Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Płatność przelewem za nowe auto
Autor Wiadomość
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-03, 00:09   Płatność przelewem za nowe auto

Witam jak w temacie. Chciałbym się dowiedzieć, jak zabezpieczyć się płacąc przelewem za nowe auto dilerowi (salon jest w innym mieście, niż mieszkam) Wpłaciłem zadatek. Po informacji, że auto dojechało w transporcie mam wpłacić całość na to samo konto, na jakie wcześniej wpłaciłem zadatek. W e-mailu mam wyszczególnione, jaki to model auta, jakie dodatkowe akcesoria będą i końcową kwotę wraz z ceną pakietu easy serwis. Czy przed wpłatą nie powinienem dostać faktury pro forma lub jakiegoś innego dokumentu? Czy mnie mogą w jakiekolwiek sposób oszukać? Jak sprawdzić, że numer konta podany w e-mailu to faktycznie numer konta dealera. Pytam się, bo to duża kwota a pierwszy raz kupuję auto z salonu i to na odległość.
_________________
Marcin
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-04-03, 04:45   

Na stronie dialera powinno być podane.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-03, 08:14   

Jak wpłacałeś zaliczkę to nie otrzymałeś na nią faktury od dealera ? Ja po wpłacie zaliczki przelewem na konto dealera, dostałem na e-mail fakturę potwierdzającą, więc wiem , że jest ok, tak samo powinno być u ciebie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 08:34   

1.Poproś o fakturę Pro-Forma przed wpłatą.
2.Potwierdź podane konto telefonicznie dzwoniąc do dealera.
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-03, 09:20   

Dostałem wiadomość z potwierdzeniem wpłaty. Konto na stronie dealera jest takie samo w e-mailu, jak i na stronie. Pani powiedziała mi, że fakturę wyślą pocztą (wydruk dokumentów nic mi nie da, bo w wydziale komunikacji potrzebują oryginału z podpisami i pieczęcią) tylko po zaksięgowaniu wpłaty za całość. Nic nie wspomniała o fakturze proforma. Dzwoniąc do Dacii, odpowiedziano mi, że jak zostało potwierdzone w e-mailu zaksięgowane zaliczki, to dowód, że jest to właściwy numer konta. Jak przebiegała u Was procedura płatności przelewem za samochód, bez rat ? Interesuje mnie taka sytuacja, że nie mieliście możliwości zapłacić na miejscu i czy wystawiano Wam fakturę proforma (czy cos takiego w ogóle istnieje u dealera) przed wpłatą lub jakikolwiek inny dokument. Czy wystarczy ze w e-mailu i na stronie jest taki sam numer konta?
_________________
Marcin
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 09:29   

Chyba każdy teraz płaci przelewem, niezależnie czy salon jest w innym mieście, czy "za rogiem". Przed wpłatą wystawiono mi normalną, ostateczną fakturę VAT z terminem płatności na konto w ciągu chyba 7 dni, oraz wydano wszystkie dokumenty samochodu potrzebne do rejestracji i tyle. Swój samochód oczywiście już wtedy widziałem u dealera. Jeśli nie odbierałbym faktury i dokumentów osobiście, to dostałbym ją pocztą lub raczej kurierem. Na podstawie tej faktury tego samego dnia zarejestrowałem samochód. Urząd ma to gdzieś, czy zostało zapłacone, czy nie- ważne że ma fakturę. Wpłata była konieczna dopiero aby odebrać samochód a odbierałem tydzień później jadąc już z tablicami i ubezpieczeniem. W każdym razie- faktura ostateczna była wystawiona przed zapłaceniem i przed zapłaceniem miałem też dokumenty pojazdu.

Natomiast kupując poprzedni samochód, dostałem do ręki najpierw fakturę Pro-Forma i zrobiłem przelew na jej podstawie.
Potem pojechałem drugi raz- zobaczyłem samochód, dostałem fakturę końcową i wszystkie dokumenty. Następnego dnia zarejestrowałem i pojechałem po raz trzeci po odbiór samochodu.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-03, 10:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2018-04-03, 09:29   

Wg mnie mało fachowo. Powinieneś dostać fakturę pro forma. Płacisz, gdy samochód jest do odbioru. Możesz nawet najpierw obejrzeć samochód, a potem zrobić przelew. Jeśli dealer się zgodzi, to wystarczy mu potwierdzenie przelewu, jeśli nie - odbierasz dokumenty (a później wóz) po zaksięgowaniu przelewu przez salon.
Ja dostałem fakturę pro forma mailem (jak mówią przepisy - dokument elektroniczny nie wymaga podpisu ;) ), a po zapłacie papierową fakturę i komplet papierków do rejestracji samochodu.
Jeśli dane w mailu u Ciebie się zgadzają, salon potwierdza, że tak ma być, to możesz zapłacić, ale możesz też w salonie wyrazić swoje zniesmaczenie brakiem formalnego dokumentu (chyba, że w umowie masz sprecyzowaną kwotę zaliczki oraz termin przelewu reszty wraz z danymi do przelewu).
_________________
http://www.niescioruk.ppa.pl | http://www.motorstat.prv.pl
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 09:54   

kn napisał/a:
Wg mnie mało fachowo. Powinieneś dostać fakturę pro forma. (...)
Ja dostałem fakturę pro forma mailem (jak mówią przepisy - dokument elektroniczny nie wymaga podpisu ;)


Z tym, że proforma nie jest dokumentem i nie ma obowiązku jej wystawiania -- klient sobie zażyczy, przedsiębiorca ją wystawi.

Bardziej bym się martwił potencjalnym podkręceniem numeru rachunku przy przelewie (żeby kasa nie trafiła na konto jakiegoś Cypriana powiązanego z jakąś cypryjską spółką), niż brakiem proformy.
 
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2018-04-03, 10:04   

Oczywiście. Może być po prostu faktura z kilkudniowym terminem przelewu, jak wspominał Dymek. Ale pro forma lepsza niż wiadomość e-mail :).
_________________
http://www.niescioruk.ppa.pl | http://www.motorstat.prv.pl
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 10:34   

kn napisał/a:
Oczywiście. Może być po prostu faktura z kilkudniowym terminem przelewu, jak wspominał Dymek. Ale pro forma lepsza niż wiadomość e-mail :).


Przedsiębiorcy niechętnie wystawiają faktury z odroczoną płatnością w obrocie konsumenckim (zwykle faktura dokumentuje wykonanie umowy sprzedaży, nie ją "zapowiada"). Konsument nie zapłaci i jest (minimalny, ale zawsze) problem dla księgowości.

Myślę, że najprościej poprosić o proformę i z głowy; chociaż oczywiście wątpię czy sprzedawca bawiłby się w jakieś przekręty (sam przelew jest wystarczającym dowodem na wpłatę, trudno byłoby mu później powiedzieć "nie wiem skąd te pieniądze, przyszły, to zostawiłem").
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-03, 10:51   

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Poproszę więc o fakturę proforma. W ten sposób mam spokój i dealer też. Czy na niej ma być wyszczególnione model auta wersja oraz wszystkie dodatki z ich cena, czy lepiej sama faktura za auto tak jak przyszło z fabryki (wtedy mniejsza opłata polisy OC i autocasco)?
_________________
Marcin
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 11:01   

marcin025lodz napisał/a:
czy lepiej sama faktura za auto tak jak przyszło z fabryki (wtedy mniejsza opłata polisy OC i autocasco)?

Wiesz, że to nie do końca legalne? Będziesz miał auto "niedoubezpieczone" i jak będzie szkoda całkowita czy np. ukradną... Cóż... Będziesz w plecy i nic nie wywalczysz. Tak samo przy innych szkodach z AC. Procentowo od wartości auta dostaniesz mniej, niż faktycznie zapłaciłeś. Warto? Wg mnie nie. Jaka to będzie różnica w cenie pakietu? 50-100zł/rok?
Najlepiej na finalnej fakturze niech dokładnie napiszą co kupiłeś razem z wyposażeniem. Na proformie to może być i worek ziemniaków wpisany - proforma nie jest dokumentem, można nią sobie **** podetrzeć tak na prawdę.
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-03, 11:09   

Jeszcze jedno pytanie odnośnie do kupna auta. Czy prócz faktury będą mi potrzebne inne dokumentu do zarejestrowania samochodu? Słyszałem też o karcie pojazdu. Jeśli tak to pozostaje mi przesłanie dokumentów kurierem.
_________________
Marcin
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 11:16   

Oczywiście, że karta pojazdu musi być. Do tego chyba jeszcze świadectwo homologacji jak to auto nowe, nigdy nie rejestrowane.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 11:25   

To jest więcej dokumentów- w przypadku Dacii sporo papierków jest do okazania w Urzędzie przy rejestracji: Faktura VAT, Karta Pojazdu, Świadectwo Homologacji i jeszcze jakieś dokumenty modelu od Renault-Polska o ile pamiętam. Każdy z tych dokumentów ci ostemplują w Urzędzie, skopiują i oddadzą. Tablice i Dowód Rejestracyjny dostaniesz od razu, ale czasowy- dowód "twardy" będzie do odbioru dopiero po tygodniu lub dłużej.
Widać, że nie masz doświadczenia z rejestracją nowego samochodu, więc w skrócie:
-nie wyjedziesz od dealera nowym samochodem jeżeli za niego nie zapłacisz i nie będzie jeszcze zarejestrowany (wtedy musi już mieć tablice);
-w związku z tym komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji musisz mieć wcześniej, aby samochód zarejestrować;
-po zarejestrowaniu a przed jego odbiorem powinieneś ubezpieczyć samochód (obowiązkowe OC);
-przy odbiorze auta ubezpieczenie OC dealer może, ale nie musi sprawdzać, bo z chwilą odbioru samochodu to już jest Twoje zmartwienie.

marcin025lodz napisał/a:
Poproszę więc o fakturę proforma. W ten sposób mam spokój i dealer też. Czy na niej ma być wyszczególnione model auta wersja oraz wszystkie dodatki z ich cena, czy lepiej sama faktura za auto tak jak przyszło z fabryki (wtedy mniejsza opłata polisy OC i autocasco)?

Myślisz, że ubezpieczyciel będzie w ogóle oglądał Twoją fakturę? Wystarczy dowód rejestracyjny. Ty deklarujesz sumę ubezpieczenia do AC- wystarczy, że mieści się ona w "widełkach" wyceny ubezpieczyciela dla danego modelu. Mają swoje tabele wartości. Mogą najwyżej oglądać pojazd, spisać wyposażenie i zrobić swoje zdjęcia.
Możesz nawet ubezpieczyć samochód "on-line"- tak jak w moim przypadku, nikt wtedy żadnych Twoich dokumentów nie ogląda i nie sprawdza- podajesz dane z dowodu rejestracyjnego, dostajesz polisę na maila, opłacasz przelewem i po wszystkim.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-03, 12:04, w całości zmieniany 5 razy  
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-04-03, 11:32   

Niedawno kupowałem auto w salonie i mocowałem się z tym samym problemem. Zapłaciłem przelewem na konto, które otrzymałem w umowie. Nie otrzymałem żadnej faktury przed odbiorem auta. Otrzymałem fakturę papierową dopiero w dniu jego odbioru - kilka dni po opłaceniu całości. Trochę strachu było, ale niepotrzebnie. Przecież umowa wiąże obie strony - sprzedawcę i kupującego.

Dla pewności, że nie pomylę jakiejś cyfry w rachunku, który mi wskazali w umowie, przelałem zaliczkę (1 tys. PLN) 1-2 miesiące przed odbiorem. Pozostałą część przelałem na to samo konto kilka dni przed odbiorem auta, gdy auto już stało na wewnętrznym parkingu. Poprosiłem by wszystko było opisane w umowie (cena, rachunek bankowy, terminy, itd.). W dniu odbioru dokładnie sprawdziłem stan auta i otrzymałem wszystkie papiery (w tym fakture zakupu). Przed odbiorem przygotuj się - sporządź listę rzeczy do odbioru (dokumenty) i do sprawdzenia (widoczne usterki w aucie, dodatkowe opony, etc.). Taka lista gdzieś na forum tutaj krąży.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-04-03, 11:38   

Dymek napisał/a:
To jest więcej dokumentów- w przypadku Dacii sporo papierków jest do okazania w Urzędzie przy rejestracji: Faktura VAT, Karta Pojazdu, Świadectwo Homologacji i jeszcze jakieś dokumenty modelu od Renault-Polska o ile pamiętam. Każdy z tych dokumentów ci ostemplują w Urzędzie, skopiują i oddadzą. Dowód Rejestracyjny dostaniesz od razu czasowy- dowód "twardy" będzie do odbioru dopiero po tygodniu lub dłużej.

Można to zlecić dilerowi za dodatkową opłatą. W dniu odbioru auta oprócz papierów otrzymujesz dowód tymczasowy ważny chyba 30 dni. Karta pojazdu jest zawsze wydawana do nowego pojazdu, ale pozostaje w Wydziale Komunikacji do dnia odbioru stałego dowodu rejestracyjnego auta.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 12:00   

eio napisał/a:
Karta pojazdu jest zawsze wydawana do nowego pojazdu, ale pozostaje w Wydziale Komunikacji do dnia odbioru stałego dowodu rejestracyjnego auta.

Nigdy mi nie zatrzymywali karty pojazdu- natomiast Karta jest jedynie potrzebna przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego w celu wpisania jego numeru w Kartę.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-04-03, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-04-03, 12:25   

Dymek napisał/a:
Nigdy mi nie zatrzymywali karty pojazdu- natomiast Karta jest jedynie potrzebna przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego w celu wpisania jego numeru w Kartę.

Widocznie nie jest to regułą. Opisałem mój przypadek. Rejestracji auta w urzedzie dokonał pośrednik w moim imieniu. Kartę pojazdu zobaczyłem dopiero przy odbiorze stałego dowodu rej. w urzędzie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-03, 12:29   

eio napisał/a:
Rejestracji auta w urzedzie dokonał pośrednik w moim imieniu. Kartę pojazdu zobaczyłem dopiero przy odbiorze stałego dowodu rej. w urzędzie.

A to w takim przypadku przepraszam- nie wiem. Nie raz załatwiałem sam i wszystkie dokumenty były zwracane a do tymczasowego dowodu przypięta informacja, żeby po odbiór stałego DR zgłosić się z kartą pojazdu.
 
marcin025lodz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Sce 115 4×2
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
Wysłany: 2018-04-03, 13:35   

Kolego misioooo w sumie masz rację tym bardziej że to akcesoria które nie kosztują więcej niż 1000zł.
_________________
Marcin
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 13:42   

Cytat:
Czy na niej ma być wyszczególnione model auta wersja oraz wszystkie dodatki z ich cena, czy lepiej sama faktura za auto tak jak przyszło z fabryki (wtedy mniejsza opłata polisy OC i autocasco)?


Faktura zawsze obejmuje cenę sprzedaży towaru -- w przypadku np. Dacii Duster to nie jest 39,9 tys. (bo tyle kosztuje "zerówka") lub np. 55 tys. (za wersję na wypasie), lecz tyle ile masz zapłacić za SWÓJ WŁASNY samochód.

W przypadku proformy natomiast będzie ona dokładnie na taką kwotę, jaką teraz masz zapłacić. Może oczywiście pokazywać wpłacony wcześniej zadatek czy zaliczkę, ale przede wszystkim musi pokazywać to co zostało do zapłaty.

W uzyskaniu rabatu na polisę na nic Ci się to nie zda ;-)
 
misioooo 


Marka: Saab
Model: 95 Aero
Silnik: 2.3T
Rocznik: 1999
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 13:43   

marcin025lodz napisał/a:
Kolego misioooo w sumie masz rację tym bardziej że to akcesoria które nie kosztują więcej niż 1000zł.

No chyba, że tak :) Często gęsto dodatki do nowego auta to koszt 3/5/10tys pln :) Przy 1000zł niewielka różnica... Zwłaszcza w składce za pakiet OC/AC :) A wszystko jak nalezy, ubezpieczyciel w razie szkody nie będzie nosem kręcił etc... A tak... Uszkodzi się osłona progu, a ubezpieczyciel powie "przecież takiej nie ma w tym aucie wg papierów" ;P Co jak co - to może i 200 czy 500zł, ale... Nie po to buli się grubą kasę za pakiet, aby z niego nigdy nie skorzystać... Wszak zgłoszenie szkody zaskutkuje czym... Wyższą składką w kolejnym roku o 100zł? A koszt naprawy np. 300zł... Niestety u nas często ludzie myslą "nie zgłoszę, bo mi podniosą, sam zrobię" i bulą te 300zł za naprawę... Zamiast sobie zgłosić, zrobić to za free i ZA ROK (promocja lepsza niż w mediamarkt!) zapłacić za to 100zł (za 2 lata z powrotem skoczymy na max zniżek na przykład).
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-03, 13:45   

eio napisał/a:
Widocznie nie jest to regułą. Opisałem mój przypadek. Rejestracji auta w urzedzie dokonał pośrednik w moim imieniu. Kartę pojazdu zobaczyłem dopiero przy odbiorze stałego dowodu rej. w urzędzie.


Myślę, że to inwencja Twego pośrednika. Karty pojazdu pod żadnym pozorem nie powinieneś wypuszczać z ręki.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-04-03, 13:53   

defunk napisał/a:
Karty pojazdu pod żadnym pozorem nie powinieneś wypuszczać z ręki.

Nie miałem czego wypuszczać z ręki, bo tego nie dostalem. Wszystkich formalnosci posrednictwa dokonanli pracownicy salonu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne