Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 17:37
Dacia Duster II 1.6 SCe 4x2
Autor Wiadomość
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-24, 20:23   Dacia Duster II 1.6 SCe 4x2

Wiem, że w ten sposób nie zaczyna się zdania, ale…
No i jest. Była Stefka będzie Adela. Auto zamówione 17 marca, gotowe do odbioru. Jestem w trakcie rejestrowania i ubezpieczania, potem już tylko wycieczka do Nowego Sącza po auto i wiatr we włosach😊
Duster wygrał, choć poszukiwania nowego auto wraz żoną rozpoczęliśmy w zupełnie innym segmencie. Pierwotnie w grę wchodziły Skoda Rapid i Fiat Tipo (sedan lub kombi). Z racji, że moja luba zawsze zwracała uwagę na starego Dustera, zaczęliśmy się przyglądać trochę wyżej zawieszonym samochodom. Nawet oglądałem w listopadzie Dustera w wersji Blackshadow, ale wstrzymaliśmy się do pojawienia się nowego modelu. Między czasie oglądaliśmy i odbyliśmy jazdy próbne Suzuki Vitara i Ssangyong XLV (większe Tivoli). Po Vitarze miałem pewne rozczarowanie, nie pod względem technicznym czy wykończeniowym. Jakoś taka nudna była w środku a płacenie bajońskich sum za decory plastykowe by rozweselić wnętrze nie wchodziło w grę. Był jeszcze XLV, miłe zaskoczenie w związku z wyposażeniem, celowałem w wersję CityPlus. Cena niestety powyżej budżetu mimo, że auto z 2017 roku i jakoś marka mimo wszystko nie porywała, więc żona skreśliła go lsty. Końcowy wybór był między Dusterem a Vitarą. Wygrała Dacia.
Auto w wersji Prestige, niestety dosięgnięte problem braku felg Maldive. Kupione bez jazdy próbnej. Jazda była, ale już negocjacjach i papierkowej robocie😊.
Silnik 1.6 SCe 4x2
Z wyposażenia dodatkowego posiada:
- klimatyzacja automatyczna
- tapicerka skóra ekologiczna
- grzane fotele
- koło zapasowe
- mapa nawigacji w wersji rozszerzonej
Akcesoria to:
- czarne nakładki na progi
- nakładka na zderzak tylny
- pakiet Adventure
- pakiet Sport
- przednie czujniki parkowania
- chlapacze przód+tyl
Więcej akcesoriów nie pamiętam.
Dla ciekawych pakiet sport ma kilka wad o czym przekonałem się organoleptycznie w dniu wczorajszym. Akurat podczas montażu odbierałem dokumenty potrzebne do rejestracji auta. Czarne osłony mają inne rozstaw wewnętrznych zaczepów i nie pasują w miejsce srebrnych. Nie wiem śmiać się czy płakać. Po krótkiej wymianie uwag, przystałem na lakierowanie oryginalnych osłon na czarno. Nakładka na spoiler montowana jest za pomocą śrub a to wymaga wiercenia dziur w nim. Niby pan zabezpieczył krawędzie. Nie wiem w jaki sposób zamontowana jest owiewka na masce.
U mnie by zamontować wyłącznik czujników zrobiono gustowną dziurkę w desce rozdzielczej. Co ASO to inne rozwiązanie tej kwestii.

IMG_0734(2).jpg
Plik ściągnięto 36255 raz(y) 28,15 KB

IMG_0736(2).jpg
Plik ściągnięto 36255 raz(y) 26,32 KB

IMG_0732(2).jpg
Plik ściągnięto 36255 raz(y) 28,28 KB

 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-24, 20:51   

Gratulacje i szerokości!

Tyle czarnego dołożyłeś, że aż szkoda, że felg nie było takich jak trzeba, pasowałyby idealnie.
 
ChrystianCh 



Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.3 TCe 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-24, 21:04   

Gratulacje :) Życzę dużo zadowolenia z jazdy!

Powiedz czy przednie czujniki włączają Ci się czasem same i piszczą. U mnie jest już lepiej po poprawie montażu tablicy rejestracyjnej ale ciągle się zdarza.
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-05-24, 22:36   

No i fajnie :D
Jesli mozesz, wrzuc wiecej fotek spojlera i tej nakladki na maske.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-25, 04:43   

Gratulacje i zadowolenia życzę.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-25, 07:12   

Prezes: też mi brakuje oryginalnych felg, nawet prosiłem kierownika salonu by z egzemplarza do jazd próbnych przekręcili, ale nie. Bo jak będzie on potem wyglądał. Miałem kupować felgi 16 z akcesoriów Olinda, jednak zrezygnowałem bo wakacje się zbliżają i człowiek chciałby gdzieś się wyrwać i odpocząć.

Chrystian: dziś odbieram auto, myślę, że wieczorem będę mógł coś na ich temat powiedzieć
Pan_dziobak: j.w. zdjęcia zrobię na pewno

Co do felg, na wiosnę mam zamiar Adele uzbroić w takie coś
8x18, 5x114,3, et 40 otwór 66,1.
Zimą jeździłby na 16.
Pozdrawiam
Piotr

felgi.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 73,7 KB

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-25, 09:46   

Gratulacje i życzę bezawaryjnej jazdy. Ja też nie mogę się już doczekać na swoją, ale niestety mam jeszcze 2 miesiące, pozdrawiam.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-25, 10:38   

Ja mam taką ogólną uwagę do akcesoriów do dacii: fajne z opisu, fajne ze zdjęć, ale jeśli chodzi o patenty potrzebne do montażu czy też jakąś zgodność z autem, do którego mają być przeznaczone, to - sorry - ale chyba projektuje to deb*l jakiś.

Dla mnie poniżej pasa jest wiercenie dziur w nowej desce rozdzielczej dla montażu sterownika czujników czy kamery. Podobnie niepasujące zaczepy lusterek - no serio?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-25, 13:06   

Dracid napisał/a:
Ja mam taką ogólną uwagę do akcesoriów do dacii: fajne z opisu, fajne ze zdjęć, ale jeśli chodzi o patenty potrzebne do montażu czy też jakąś zgodność z autem, do którego mają być przeznaczone...

Spora część akcesoriów nie jest dedykowana do konkretnego modelu ani nawet wyłącznie do Dacii, bo te same akcesoria są używane w Renault. Stąd wiercenia w desce lub załączone kilkanaście szablonów montażu przeznaczonych do różnych modeli.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-28, 09:08   

W nawiązaniu do czujników parkowania w założeniu producenta lub bardziej projektantów funkcję te ma spełniać system Multiview. Ja się na tę opcję nie zdecydowałem, a Dacia większość akcesoriów sprzedaje w założeniu, że mają być uniwersalne i z możliwością wykorzystania w wielu oferowanych modelach, stąd to "druciarstwo". Kwestia zaakceptowania lub nie.
Chrystian w trakcie jazdy nie włączały się. Przejechałem dopiero ok. 90 km więc tyle co nic. Natomiast podczas wjazdu do garażu pełna aria dźwięków, bo muszę się przykleić do ściany by zmieścić 2 auta.

Kilka odczuć z jazdy. Auto prowadzi się dobrze, przyjemnie. Klima chłodzi jak wściekła i efektywniej jak Skodzie. Jadąc z Nowego Sącza trasą przez Zabrzeż - Kamienica na Mszane Dolną można było poczuć wyższość zawieszenia Dustera nad każdą inną osobówką, którą tą trasą jechałem. I jeszcze jedno, w Dusterze jakoś nigdzie mi się nie spieszy:) Auto dobrze wyciszone, silnik pracuje kulturalniej w porównaniu do Skody i jej silnika od wiertarki (1.2; trzy cylindry). W trackie jazdy nie stwierdziłem też problemów komputerem ani w takcie prezentowania żonie auta (a czekało na nią jakieś 2 godziny pod chmurką) Po pierwszej jeździe jestem pozytywnie nastawiony do nowego auta. Nawet srebrne felgi mi tak nie wadzą i stwierdzam, że komponują się ze srebrnymi wstawkami na zderzaku.

Sobotę spędziłem lekturze instrukcji obsługi.
Poniżej kilka zdjęć: montaż przedniej owiewki na klapie silnika, nakładka na spoiler oraz dwa zdjęcia pod znakiem zapytania
1) do osób posiadających klimatyzację automatyczną - rozumiem, że na prawo od mikrofonu jest to czujnik klimy - czy u was też jest nieosłonięty?
2) przedni zderzak poniżej halogenów czy też posiadacie takie gustowne otwory po obu stronach, symetrycznie. W piątek przy odbiorze zwracałem uwagę na lakier i jakoś tak nisko się nie schylałem. Otwory spostrzegłem w niedzielę i mam wrażenie, że pracownik aso przy montażu przednich czujników o dwie dziury za dużo zrobił.

IMG_0755(2).jpg
otwór w zderzaku
Plik ściągnięto 49 raz(y) 62,49 KB

IMG_0752(2).jpg
po prawej czujnik klimy?
Plik ściągnięto 78 raz(y) 37,27 KB

IMG_0754(2).jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 46,76 KB

IMG_0746(2).jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 97,37 KB

IMG_0743(2).jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 58,2 KB

IMG_0741(2).jpg
z profila:)
Plik ściągnięto 214 raz(y) 71,05 KB

 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-05-28, 11:26   

Tez mam te otwory pod przeciwmgielnymi. Co ciekawe mnie tez sie nigdzie nie spieszy Dolores. Az sie sam sobie dziwie ale to auto jakos tak nastawia na spokojna jazde.
Zajebiscie ta nakladka i spojlerek wygladaja. Bardzo mi sie podoba. Jakies ustrojstwo obok mikrofonu mam, tak samo jak u ciebie ale nie wiem co to jest.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-28, 12:23   

Witam kolego KliPer, jako , że sam myślę o montażu takiego spojlera tylnego w swojej nowej Dusterce, mam takie pytanie. Czy ta owiewka z tyłu, oprócz przyklejania jej taśmą dwustronną i wciśnięcia w otwory na kołkach ma też mocowanie przez przykręcenie śrubami z nakrętkami? Wiem , że do zamocowania tego spojlera trzeba nawiercić otwory w górze klapy tylnej, ale nie wiem, czy ona ma tylko wciskane kołki w te wiercone otwory , czy też są śruby, które przechodzą na wylot blachy i od środka łapie się je nakrętkami, a potem zaślepia otwory jakimiś korkami. Czy mógłbyś zerknąć na klapę bagażnika od środka , czy ma jakieś przewiercone i zaślepione otwory? pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-05-28, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-28, 12:51   

jammo napisał/a:
Wiem , że do zamocowania tego spojlera trzeba nawiercić otwory w górze klapy tylnej, ale nie wiem, czy ona ma tylko wciskane kołki w te wiercone otwory , czy też są śruby, które przechodzą na wylot blachy i od środka łapie się je nakrętkami, a potem zaślepia otwory jakimiś korkami. Czy mógłbyś zerknąć na klapę bagażnika od środka , czy ma jakieś przewiercone i zaślepione otwory? pozdrawiam.


Zgodnie z oficjalną instrukcją montażu jest 6 otworów: 4 zatrzaskowe spinki "tapicerskie" w otwory fi 8,5 plus dwie śruby z nakrętkami od dolnej strony, na rantach klapy w otwory fi 6. W spisie są 2 zamykane zaślepki, ale później nie ma rysunku jak dokładnie je montować- na logikę zaślepka pod nakrętkę i potem zamknąć zaślepkę.
KLIK
Na filmie temat nakrętek jest trochę pominięty:
https://youtu.be/HKsMP6RFJaU
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-28, 13:20, w całości zmieniany 5 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-28, 13:35   

Właśnie widziałem ten filmik , ale tam nie jest pokazane nic oprócz wciskania. Widziałem natomiast montaż takiego spojlera w nowej Vitarze. Z tego co wiem, każda klapa bagażnika jest z podwójnych ścianek, i tak od zewnątrz, poprzez pierwszą warstwę blachy wiercono otwór o średnicy śruby, natomiast w drugiej ściance powiększano go tak, aby zmieściła się przez niego nakrętka oraz klucz rurkowy i całe mocowanie jest w środku. Następnie w ten otwór od środka czyli ten większy wciskany jest okrągły korek zaślepka. Nie wiem właśnie , czy i tu nie jest podobnie, ale na pewno nie powinno to być na samych wciskanych kołkach i taśmie dwustronnej.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-28, 14:43   

jammo napisał/a:
Nie wiem właśnie , czy i tu nie jest podobnie, ale na pewno nie powinno to być na samych wciskanych kołkach i taśmie dwustronnej.

No to masz na piśmie instrukcję montażu, z której wynika, że na 100% przewidziano 2 śruby z nakrętkami. Na LzParts masz też zdjęcie wykonanych otworów, więc porównując z klapą można wyczaić w którym miejscu od środka będzie taka nakrętka. Tam na górze, tak jak w innych Daciach nie ma już podwójnej przestrzeni zamkniętej, klapa jest już cienka i ta nakrętka byłaby normalnie widoczna. Dlatego te 2 śruby są właśnie w takim miejscu żeby nie wypadły wewnątrz profilu. Do wewnątrz profilu wchodzą natomiast pozostałe spinki.

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-05-28, 15:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-28, 15:53   

Powiem wam, że teraz jestem zaintrygowany jak to się trzyma. Będąc u dealera widziałem tylko etap wiercenia dziur i zaprawienia krawędzi podkładem.
W klapie od wewnątrz brak dziur.

IMG_0757(2).jpg
Plik ściągnięto 123 raz(y) 62,99 KB

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-28, 17:44   

Dymek napisał/a:
Tam na górze, tak jak w innych Daciach nie ma już podwójnej przestrzeni zamkniętej, klapa jest już cienka i ta nakrętka byłaby normalnie widoczna

Masz rację , na zdjęciu u kolegi KliPera widać dokładnie te spłaszczenia klapy.
Z tego co widzę, dwie dziury są wywiercone na wylot w tej spłaszczonej części klapy w narożnikach i tam masz chyba założone nakrętki. Pozostałe kołki są na wcisk. Cholera trochę to tak nijak wymyślili, ale przynajmniej w tym miejscu blacha klapy jest gruba , więc wiatr nie wyrwie tego spojlera :mrgreen:
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-28, 18:25   

jammo, aż poszedłem sprawdzić do garażu. Masz rację , ja te czarne gumki wziąłem za odbojniki. W rzeczywistości to maskowanie gwintu śruby i nakrętki, które znajdują się pod gumowymi osłonkami.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-29, 06:45   Re: Dacia Duster II 1.6 SCe 4x2

KliPer napisał/a:
Nawet oglądałem w listopadzie Dustera w wersji Blackshadow, ale wstrzymaliśmy się do pojawienia się nowego modelu. Między czasie oglądaliśmy i odbyliśmy jazdy próbne Suzuki Vitara i Ssangyong XLV (większe Tivoli). Po Vitarze miałem pewne rozczarowanie, nie pod względem technicznym czy wykończeniowym. Jakoś taka nudna była w środku a płacenie bajońskich sum za decory plastykowe by rozweselić wnętrze nie wchodziło w grę. Był jeszcze XLV, miłe zaskoczenie w związku z wyposażeniem, celowałem w wersję CityPlus. Cena niestety powyżej budżetu mimo, że auto z 2017 roku i jakoś marka mimo wszystko nie porywała, więc żona skreśliła go lsty. Końcowy wybór był między Dusterem a Vitarą. Wygrała Dacia.


Moj kolega z pracy ma Nowego Suzuki Vitare - 1.4T 144 KM i mimo wzystko to auto jest naprawde lepsze mimo ze wiele wiecej nie kosztuje - np powiem to ze za mojania ma swiatla LED!
w Dacii dalej stary halogen, ... albo ze np ma adaptacyjny z czujnikiem tempomat, w dacii nie ma takiego ( o ile dobrze wiem ) .. i wiele innych .
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-05-29, 14:06   

Swoją opinię wyraziłem na podstawie Vitary wersja wyposażenia Comfort, która notabene nijak ma się do wersji Premium, i 8 tysięcy różnicy między tymi wersjami czuć i widać. By wyróżnić auto z tłumu (myśląc o przyszłej odsprzedaży) sam lakier 2-kolorowy 3400 zł, zestaw decorów do deski rozdzielczej około 2500 zł, listwy zewnętrzne podobnie. Mi osobiście czarna deska nie podeszła i mojej żonie też nie. Owszem nie był to czynnik decydujący o wyborze, bo nim była po prostu cena.
Do Dustera za pakiet sport dałem 1000 zł, za adventure 1200 zł po upustach plus inne graty w wersji Prestige i tak z ceną zmieściłem się poniżej suzuki vitara 1.6 comfort + lakier dwubarwny (61900+3400= 65300). Jeżeli mam patrzeć tylko przez ten pryzmat to w moim aucie mam tapicerkę skórzaną zamiast welurowej, klimatyzację automatyczną zamiast manualnej, tempomat też jest ale i tak nie będę go używał bo w trakcie korzystania z tej opcji czuję się zbyteczny w aucie. Mam też ciekawszy wygląd, Duster bardziej mi się podoba. Mówią, że auto powinno się kupować z zachowaniem zimnej krwi, moim zdaniem to głupota. Auto kupuje się bo ma to coś, co przyciąga do niego. Z zimną kalkulacją kupiłem Skodę, auto jak auto, 4 koła, dowiezie z punktu A do punktu B. Zrobiłem nią 200 tys. km. Byłem nią każdego roku nad pięknym polskim morzem, nigdy nie stanęła w trasie a jedynymi usterkami przez 10 lat to spalone żarówki i przerwana wiązka elektryczna w drzwiach kierowcy od otwierania i zamykania bo pepiki poskąpili drutu by wiązka w tym miejscu była luźniejsza. Ma już owszem kolejne klocki, tarcze, bębny i amortyzatory ale to już eksploatacja.
Mam nadzieję, że Dacia jest w tym samym miejscu co Skoda jakieś 10 lat temu a może trochę dalej i jej produkt okaże się równie niezawodny. Na chwilę obecną nie stwierdziłem objawów opisywanych przez pozostałych kolegów, puk puk w niemalowane drewno by nie zapeszyć.
Kilka uwag względem Dacii mam: umieszczenie zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy, pióra wycieraczek mogły mieć z 2-3 cm więcej (ja mam 1,75 m wzrostu i pole oczyszczania kończy mi się jakoś tak na wysokości oczu), siedziska przednich foteli i tylnej kanapy jakby były ciut dłuższe byłoby jeszcze wygodniej, montaż koła zapasowego pod autem (rozwiązanie znane mi z dostawczaków) średnio udane zimą lub dżdżystą jesienią.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-05-29, 19:21   

Pióra spokojnie możesz wymienić na dłuższe. Tak robimy w jedynkach.
Co do koła to kupujesz sobie jakieś skórkowe rękawiczki i kawałek jakiegoś dywanika żeby ewentualnie klęknąć. Nie jest to większy problem niż na pierwszy rzut oka się wydaje.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-29, 20:24   

Kupić pokrowiec i zawsze można koło wozić w bagażniku :-) jak ktoś nie chce pod spodem . Nie każdemu jest potrzebny na co dzień cały bagażnik. Ja w astrze mam LPG a więc też jestem zmuszony wozić koło w bagażniku, chociaż ten jest dużo mniejszy niż w Dusterze.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-30, 10:35   

jammo napisał/a:
Kupić pokrowiec i zawsze można koło wozić w bagażniku :-) jak ktoś nie chce pod spodem . Nie każdemu jest potrzebny na co dzień cały bagażnik. Ja w astrze mam LPG a więc też jestem zmuszony wozić koło w bagażniku, chociaż ten jest dużo mniejszy niż w Dusterze.


Położone luzem, nawet w pokrowcu, może latać po całym kufrze. Przydałby się pokrowiec z rzepem, ale wówczas trzyma tylko na szmatkowej wyściółce (jak ktoś ma kuwetkę, może się nie sprawdzić -- czyli zakupy i co tam jeszcze będą zagrożone zgnieceniem).
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-05-30, 10:51   

Mam LPG koło wożę ładnych parę lat w bagażniku, kiedyś normalnej wielkości, od jakiegoś czasu dojazdówkę - z praktyki - nie lata po bagażniku, ale też nie jeździłam po terenie, natomiast wyprofilowanie w kole czasami się przydaje jako stabilny "koszyk"
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-05-30, 21:19   

Dokładnie, ja od 16 lat mam koło w bagażniku i jeszcze mi nic nie zgniotło, zresztą ono też swoje waży , więc nie lata tak sobie :-) .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne