Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Felgi stylizowane, czujniki cisnienia, koło zapas
Autor Wiadomość
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-22, 09:30   Felgi stylizowane, czujniki cisnienia, koło zapas

Witajcie.
Czekam na odbiór Dustera II Essential, poczytałem forum i w międzyczasie nasunęło mi się kilka pytań:
1. Czy na stylizowane felgi stalowe 16" z dekielkiam Dacia- fidji da się założyć standardowe kołpaki, czy wybrzuszenia na feldze na to pozwolą?
2. Czy czujniki ciśnienia powietrza w nowym Dusterze montowane są w kołach(tpms), czy w ABS?
3. Czy zamawiając w opcji koło zapasowe, to koło umieszczone będzie w koszu pod podwoziem? Koła nie zamówiłem, bo myślałem, że dokupię dojazdowe na allegro, jednak jeśli miałoby być zamontowane w koszu na gotowo, to bym dopłacił....
Pozdrawiam.
Pawel
Ostatnio zmieniony przez pawelcioh 2018-06-22, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-06-22, 22:32   

Nie wiem czy da się założyć kołpaki- chyba tak ale wiem na pewno, że te stylizowane to krzywy badziew...sprawdzono na trzech nowych egzemplarzach w tym DD 2. Każda jedna bije a po 100 tyś magle idą na złom, robią się luzy na łożyskach a końcówki drążków wyrabiają się na potęgę...jak już zakupisz te magiczne felgi "stylizowane" to zobacz jakie masz ciężarki...jak giganty to odpowiedz sobie sam ile są warte felgi... Czujniki są na ABS. Proponuję dokupić sobie alusy za 1200 zł np ALUTEC, Ronal...bo "oryginały" raz że są drogie to ich jakość też jest kiepska...są miekkie
 
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-23, 12:56   

W wersji Essential były tylko takie.
Już wiem, że kołpaka na to nie da się założyć.

Ostatnio zmieniony przez pawelcioh 2018-06-23, 13:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
Maniek27 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 62
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-06-25, 13:32   Re: Felgi stylizowane, czujniki cisnienia, koło zapas

pawelcioh napisał/a:

3. Czy zamawiając w opcji koło zapasowe, to koło umieszczone będzie w koszu pod podwoziem? Koła nie zamówiłem, bo myślałem, że dokupię dojazdowe na allegro, jednak jeśli miałoby być zamontowane w koszu na gotowo, to bym dopłacił....


Jeśli nie zamawiałeś koła zapasowego - nie będzie również kosza pod autem.
 
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-29, 20:06   

Zadzwoniłem i dodałem do zamówienia koło zapasowe😀
Te felgi naprawdę takie marne?
Ostatnio zmieniony przez pawelcioh 2018-06-29, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2018-06-29, 20:41   

Nie wiem co w nich niby badziewnego ma być? znajomek ma i śmiga już 3 rok, nie narzeka na bicie czy krzywizny, ja mam alusy ori i też nie wiem w gdzie są miękkie? Alu to wyrób z tego co pamiętam koreański więc nie jest to chiński ulep, po 2 latach użytkowania złego słowa na alu nie powiem, zresztą przy tak balonowych oponach trzeba zdrowo się postarać aby uszkodzić felgi.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-06-29, 22:24   

Jacenty85 napisał/a:
Nie wiem czy da się założyć kołpaki- chyba tak ale wiem na pewno, że te stylizowane to krzywy badziew...sprawdzono na trzech nowych egzemplarzach w tym DD 2. Każda jedna bije a po 100 tyś magle idą na złom, robią się luzy na łożyskach a końcówki drążków wyrabiają się na potęgę...jak już zakupisz te magiczne felgi "stylizowane" to zobacz jakie masz ciężarki...jak giganty to odpowiedz sobie sam ile są warte felgi... Czujniki są na ABS. Proponuję dokupić sobie alusy za 1200 zł np ALUTEC, Ronal...bo "oryginały" raz że są drogie to ich jakość też jest kiepska...są miekkie

Ja mam od 2010 r fabryczne alusy na letnich i stylizowane na zimowych, 103 tys przebiegu, zawieszenie, łożyska i maglownicę w porządku - całe zawieszenie fabryczne a jeżdżę jakieś 20 - 25 % po dziurawych drogach polnych, resztę po asfalcie - ale też dziurawym - wiejskim. Więc chyba coś przesadzasz. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-06-29, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne