Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MediaNav nie przełącza rozmowy telefonicznej na głośnik
Autor Wiadomość
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-18, 23:26   MN <bluetooth> Huawei problem

Ktoś ma Huawei P9 lite 2017 na androidzie 8.0 i używa bezproblemowo z Medianav? Bo u mnie owszem, BT łączy bez problemu, książka kontaktów i muzyka z telefonu działa, ale rozmowy już nie. Głucha cisza w obie strony... Słyszę tylko sygnał (w MN) nadchodzącego połączenia, a na zakończenie połączenia "piard" w głośnik. Nie słyszę sygnału nawiązywania połączenia wychodzącego (w plug&radio było coś takiego, zakładam więc, że w MN też powinien być).

Głośność oczywiście sprawdzałem (choć na ikonkach po lewej od paska głośności się nie skupiałem - bo dopiero przed chwilą doczytałem o nich - muszę sprawdzić czy się zmieniają). Od strony telefonu też wszystko wydaje się włączone/udostępnione. W MN mam tylko jedno sparowane urządzenie (kilka razy parowałem - bez zmian).

Wszystko śmigało bez problemu na plug&radio. Zmieniłem na MN i zonk.
Jest jakieś ukryte menu w MN, które przeoczyłem? Jakiś reset czegoś gdzieś... do wypróbowania? Nie mam chwilowo pod ręką nie-hłałeja, więc do sprawdzenia jeszcze jak z innym telefonem pójdzie.
Ktoś ma Huawei P9 lite 2017 na androidzie 8.0 i używa bezproblemowo z Medianav?
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-19, 05:16   

A nie próbowałeś na forum Huawei? W większości to problem telefonu.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-10-19, 06:36   

Kauris, Ja miałem podobny problem z P8. Co prawda z innym zestawem Bluetooth (motocyklowym). Coś blokowało w ustawieniach, że pełna komunikacja była (nawigacja, radio, mp3) słychać było jak ktoś dzwoni, ale po odebraniu połączenia głucha cisza.
Pomógł reset ustawień bluetooth w telefonie (przywrócenie ustawień fabrycznych bluetooth) i ponowne sparowanie.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-19, 06:36   

ja bym pogrzebal na Twoim miejscu w telefonie niz w MN. Nowe androidy maja w cholere ustawien co udostepnic, czego nie itd. Ja w samsungu mialem problem z ksiazka telefoniczna, a sie okazalo, ze czegos nie zaznaczylem (a o nic mnie nie pytal przy parowaniu z MN). jak w telefonie wejdziesz w ustawienia > polaczenia > bluetooth to wybierz MN i zobacz co mozesz tam zmienic.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-19, 21:35   

@paul7
Dopiero zaczynam walkę. Ale o forum hłałeja nie pomyślałem :)

@tAboon
Obstawiałem telefon. Ale... Wpadł mi dziś w ręce jakiś telefunken z androidem chyba 7. Zachowanie identyczne. Nadal obstawiam telefon...

@gogol
Tak. Znalazłem opcje, których wcześniej nie było w androidach. Udostępnianie (lub nie) kontaktów, mediów i audio. Akurat z automatu wszystko włączył. Całkiem możliwe, że coś gdzieś jeszcze siedzi do przełączenia, ale na logikę wszystko sprawdziłem. Problem w tym, że nie wiem czego nie wiem :)

@jas_pik
Jedyne co mnie niepokoi i odsuwa podejrzenia od telefonu to - ikonki przy pasku głośności się nie zmieniają. Dla muzyki mam chorągiewkę, dla telefonu mam chorągiewkę, dla navi mam chorągiewkę. Mimo to poszczególne ustawienia głośności są mimo wszystko niezależne od siebie. Gdzieś na forum czytałem, że ktoś zgłaszał podobny problem, a ty podpowiadałeś coś o zepsutej konfiguracji czegoś w MN - oczywiście nie pamiętam gdzie to było i czy udało się naprawić :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-19, 22:15   

Kauris napisał/a:

Jedyne co mnie niepokoi i odsuwa podejrzenia od telefonu to - ikonki przy pasku głośności się nie zmieniają. Dla muzyki mam chorągiewkę, dla telefonu mam chorągiewkę, dla navi mam chorągiewkę. Mimo to poszczególne ustawienia głośności są mimo wszystko niezależne od siebie. Gdzieś na forum czytałem, że ktoś zgłaszał podobny problem, a ty podpowiadałeś coś o zepsutej konfiguracji czegoś w MN - oczywiście nie pamiętam gdzie to było i czy udało się naprawić :)

Najpierw usuń wszystkie sparowane telefony.
Wejdź do Windowsa ( np kodami) wejdź w SC2 i usuń plik FILECACHE .
Wyłącz MN
Teraz sparuj telefon z MN
I powinno być po problemie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
sheriff1 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 9
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2018-10-20, 07:09   Re: MN <bluetooth> Huawei problem

Kauris napisał/a:
Ktoś ma Huawei P9 lite 2017 na androidzie 8.0 i używa bezproblemowo z Medianav?
[/b]

Tak, mam MNE (v6.0.4) i używam Huawei P8 lite v2017 z najnowszym firmware.Działa bezbłędnie, podobnie zresztą jak na wcześniejszym z Android 7.

Zrób to, co radzą Koledzy, spróbuj jeszcze odłączyć do testu mikrofon- może źle podłączony wzbudza się i generuje jakieś zakłócenia uniemożliwiając odsłuch rozmowy?
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-20, 16:28   Re: MN <bluetooth> Huawei problem

sheriff1 napisał/a:
spróbuj jeszcze odłączyć do testu mikrofon
Co masz na myśli? Fizycznie wypiąć daćkowy mikrofon z wiązki? Problem u mnie pojawił się gdy wypiąłem plug&radio i wstawiłem na jego miejsce MN1. MN ma swój oddzielny mikrofon? (ta dziurka przy przycisku power?)

Takie info na dziś:
- Na foum huawei (dziwnie tam) dominuje propozycja resetu ustawień sieciowych (w tym jest reset bluetooth) i parowanie w trybie samolotowym. Zrobiłem jak polecali. Wykasowałem z telefonu wszystkie parowania BT, zrobiłem ten reset ustawień sieciowych i restartowałem telefon.
- Wykasowałem z MN wszystkie parowania. Wszedłem w windowsa, skasowałem FILECACHE (bezpośrednio w SC2 nie było; znalazłem jakiś jeden głębiej w podkatalogach - mam nadzieję, że to o ten chodziło). Wyłaczyłem MN. Włączyłem (dłużej trwało zanim się obudził). Sparowałem. I jest jak było (ikonki głośności też są, jak były; przy "mute" pojawia sie głośniczek - nie pamiętam czy tak było wcześniej).
- Całość dla pewności powtórzyłem 3 razy :]

Telefon (P9) nie pokazuje mi z automatu żadnej dostępnej aktualizacji, więc zakładam, że nie ma. Sprawdziłem też huawei Y5 i objawy są identyczne. Paruje bez problemu, ale rozmów nie słychać.
Niosą mnie już na tarczy. I tak dobrze, że MN wstaje po moich bojach...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-20, 19:19   

MN korzysta wyłącznie z mikrofonu zewnętrznego. Niektóre egzemplarze miały wbudowany mikrofon ( ale tylko niektóre) do zapowiadanej fukncji redukcji hałasu ( ale ta funkcja nigdy nie została oficjalnie uruchomiona)
Plik Filechache jest w podkatalogu - czasami ze względu na błąd oprogramowania rozrasta się za bardzo i powoduje problemy. Dlatego zalecam przy tego typu problemach ego wykasowanie ( bo i tak się odtworzy)
Więcej nie pomogę - możesz mi podrzucić - zobaczę co da się zrobić . Aczkolwiek ja żadnym telefonem jaki mam/miałem nigdy nie miałem problemu .
Ale czasami wystarczy wgranie. Skontaktuj się ze mną przez FB wyślę Ci upgrade systemu które może usunie ten błąd
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Louis79 



Marka: DACIA
Model: DUSTER 4X2
Silnik: 1.5 dCI
Rocznik: 2010 koniec KONIEC 2014 TERAZ 2018
Wersja: Prestige2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 371
Skąd: WROCŁAW/BRESLAU
Wysłany: 2019-10-03, 11:46   MediaNav nie przełącza rozmowy telefonicznej na głośnik

Witam wszystkich. Mam problem z Media Nav polegający na tym, że telefon łączy się z radiem za pomocą bluetooth natomiast mimo że połączenie jest na ekranie nawigacji głos jest w słuchawce telefonu a nie w głośnikach samochodu- brak łączności głosowej.Dziękuję za ewentualną pomoc. Próbowałem już wykasować połączenie bluetooth i połączyć na nowo i nic to nie dało...gdzie leży więc problem bo stało się to nagle dotychczas było ok.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-03, 12:09   

Sprawdź w telefonie w ustawieniach Bluetooth, wszystkie opcje dostępne dla połączenia z MediaNav. U mnie są ustawialne opcje udostępniana: rozmów telefonicznych, dźwięku multimediów, dostępu do kontaktów.
 
Louis79 



Marka: DACIA
Model: DUSTER 4X2
Silnik: 1.5 dCI
Rocznik: 2010 koniec KONIEC 2014 TERAZ 2018
Wersja: Prestige2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 371
Skąd: WROCŁAW/BRESLAU
Wysłany: 2019-10-03, 13:21   To juz

Sprawdzałem i jest ok.ponadto nawigacja zaczeła sie zawieszać
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-04, 08:49   

Jako informatyk zapytam klasycznie:



Próbowałeś wyłączyć i włączyć telefon?


W moim telefonie zdarzają się czasem różne problemy z bluetooth, a to właśnie mimo sparowania nie przesyła dźwięku, a to czasem dźwięk jest opóźniony o kilka sekund, a to czasem w ogóle nie daje się połączyć, mimo, że urządzenia się widzą. Zwykle pomaga restart, a jak nie, to usunięcie pary i ponowne sparowanie - ale dopiero po restarcie telefonu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne