Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 17:37
Dacia Duster II 1.6 SCe 4x2
Autor Wiadomość
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-10-26, 19:07   

KliPer - myślę o tych samych firmy Dotz, ale jasnych. :-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-27, 08:54   

Jammo jeżeli weźmiesz kpl. felg CMS B1 bo do nich piłem to masz 700-800 zł za jedną do tego jakaś choćby średniej klasy opona 18 cali i masz kolejnych 600 za sztukę. Wiem że felg jest pełno tylko tu wchodzimy w pojęcie "podoba" i jest to pewna względna. Wiesz jak to jest z dziełami wybitnych malarzy, ktoś powiedział genialne a reszta mu przyklasnęła by nie wyjść na głupców.
Ja na razie szukam swojego ideału, zdecydowałem się na 16 bo mam już opony i nie chce mi się kombinować z ich sprzedażą i dokładaniem do 17.
Kupować będę dopiero luty, marzec 2019 więc dużo może się zmienić a i nowych pomysłów można mieć i z tysiąc.
Belphegor ;-)
Na dotzach zyskuje na rasowości niczym suzuki jimmy na lifcie zawieszenia :-)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-27, 17:30   

KliPer owszem, można się z tobą zgodzić, ale trzeba też wziąć pod uwagę co zyskujesz na tym wydając 700 zł, czy nawet 800 zł za jedną felgę akurat tej firmy a kupując bardzo podobną, i też dobrą gdzie wydajesz 400 za szt. Czasem, a obecnie nawet dość często, cena nie odzwierciedla jakości, i na ogół w znanych markach słynących dawniej z dobrych towarów, płaci się teraz za logo a nie za jakąś szczególną jakość. Sprawa druga, to zależy też do czego ci taka felga potrzebna. Podejrzewam, że skoro myślisz o 18" to raczej głównie szosa a nie jakiś off road. Co do podobania się, to jestem zdania, że są gusta i guściki, ale ogólnie o gustach się nie dyskutuje, bo to co jednemu się podoba, drugiemu już nie musi :-) .
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-27, 18:59   

Adela raczej korzysta z dróg asfaltowych, po polnych zrobiłem może 5 km. Długo myślałem o ronalach r60 lub jak woli Dacia Olinda. No ale ostatnio dwójka naszych kolegów z forum je sobie sprawiło więc zrobiło się ciasno.
Tak dotzy są do offroadu ale czy wszystkie rzeczy wykorzystujemy zgodnie z ich przeznaczeniem. Przepłacać nie chcę więc z 18 zrezygnowałem.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-27, 20:56   

Ja na początku też myślałem o 17" na zimę, czyli taki sam rozmiar jak mam na lato, ale ogólnie zniechęciłem się do nich głównie przez wysokie ceny opon czyli w granicach 2300-2500 zł kpl. Wprawdzie nie zagłębiałem się dokładnie w cenach tych mniej prestiżowych marek opon i dlatego kupiłem 16", a przyspieszyło decyzję głównie to, ze trafiłem idealne oponki z 2017r z najwyższej półki, tzn, Dunlop Winter Sport 5 za 1000 zł. Po zakupie tych opon 16" zacząłem się zastanawiać, czy aby dobrze zrobiłem, gdyż znalazłem też klika fajnych ofert na roczne oponki 17" i ogólnie cenowo nie wyszłoby tak drogo , raptem z 300-400 zł więcej głównie za felgi. Miałem nawet ciągotki , aby sprzedać ten komplet felg i oponek, jeszcze nie poskładany i nie kupić 17" kół. Może była by nawet możliwość wymienić za dopłata moje fele na większe, tam gdzie kupowałem, ale w końcu trochę ochłonąłem i pewnie zostaną te koła 16". Wprawdzie zimy u nas słabe ostatnio, wiec chyba niewiele one pojeżdżą, gdyż na tych Brigdestonach Dualer Sport HP/AS pośmigam jeszcze trochę, no chyba, że nawali śniegu :-D . Mój Dusterk też jeździ głównie po asfalcie, ale przebiegi robię niewielkie, można by rzec , że małe :-) średnio miesięcznie wychodzi coś w granicach 500 km :-) Więc nie ma za bardzo sensu inwestować w dużo droższe zimówki 17, ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy :-D .
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-30, 07:35   

No i moja Adela zaczęła stroić fochy. Dziś rano po odpaleniu auta zonk. Zapaliła się kontrolka check i klucz na pomarańczowo a na wyświetlaczu komunikat skontroluj układ wydechowy.
Auto jeździ normalnie, przyspiesza, pali tyle co zwykle. Do pracy przejechałem 20 km. Wracając do domu będę musiał udać się do jakiegoś magika-elektryka bo do ASO mam ponad 60 km i nie po drodze a do tego kompletnie brak czasu na takie wycieczki.
A wczoraj tankowałem do pełna, na sprawdzonej stacji Orlenu gdzie zawsze tankuję no bo kata przez te 8154 km nie wydmuchałem. No chyba, że sondzie coś się stało.

Wracając do tematu laczków, ja robię średnio około +/- 1400-1500 km w miesiącu niezależnie od pory roku. Dotzy widziałem na żywo na suzuki jimny i vitarze, mi się podoba wzór i to że felga jest wklęsła. Jammo sprowokowałeś mnie i postaram się jakoś może w krótkim czasie wrzucić felgi o których jeszcze myślę oprócz dakarów.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-30, 12:16   

Powolny pisz jaśniej, w zgadywanki jestem podobno dobry. Ale nie dziś, halny dmie na Podhalu.
W kwestii tankowania, w półśrodki się nie bawię i zawsze tankuję do pełna. Wczoraj weszło jakieś 46 litrów do 3 odbicia.
przyczyn mogło być wiele począwszy od paliwa, przez skroplenie się wody w katalizatorze w związku ze wzrostem temperatury wieczorem około 4 stopni a o 6.00 rano 18 i wiosna, przez niedopaloną dawkę paliwa która poszła przez wydech na starcie a skończywszy na zepsuciu się sondy lambda w kacie.
Gimnastyka niczym w Citroenie sprzed ponad dekady, z tym że w C3 wystarczyło klemę odpiąć na 5 minut.
Nic pojadę do magika, wepnie komputer to chociaż poznam kod błędu przed skasowaniem.
Pozdrawiam
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-30, 15:28   

Jakiś duch Vlada Tepesa musi być w tym aucie albo boi się "elektryków-magików" bo z pracy wystartowałem ze świecącą się kontrolka a jak mechenik chciał go sprawdzić z hasłem pokaż kotku co masz w środku, kontrolka zgasła i śladu po przyczynie brak.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-09, 12:59   

Dzięki pomysłowości Panów z LZParts na tuning DD, mogę pociągnąć temat DD2 i felg Dotz Dakar.
Na filmikach widać DD2 na nich, niestety nie wygląda to korzystnie ze względu na zmęczenie felg lub nie domycie po taplaniu w jakimś błocku.
https://www.youtube.com/watch?v=_jRX2oOZyK8
https://www.youtube.com/watch?v=2U6CueGaT2I
ale na innej fotce już całkiem fajnie.

a tu na DD1
https://www.youtube.com/watch?v=bGV5bH1vmQg

Duster-Styling-EXT.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 222,84 KB

Dotz-Dakar-Black-Duster.jpg
kozak:)
Plik ściągnięto 18 raz(y) 185,57 KB

 
maro_1955 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 143
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-11-09, 18:31   

Mam pytanie dotyczące osłony na masce z pierwszego zdjęcia:
...czy ma ona wpływ na zmniejszenie szumów z zainstalowanych belek poprzecznych bagażnika?
Pytałem u sprzedawcy z Allegro, ale nie potrafią mi odpowiedzieć...to na plus, bo nie zachęcał do zakupu na siłę.
Może ktoś sprawdził na swoim aucie?
Z góry dziękuję.
_________________
mam suv-a...
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-09, 21:10   

Maro, jeżeli chodzi ci o owiewke na masce, to jako posiadacz takowej to raczej nie zauważyłem jej działania jako zmniejszenia jakichkolwiek szumów. Ma ona głównie dwie fukcje: a) wizualną i b) jako osłona maski przed uderzeniami kamyków czyli jako bra.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-12, 12:26   

W nawiązaniu do tematu lampki check engine i podejrzenia paliwa. W czwartek wieczór zatankowałem na tej samej stacji skode mojej żony i w piątek po powrocie z pracy dostałem opeer, bo w jej aucie także zapaliła się ta kontrolka i błąd dotyczył katalizatora i sondy więc ten sam temat błędu.
Jeżeli ktoś będzie jechał przez Mszanę Dolną w kierunku Lubnia droga 968, ulica Krakowska, Orlen nr 7145, przed mostem nad rzeką Mszanka to odradzam tankowanie. Ja osobiście wykreślam tę stację z listy na której będę tankował.
Opinia dotyczy paliwa benzyna 95.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-26, 08:36   

Ja i mój DD2 czyli 6 miesięcy po polskich drogach;)
Test subiektywny czyli zapiski właściciela.
W sobotę 24 listopada, Adeli stuknęło pół roku.
Auto zarejestrowane 24 maja a w moich rękach od dnia następnego czyli piątku 25 maja 2018. Zamówione podczas marcowych dni otwartych, dokładnie 17 marca w sobotę. Auto odebrane po 69 dniach czyli jedno z pierwszych serii produkcyjnych obarczonych bagażem dziedzictwa z tego okresu. W ciągu pół roku przeturlałem się na dystansie 9472 km. Co daje mam średnio 1578,67 km na miesiąc a idąc dalej 51,48 km dziennie (6 miesięcy, 184 dni).
Ale od początku. Z rumuńską motoryzacją nie miałem wcześniej styczności, po lekturze internetów i innych auto-światów stwierdziłem, że Dacia nie produkuje skomplikowanych produktów a jakość wykonania powinna być na poziomie skody gdy robiła lift fabki około 2010-2011.
Dygresja dotycząca Daci jako firmy i kwestii załatwienia sprawy niedoboru felg 17 cali Maledive. Z punktu widzenia firmy mistrzostwo podwórka, z mojego punktu siedzenia i zdarzeń w życiu prywatnym niefart i konieczność pójścia na półśrodki. Owszem miałem trzy bramki, bramka nr 1 - brać na Cyklade nie czekać, bramka nr 2 - poczekać ale ile to w kwietniu nikt nie był w stanie przewidzieć, no i bramka numer trzy zabrać pieniądze i spadać. Dziś wiem, że w przypadku bramki numer dwa mogło się skończyć, że auta bym nie odebrał ale to inna historia. Tak to cieszę się autem i szukam drugiego kompletu felg. Firma miała głęboko klienta bo wiedziała, że produkt i tak sprzeda a nawet drożej bo w tym okresie podnieśli cenę o tysiąc złociszy a chętnych patrząc na statystyki sprzedaży było wielu. Dealer z Sącza starał się sprawę złagodzić i za to dziękuję i pozdrawiam.
A teraz gaz:
+ gabaryty: auto przestronne i pakowne, przećwiczone podczas wyjazdu wakacyjnego (2+1) na około 2 tygodnie. Z przodu 2 dorosłe osoby nie trącają się łokciami (kierowca zawsze może się odseparować podłokietnikiem). Miejsca dla kierowcy sporo, przedni fotel pasażera dla mnie jakoś dziwnie szyny ustawione więc albo kolanami bijesz o schowek albo masz daleko do deski. Na tylnym siedzeniu przy foteliku III grupy mieści się 1 osoba, przy podkładce na krótkim dystansie wejdą 2 osoby. Miejsca na nogi chyba dość, żona z córką nie narzekają gdyż to one najczęściej tam podróżują. Jedyny mankament jaki znajduje w tylniej kanapie to zapinki pasów, te plastyki podczas próby zapięcia pasów jakoś głęboko się chowają i czasem trudno wykonać tę operację. Sylwetka auta może się podobać, masywna daje wrażenie mocy i siły. Bagażnik o kształtach regularnych, ponad 400 litrów daje spore możliwości. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeni robi się jeszcze więcej. Niestety siedzenia nie składają się na płasko co trochę może przeszkadzać. Acha i jeszcze jedno oparcia nie mają wkładki usztywniającej i zapieranie na nich ciężkich przedmiotów może spowodować jej uszkodzenie. Schowek z przodu może być, tak samo kieszenie we drzwiach przód-tył pojemne. Trochę można przyczepić się do funkcjonalności tej szuflady pod fotelem pasażera, ja tam wożę kamizelki odblaskowe bo nic większego i tak się do niej nie upcha.
+ komfort/jakość: wygodne fotele i tylna kanapa. Duży plus za możliwości ustawień fotela kierowcy oraz kierownicy w wersji Prestige, pozwala na znalezienie optymalnego usadowienia się za kółkiem. Długość siedzisk odpowiednia do moich gabarytów czyli 175 cm wzrostu. Trzymanie boczne oceniam na piątkę (moim punktem odniesienia jest skoda fabia gdzie takowego niema wcale). Podłokietnik przydaje się w dłuższej trasie. Po dłuższej podróży nie czuję zmęczenia zajmowaną pozycją. Jakość materiałów użytych do wykończenia jak na auto klasy budget akceptowalne i zadawalające choć… (patrz hamulec). Spasowanie elementów dobre, na chwilę obecną nic nie skrzypi, nie puka. Przejrzysty układ deski rozdzielczej choć przełączniki z pierwszego rzędu na konsoli środkowej mogły być ciut wyżej gdyż przysłaniają guzik klimy i grzania tylnej szyby, przez co nie widać czy są włączone. Chromowane ramki dodają klasy wnętrzu, można się zapomnieć że się siedzi w Daci. Auto nieźle tłumi nierówności w sumie to suv. Nawet obciążony nie traci walorów resorujących. W zakrętach prowadzi się pewnie a buda nie ma przechyłów. Układ kierowniczy - wspomaganie w sam raz, w trakcie jazdy czuć co się dzieje z autem. Fabryczne opony letnie Continentala oceniam pozytywnie, na suchym i mokrym. 22 listopada Adela widziała pierwszy śnieg i błoto pośniegowe wiele tego o poranku nie było no ale rozpoznanie przez bój zaliczone;).
+ wyposażenie seryjne dla wersji Prestige: MediaNav – na plus (bez problemu sparował się z moim telefonem Blackberry i systemem jeżynki BB 10 OS), jakość rozmów w ramach zestawu głośnomówiącego niezła. Jakimś wybitnym audiofilem nie jestem, więc dźwięki wydobywające się z głośników fabrycznych mnie zadawalają. Filmów czy muzyki z zewnętrznego nośnika nie odpalałem. Kiedyś muszę spróbować z muzyką bo ostatnio nawet ulubiona trójka mnie męczy. Minusik za czas wzbudzania systemu, chwilę trzeba poczekać nim wrzuci się wsteczny no chyba, że ktoś woli czarny ekran zamiast widoku z tyłu. Sama kamera daje dobry i wyraźny obraz w dzień i w nocy. Czujniki martwego pola – działają i przydają się, tak samo kamera i czujniki cofania. Automatyczne światła przełączają się płynnie w trybie auto, lampy dają dużo światła. Tempomat, nie wiem, nie wypowiem się bo przez te prawie 9,5 tys. km nie używałem. Reszta wyposażenia to według mnie standard i nie ma co się nad nim rozwodzić, działa i spełnia swoją funkcję jak np. przyciemniane szyby w strefie pasażerskiej. Skórzana kierownica miła w dotyku, guziki na niej sensownie zgrupowane. Pilot radia też w dobrym miejscu, nie trzeba odrywać rąk od kierownicy a oczu od drogi, można sterować intuicyjnie.
+ wyposażenie dodatkowe: klima automatyczna – ok, dmucha (czy jakaś różnica względem manualnej nie wiem, na pewno utrzymuje wybraną temperaturę w trybie auto). Funkcja "odmrażania" działa szybko i sprawnie przy obecnych warunkach. Zobaczymy jak sobie będzie radzić jak przyjdą śniegi i większe mrozy. Nawiew ciepłym z nagrzewnicy też spełnia swoje zadanie. Jako, że ostatnimi dniami zimne poranki i wieczory to grzanie w fotelach sprawdzone, działa nawet bardzo dobrze (przyjemne uczucie ale czy to takie zdrowe dla faceta???). Tapicerka ze skóry ekologicznej łatwo się czyści i prezentuje się całkiem całkiem.
+ jednostka napędowa czyli silnik: sam początkowo marudziłem, kręciłem nosem gdzie te 115 kucyków, że chyba raczej w fabryce zamiast nich upchnęli 115 mułów. Po wyjazdach krótszych i dalszych, po drogach gminnych, powiatowych i tak dalej itd powiem tak nie trzeba się bać wyższych obrotów a nawet, że SCe je lubi wtedy się budzi i jak to śpiewali w pewnej bajce ma tę moc. Używając skrzyni biegów i operując pedałem gazu jazda staje się wręcz dynamiczna, fakt trochę trzeba tym lewarkiem powiosłować ale dla chcącego nic trudnego. Spalanie czyli temat rzeka na forum. Dla mnie jest akceptowalne, wychodzę z założenia, że i tak spali ile mu wleje i poprosi o jeszcze. Ja osobiście z osiągów tej jednostki jest zadowolony. System S&S czasem korzystam, czasem wyłączam, w sumie nie zauważam różnicy na spalaniu z i bez. Załączanie silnika nie ma jakiegoś opóźnienia oraz nie słychać by rozrusznik kręcił więcej niż raz. System się przydaje przy przypadkowym zgaszeniu silnika bo wystarczy wcisnąć sprzęgło i sam się odpala, nie trzeba kręcić nerwowo kluczykiem. Tryb ECO nie korzystałem więc znów się nie wypowiem. Wg mnie do tego silnika przydałaby się 6 biegowa skrzynia i by to hulało jeszcze lepiej.
+ brak awarii unieruchamiających auto, żadna żarówka się nie spaliła.
No i chyba tego gazu byłoby na tyle, teraz hamulec:
- wady okresu niemowlęcego: zawieszający się komputer i inne zdiagnozowane problemy. Zawieszający się komputer miał być naprawiony przez aktualizację sterowników ale w moim przypadku coś chyba poszło nie tak i po tej operacji dalej się zacinał pod wpływem temperatury. Do poprawy przy pierwszorocznym przeglądzie. Kwestię kontrolki oleju zalatwiła wymiana oleju i filtra po dotarciu silnika. Wymiana dokonana po przejechaniu 6000 km. Wzrastające obroty po wrzuceniu biegu, dyskomfortu u mnie nie wywołują więc zgodnie z forumowymi newsami Adele czeka aktualizacja softu silnika, ale że mi do ASO nie podrodze to poczekam do pierwszorocznej wizyty. Raz zapaliła się kontrolka check ale tu chyba wina nie była po stronie auta czy jego elektroniki. Potwierdza to przypadek po tankowaniu stefki.
- skrzynia biegów ciut haczy, nie zawsze da się płynnie wrzucić bieg, wsteczny często nie wbija się do końca i trzeba kombinować.
- ekoskóra: marszczy się na siedzisku kierowcy (wide zdjęcie), jak dla mnie trochę za szybko (choć wiem, że pod względem jakości i tak jest o niebo lepsza niż skaj w DD1). Podłokietnik mógłby być wypchany gąbka o większej gęstości. Plastiki wewnątrz: ciut za miękkie, podatne na zarysowania (sam zarysowałem boczek lewy tył podczas transportu palików drewnianych, zostały szare rysy). Gniazdo zapalniczki z przodu, ja wiem unifikacja z tym w rejonie bagażnika ale to przednie niekoniecznie musi wyglądać jak gniazdo do siły. Nazwa wersji Prestige nawet w tym przedziale cenowym powinna do czegoś zobowiązywać, więc mały minusik na tym polu.
- przednie czujniki parkowania: wyposażenie dodatkowe, sam sprawiłem sobie ten gadżet więc mam za swoje. Działa poprawnie ale ma on też swoje niekontrolowane życie czyli buczy czasem bez powodu (czyli pusto przed autem, w trakcie jazdy). ASO twierdzi, że to autokalibracja. Zawsze idzie to wyłączyć z guzika ale operację trzeba cyklicznie powtarzać po każdym S&S. Takie cóś z aliexpress, pole do poprawy jako fabryczne rozwiązanie a nie akcesorium montowane w ASO. Przyznaję poskąpiłem tych 500 zł, dziś dołożyłbym je i kupił zestaw Multiviewiu w ramach wyposażenia dodatkowego. Błąd ten zostanie naprawiony gdyż na My Dacia pojawił się voucher zwrotny na 800 zł i dokładam za niego kamerę przód.
- drażnią mnie ustawienia prędkości dla silniczka przednich wycieraczek, uważam że powinno być ich więcej. Wiem że posiadacze innych modeli Daci adaptują manetkę z clio ale dla mnie to nie jest rozwiązanie. Sam myślałem o rzeźbie spryskiwaczy reflektorów ale kluczowe tu jest słowo rzeźba. To nie na moje nerwy. (ps. chyba, że ktoś ma tutoriala który poprowadzi mnie za rączkę).
- zamiast półki bagażnika lepsza byłaby roleta moim zdaniem, łatwiej byłoby przewozić większe rzeczy i ułatwiałoby to też załadunek. Po jej wyjęciu pozostaje pytanie co z nią zrobić w danym momencie, w szczególności gdy akurat nie przebywasz na terenie swojej posesji a np. upychasz coś tam na parkingu pod centrum handlowym.
- z klamkami mam pewien dylemat. Z jednej strony w kolorze auta fajnie się prezentują a z drugiej są śliskie szczególnie jak pada a ich mocowanie przypomina mi te z fiesty mk4 i nie wspominam ich dobrze gdyż trzy razy je wymieniłem w ciągu 2 lat. W wystarczyło mocniej pociągnąć jak zimą podmarzły i zostawala w reku. Miały delikatne zaczepy/uchwyty oraz były wykonane z fatalnej jakości plastyku i bojam się że tu może być podobnie.
- odległość głowy od górnej krawędzi szyby powoduje, że rozłożone daszki przeciwsłoneczne zasłaniają sporo więcej widoczności niż powinny. Dobrze, że noszę okulary to nauczyłem się spoglądać znad lub spod, więc tu przydaje się ta umiejętność;).
- nie palę, myję się codziennie (żeby nie było), pies Miśkosław DD nie jeździ bo ma chorobę lokomocyjną, woniających przedmiotów też nie przewożę ale jak jeden z naszych kolegów, który sprzedawał dwuletnie sandero z przebiegiem 12 tysięcy km nie mogę powiedzieć, że moje auto nadal pachnie fabryką. Ta perfuma znikła tak gdzieś koło czwartego, piątego tysiąca. Ktoś powie to nie wada, no ale auto nie ma jeszcze roku.
Podsumowanie: Auto jeździ, skręca, hamuje czyli działa W trakcie jazdy nic od niego nie odpadło, nic też się nie urwało. Czy zdecydowałbym się jeszcze raz na zakup DD2. Moja odpowiedź brzmi tak i jeszcze raz tak. W tym przedziale cenowym nic lepszego się nie znajdzie. Auto pozwala komfortowo przemieścić się z punktu A do punktu B. Okej, zawsze ktoś może powiedzieć komfort to daje mercedes klimatyzowany fotel z masażem und so weiter. Minimalizm deski i kokpitu mi odpowiada, osobiście nie lubię zbyt dużej ilości guzików. Choć jeżeli miałbym dostęp do deski z prostokątnymi nawiewami z ukraińskiej sieci sprzedaży Renault to chętnie bym ją przytulił. Konfigurując na nowo auto dołożyłbym jeszcze do kompletu fabryczny zestaw Multiview lub akcesoryjną kamerę przód zamiast czujników. W sieci jest sporo gadżetów tuningowych, nie tylko za wschodniej ale też zza zachodniej granicy. Z Ukrainy widziałem chromowane ramki w kształcie U do doklejenia jako obrys panelu przy przeciwmgielnych i tylnych odblaskowych oraz na listwę nad tylną tablicą rejestracyjną (linki: przód: https://dd-tuning.pl/dacia-duster-2018-nakladki-na-protivotumanki.html ; tył: https://dd-tuning.pl/dacia-duster-2018-nakladki-na-zadnie-reflektory-2-sht-nerzh.html ; tablica: https://dd-tuning.pl/dacia-duster-2018-nakladka-nad-nomerom-nerzh.html ). Na zewnątrz tak naprawdę brakuje mi tylko czarnych felg więc ramek nie biorę pod uwagę bo to dodatkowe pięć stówek a i bez nich jest dobrze. Choć jeżeliby potaniały to kto wie. Niemcy z LZParts też misja sporo tego kwiatu, tylko te ceny w ojro. Z ich propozycji mi osobiście podobają się dwie dodatkowe przednie lampy i podłokietnik z wbudowaną ładowarką ( linki: lampy: https://www.lzparts.de/da...warz-integriert ; podłokietnik: https://www.lzparts.de/da...n-vinyl-schwarz ).
Ja jestem zadowolony i mam nadzieję, że z kolejnymi przejechanymi kilometrami nie będzie gorzej i Adela utrzyma formę. To naprawdę bardzo fajne auto, które nieźle się prowadzi i potrafi dać sporo frajdy podczas jazdy. W relacji ceny względem tego co oferuje trudno znaleźć chyba lepszą ofertę w tym segmencie. Ja daję minus 5. Bezawaryjnej jazdy życzę sobie i wszystkim użytkownikom DD2. Do zobaczenia na trasie.
Ps. Dla zainteresowanych wkład Easy flex mocowany jest za pomocą rzepów https://www.lzparts.de/da...offerraumschutz

IMG_20181124_163644.jpg
Fotel kierowcy po 9472 km. Jak dla mnie to nie powinien się jeszcze marszczyć. Owszem ważę jakieś 84 kilo ale żeby tak szybko się materiał rozciągnął.
Plik ściągnięto 11 raz(y) 130,51 KB

IMG_20181124_163301.jpg
Klocki strasznie pylą i już po kilkudziesięciu kilometrach po umyciu nie znać tego faktu
Plik ściągnięto 9 raz(y) 146,43 KB

IMG_20181125_162710.jpg
Różnica 5 kkm wynika z resetu komputera podczas jednego zawieszeń
Plik ściągnięto 11 raz(y) 48,49 KB

Ostatnio zmieniony przez KliPer 2018-11-26, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-26, 11:21   

KliPer napisał/a:
Raz zapaliła się kontrolka check ale tu chyba wina nie była po stronie auta czy jego elektroniki. Potwierdza to przypadek po tankowaniu stefki


Możesz coś więcej na ten temat?
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-26, 11:33   

Bardzo merytoryczny opis, i chcę stwierdzić , że też jestem mega zadowolony, chociaż z racji tego, że odebrałem auto później chyba ominęły mnie już te wszystkie przypadłości wieku dziecięcego o których pisałeś.
Z tymi felgami to ciekawa sprawa. Według mnie trochę nie bardzo spisał się twój handlowiec w salonie. Z tego co piszesz, zamawiałeś auto 17 marca i nie mogłeś zamówić już na tych felgach 17" Maldive, a ja zamawiałem 23 marca i auto mam na felgach 17". Owszem, z tego co mi mówił mój konsultant z salonu, trochę się po gimnastykował z zatwierdzeniem tego zamówienia, aby załapało się na felgi 17" Maldive, ale jak widać, jak się chce to nieraz można. Oczywiście nie miałem na to wpływu, chociaż w rozmowach potwierdzałem, że zależy mi na tych felgach 17".
Dlatego w tym miejscu chylę czoła dla Pana Darka z autosalonu Zięba Katowice, i wystawiam im laurkę za dbanie o klienta.
Co do tych dodatków chromowanych , mam je u siebie założone zaraz po kupnie auta i kupowałem je już w Polsce.

20180828_165422.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 87,87 KB

20180828_165403.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 94,95 KB

20180828_165338.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 99,29 KB

Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-11-26, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-26, 11:39   

pavulon78 napisał/a:
Możesz coś więcej na ten temat?

Dwa posty wyżej pisze o tym, że auto żony Skoda też została zatankowana na tej samej stacji paliw, i też zamrugała kontrolka.Wywnioskował, że raczej to wina paliwa.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-26, 11:40   

Pavulon patrz moje wpisy z 30.X. i 12.XI.
W DD na ekranie miałem komunikat Skontroluj układ wydechowy
W skodzie, nie pamiętam numeru błędu ale także dotyczył układu wydechowego a dokładnie sondy w katalizatorze.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-26, 11:46   

Jammo dziękuję za pomoc.
Przy czarnym te listwy prezentują się fajnie wręcz super.
Zastanawia mnie czemu ta ramka na tylne odblaski nie dochodzi do szarej wstawki zderzaka. Przednie ramki dochodzą i o wiele lepiej to wygląda.

Odnośnie felg, Pani z salonu w Nowym Sączu mówiła coś ilości przydzielonych aut z tymi felgami na salon lub przedstawiciela. Mój należał do grupy autospektrum i oni od górnie prawie wszystkie mieli rzucić na Kraków, Tarnów, Rzeszów bo w sądeckim były podobno 3 a moje zamówienie było piątym na wersję Prestige. W ramach rekompensaty mogłem/ mogę bo do końca roku kupić w tym salonie felgi Olinda z upustem 500 zł na komplet plus założenie opon i wyważenie. Do tego miałem możliwość zakupu pokazowej sandero stepway ale ze względu na zamieszanie związane ze koniecznością zmiany pracodawcy do zakupu nie doszło.
Ostatnio zmieniony przez KliPer 2018-11-26, 12:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-11-26, 11:47   

Bardzo fajny opis. Sam postaram się popełnić u siebie podobny, bo w weekend minęło mi 10.000 km przebiegu od nowości, więc czas na małe podsumowanie. Poza tym mam z lekka inne auto (diesel, automat), więc moje odczucia dotyczące silnika i innych bzdetów są nieco inne. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-11-26, 13:02   

Ale akurat brak "smrodu nowości" to ogromny plus DD2.
Mnie to wręcz mdliło, kiedy przymierzałem się do aut stojących w salonach (różnych marek). :roll:
 
Pianka 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-26, 13:53   

KliPer napisał/a:

W sobotę 24 listopada, Adeli stuknęło pół roku.
Auto zarejestrowane 24 maja a w moich rękach od dnia następnego czyli piątku 25 maja 2018. Zamówione podczas marcowych dni otwartych, dokładnie 17 marca w sobotę. Auto odebrane po 69 dniach czyli jedno z pierwszych serii produkcyjnych obarczonych bagażem dziedzictwa z tego okresu. W ciągu pół roku przeturlałem się na dystansie 9472 km. Co daje mam średnio 1578,67 km na miesiąc a idąc dalej 51,48 km dziennie (6 miesięcy, 184 dni).


Witam, ja też kupiłem swoją DD 17 marca na dniach otwartych, 21 zarejestrowana, jeździłem ją już 23 marca - to dopiero jedna z pierwszych serii. U mnie podobne choroby wieku dziecięcego. Przebieg 15500 - toczy się dalej:)

Szerokości
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-26, 18:10   

Pianka nie powiem słuszny wynik jak na 8 miesięcy i silnik w benzynie. Jeżeli mogę spytać, wylatany tylko w celach prywatnych?
Jak zamawiałem w marcu w salonie były 3 lub 4 sztuki i tylko jeden był w wersji Prestige 1,2 TCe i chyba z napędem 4x4, służył jako demo. Pozostałe to były wersje Comfort i Essential.
 
Pianka 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-26, 21:02   

KliPer napisał/a:
Pianka nie powiem słuszny wynik jak na 8 miesięcy i silnik w benzynie. Jeżeli mogę spytać, wylatany tylko w celach prywatnych?
Jak zamawiałem w marcu w salonie były 3 lub 4 sztuki i tylko jeden był w wersji Prestige 1,2 TCe i chyba z napędem 4x4, służył jako demo. Pozostałe to były wersje Comfort i Essential.


Cel prywatny. W sumie to tak jakoś wyszło. Były wakacje we Włoszech, kilka razy trasa Wrocław nad nasze morze i turlanie się wokół komina.
U mnie w salonie jak pytałem podczas dni otwartych to miałem chyba 3 Prestige do wyboru i ok 10 Comfort i Essential w benzynie plus kilka w dieslu. Także miałem w czym wybierać. Miałem kupić Comfort ale stwierdziliśmy z 2 połówką, że nie pasował nam kolor felg do auta, poza tym nie co rok kupuje się nowe auto i padło na Prestige. W sumie nie korzystam np. z kamer - długo już jeżdżę i jak się uczyłem to nie było takich wynalazków - syn się tylko denerwuje, że przecież wszystko mam na monitorze, a ja patrze dookoła ;)
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-27, 08:31   

Moje kilometry to także użytkowanie prywatne. Po za granicami kraju nie byliśmy. Może w ferie uda nam się wyskoczyć do Pragi lub Wiednia, na razie taki mamy plan na prezent na 9 urodziny dla córki.
Kamera się przydaje, sam trochę podchodziłem sceptycznie do tego rozwiązania, ale odkąd je mam to korzystam. Owszem pierw się rozglądam ale po ruszeniu to już ślepia na ekran i wio.

Nie ma co porównywać Wrocławia do Nowego Sącza, nie ta podaż.
Byłem także w salonie w Krakowie na al. Powstańców Śląskich ale tam pan przedstawiciel stwierdził, że on ma właśnie jazdę próbną i poszedł sobie. Może w tym dniu nie wyglądałem jak milion dolarów i jakiś trzydniowy zarost miałem na twarzy i towarzyszyła mi żona wraz córką no ale chcieliśmy przeznaczyć jakieś tam 60 tys. na zakup. No ale skąd pan miał to wiedzieć. Nie ja to następny. W bardzo podobnej sytuacji w Nowym Sączu p. Monika (którą serdecznie pozdrawiam) poprosiła recepcjonistkę o zajęcie się moją osobą, dostałem kawkę, ciasteczko i jakąś prasówkę do poczytania. Z tego względu wróciłem do tego salonu, drugorzędną sprawą było ile utarguję. Przy składaniu zamówienia także z żoną dostaliśmy coś do picia. Czuć było zainteresowanie klientem. W sumie to byliśmy łatwym klientem bo chcieliśmy Prestige a listę dodatków miałem spisaną na kartce. Pozostała kwestia ustalenia ceny za tak skonfigurowany samochód. Uważam, że jak na pierwsze dni sprzedaży transakcja była dobra dla obu stron.

Pianka pozdrawiam i zadowolenia z auta
Szerokości
 
Pianka 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-28, 22:09   

KliPer napisał/a:

Pianka pozdrawiam i zadowolenia z auta
Szerokości


Wzajemnie.

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne