Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Start silnika - dziwny bardzo krótki odgłos
Autor Wiadomość
Przemek1500 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5DCI
Rocznik: 2009
Wersja: Stepway
Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-18, 22:45   Start silnika - dziwny bardzo krótki odgłos

Witajcie.
Może ktoś miał taki problem - wręcz ciężko mi go opisać ale spróbuję.
Zdarzyło się to chyba 3-4 razy - wszystko w ostatnich 2tyg.
Silnik 1.5DCI.

Startuje silnik.
1. Czyli przekręcam kluczyk - włącza się zapłon, czekam na rozgrzanie świec żarowych
2. przekręcam bardziej do oporu - startuje rozrusznik - odpala silnik
3. puszczam kluczyk.

I między momentem 2 a 3 słyszę takie bardzo krótkie wycie(jakby wysokie obroty czegoś). Jakby rozrusznik albo coś innego kręcącego się szybko (raczej dźwięk nie z silnika ale nie znam się) -
Mija jak puszczam kluczyk albo to przypadek bo kluczyk puszczam szybko po odpaleniu silnika więc to jest naprawdę krótka chwila.

Nigdy tego wcześniej nie miałem. Nie zdarza się regularnie więc nie wiem nawet jak mechanikowi opisać i czy się trafi jak będę chciał pokazać.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-19, 08:22   

Może być start paska klinowego i jego wycie, albo automat rozrusznika nie puszcza tylko z opóźnieniem się cofa.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-12-19, 09:00   

Stawiał bym na automat rozrusznika. Wcześniej załącza prąd a dopiero potem łapie zębatka. Może wystarczy przeczyszczenie i nasmarowanie automatu.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2020-12-19, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-19, 10:56   

Jak dla mnie stawiam na suche sprzegło jednokierunkowe- inaczej bendix. Automat - elektro magnez raczej nie wydaje pisków. A moze sie kleic , nie włanczac , nie działać. Tuleje rozrusznika też mogą mieszac. / ogólny jego stan/
To jezeli chodzi o rozrusznik , bo wiecej nie da sie podpowiedzieć przez pisanie. Co do paska hm.. owszem ale trzeba by sprawdzic .Ja wiedzac ze jest do wymiany a popiskiwał na moment użyłem wd 40 . Dawało efekt na dwa .trzy dni .
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-12-19, 14:58   

Krystian67 napisał/a:
Automat - elektro magnez raczej nie wydaje pisków. A moze sie kleic , nie włanczac , nie działać.
Ja właśnie o tym... opóźnione zadziałanie elektromagnesu może powodować pisk/gwizd pracującego "na pusto" rozrusznika.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-19, 20:25   

Czyli silnika rozrusznika. Nie automat. /elektro-magnez / Autor wątku musi to sprawdzic.
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-19, 20:51   

Wszystko by się zgadzało ale jest pewna informacja . dzieje się to pomiędzy pkt 2 a 3 a mnie się zdaje ( tak przynajmniej zrozumiałem że silnik już pracuję ) a ten dźwięk pojawia się właśnie wtedy . Na moje rozumienie problemu to bendix tak jak koledzy piszą , ale powodem jest do że obroty silnika nie rozłączyły wieńca z bendixem. I przez krótką chwilę rozrusznik ,, dostaje dużych obrotów , ale napędzany już przez wieniec . Ale to tylko głośne myślenie .
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-12-19, 22:44   

Możliwe że masz rację. Ciężko, na odległość i tylko z opisu, wywnioskować czy dźwięk pojawia się przed czy po uruchomieniu silnika. Ale w jednym i drugim przypadku prawdopodobna jest jakaś awaria zespołu rozrusznika.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-20, 08:39   

Autor dostaje podpowiedzi od nas. Czekamy na wyniki .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne