Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Leasing w RCI a szkoda likwidowana z OC sprawcy?
Autor Wiadomość
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-04-06, 13:56   

Tak, o rci, fakturkę nawet jak opłacisz kilka dni po odbiorze to się nic nie dzieje.
Ty nie odbierasz - odbiera leasing - on kwituje, jak są błędy to wysyłasz do nich i oni mają zmartwienie, ty jesteś tylko użytkownikiem auta.

Hak jak dokładasz, to i tak musisz mieć badanie techniczne, i potwierdzenie wraz z miekkim wysyłasz do leasingu - on biegnie, odbiera twardy i wbija pieczątkę.

Ja mam zasadę - nie ma faktury - nie ma zapłaty, to im zalezy, żebym płacił regularnie na czas, więc muszą postarać się dostarczyć komplet dokumentów.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
Tomek-FmLeasing 


Marka: Volkswagen
Model: Golf
Silnik: 1.5 TSI
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Mar 2018
Posty: 17
Skąd: Płock/Warszawa
Wysłany: 2018-04-06, 18:33   

Nikita_Bennet napisał/a:
Firma leasingująca ma oddział w Warmińsko-mazurskim czyli literka N i dalej cyfra i moje imię. Taką tablicę miałbym cały czas jak auto w leasingu, potem wykupuję i dalej rejestruję w warmińsko-mazurskim czyli tylko wymiana dowodu, nalepek kontrolnych itp??? Czy trzeba drugi raz dołożyć tysiaka?


Jeśli w tym samym województwie, to tylko naklejka na tablice, a tablice zostają stare i nie trzeba płacić tysiaka.

Nikita_Bennet napisał/a:
Czy leasingodawca ogarnie to przy jednej wizycie w Wydziale Komunikacji bo w sumie rejestracja z fabrycznym LPG to jedna wizyta i jest Pozwolenie Czasowe (miekki dowód) potem przy odbiorze 'twardego' dobicie haka i odbiór karty pojazdu (bo wydawana jest zawsze).


Są papiery, to wszystko robi się standardowo, żadnych dodatkowych wizyt itp.

Nikita_Bennet napisał/a:
3. Jak to jest z fakturami, czy firmy wysyłają je na pocztą polską i mogą dotrzeć po 2 tygodniach czy jest bardziej to obcykane i faktury na maila lub do pobrania na stronie? Ta druga opcja mi bardziej pasuje bo tak korzystam z faktur play/netia/orlen/fleetcore-shell. Skarbówka nie robi problemu.


Większość firm ma efaktury - zazwyczaj pobiera się z portalu klienta po zalogowaniu, o ile leasingodawca takowy ma.

Nikita_Bennet napisał/a:
4. FCA żąda zapłaty faktur leasingowych poleceniem zapłaty/direct debit a jeżeli nie to 5zł drożej. Jak to jest u innych??


Nie jest to standardowe rozwiązanie. Zazwyczaj nie ma takiego obowiązku.

Nikita_Bennet napisał/a:
5. Autko ja biorę ale dwóch kierowców - tato czasem będzie jeździł bo ja jednak lubię logana pickup ;)
Jak jest z kosztami??


Nie jest to zarobkowy podnajem, więc generalnie nie ma obowiązku występowania do leasingodawcy o płatną zgodę. Tym bardziej, że chodzi o rodzinę.

Nikita_Bennet napisał/a:
6. Udostępnienie danych organom ścigania – koszt i czy będę wiedział jakiej służbie (policja/itd/SG)?


Koszt zazwyczaj 50-100 zł. Powinna być informacja kto występował o dane.

Nikita_Bennet napisał/a:
7. Karta pojazdu - u mnie czy u leasingodawcy? Jak jest ze świadectwem homologacji?? U kogo leży? Bo będę chciał sprawdzić czy czegoś nie popierdolili w W.Komunikacji ;)


Karta u leasingodawcy, reszta papierów u leasingobiorcy.

Nikita_Bennet napisał/a:
8. pierwsza wpłata może być od 0 ale ile procent warto wpłacić aby leasing wyszedł najoszczędniej dla mnie przy kwocie za auto 65tys PLN brutto??


Na rzeczywiste oprocentowanie nie ma to większego wpływu. Z tym, że przy zerowej wpłacie często nie ma procedury stricte uproszczonej, więc czasem trzeba przedstawić jakieś pity, kpiry itp.

Nikita_Bennet napisał/a:
9. Czy jak ja mając w ręku świadectwo homologacji znajdę błędy w dowodzie rejestracyjnym to kto zapłaci za ich poprawienie (czyli wymianę dowodu)??

Hm... to jest tak - za czynności w WK może być naliczona opłata dla leasingobiorcy z automatu - co nie znaczy, że tak jest zawsze. Jednak nawet jeśli tak, to zawsze można spróbować złożyć wtedy reklamację.

BTW: Brak faktury nie zwalnia z obowiązku zapłacenia raty. Zawsze obowiązuje harmonogram.
Ostatnio zmieniony przez Tomek-FmLeasing 2018-04-06, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-04-07, 13:41   

THX. Co do wizyt w wydziale komunikacji – papiery są przy pierwszej wizycie – wtedy jest miękki DR potem przy odbiorze twardego dowodu dobija się hak. Patrzałem po tabeli opłat i niektóre firmy liczą za każdą czynność w WK koszt czynności + 100 do 120zł. Jak się trafi na łajzę to i zejdzie mu kilka wizyt z poprawkami ;)
Mówię serio – tam gdzie kiedyś robiłem bywało że się przewalało spokojnie 400-500 dowodów dziennie i sporo jest błędów a przy kontroli policyjnej – hmm, każdy powód jest dobry tym bardziej jak drapną za brak świateł czy pasów to i dowód zabiorą za błędy.
Brak faktury nie wstrzymuje opłaty – OK ale mi wstrzymuje odzyskanie VATu dlatego firmy wysyłające faktury pocztą polską odpadają – list z miejsca 100km ode mnie szedł chyba 12 dni. Firmy są takie jakie są i skoro jest proste rozwiązanie jak pobieranie faktur to po cholerę bawić się w papierowe?? Żeby częściej widzieć listonosza? ;)
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2018-04-07, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne