Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mariaczii dylematy nad istotą jestestwa dokker czy lodgy
Autor Wiadomość
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 10:54   

Witajcie, ja szukam auta do transportu zarówno rodziny jak i gratów do nagłośnienia imprez. Zastanawiam się nad zakupem logdy w dieselu 1.5 dci 110 Km bo jej właściwości wydają się być idealne dla mnie. Potrzebuje opinii osób które są użytkownikami właśnie takiego auta ew. auta z takim silnikiem. Na czym mi zależy?!
W moim biznesie muszę dojechać pewnie na imprezę, auto nie może mi stanąć na drodze bez ducha. Moja Skoda jest pewna i nigdy mnie nie zawiodła, jak wasze lodgy?
Będę wdzięczny za każdą opinię, o daci bardzo słabo piszą w internetach ale wy jesteście zdecydowanie grupą najlepiej zorientowaną.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Mariaczii

PS. Bardzo ładna jest ta Dacia Nortona, brał bym taka tylko w full opcji.

Do admina, jeśli źle umieściłem post to przepraszam i proszę o przesunięcie w inne bardziej odpowiednie miejsce.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-06, 11:57   

Mariaczii, przejechałem swoją Lodgy 60 tys. Zero awarii, zero problemów. Samochód prosty do bólu, niektóre rozwiązania wręcz archaiczne (mogą czasem denerwować jak np. Skrzypiacy fotel:) )Mój silnik to benzyna, ale z tego co można przeczytać na tym forum, raczej nikt nie ma większych problemów z tym samochodem.
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 13:40   

Ja mam ze swoją Lodgy dopiero ponad 12000 km zrobione więc jeszcze mało i póki co też żadnych problemów nie miałem. Jedyne rzeczy jakie zdążyłem zauważyć na minus to:
- trochę szurają uszczelki drzwi na małych nierównościach jak się jedzie bez włączonego radia :-) . Mi to nie przeszkadza, ale podobno wystarczy co jakiś czas wazeliną techniczną potraktować i już jest spokój na jakiś czas.
- "dziwna" regulacja grzania w zimie, ciężko mi dopasować optymalne grzanie w samochodzie, podobno taki zastosowany mieszalnik że w jednym miejscu mocniej dmucha ciepłym a w innym słabiej.
- głośno załączająca się sprzężarka klimatyzacji na zewnątrz, z kabiny jej praktycznie nie słychać więc jest dla mnie ok.
- słabe wyciszenie dachu i drzwi, więc pewnie z czasem będę musiał je we własnym zakresie poprawić ale w porównaniu ze Skodą Fabia 1.9 SDI i tak wydaje mi się że przy większych prędkościach z boxem jest lepiej,

Wiekszość tych minusów nie jest dla mnie zbyt dokuczliwa. Poza tym resztę rzeczy na plus jeśli chodzi o auto rodzinne. Spalanie też jak dla mnie ok. Moc silnika nawet przy 7 osobach na pokładzie w miarę ok się zbierała.
Mogło by być większe DMC pojazdu bo łatwo przy 7 osobach i bagażu do niego dobić, zwlaszcza jak się na hak jeszcze rowery wpakuje, ale myślę że z czasem i tak trzeba będzie stosować dodatkowo przyczepkę na bagaże+rowery.

Możesz jeszcze podpytać kolegę Wieża, też użytkuje Lodgy z 1.5 dci 110KM i ma już dużo więcej nalatane. Z tego co kojarzę to też nie narzekał na awaryjność tego silnika.
_________________
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 13:44   

Mariaczii napisał/a:

PS. Bardzo ładna jest ta Dacia Nortona, brał bym taka tylko w full opcji.


A i dzięki za miłe słowa :-) . Najlepsze jest to że do białego nie trzeba dopłacać a łączony z czarnym bardzo dobrze się prezentuje.
_________________
Ostatnio zmieniony przez norton1 2018-05-06, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-07, 06:58   

Tak przeszedłem konfigurator na stronie Daci i stwierdzam z zaskoczeniem, że nie ma tam wersji outdoor a najwyższą jest stepawey. Wrzuciłem tam wszystko z opcji co dało radę i cena nie przekroczyła 69k. Czy na nowe auta jest szansa na zniżkę u dilera?
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-07, 08:12   

Ja jak kupowalem to po negocjacjach dostalem 2k zl + udalo mi sie wykupic w ramach dacia dla przyjaciol easy service 60000km/4 lata za 99 zl. Z tego co wiem ciezko jest wyrwac wiecej zwlaszcza na auto do produkcji.
_________________
 
CzarnY 


Marka: Dacia
Model: Lodgy + Logan
Silnik: 1,6 SCe LPG + 1,0 Sce LPG
Rocznik: 2017 +2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 247
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-05-07, 11:26   

Ja dostałem hak, zniżkę 1000 , dywaniki, dodatkowe dywaniki.
_________________
3 szt => Dacia Lodgy 1,6 SCE + LPG
5 szt =>Dacia Logan 1,0 SCE + LPG
1 szt=> Dacia Logan Stepway 1,0 TCE + LPG
1 szt =>Dacia Sandero'09 1,6 MPI + LPG

Tanie muły robocze :)
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-07, 15:37   

Hej,

Nie zwracaj uwagi na nazwy. Seria Limitowana "Outdoor" niby zniknęła, ale tegoroczny "Stepway" jest praktycznie identyczny. Różnica jest taka, że w tym roku ma jeszcze przyciemniane szyby, a zeszłoroczne Outdoory tego nie miały.

Jeżeli się zdecydujesz, koniecznie poproś kogoś z forum o kupon "dla przyjaciół" - dostaniesz za niego akcesoria o wartości 800zł, tak samo osoba, która przekaże Ci kupon.

Koniecznie popytaj o oferty w salonach poza Warszawą. Jak ja zamawiałem samochód, to w Warszawie nie można było dostać ani złotówki rabatu, a krakowski salon Łyko dał rabat 2000 i gratis listwę ochronną na bagażnik (polecam, jeżeli będziesz woził cokolwiek ciężkiego). W Lublinie jeszcze przebili tę ofertę dodając dywaniki i kredyt 50/50 bez ubezpieczenia (Łyko upierał się, że ubezpieczenie musi być, bo na czymś zarobić trzeba). A to ubezpieczenie to prawie 600zł wychodziło. Dla jasności, chodzi o ubezpieczenie kredytu, nie OC/AC.

Także negocjować można i warto.
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-08, 07:41   

Dziś jadę do salonu i zobaczymy co mi zaproponują, jak wspomniałem o konfiguracji własnej Dacii na stronie internetowej to się sprzedawca zaczął trochę dąsać.
Z nowości to dorwałem taksówkarza stołecznego i zapytałem co myśli o swoim Lodgy i powiedział ,ze modli się o chłodne lato bo jego klientom jest duszno na środkowych siedzeniach :P
Coś z tą klimą jest średniawo widzę.
Tak czy inaczej w polu mojego zainteresowania pojawił się również trafic trzeba będzie sprawdzić :) tylko czasu mało

Ps bardzo dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi, wiem coraz więcej i wygląda to całkiem nieźle!
Ostatnio zmieniony przez Mariaczii 2018-05-08, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-08, 08:08   

Mariaczii- w zeszłym roku dla modeli, dla których była wersja Outdoor, nie było osobnej wersji Stepway (poza modelem Sandero). Wersje "Outdoor" wycofano z nowym rokiem dla wszystkich modeli Dacii, ale pojawiły się wersje Stepway. W stosunku do normalnej wersji Stepway główna różnica w wersji Outdoor to specjalna tapicerka z elementami "skóry" i pomarańczowymi przeszyciami oraz pomarańczowe wstawki na desce rozdzielczej i obowiązkowe MediaNAV w wyposażeniu. Outdoory ze względu na bogatsze wyposażenie zawarte w standardzie wychodziły też cenowo korzystniej od podstawowej wersji Stepway a dodatkowo w niektórych wypadkach można było mieć wyposażenie, które nie było dostępne w zwykłej wersji Stepway, nawet Laureate (np. w przypadku Sandero elektryczne szyby tylne czy podłokietnik).
I jeszcze jedno- jeśli sondujesz salony w Warszawie należące do sieci RRG (chyba wszystkie poza salonem Dyszkiewicz z Konstancina), to jest to jedna i ta sama firma a ich oferty powinny być teoretycznie takie same. Jeśli trafisz w którymś z tych salonów do bazy klientów (choćby wyślesz maila), to pozostałe salony RRG już Cię widzą łącznie z całą historią, korespondencją, mailami i ofertami, które dostałeś gdzie wcześniej. Mimo to praktycznie są różnice między sprzedawcami- w moim wypadku wyróżniłbym salon RRG Al. Jerozolimskie ze względu na chęć kontaktu mailowego z klientem i najlepszą ofertę cenową. Zamawiałem co prawda w RRG na Puławskiej, ale na warunkach oferty z Jerozolimskich- mam więc porównanie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-08, 08:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-08, 10:52   

W sumie do tego na Jerozolimskich mam 5 minut piechotą, można by spróbować od tamtego salonu.
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-08, 11:23   

Mi z kolei nie śpieszyło się aż tak bardzo z zamówieniem i zacząłem od wysłania do kilkunastu salonów mailowo zapytanie o konkretny model i konfigurację. Gdzie nie gdzie nie było odzewu mailowego do próbowałem telefonicznie. Z różnymi salonami było bardzo różnie, niektóre wogóle nie dawały rabatu i nawet jak potem dopytywałem o niego to nie było żadnej opcji, a w innych na starcie dostawałem rabat blisko 1500zł. W jednym z salonów na południu dostałem rabat ponad 2k i to była moja karta przetargowa w Decarze. Suma sumarum dostałem u nich o 200 zł rabat mniejszy niż w salonie na południu Polski, ale za to nie musiałem kombinować z odbiorem auta i załatwianiem formalności zdalnie.

Co do RRG to chyba żle trafiłem na handlowca na Jerozolimskich, były problemy z komunikacją i umówieniem się na jazdę próbną, a jak trafiłem na Puławską to inny handlowiec nie chciał rozmiawiać o cenie, bo byłem przypisany do tego z Jerozolimskich.
_________________
Ostatnio zmieniony przez norton1 2018-05-08, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-09, 05:43   

Wczoraj byłem w salonie Daci i zgarnąłem garść informacji min, że z kuponów od przyjaciół już nie dokupie sobie ubezpieczenia tego do 60 tysięcy bo tą promocje odwołali, mogę tylko sobie kupić dodatki. Pani po zapoznaniu się z moimi potrzebami zaproponowała mi dokkera, auto ma być również transporterem gratów firmowych na wesela i dokker ponoć większy.
Generalnie gdybym teraz zamówił to do sierpnia może by mi auto przyjechało. Zniżki do 1200 zł, za prawie 4 tysiące mogę dokupić serwisy do 150 tyś w ASO. Generalnie nie ma jak przejechać się diselem a w benzynie tylko lodgy, dokker może jutro dojdzie.
Pojawiły się pytania o wygodę jazdy dokkerem w długie trasy, ponoć można wymienić krzesło na takie z lepszą regulacją i dodać sobie jakiś rozsądny podłokietnik bo te ze stepawey jakiś taki cienki.
Kolejny raz proszę was o opinię bo jesteście zdecydowanie najlepszym źródłem wiedzy.


Ps 1. Nie wiem jak zrobić, że ktoś pomógł? A chciał bym :)

Pozdrawiam serdecznie
Mariaczii
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2018-05-09, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-09, 08:22   

jak wejdziesz na wybrany dział forum masz na samej górze opcję utwórz temat i możesz sam nowy założyć.

Jak go sam założysz, to chyba wtedy będziesz miał przy każdej odpowiedzi w tym wątku przycisk "Pomógł"
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-09, 08:29   

Mariaczii napisał/a:
Pojawiły się pytania o wygodę jazdy dokkerem w długie trasy, ponoć można wymienić krzesło na takie z lepszą regulacją i dodać sobie jakiś rozsądny podłokietnik bo te ze stepawey jakiś taki cienki.
Kolejny raz proszę was o opinię bo jesteście zdecydowanie najlepszym źródłem wiedzy.


Sam załóż osobny nowy temat, chyba najlepiej w dziale "Zakup Dacii"- wtedy admin wytnie stąd co trzeba.

Fotele przednie są analogiczne jak w innych modelach Dacii pod względem wygody. Ważne aby fotel miał regulacje wysokości.
"Macałem" chyba wszystkie rodzaje podłokietników fabrycznych Dacii, łącznie z tymi nowymi, zarówno montowanymi do oparcia jak i do tunelu. No i ten najcieńszy fabryczny, który mam do wersji Stepway jest (dla mnie) najlepszy- wszystkie większe by mi przeszkadzały. Właśnie jego minimalna szerokość jest idealna a brak schowka ogranicza jego wysokość. Podłokietniki akcesoryjne montowane na tunelu są w ogóle nie do przyjęcia. Na, ale to moje zdanie...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-09, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-09, 09:32   

No właśnie zniknął przycisk "pomógł".
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-05-09, 11:46   

Mariaczii napisał/a:

Tak czy inaczej w polu mojego zainteresowania pojawił się również trafic trzeba będzie sprawdzić :) !


Jeśli tylko budżet pozwala to chociażby ze względu na przestrzeń brałbym traffica😉
 
Mariaczii 


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 tdi
Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-09, 17:10   

pawel1313 napisał/a:
Mariaczii napisał/a:

Tak czy inaczej w polu mojego zainteresowania pojawił się również trafic trzeba będzie sprawdzić :) !


Jeśli tylko budżet pozwala to chociażby ze względu na przestrzeń brałbym traffica😉



Niestety budżet nie pozwolił :/
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-05-09, 21:13   

Cytat:

Niestety budżet nie pozwolił :/

To chyba decydowałbym się na dokkera, bardziej praktyczny moim zdaniem do transportu gratów.
Jedyna rzecz to proponowałbym sprawdzić wrażenia z jazdy w trasie, pod tym względem lodgy może być ciut lepsza ale to najlepiej organoleptycznie zweryfikować 😁
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 08:00   

Kufer lodgy też jest naprawdę pojemny, więc jeśli jest możliwość po prostu przymierzyłbym się ze sprzętem do niego.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-10, 08:08   

gfedorynski napisał/a:
Kufer lodgy też jest naprawdę pojemny, więc jeśli jest możliwość po prostu przymierzyłbym się ze sprzętem do niego.


Ja bym jeszcze proponował sprawdzić zamykanie przesuwnych drzwi, bo mnie wytrąciło z równowagi w salonie.
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2018-05-10, 17:57   

Lodgy w środku jest trochę lepiej wykończona (chociażby zabudowa uchwytów pasów na słupkach B), do tego można mieć 4 elektrycznie otwierane szyby (plus w wersji 7. osobowej uchylne te w bagażniku). Kufer w Lodgy nie ustępuje Dokkerowi (szczególnie jak się wyjmie trzeci rząd foteli).

Ja sam się zastanawiałem Dokker vs Lodgy, jak dotknąłem oba auta wybrałem Lodgy - bardziej cywilizowane, w sumie równie pakowne, a do tego 7. osobowe. Tylko klapa bagażnika się trochę za nisko podnosi i już ze 2 razy miałem guza na czole :P. To jest jedna z dwóch przewag Dokkera. Druga to półka nad głową kierowcy i pasażera, za to Lodgy ma zamykany schowek na desce (wspaniała rzecz!).

Powodzenia w wyborze! :)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-10, 18:07   

Półka powinna pasować do lodgy jeżeli kupisz z "drugich rąk".
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-05-10, 18:41   

topdrive napisał/a:
Kufer w Lodgy nie ustępuje Dokkerowi


A nawet jest jakieś 20 litrów większy :)

Marek1603 napisał/a:
Półka powinna pasować do lodgy jeżeli kupisz z "drugich rąk".


Oj może być problem - Dokker ma wyżej poprowadzoną linię dachu.
_________________

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-10, 19:32   

Trzeba by przymierzyć. Najwyżej będzie niżej półka w środku. ;-)
Ja w MCV-e phI miąłem taką dodatkowo nad zagłówkami foteli przednich.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne