roll:

Stąd właśnie ten wątek z pytaniem, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-04, 18:22   

Co wybrać z?
efl.pl
RCI
PKO
BGZBNP
ALIOR
???
autko nie renault/dacia/nissan,
dla vatowca który będzie odliczał od wszystkiego z związanego tym autem 50%.
Wykup auta po okresie leasingu pewny, najlepiej za małą kwotę i podarowanie go tego samego dnia osobie bliskiej ;)
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-05, 16:20   

Nie prościej wysłać zapytanie do banków i oni złoża oferty?Jest sporo zmiennych, i dla każdego ważne jest co innego...
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-05, 16:29   

tak samo prosto jak złożyć zapytanie o kredyt - zapytasz w 3 bankach a potem jest problem bo każdy wyśle zapytania do BIKu i bóg wie gdzie jeszcze i robi się drogoooo.
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-04-05, 17:20   

Nikita_Bennet napisał/a:
tak samo prosto jak złożyć zapytanie o kredyt - zapytasz w 3 bankach a potem jest problem bo każdy wyśle zapytania do BIKu i bóg wie gdzie jeszcze i robi się drogoooo.

To tak nie działa. :)
Złożenie zapytania o ofertę nie wiąże się ze sprawdzeniem BIK. Tutaj masz szczegóły: https://www.fmleasing.pl/...otowywane-w-bik

Co do tych firm, to każda ma swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz jakiejś porady czy coś, to mogę podpowiedzieć na priv.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-05, 17:45   

poproszę więc na priv ;)
lub nikita_bennet@poczta.onet.pl
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-04-06, 07:56   

Nikita_Bennet napisał/a:
poproszę więc na priv ;)
lub nikita_bennet@poczta.onet.pl


Tzn. bardziej chodziło mi o jakieś bardziej konkretne pytania. Jak coś to chętnie odpowiem.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-06, 08:00   

wczoraj zacząłem robić listę pytań które zadam w tych instytucjach leasingowych ;)
Podrzucę jak skończę ;)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-06, 11:51   

1. Koszt rejestracji nowego auta z fabrycznym gazem/lpg + dołożony hak przed obiorem auta z salonu + tablice z wyróżnikiem/moje imię. Firma leasingująca ma oddział w Warmińsko-mazurskim czyli literka N i dalej cyfra i moje imię. Taką tablicę miałbym cały czas jak auto w leasingu, potem wykupuję i dalej rejestruję w warmińsko-mazurskim czyli tylko wymiana dowodu, nalepek kontrolnych itp??? Czy trzeba drugi raz dołożyć tysiaka?

2. Autko nowe, benzyniak z fabrycznym LPG, w salonie dołożony HAK no i te tablice z pkt pierwszego.
Czy leasingodawca ogarnie to przy jednej wizycie w Wydziale Komunikacji bo w sumie rejestracja z fabrycznym LPG to jedna wizyta i jest Pozwolenie Czasowe (miekki dowód) potem przy odbiorze 'twardego' dobicie haka i odbiór karty pojazdu (bo wydawana jest zawsze).

3. Jak to jest z fakturami, czy firmy wysyłają je na pocztą polską i mogą dotrzeć po 2 tygodniach czy jest bardziej to obcykane i faktury na maila lub do pobrania na stronie? Ta druga opcja mi bardziej pasuje bo tak korzystam z faktur play/netia/orlen/fleetcore-shell. Skarbówka nie robi problemu.

4. FCA żąda zapłaty faktur leasingowych poleceniem zapłaty/direct debit a jeżeli nie to 5zł drożej. Jak to jest u innych??

5. Autko ja biorę ale dwóch kierowców - tato czasem będzie jeździł bo ja jednak lubię logana pickup ;)
Jak jest z kosztami??

6. Udostępnienie danych organom ścigania – koszt i czy będę wiedział jakiej służbie (policja/itd/SG)?

7. Karta pojazdu - u mnie czy u leasingodawcy? Jak jest ze świadectwem homologacji?? U kogo leży? Bo będę chciał sprawdzić czy czegoś nie popierdolili w W.Komunikacji ;)

8. pierwsza wpłata może być od 0 ale ile procent warto wpłacić aby leasing wyszedł najoszczędniej dla mnie przy kwocie za auto 65tys PLN brutto??

9. Czy jak ja mając w ręku świadectwo homologacji znajdę błędy w dowodzie rejestracyjnym to kto zapłaci za ich poprawienie (czyli wymianę dowodu)??

Pytania raczej dotyczą tych leasingodawców co wymieniłem wyżej bo innych nie znam/nie ufam ;)
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2018-04-06, 12:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-06, 12:27   

Fakturki masz papierkowe wysyłane poczta. Karty pojazdu nie dostaniesz - dopiero jak wykupisz auto na własność.

Reszte rzecy kombinujesz jak koń pod górę. Cennik dostajesz w rci razem z dokumentami leasingu - teoretycznie musisz każdego kierowcę zgłaszać, ale w przypadku pracowników - jak się dowiwadywałem to nie - wystarczy że to pracownik. Błędy w dowodzie? koszty ponosi urząd który wydał błędny dokument.

Miękki masz na okres ok 2 tygodni, potem przesyłasz komplet dokumentów - hak, homologacje, legalizacje i co tam potrzeba, przeglądy i wystawiają ci wszystko podczas jednej wizyty w urzędzie. Fakturkę dostajesz pocztą. Nie za odbiór - za wbicie kwitów
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-06, 13:12   

CzarnY napisał/a:
Fakturki masz papierkowe wysyłane poczta. Karty pojazdu nie dostaniesz - dopiero jak wykupisz auto na własność.

Reszte rzecy kombinujesz jak koń pod górę. Cennik dostajesz w rci razem z dokumentami leasingu - teoretycznie musisz każdego kierowcę zgłaszać, ale w przypadku pracowników - jak się dowiwadywałem to nie - wystarczy że to pracownik. Błędy w dowodzie? koszty ponosi urząd który wydał błędny dokument.

Miękki masz na okres ok 2 tygodni, potem przesyłasz komplet dokumentów - hak, homologacje, legalizacje i co tam potrzeba, przeglądy i wystawiają ci wszystko podczas jednej wizyty w urzędzie. Fakturkę dostajesz pocztą. Nie za odbiór - za wbicie kwitów


Zakładam, że mówisz o RCI.
Część z tych leasingodawców co podałem wyżej oferuje e-fakturę, ostatnio jak mi wysłał ktoś fakturę to zwiedziła sąsiednie województwo a do mnie dotarła po terminie płatności, fajnie co?

Reszta rzeczy jest istotna - błędy w dowodzie? Mam trochę dowodów i odbierając każdorazowo podpisuje kwit że wszystko jest OK a jak są błędy to Wydział się wykpi-sprawdzone. Oczywiście policja jak będą błędy DR zabierze a ja dostanę kolejną opłatę od leasingodawcy.

Co do auta z LPG - LPG jest wbite w homologacji (oryginalne=fabryczne a nie dokładane w ASO) więc to idzie od razu do PC, nie wiem jak jest z hakiem bo nie pamiętam czy do BT haka potrzebny jest nr rejestracyjny.

Co do opłat za brak polecenia zapłaty (5zł w leasingu na 60 miesięcy to jest 300zł) natomiast czytając fora internetowe znalazłem gdzieś że jak jest polecenie zapłaty to leasingodawca obciąża konto i kasę ma a leasingobiorca czeka na fakturę miesiąc albo dwa jak się zagubi bo one idą zwykłą pocztą w FCA. Czyli zapłacę ale VATu nie odliczę bo nie mam faktury. To chyba istotne?


Z kombinowaniem - nie mieszkam w mieście wojewódzkim żeby bywać u leasingodawcy jak coś będzie nie tak a nie raz bujałem się z różnymi rzeczami (nawet w przypadku dacii gdzie sprzedawca coś nie coś zawalił). Tak więc te rzeczy są istotne dla mnie o które pytam ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne