Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media Nav 9.1.3 uwolniona - denerwujący dźwięk fotoradarów
Autor Wiadomość
adinho 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 13
Skąd: Sto
Wysłany: 2023-07-30, 19:58   Media Nav 9.1.3 uwolniona - denerwujący dźwięk fotoradarów

Witam,
Posiadam media nav 9.1.3. uwolnioną z najnowszymi mapami. Wszystko jest ok poza informacjami o fotoradarach - jeżeli nawigacja wykryje fotoradar w odstępie około 1km ode mnie i jadę szybciej niż dozwolona prędkość na fotoradarze, to występuje sygnał pikający w mniej więcej sekundowych odstępach. Jest to o tyle kiepskie, że muszę zwalniać np do 50km/h na długo zanim wjadę w teren zabudowany, bo no fotoradar jest zaraz na wjeździe. Dużo też ostatnio jeżdżę z dziećmi i ten sygnał je wybudza.

CY jest jakiś złoty środek aby ściszyć to powiadomienie ale wciąż posiadać informacje o fotoradarach?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-07-30, 20:26   

Można spróbować w ustawieniach radia w, opcji dźwięki przyciszyć te wydawane przez nawigację ale nie sprawdzałem, czy sygnały od fotoradarów również zostaną przyciszone. Innym wyjściem jest naciśniecie ikony fotoradaru kiedy się ona pojawi i wtedy dźwięki te zostaną wyciszona i tak robić za każdym razem gdy komunikat ten nam się pojawi. Ja tak robię i według mnie jest ok. Z ciekawości w jakim wieku masz dzieciaki, że tak reagują na te sygnały? Ja ze swoja trójką jeżdżę od lat i powiem szczerze ani razu nie obudziły się kiedy na trasie by jakiś fotoradar.
 
adinho 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 13
Skąd: Sto
Wysłany: 2023-07-31, 04:00   

Dzięki, na pewno się przyda opcja z naciśnięciem fotoradaru. Dzieci w wieku 2 i 5 lat. Budzą się jak nie zwolnię i pykanie trwa ponad 30 sekund. Nawigację mam ustawioną na głośność 15.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne