Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Informacja grzecznościowa
Autor Wiadomość
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-05-30, 12:07   Informacja grzecznościowa

Do wszystkich posiadaczy Dacii Duster, których auto posiada felgi stalowe tzw "stylizowane". Możecie mnie zignorować lub hejtować ale przetestowałem 3 auta razem ze znajomym wulkanizatorem. Moje z przebiegiem 2 tyś; nowe 200 km i jedno 11 tyś. Wszystkie felgi miały bicia. Jedne większe, inne mniejsze. Na maszynie latają góra dół i dodatkowo bieżnia lekko na boki. Zakupiłem felgi aluminiowe alutec i mój problem z biciem kierownicy się skończył. Tak informacyjnie dla Was po skończonej próbie. Jeśli macie takie felgi to przy zmianie opon poproście wulkanizatora niech Wam powie czy macie proste felgi...znak ostrzegawczy to duże ciężarki...(chociaż nie zawsze ma to znaczenie) ale może być informacją. pozdrawiam
P.S. po telefonie do serwisu z informacją, że moje felgi mają bicie usłyszałem zaskakującą odpowiedź : Wiemy. Wszystkie latają na boki ale wyważamy i jeżdżą... ale to nie tylko Dacia tak ma....bez komentarza....
Ostatnio zmieniony przez Jacenty85 2018-05-30, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-30, 12:29   

Jeśli felga a w efekcie opona ma bicie "góra-dół", to żadne ciężarki i wyważenia nie pomogą, bo nawet wyważone koło będzie wtedy skakać.
Wyważyć można nawet kwadrat lub trójkąt- co z tego, że wyważenie idealne- toczyć się równo nie będzie.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-05-30, 12:44   

To co piszesz jest oczywiste. Właśnie to skłoniło mnie do zakupu nowych felg. Najbardziej mnie zbulwersowała odpowiedź serwisu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne