Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
uruchamiana TMC w fabrycznym Media Nav Evolution 9.1.3
Autor Wiadomość
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-24, 18:36   

@Belphegor - ciekawi mnie odpowiedź czemu bo przecież w Polsce mamy zajebiste pokrycie tą usługą w Renault jest jak twierdzisz a w Dacii nie ma.

@jas_pik - firma zaoszczędziła kilka euro :-( . Osobiście z miła chęcią zapłaciłbym za tę licencję w chwili ściągnięcia aktualizacji map. Zapłaciłbym za nią w chwili kupna samochodu w salonie bo to bardzo fajna i pożyteczna usługa. Należało by się spytać czemu tak się dzieje że w płatnej aktualizacji nie ma tej usługi w Polsce dla posiadaczy Dacii :-( . Jest to zmuszanie ludzi do działań takich jak uwolnienie sprzętu fabrycznego do pełnych jego możliwości które Renault Polska blokuje. Bo powiedz sam dlaczego głupie AHA jest sprzętowo wyłączone choć jest dostępne?

Wiem polityka Renault Polska - jakaś taka z dzikiego zachodu :-(

I pytanko - czy do fabrycznej wersji z oprogramowaniem 9.1.3 bez uwolnienia dałoby się jakoś dograć (wrzucić) w odpowiednie miejsce pliki z licencją na Polskę? Bez bawienia się w uwolnienie.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2018-07-24, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 20:21   

d3mol3k napisał/a:
@jas_pik - firma zaoszczędziła kilka euro :-( . Osobiście z miła chęcią zapłaciłbym za tę licencję w chwili ściągnięcia aktualizacji map. Zapłaciłbym za nią w chwili kupna samochodu w salonie bo to bardzo fajna i pożyteczna usługa. Należało by się spytać czemu tak się dzieje że w płatnej aktualizacji nie ma tej usługi w Polsce dla posiadaczy Dacii :-( . Jest to zmuszanie ludzi do działań takich jak uwolnienie sprzętu fabrycznego do pełnych jego możliwości które Renault Polska blokuje. Bo powiedz sam dlaczego głupie AHA jest sprzętowo wyłączone choć jest dostępne?

Może to plotka ale słyszalem coś takiego że jedna z firm francuskich która uruchamiała usługę TMC w wielu krajach Europy zapewniła Renalut że te licencje które sa zainstalowane w MN( na Francję) będą działay w innych krajach Europy wschodniej - i działają w Czechach i słowacji


d3mol3k napisał/a:
Wiem polityka Renault Polska - jakaś taka z dzikiego zachodu :-(

jw

d3mol3k napisał/a:
I pytanko - czy do fabrycznej wersji z oprogramowaniem 9.1.3 bez uwolnienia dałoby się jakoś dograć (wrzucić) w odpowiednie miejsce pliki z licencją na Polskę? Bez bawienia się w uwolnienie.

Da się to zrobić , ale po co ?
Uwolnienie to nie tylko TMC , to wiele róznych funkcji nawigacyjnych które nie są zaimplenentowane w fabrycznie zrobionym oprogramowaniu .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-24, 20:43   

@jas_pik'u co do ostatniego Twojego zdania powyżej:
- bo może głupie ale zależy mi na tej funkcjonalności TMC w Polsce. O jakich innych funkcjonalnościach piszesz które nie są zaimlementowane w fabrycznym oprogramowaniu?
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 20:47   

Tego jest tak dużo że ciężko to opisywać :)
Jak będę miał chwilę czasu ( akurat uwalniam 9.1.3) to poprobię trochę zdjęć funkcji których nie ma w fabrycznym sofcie ( bo ten już zapewne znasz)
Nie mam czasu na kręcenie filmu bo pewnie by musiał trwać z kilkanaście minut aby pokazać wszystkie funkcje uwolnionej wersji ( filmy/gry) to tylko wodotryski
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-24, 21:32   

jas_pik napisał/a:
Jak będę miał chwilę czasu ( akurat uwalniam 9.1.3) to poprobię trochę zdjęć funkcji których nie ma w fabrycznym sofcie


To i ja chętnie popatrzę. :mrgreen:

jas_pik napisał/a:
Policz ile Dacii sprzedaje się rocznie na rynku PL z MNEvo - każda licencja to kosztdla Reanult kilka Euro - widzisz ile firma oszczędziła ?


Nie do końca się z Tobą zgodzę. Akurat Dacii z MNE sprzedaje się sporo (nawet Sandero), ale już Renault to sprzedaje się cała masa. Mało Clio i Capturów wyjeżdża bez MNE. Oczywiście nie licząc floty, bo takie Orange i inne korpo kupują wersję ze zwykłym radiem. Ale przy kliencie detalicznym, to nawet przez cały miesiąc jest ciężko znaleźć choćby jedną sztukę bez MNE w Clio, czy Capturze.

Tym bardziej więc nie rozumiem decyzji RP o nie wprowadzaniu TMC na polski rynek. Odsetek Renault z R-Link2 jest podobny jak Renault z MNE. A dochodzi jeszcze Dacia z MNE. Ja wiem, że chodzi o oszczędności, ale jakoś na R-Link2 nie oszczędzali z TMC.
Niestety wciąż wiele marek motoryzacyjnych uznaje nasz rynek za rynek drugiej, albo trzeciej kategorii. I tu jest problem.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2018-07-24, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-24, 21:48   

jas_pik napisał/a:
Tego jest tak dużo że ciężko to opisywać :)
Jak będę miał chwilę czasu ( akurat uwalniam 9.1.3) to poprobię trochę zdjęć funkcji których nie ma w fabrycznym sofcie ( bo ten już zapewne znasz)
Nie mam czasu na kręcenie filmu bo pewnie by musiał trwać z kilkanaście minut aby pokazać wszystkie funkcje uwolnionej wersji ( filmy/gry) to tylko wodotryski


Tez z miła chęcią się zapoznam - choć powiem że o te dalsze wodotryski mi nie zależy ale super że ktoś to robi dla innych. Mam radio, aha, system nawigacji jaki jest każdy chyba wie i w nim tylko brakuje mi informacji drogowych zawartych w TCM i kamerę cofania - tu brakuje ciut tej wizualizacji którą udało mi się włączyć ale prócz ustawień i możliwości ich zmiany niestety zapewne z powodu podłączenia takiego a nie innego nie poprzez bic na ekranie nie ma możliwości ustawienia widoku i z kamery i wizualizacji czujników w jednym :(.

Co do nawigacji - mapy Here są straszne - szkoda że nie mogą korzystać choćby z OSM ale dobra. Mam inną. Brakuje do tego co jest właśnie TCM przynajmniej dla mnie. To taka wisienka na mikro torcie Dacii ;-) .
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 22:53   

d3mol3k napisał/a:
Co do nawigacji - mapy Here są straszne - szkoda że nie mogą korzystać choćby z OSM ale dobra.

Mapy sa standardowe i mają dużo inofmacje . W uwolnionych możesz stosowac mapy TomTom jesli uwazasz że sa lepsze :)
Kiedys opublikowałem mapę OSM którą udało się przerobić na format iGo ( rozszerzenie FBL) . To dopiero było kicha .
Pewnie gdzieś w sieci znajdziesz jak samemu zrobić z OSM mape na format iGo ( ale ja osobiście tego nie polecam)
Ale aby ją na MN widzieć musiałbyś uwolnić MN

d3mol3k napisał/a:
Brakuje do tego co jest właśnie TCM przynajmniej dla mnie. To taka wisienka na mikro torcie Dacii ;-) .

Datego polecam uwolnienie :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-24, 23:53   

Jak dla mnie w mapach MNE (poza TMC) brakuje cieniowania, jak w R-Link2, czyli pochyłości terenu i inne takie.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-25, 00:04   

To nie są funkcionalności map tylko daodatkowe mapy ( pliki ) nawet nie pamiętam jakie maja rozszerzenia .
Za to wszystko odpowiadją dodatkowe pliki ale one masakrycznie spowolnia działanie MN ( możesz mieć widoki realne okolicy, trójwymiarowe budynki, kazde skrzyzowanie ze światłami/ wszystkie drogowskazy w widoku realnym. teskturę okolicy - widok gór na horyzoncie itp) .
Można je sobie wrzucić ale po co ?
Zeby nawigacja 100 metrów po minięciu skrzyozwania powiedziała "miałeś skrecić na skrzyzowaniu w lewo " :)
Wolę mniej wodotrysków a informowanie mnie na czas kiedy mam zająć odpowiedni pas i skręcić.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-25, 09:25   

Budynków, świateł itp. nie potrzebuję, bo mam dobrą orientację przestrzenną :mrgreen: , ale cieniowanie terenu byłoby ok. Mapa nie byłaby taka "płaska". :-P
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-25, 09:51   

Belphegor napisał/a:
Budynków, świateł itp. nie potrzebuję, bo mam dobrą orientację przestrzenną :mrgreen: , ale cieniowanie terenu byłoby ok. Mapa nie byłaby taka "płaska". :-P

Przełącz sobie widok , na z lotu ptaka i po ptokach :lol:
Ale wracając do MNE jest za cienkie by wyświetlać wszystkie możliwe dodatki dostępne w IGo.
Próbowałem i kończyło się zawsze opóźnieniem reakcji /jak wcześniej wskazywał jas_pik/ przy wyborze kierunku trasy.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-25, 10:10   

paul7 napisał/a:
Przełącz sobie widok , na z lotu ptaka i po ptokach


Mam ten widok przełączony, ale ptaków nie widzę. Chyba faktycznie po ptokach. :mrgreen:

W sumie i tak rzadko włączam nawi, więc może być i bez cieniowania. :-P
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-25, 23:15   

d3mol3k napisał/a:


Tak mają dużo informacji tylko szkoda że bardzo nieaktualnych - zapoznałem się tylko u siebie jak daleko posiada stare informacje ilu dużych zmian na drogach brakuje im do dziś. Część zgłosiłem część nanoszę na here.cośtam.

A z jakiej daty masz mapy skoro piszeszz że nieaktualne ?
Ja używam obecnie mapy z datą wydania 15 czerwca 2018 i wiele zmian drogowych jest już naniesionych

d3mol3k napisał/a:
TomTom? Kiedyś byłem zadowolony.

Czesto pada pytanie które mapy sa lepsze to tak jak z koietami jedni lubią blondynki inni brunetki . Ja wybieram ostatnio wydane


d3mol3k napisał/a:
Jak napisałeś - kiedyś. Dziś jest już dużo lepiej

To kiedyś to było chyba w sierpniu 2014 roku porównywałem mapy OSM i TomTom - OSM maiło zaznaczone drogi polne którymi ledo można było przejechać ( gruntowe) jako asfaltowe w okolicach mojej hacjendy na Roztoczu. Co z tego że oficjanie jest to droga powiatowa skoro jest nieprzejezdna nawet dla DD 4x4


d3mol3k napisał/a:
Potrzebowałbym jednak pomocy w dograniu do nieuwolnionej wersji 9.1.3 licencji TMC.

Wchodzisz kodami w Windows , wrzucasz do folderu StorageCard/NNG/Content/TMC licencje na TMS które kiedyś załaczyłem . Sprawdzasz czy nie masz w folderze LICENSES tej słynnej blokującej licencji TMC , jesli jest to podmieniasz na poprawną .
Za pomocą kodów wchodzisz do MICOM-a i klikasz na TMC aby zmieniło wartość z Off na ON .
Wyłączasz , czekasz na całkowite wyłączenie MN - aby wystartowała od logo i już TMC pownno zadziałać .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Valwit 



Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 60
Skąd: Dublin
Wysłany: 2018-07-26, 00:16   

polon18 napisał/a:
Eko pasek działa bez BIC!!! Używałem miesiąc ekopasek a dopiero po miesiącu domontowałem Moduł bic więc działa


no a u mnie nie, moze cos jeszcze potrzeba co w twoim jest a w moim nie, a jednoczesnie BIC to robi. nie wiem. opcja sie bawilem daawno temu, nie dzialalo. jak wstawilem bic i probowalem zmienic skrypt bo nie mam temperatury to sobie przypomnialem i wlaczylem znowu. i dziala. odpialem znowy BIC - przestal dzialac, podpialem dziala dalej. Ja nie wiem czemu co i jak, tylko pisze jak jest w moim Clio.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-26, 16:26   

jas_pik napisał/a:
A z jakiej daty masz mapy skoro piszeszz że nieaktualne ?
Ja używam obecnie mapy z datą wydania 15 czerwca 2018 i wiele zmian drogowych jest już naniesionych

mam takie obecnie z najnowszej bezpłatnej aktualizacji oznaczonych tak a jej aktualność oceniłem na podstawie swojego podwórka z ostatniego roku co najmniej które poprawiłem i poprawiam (skoro korzystam tak jak i w OSM)



jas_pik napisał/a:
Czesto pada pytanie które mapy sa lepsze to tak jak z koietami jedni lubią blondynki inni brunetki . Ja wybieram ostatnio wydane


No i OSM są wydane ostatnie ;) - dziś, w tej chwili. A za chwile będą już te nieaktualne. :-)

jas_pik napisał/a:
To kiedyś to było chyba w sierpniu 2014 roku porównywałem mapy OSM i TomTom - OSM maiło zaznaczone drogi polne którymi ledo można było przejechać ( gruntowe) jako asfaltowe w okolicach mojej hacjendy na Roztoczu. Co z tego że oficjanie jest to droga powiatowa skoro jest nieprzejezdna nawet dla DD 4x4


Dlatego zawsze jeśli jest/zauważam błąd gdzieś na mapach z których korzystam to zgłaszam lub poprawiam.

jas_pik napisał/a:
Wchodzisz kodami w Windows , wrzucasz do folderu StorageCard/NNG/Content/TMC licencje na TMS które kiedyś załaczyłem . Sprawdzasz czy nie masz w folderze LICENSES tej słynnej blokującej licencji TMC , jesli jest to podmieniasz na poprawną .
Za pomocą kodów wchodzisz do MICOM-a i klikasz na TMC aby zmieniło wartość z Off na ON .
Wyłączasz , czekasz na całkowite wyłączenie MN - aby wystartowała od logo i już TMC pownno zadziałać .


O dziękuję serdecznie za pomoc część pierwszą spróbuję zrobić jutro i jeśli tylko mi się to uda zrobić pochwalę się. Część drugą z MICOM'em mam złączone TMC



I @jas_pik'u mogę prosić o numer konta w privie na żołądkową gorzką?
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-26, 16:45   

d3mol3k napisał/a:
O dziękuję serdecznie za pomoc część pierwszą spróbuję zrobić jutro i jeśli tylko mi się to uda zrobić pochwalę się.


Koniecznie. Przetrzyj szlak i powiedz jak (ale mi się zrymowało). :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-26, 21:35   

Dobra panowie dostałem się do środka, ale jako że jak zwykle zapomniałem zrobić po pierwsze zdjęcia zawartości folderu LICENSE w sprzęcie przed grzebaniem i jako że wgrałem wszystkie pliki z pendriva do tego folderu to wygląda to tak jak na załączonej grafice - skreślone czerwonymi liniami to pliki wgrane przeze mnie, pozostałe stanowią zawartość oryginalnego folderu:



Wiem że muszę usunąć część plików (się skasuje) pozostawić tylko te udostępnione z licencjami w którymś poście przez @jas_pik'a jeśli źle myślę proszę o poprawę

- i teraz pytanie odnośnie tego pliku LGe_RENAULT_cośtam_cośtam.LYC - czy to jest ten zły plik który należy podmienić na ten co też gdzieś widziałem ale po kliknięciu w niego otrzymuję komendę mailto:nazwa pliku?

Folder NNG znajduje się u mnie w Storage Cart4



@Belphegor jak dojdę że działa opiszę wizualnie. Ale najpierw muszę być pewny że zadziała ;).
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-26, 22:06   

Tak, tak, koniecznie. :mrgreen: Do mnie trzeba dużymi literami i opisowo na zasadzie co widać na obrazku i w którym miejscu. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-27, 12:48   

d3mol3k napisał/a:

Wiem że muszę usunąć część plików (się skasuje) pozostawić tylko te udostępnione z licencjami w którymś poście przez @jas_pik'a jeśli źle myślę proszę o poprawę

- i teraz pytanie odnośnie tego pliku LGe_RENAULT_cośtam_cośtam.LYC - czy to jest ten zły plik który należy podmienić na ten co też gdzieś widziałem

Folder Lycense to jedno a folder TMC to drugie- tam też trzeba zaingerować.
U siebie mam w folderach Lycense i TMC następujące pliki (część na pewno niepotrzebna, ale nie ruszam skoro wszystko działa). Chyba kluczowy dla TMC okazał się plik z iPhone w nazwie, ale nie mam pewności. Nie usuwałem fabrycznie wgranych plików, plik LGe_Renault też mam, choć z innymi numerkami. Tyle, że ja nigdy nie używałem żadnych ekranów Windowsa czy Micoma na MediaNav- wszystko robię wygodnie na komputerze wgrywając na pendrive a wgrywanie plików do MediaNav leci już w trybie automatycznym z pendriva. Metoda opisana była TUTAJ

TMC.jpg
Folder TMC
Plik ściągnięto 16044 raz(y) 20,85 KB

LYC.jpg
Folder Lycense
Plik ściągnięto 170 raz(y) 98,89 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-07-27, 13:04, w całości zmieniany 4 razy  
 
polon18 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0,9 Tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Holandia/ Chojnów/Radomsko
Wysłany: 2018-07-27, 13:23   

Nie lepiej rozpocząć nowy wątek " uruchomienie TMC " niż zapychać ten temat który nie ma nic wspólnego z TMC ?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-27, 13:26   

polon18 napisał/a:
Nie lepiej rozpocząć nowy wątek " uruchomienie TMC " niż zapychać ten temat który nie ma nic wspólnego z TMC ?

No dokładnie, fakt.
Tym bardziej, że wątków z mapami i TMC jest już trochę... a ludzie i tak pytają o to gdzie indziej.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-27, 14:41   

Przepraszam moja wina - jak można to proszę o wyodrębnienie z tego wątku tematu uruchamiana TCM w Media Nav Evolution wersja 9.1.3
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-29, 16:36   uruchamiana TMC w fabrycznym Media Nav Evolution 9.1.3

Po nabyciu nowego autka z Media Nav Evolution z wersją oprogramowania 9.1.1 postanowiłem dokonać bezpłatnej aktualizacji urządzenia i map do wersji 9.1.3 - no i mam teraz mapy 2017Q4

Postanowiłem uruchomić na fabrycznej wersji oprogramowania usługę TMC z informacji uzyskanych tu na forum doszedłem do punktu:

d3mol3k napisał/a:
Potrzebowałbym jednak pomocy w dograniu do nieuwolnionej wersji 9.1.3 licencji TMC.

Wchodzisz kodami w Windows , wrzucasz do folderu StorageCard/NNG/Content/TMC licencje na TMS które kiedyś załączyłem . Sprawdzasz czy nie masz w folderze LICENSES tej słynnej blokującej licencji TMC , jeśli jest to podmieniasz na poprawną .
Za pomocą kodów wchodzisz do MICOM-a i klikasz na TMC aby zmieniło wartość z Off na ON .
Wyłączasz , czekasz na całkowite wyłączenie MN - aby wystartowała od logo i już TMC powinno zadziałać .[/quote]

Zrobiłem jak powyżej i zamieściłem pliki licencji w StorageCard4/NNG/Content/TMC wpierw błędnie do folderu License ale po informacji kolegi @Dymek:

Dymek napisał/a:
d3mol3k napisał/a:

Wiem że muszę usunąć część plików (się skasuje) pozostawić tylko te udostępnione z licencjami w którymś poście przez @jas_pik'a jeśli źle myślę proszę o poprawę

- i teraz pytanie odnośnie tego pliku LGe_RENAULT_cośtam_cośtam.LYC - czy to jest ten zły plik który należy podmienić na ten co też gdzieś widziałem

Folder Lycense to jedno a folder TMC to drugie- tam też trzeba zaingerować.
U siebie mam w folderach Lycense i TMC następujące pliki (część na pewno niepotrzebna, ale nie ruszam skoro wszystko działa). Chyba kluczowy dla TMC okazał się plik z iPhone w nazwie, ale nie mam pewności. Nie usuwałem fabrycznie wgranych plików, plik LGe_Renault też mam, choć z innymi numerkami. Tyle, że ja nigdy nie używałem żadnych ekranów Windowsa czy Micoma na MediaNav- wszystko robię wygodnie na komputerze wgrywając na pendrive a wgrywanie plików do MediaNav leci już w trybie automatycznym z pendriva. Metoda opisana była TUTAJ





poprawnie umieściłem pliki w odpowiednich folderach.
I ... i nadal TMC nie działa poprawnie - nie widzi usługodawcy. Przywróciłem nawigacje do ustawień fabrycznych i jedyną różnica po wejściu w menu "masztu" na mapie zniknął jedno nieaktywne pole: Podpowiedz objazd - na grafice jeszcze jest - po przywróceniu ustawień fabrycznych już go niema



Pogrzebałem trochę w necie i tak - znalazłem licencje do foldefu License jak u kolegi @Dymek (za wyjątkiem LGeRenault i NavOn) mam na pendrivie i spróbuje wstawić do odpowiedniego folderu:



oraz znalazłem takie licencje TMC (część co dodał kolega @jas_pik - te są po części u kolegi @Dymek powyżej w jego odpowiedzi) i mam taki folder do wgrania na MNE do folderu TMC:



Czy zadziała? Zobaczymy - przy obecnej zawartości folderów w MNE trwa wyszukiwanie i żadne informacje nie pojawiają się. Wieczorem zrobię porządek w folderach.

mój plik licencji ma nazwę:
LGe_Renault_ULC3_17CY_Primo_PO_16Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@16Q2 ... i dalej nie rozszerzyłem okienka.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-07-19, 00:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-07-29, 17:09   

Kurczę... ja to chyba jestem za krótki na takie przeróbki. :shock:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-07-29, 18:00   

Zmień plik .LYC
"LGe_Renault_ULC3_17CY_Primo_PO_16Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@16Q2 ... i dalej nie rozszerzyłem okienka."
ten jest niewłaściwy, uwolnij i dodaj ten od Józka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne