Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-02-02, 22:20
Alarm fabryczny zwariował
Autor Wiadomość
dacuosap 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 9
Skąd: Ursus
Wysłany: 2012-06-20, 14:38   Alarm fabryczny zwariował

Cześć,

Mam fabryczny alarm i ostatnio zaczął wariować.
Uruchamia się kilka razy dziennie a po otwarciu zamkna centralnego daje cztery sygnały; w instrukcji wyczytałem, że to próba uruchomienia - bez sensu.

W ASO niby "zresetowali" i sprawdzili czujniki, wszystko ponoć wygląda OK.

Najdziwniejsze jest to - uważam, że to czysty zbieg okoliczności, ale prosiłbym o potwierdzenie - że alarm włącza się wtedy kiedy na siedzeniu pasażera mam zapięty pasami fotelik z bazą.

Nie mam żadnej czujki zapięcia pasów, o ile mi wiadomo, tym bardziej nic o pasach nie znalazłem w (lakonicznej) instrukcji alarmu, niemniej trochę to dziwne. Robiłem już dwa eksperymenty i kiedy fotelik jest na tylnej kanapie, problem się nie pojawia.

Miał ktoś podobne doświadczenia?
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-20, 17:42   

Moze czujka ruchu uznaje fotelik za zlodzieja (przy wietrze, przejezdzajacych obok samochodach itp fotelik moze sie minimalnie poruszac).
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
jacenty_m 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Dolny Slask
Wysłany: 2012-06-28, 21:48   

Mam cos podobnego :evil:
Od wiosny, jak zrobilo sie cieplej alarm "swiruje".
Po "sledztwie" okazuje sie, ze prawdopodobnie chodzi o czujniki ultradzwiekowe - sa za czule.
Mysle, ze u dacuosap jest podobnie.
Poza tym te 4 sygnaly dzwiekowe, to tylko sygnalizacja zadzialania alarmu - dopiero ilosc mrugniec led wskazuje co zadzialalo - u mnie sa 2 mrugniecia (czyli ultradzwieki).

Niestety w ASO wcale mi nie pomogli - po pierwsze akcesoria maja tylko 1 rok gwar. :-( , po drugie zaproponowali mi ... wylaczenie alarmu :shock: .

Po dlugich rozmowach i szperaniu w necie dochodze do wniosku, ze jezeli alarm sie nie uspokoi, to pozostaje mi tylko odlaczenie czujnikow ultradzwiekowych.

A moze ktos ma jakis pomysl ?????
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-06-28, 22:06   

Może i teraz minę się z prawdą, ale wydaje mi się że w naszych Daćkach nie ma stricte "fabrycznego" alarmu.

Miałem inną sytuację. Rozkodował się pilot od alarmu. Co ciekawe (w ASO również byli tym zdumieni), można było nim uzbroić alarm i zamknąć samochód, ale już w drugą stronę to nie działało. Wył na swoich jak opętany :mrgreen: Na szczęście dostałem dwa piloty.

Pomogła wizyta w ASO. Zamówiono nowe piloty. Ale było to w pierwszym roku, a faktycznie akcesoria mają chyba tylko 12m-c gwarancji.

Aby mieć 100% pewności co do tego czy alarm nie wzbudza np. jakaś zawieszka zapachowa, spróbuj uzbroić alarm z wyłączeniem wewnętrznej czujki. W moim przypadku robisz to, zamykasz pojazd, włączasz alarm pilotem i po 5-10s raz jeszcze wciskasz przycisk uzbrojenia. Daćka powinna piskliwie "odszczekać". W instrukcji jest to opisane jako funkcja alarmu bez monitorowania wnętrza, gdy pozostawiasz w środku dziecko, albo psa.

Prawie na pewno jednak, będziesz miał problem z sondami. Postaraj się zmienić delikatnie ich położenie.
_________________
---
Stepway
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-06-30, 18:25   

Zalezy od typu alarmu - jesli masz META SYSTEM HPB TOP PLIP to dwa razy przekrecasz kluczyk w stacyjce, wtedy daje sygnal dzwiekowy i musisz szybko wysiasc i uruchomic alarm pilotem - wtedy czujki sie nie zalaczaja.
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
tomaszgebala 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV + Logan VAN
Silnik: 1,5 dCi + 1,6
Rocznik: 2008 + 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 371
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-21, 09:40   samoistne wzbudzanie alarmu fabrycznego

od pewnego czasu w moim Loganie samoistnie zaczyna wyć alarm. Nie po każdym zamknięciu - niekiedy ma to miejsce dopiero po paru godzinach od zamknięcia auta. Alarm to fabryczny COBRA serii 3998 założony w momencie kupna auta.

Po wyciu przy otwieraniu alarmu piszczy brzęczyk 4-krotnie i migają kierunkowskazy, co wg instrukcji wskazuje na próbę uruchomienia auta.

Czy ktoś miał takie problemy ?
_________________
Dacia LOGAN MCV - AD 2008 , 1,5 dCi
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-22, 23:28   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7333
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-06, 17:44   

Odkopię trochę temat.
Dacia Dokker 2012/2013 - ostatnio po zamknięciu auta z pilota zapalają się dwa razy kierunki że zamknął i załączył alarm a po chwili błyska jeszcze 8 razy. Co by to oznacząło? Nie mam dostępu w chwili obecnej do dokumentacji w biurze i nawet nie wiem co tam siedzi w służbówce :(.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne