Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 10:33
Nowa Dacia Duster II 1.6 SCe 115 Prestige
Autor Wiadomość
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-17, 11:42   

Ostatnie informacje jakie miałem to że po wizycie ekspertów z Francji problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku został usunięty ale kultura pracy silnika była nieodpowiednia. Podczas jazd testowych skakały obroty, silnik tracił momentami moc itp. Problem związany jest ponoć tylko i wyłącznie z oprogramowaniem, ponieważ z mechanicznych części wymieniono wszystko co się dało. Żadnych szczegółów nie znam bo nie dostałem świadectwa serwisowego i już raczej nie dostanę bo auto zostaje w serwisie. Mają je sprzedać do fabryki w Rumunii żeby służyło jako materiał szkoleniowy.
Ostatnio zmieniony przez ChrystianCh 2019-01-17, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-17, 13:13   

Oby Duster z 1.33 TCe był w porządku. Patrząc na to, jak się sprawuje z tym silnikiem Kadjar, Grand Scenic i Megane, to jestem optymistą. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-17, 14:15   

Ja ze swojego TCe 125 jestem bardzo zadowolony, Ty ze swojego TCe 150 powinieneś być zadowolony jeszcze bardziej :mrgreen: A po 1.6 będzie to mocny przeskok
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-17, 14:54   

Ciekawe, czy rzeczywiście będzie Duster 1.3 fizycznie pod koniec marca w Polsce...
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-17, 15:09   

Heh, skoro jest to kwestia oprogramowania, a nie mechaniczna to reszta użytkowników będzie bujać się z tym samym problemem co Ty, w tym także ja skoro do dzisiaj sobie z tym nie poradzili. Widać norma WLTP nie jest dla tego silnika i soft sobie z tym nie radzi, no chyba że zrobią to co VW z dieslami, że na stanowiskach badawczych wszystko cacy, a w rzeczywistości mocniej truje.
W każdym razie coś tu się mocno nie zgadza, bo przecież mogli wymienić cały silnik, a jednak wiedzą że nie przyniosłoby to skutku, tak więc wszystkim innym ładują ten sam badziew licząc, że się nie skasztani na gwarancji.
Przyznam, że nie napawa optymistycznie mnie ta informacja przed odbiorem auta. Czy czekam na bubel? :roll:
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-01-17, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-17, 15:10   

ChrystianCh napisał/a:
Mają je sprzedać do fabryki w Rumunii żeby służyło jako materiał szkoleniowy.


Ogólnie to piękna sprawa (bez najmniejszej złośliwości), także ów wkład w rozwój daciologii!
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-01-17, 17:12   

Obywatel MK napisał/a:
Heh, skoro jest to kwestia oprogramowania, a nie mechaniczna to reszta użytkowników będzie bujać się z tym samym problemem co Ty, w tym także ja skoro do dzisiaj sobie z tym nie poradzili. Widać norma WLTP nie jest dla tego silnika i soft sobie z tym nie radzi,


Nie wiem po co taka panika. Trafiło się kilka samochodów z początków produkcji, które miały jakieś tam problemy a ty już wyrokujesz , że reszta się też tak będzie bujać i mieć problem:-D :-D . Jeżdżę swoim od sierpnia i jakoś nic mi się w Dusterku nie dzieje, ani z silnikiem ani z niczym innym.Jestem mega zadowolony i z auta i z silnika, tak że spoko kolego wyluzuj :mrgreen: :mrgreen:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-17, 17:22   

Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Człowiek bądź co bądź wydaje furę kasy jednorazowo i usterki silnika to nie jest coś czego oczekuje w nowym sprzęcie.
Ech, chyba przestanę czytać forum bo osiwieję do tego czasu ;-)
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-01-17, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
Idar 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 35
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2019-01-21, 12:22   

W moim licznik km. wskazuje 3100 i póki co również bez problemów, a poziom zadowolenia wysoki. No kolego, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, tce 150 :), będzie ogień. Dopłacałeś coś w stosunku do ceny odkupu ?
Ostatnio zmieniony przez Idar 2019-01-21, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-21, 13:09   

Trochę dopłaciłem ale ze względu na to że zamówiłem dosyć sporo akcesoriów, radio Kenwood 7 cali, głośniki Focal Premium, videorejestrator, pakiety styling i adventure. Różnica w cenie bazowej została prawie całkowicie zniwelowana rabatem. Ciężko było się oprzeć i nie skorzystać :roll:
 
Idar 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 35
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2019-01-22, 12:25   

No to elegancko :) Oby ten się spisywał jak trzeba :)
 
Duster 1.6SCe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6SCE + LPG Optima II
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-02-19, 01:00   

Witam wszystkich.
Nie wiem od czego zacząć... a myślę że taka informacja będzie ważna dla wszystkich użytkowników Dacia oraz dla wszystkich tych, którzy planują zakup Dustera. Pomimo dwuletniej gwarancji na samochód, lub przedłużonej na pięć lat w przypadku jej wykupienia - kiedy auto nawali, NIE DOSTAJEMY AUTA ZASTĘPCZEGO ZA FREE ! Napisałem to wielkim literami po to, żeby wszyscy zdali sobie sprawę z tego, że płacą grube pieniądze za wymianę oleju, filtrów i darmowe holowanie do najbliższego serwisu Renault - Dacia. Niestety i ja mam problem z nowym Dusterem, którego odebrałem pod koniec czerwca 2018 r. Dopadły mnie wszystkie przypadłości opisane w tym wątku tzn.:
lagowanie - zawieszenie komputera podczas upałów (po wgraniu nowego oprogramowania minęły upały i wszystko działa 😉 czekam na lato 😉.
Najgorsze jest przerywanie i szarpanie auta na zimnym i ciepłym silniku oraz falowanie obrotów na zimnym silniku, z chwilowym włączeniem się checku silnika. Niestety komputer nie zapisuje żadnych informacji. Po ostatniej wizycie w serwisie i wgrywaniu nowego oprogramowania wtryskiwaczy miało być ok, jednak nic się nie poprawiło. Auto dostaje dziwnej czkawki przy przyspieszaniu. Dostałem propozycję pozostawienia samochodu poraz kolejny w serwisie - bez darmowego auta zastępczego. Czyli zostawiam niesprawne auto będące na gwarancji i muszę chodzić do pracy 15 km pieszo 😭 Chyba, że wezmę auto zastępcze i będę nabijał kieszeń całej grupie Renault. Teraz wiem dlaczego autko było i jest takie tanie. 😆 Najlepsze jest to, że mam instalację gazową zamontowaną w serwisie Dacia i z gazem po kilku zgłoszeniach problemu z szarpaniem jakoś sobie poradzili i kiedy samochód przełączy się na gaz - jeździ super. Po przełączeniu na benzynę jest tragedia. 🤪😫
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-19, 08:14   

Cytat:
Nie mają pojęcia od czego zacząć.

Tu trzeba wiedzieć, co jest potencjalną przyczyną.

Ja już wiem

Proponuję żebyś zwrócił się z tą informacją do Renault Polska - być może zostaniesz bogaczem geniuszu motoryzacji (i nie tylko)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne