Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 10:33
Nowa Dacia Duster II 1.6 SCe 115 Prestige
Autor Wiadomość
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 465
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: 2018-06-13, 12:38   

Tak czytam o tych problemach z komputerami i dochodzę do wniosku że chyba ja dobrze zrobiłem
kupując auto proste , o skromnym wyposażeniu . Sandero w wersji acces nie ma radia ze wspólnym wyświetlaczem z komputerem pokładowym , stoi na słońcu i nic się nie psuje :-D
Ciekawe ; ile by was kosztowały te naprawy komputerów , radyjek i ich wyświetlaczy gdyby to się stało już po upływie gwarancji :mrgreen:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2018-06-13, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-13, 12:51   

wlodarek1 napisał/a:
ile by was kosztowały te naprawy komputerów , radyjek i ich wyświetlaczy gdyby to się stało już po upływie gwarancji :mrgreen:


Dlatego auto jest objęte 5 letnią gwarancją :-P
Do tego czasu wszystko co jest niedopracowane zostanie naprawione w ramach gwarancji.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-06-13, 13:55   

wlodarek1 napisał/a:
Tak czytam o tych problemach z komputerami i dochodzę do wniosku że chyba ja dobrze zrobiłem
kupując auto proste , o skromnym wyposażeniu .

 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-06-14, 06:56   

Jestem ciekaw kiedy któreś ASO w końcu zdradzi prawdziwy powód tego zachowywania się komputera. Przynajmniej jedna usterka usunięta. Z tym kompem da się jeździć, owszem jest irytujące ale nie staniesz przez to w polu.
Pozdrawiam
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-14, 19:31   

Niestety problem obrotów i kontroli na zimnym silniku zaczął występować ponownie. Dobrze było tylko przez 2 dni. W poniedziałek kolejna wycieczka do serwisu.
 
jarek1977 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-21, 15:39   

i co z tymi obrotami i komputerem, działa?
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-06-21, 16:12   

wlodarek1 napisał/a:
Tak czytam o tych problemach z komputerami i dochodzę do wniosku że chyba ja dobrze zrobiłem
kupując auto proste , o skromnym wyposażeniu

https://www.antyradio.pl/...ji-systemu-9050
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-23, 08:38   

Nic nie działa. Samochód od poniedziałku stoi w serwisie nie wiadomo na jak długo. Złożyłem reklamację do Renault Polska ale ją odrzucili, twierdząc że gwarancja nie obejmuje żadnych roszczeń z tytułu unieruchomienia auta.
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-06-23, 23:19   

Odwolaj sie zaznaczanac ze tytulem roszczen jest powtarzajaca sie usterka z ktora serwis nie moze dac sobie rady/robi to opieszale. Poza tym nadmien im ze samochod sie kupuje po to by nim sie przemieszczac a nie po to by stal wiec jesli nie potrafia budowac samochodow/rozwiazac problemu to moze niech sie wezma za pieczenie bulek albo hodowle jedwabnikow. Zasugeruj tez ze uokik lub media typu turbokamera/yt/portale spolecznosciowe chetnie naglosnia sprawe.

Jak tak sledze co sie dzieje z twoim autem to sie dziwie ze tak spokojnie do tego podchodzisz. Ja bym im rozpetal pieklo gdyby to mnie dotyczylo. I serwisowi i renault polska.
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2018-06-24, 00:16   

Czytając, jakie problemy (drobne to drobne, ale stałe) mają użytkownicy DD2, cieszę się że nie czekałem, tylko zakupiłem używanego Kadjara.
Szlag by mnie trafił, gdybym co chwila musiał się bujać do ASO z kolejną usterką, albo kolejny raz z tą samą.
Nowy samochód kupuje się po to, żeby takich sytuacji unikać... :roll: :-/
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-06-24, 15:31   

ChrystianCh napisał/a:
Nic nie działa. Samochód od poniedziałku stoi w serwisie nie wiadomo na jak długo. Złożyłem reklamację do Renault Polska ale ją odrzucili, twierdząc że gwarancja nie obejmuje żadnych roszczeń z tytułu unieruchomienia auta.

Spróbuj z tytułu rękojmi - w tym temacie trochę o tym pisałam;
http://www.daciaklub.pl/f...hlight=#1757702
- w tekście jest link do stron uokik-u, a tam masz już dużo przydatnych informacji.
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-06-24, 19:56   

Dzięki wam nie zamówiłem nadal i chyba jeszcze poczekam albo kupie coś innego, nie chce jeździć po serwisach i się wkurzać
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-06-25, 09:29   

A co tu jest marcinonline do wkurzania. Przecież w tym aucie nic tak naprawdę poważnego się nie dzieje, wszystkie usterki o których piszą na forum koledzy, to są tzw. zwykłe duperele. Ja mam zamówionego i odbieram gdzieś za 2 miesiące, ale chociaż czytam te wszystkie komentarze o bolączkach DD2 , nie przejmuję się tym i czekam na niego z utęsknieniem :-) . Niby co z nim się dzieje złego, że komputer się zawiesza ??? przecież bez ciągłego klikania w przyciski kierownicy i sprawdzania spalania czy innych pierdół da się żyć. W Hyundai i30 , którym jeżdżę, czasem nawet przez miesiąc nie sprawdzę danych z komputera , więc nie wiem o co ta panika. Tym bardziej, że jest to taka usterka, która po jakiejś krótkiej chwili sama się naprawia i wszystko wraca do normy. Za jakiś czas, na pewno dojdą do tego co jest przyczyną zawieszania, i wtedy się to naprawi. Ja kupuję auto , bo mi się podoba, a wiem, że drobne usterki mogą się trafić w każdym innym aucie, czy to jest ford, mercedes czy opel, tym bardziej w modelach początkowych , które zostały dopiero wpuszczone na rynek. W takim Kadjarze, też w pierwszych wesjach produkcyjnych skarżyli się na trzeszczące plastiki a jakoś i tak ludzie kupują go i nimi jeżdżą. Widzę marcinonline , że po prostu nie jesteś do Dustera II przekonany, sam nie wiesz czy byś go chciał, dlatego szukasz wymówki , że go do tego czasu nie zamówiłeś. Ja uważam, że jak ktoś coś bardzo chce mieć , bo się mu to np. naprawdę podoba, to nie patrzy na opinię innych, tylko sobie po prostu to kupuję, np tak jak ja, pozdrawiam :-D .
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2018-06-25, 12:32   

Jammo jak kupujesz nowy samochód to on być sprawny w 100%. Mnie osobiście też by wkurzało jak by coś nie działało tak jak ma, i nie ważne czy to istotna usterka czy nie. Jak kupuje się używane auto to ma się świadomość tego, że coś może nie grać ale kupujesz nowy aby mieć spokój na kilka lat a nie biegać po serwisach.
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-25, 13:22   

pan_dziobak niby zrobiłem awanturę w serwisie, wyszła ze mnie cała frustracja więc wykrzyczałem wszystko łącznie z wulgaryzmami no ale i tak nic mi to nie dało, nie usłyszałem nawet przepraszam. A teraz po moim chamskim zachowaniu pewnie nie będą się zbytnio śpieszyli z naprawą. Nie chodzi tutaj nawet o to że samochód ma usterki tylko że dwa razy oddali mi auto twierdząc że zostały usunięte i nie zweryfikowali czy dalej nie występują.

maugu napisałem w reklamacji do Renault że powołuję się na prawo do rękojmi a nie gwarancji. Odpisali mi że w przypadku roszczeń z tytułu rękojmi Renault Polska nie jest stroną. Złożyłem wniosek o pomoc do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie i zobaczymy co mi odpowie.

jammo tutaj nie chodzi o przegrzewający się komputer tylko o kontrolkę check engine na zimnym silniku. Serwis powiedział mi że jest to usterka uniemożliwiająca jazdę, która może spowodować poważne uszkodzenie silnika. Kiedy chciałem mimo tego odebrać samochód to zagrozili mi że jeśli coś się stanie podczas jazdy to nie biorą za to odpowiedzialności a ja tracę gwarancję. Jeśli była by to pierdoła to pewnie tak jak piszesz bym to olał i cieszył się jazdą czekając aż w końcu znajdą rozwiązanie tego problemu.

Poza tym dokładnie jak napisał zatoiczi, po to kupiłem nowy samochód żeby mieć spokój a nie bujać się wciąż po serwisach.

Po tygodniu czekania wciąż nie mam żadnych informacji, serwis ciągle czeka na instrukcje z Francji i nie jest w stanie określić kiedy samochód będzie sprawny.
Ostatnio zmieniony przez ChrystianCh 2018-06-25, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-25, 14:10   

ChrystianCh napisał/a:
napisałem w reklamacji do Renault że powołuję się na prawo do rękojmi a nie gwarancji. Odpisali mi że w przypadku roszczeń z tytułu rękojmi Renault Polska nie jest stroną. Złożyłem wniosek o pomoc do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie i zobaczymy co mi odpowie.


Renault ma rację -- rękojmia przysługuje wobec sprzedającego, nie wobec importera/producenta/whatever.

Druga sprawa to żądanie -- samo "powołanie się na rękojmię" to za mało, musisz sformułować określone żądanie. Dopiero od tego momentu lecą pewne terminy.

Co do rzecznika konsumentów... Jeśli jest wart tyle, co większość z nich, to może być wesoło. Najlepsze jest to, że oni bawią się na rachunek konsumentów, tj. ich kiepskie decyzje idą na rachunek konsumentów (i prowadzą np. do utraty uprawnień -- terminy, terminy...)
 
marcinonline 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 109
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-06-25, 14:30   

Źle mnie zrozumieliście, ja mam w nosie zawieszający się komputer ale check i falowanie obrotów to jest słabe i wtedy trzeba się bująć po serwisach l- dziwne jest to że to nie jest nowy silnik tylko sprzedawany od 3 lat w dusterze I więc skąd problemy?
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-25, 18:22   

funyo napisał/a:
Czytając, jakie problemy (drobne to drobne, ale stałe) mają użytkownicy DD2, cieszę się że nie czekałem, tylko zakupiłem używanego Kadjara.
Szlag by mnie trafił, gdybym co chwila musiał się bujać do ASO z kolejną usterką, albo kolejny raz z tą samą.
Nowy samochód kupuje się po to, żeby takich sytuacji unikać... :roll: :-/


Ja też czytając regularnie to forum jestem coraz mniej przekonany do zakupu Dustera...
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-25, 18:49   

psz,
Ja dziś z ciekawości wlazłem na forum fiata poczytać o tipo które też rozważałem. I powiem Ci że gdybym tam zajrzał wcześniej to pewnie nawet bym tipo nie rozważał tak jak Ty teraz powoli rezygnujesz z Dustera ;)
Takie problemy jakie ma np. ChrystianCh są bez problemu do znalezienia praktycznie na każdym forum. Niestety prawda jest taka że na fora trafiają głównie ludzie mający problemy ze swoim egzemplarzem. Nowych Dusterów sprzedano już w Polsce około 2000. Poważny problem z wyskakującym checkenginem na forum zgłosiły 3 osoby: ChrystianCh, chyba Lisek i ja ;) U mnie na szczęście po jednej wizycie w ASO i wgraniu nowego softu problem (odpukać w niemalowane) od ponad 2 tygodni nie powrócił.
 
Lopezzo 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 04 Mar 2018
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-25, 19:45   

To ja napiszę coś miłego dla odmiany. Mam drugi egzemplarz we Wrocławiu 1,6 sce. Wszystko bangla, raz podczas upałów komp się zawiesił :)
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-06-25, 19:46   

pavulon78
Masz rację, to tylko parę przypadków, ale np. zawieszający się komputer dotyczy już wszystkich i ja np. nie zdecyduję się na zakup nowego auta za kilkadziesiąt kawałków, w którym z góry będę wiedział, że coś dobrze nie działa.
Ostatnio zmieniony przez psz 2018-06-25, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-06-25, 20:07   

psz napisał/a:
funyo napisał/a:
Czytając, jakie problemy (drobne to drobne, ale stałe) mają użytkownicy DD2, cieszę się że nie czekałem, tylko zakupiłem używanego Kadjara.
Szlag by mnie trafił, gdybym co chwila musiał się bujać do ASO z kolejną usterką, albo kolejny raz z tą samą.
Nowy samochód kupuje się po to, żeby takich sytuacji unikać... :roll: :-/


Ja też czytając regularnie to forum jestem coraz mniej przekonany do zakupu Dustera...


Forum to tylko cześć wiedzy, reszta przychodzi po zakupie auta w czasie jego eksploatacji. Miałem 2 Dustery i zdecydowanie nie są warte swojej ceny Jeśli ktoś chce więc niż prostego wozu to nie Dacia.
Niby ma minimum to co powinna mieć ale wykonanie,technologia, ergonomia, materiały itd. a i samo działanie to inna historia.
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-06-25, 20:20   

pluto napisał/a:
Miałem 2 Dustery i zdecydowanie nie są warte swojej ceny

Dokładnie tak jak piszesz. Ten samochód miałby sens gdyby w max wersji kosztował 60 tyś zł.
_________________

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-06-25, 21:59   

A ile kosztuje ?? Druga sprawa kolego Kobuch to zależy, co masz na myśli pisząc max. wersja. Przecież wersja 1.6 Prestige to koszt 57 900 zł nie liczyć upustów, które da się wynegocjować. Ja za swojego 1.6 Prestige w kolorze czarna perła + automatyczna klima + kamera multiview + grzane fotele + koło zapasowe + hak holowniczy automatyczny i komplet dywaników mam do zapłaty 60 890 zł, do tego mam akcesoria z vouchera za 800 zł, więc chyba nie tak źle. To , że nie mam 4x4 nic mu nie ujmuje , gdyż inne podobne autka tak jak Qashqai, Tucson czy Vitara ze słabymi silnikami benzynowymi też nie oferują 4x4 a mają natomiast takie same plastiki tylko za nieco większą ceną , bo prawie 79 900 zł :-) .Jedno jest pewne, za cenę Dustera nie ma co marzyć o aucie tego segmentu. Osobiście to sprawdzałem jeżdżąc po salonach.
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-06-25, 22:26   

MAX wersja to dla mnie TCe/DCi 4x4 Prestige + wszystkie dodatki. Zakup Dustera z silnikiem 1,6 to jak strzał w kolano - jedna wielka tragedia. Ja w przeciwieństwie do Ciebie miałem już Dustera i wiem o czym piszę. Rozważałem zakup 2 generacji ale po oględzinach wyszło, że muszę zapłacić 20 tyś zł więcej za to samo auto, które już mam więc odpuściłem i kupiłem Golfa.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne