Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
montaż boksika na dachu
Autor Wiadomość
misiu 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 47
Skąd: siemianowice śląskie
Wysłany: 2018-05-13, 20:27   montaż boksika na dachu

Powoli zbliża się czas wyjazdu ma wakacje trzeba było powiększyć przestrzeń bagażową naszej daćki ze względu na wyjazd w pełnej 7- osobowej obsadzie. Belki Inter pack quiet, boks Naruto bermude 300 (410 litrów), tak się prezentuje może coś poprawić proszę pisać nigdy z boksem nie jeździłem. Pozdrawiam

mms_img-744522477.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 243,93 KB

mms_img1757267516.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 247,77 KB

 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-13, 20:54   

Też zakładałem boxa w tym roku :-) założyłem go jednak niesymetrycznie, bliżej krawędzi od strony pasażera. Ponieważ Lodgy jest wysoka łatwiej wkłada mi się rzeczy do boxa. I łatwiej się boxa też wtedy zamyka.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2018-05-13, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-14, 10:00   

Nie symetrycznie to może wygoda, ale to dziwnie wygląda jakby był przechylony na bok... :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-14, 10:02   

Przeczytałem "Montaż boiska na dachu" :mrgreen:

Właściwie, to może piłkarzyki po złożeniu by weszły pewnie.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-14, 12:14   

route2000 napisał/a:
Nie symetrycznie to może wygoda, ale to dziwnie wygląda jakby był przechylony na bok... :->

Ale spróbuj włożyć wózek do boxa, który jest daleko od krawędzi :-) nie dość, że trzeba wznieść wysoko wózek to jeszcze trzeba sięgnąć do boxa. Gdy jest na środku to niestety ale musiałem wejść na próg samochodu, z wózkiem u góry w rękach to nie lada wyzwanie :-) a ponieważ jak jadę samochodem to siedzę w środku nie zaburza to zbytnio mojego poczucia estetyki :)
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-14, 12:18   

Wszystko wiem, bo też miałem box, wiozłem w nim narty i narciarski ekwipunek. :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-14, 12:41   

Albo kupić tak szeroki że i z jednej i drugiej strony ma sie blisko krawędź boxa jak w moim przypadku :-) . Wtedy włożyć łatwiej ale jak coś mniejszego się przesunie na środek to bez dyżurnej parasolki nie da rady wyciągnąć :-) .

Co do ładowania wózka, to ja w tej chwili mam patent że najpierw go częściowo z ziemi wrzucam i zapieram o krawędzie boxa, a potem wchodzą na próg auta trzymając się jedną ręką relingów a drugą dopycham już wózek na swoje miejsce w boxie. Nawet drabinki nie potrzeba :-) .
_________________
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-14, 13:29   

norton1 napisał/a:
Co do ładowania wózka, to ja w tej chwili mam patent że najpierw go częściowo z ziemi wrzucam i zapieram o krawędzie boxa, a potem wchodzą na próg auta trzymając się jedną ręką relingów a drugą dopycham już wózek na swoje miejsce w boxie. Nawet drabinki nie potrzeba :-) .


:mrgreen: niezła instrukcja obsługi wkładania wózka do boxa :mrgreen:

Ja się nie zapieram :-) wkładam wózek prosto z podłogi :-)
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2018-05-14, 13:40   

mozna tez od biedy wozic ze soba taka domowa drabinke/schodki... wygibasy na krawedzi z brakiem mozliwosci obslugi dwurecznej moze sie skonczyc tym ze sie boxa nie domknie i w drodze.... ja kiedys dla podwojnego bezpieczenstwa opasywalem calosc tasma do zabezpieczania ladunku... gorzej gdy taka tasma nie przylega dokladnie do boxu a jest rozpieta w powietrzu... potrafi pieknie grac na autostradzie... :-D
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-14, 14:06   

Ja akurat mam paski ściągające w boksie, nawet jakby sie otworzył nic nie powinno wypaść, a poza tym system zamykania w Thule uniemożliwia wyjęcie kluczyka zamykania, jeśli box nie jest prawidłowo zamknięty, a kluczyk od boksa mam spięty wraz z kluczykiem od zapłonu, więc jeśli nie zamknę boksa nie będę miał czym odpalić auta :-) proste ? :-D
Ostatnio zmieniony przez benyo 2018-05-14, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-18, 20:00   

swissman napisał/a:
mozna tez od biedy wozic ze soba taka domowa drabinke/schodki...

Nie wiem jak w Lodgy, ale w Prawdziwej MCVce™ podłoga nad progiem w otwartych drzwiach pasażera jest na tyle wysoko, że niemal na to samo wychodzi co drabinka.

Z mojego doświadczenia - warto sobie zmierzyć wysokość samochodu z boksem. U mnie wyszło 205 cm i zdarzył mi się parking podziemny z ograniczeniem do 2 m, że faktycznie było 2 m. W przypadku niespodziewanej wizyty w galerii handlowej czy makdrajwie odpadnie kombinowanie "zmieszczę się, czy też nie".
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-18, 22:51   

bebe napisał/a:
swissman napisał/a:
mozna tez od biedy wozic ze soba taka domowa drabinke/schodki...

Z mojego doświadczenia - warto sobie zmierzyć wysokość samochodu z boksem. U mnie wyszło 205 cm i zdarzył mi się parking podziemny z ograniczeniem do 2 m, że faktycznie było 2 m. W przypadku niespodziewanej wizyty w galerii handlowej czy makdrajwie odpadnie kombinowanie "zmieszczę się, czy też nie".

Pierwsze co zrobiłem po założeniu boksa, bo często jeżdżę do galerii, wyszło 2,20m :-) trzeba było zmienić galerię :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne