Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duże opory na skrzyni biegów Dacia Logan
Autor Wiadomość
KasiaPelasia87 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Dołączyła: 06 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Wroclaw
  Wysłany: 2018-08-06, 14:44   Duże opory na skrzyni biegów Dacia Logan

Szukałam na forum, ale nie znalazłam analogicznego problemu.
Mianowicie...Mam problem z Dacią Logan, polegający na ciężkim wrzucaniu biegów. Zaczęło się od 1 a teraz głownie na 2 i 3. Dwójkę muszę czasami szarpnąć jakbym jechała starym Ursusem :lol: .
Wbija się do tego stopnia ciężko, że zdarza się, że przy pierwszym razie wyskoczy i trzeba wbić ponownie.
To co dzisiaj sprawdziłam to fakt, że problem występuje tylko w czasie jazdy. Przy wyłączonym silniku, jak auto odpocznie wchodzi wszystko perfekcyjnie.
Sprzęgło dociskam mocno, ale miałam wcześniej włożony dywanik (przez wcześniejszego właściciela), który zauważyłam, że jest dosyć gruby być może przez niego nie wciskałam do końca. Druga sprawa, jakiś czas temu (kilka miesięcy przez wystąpieniem problemu, o którym piszę) na skutek "pomroczności jasnej" wstają w środku nocy, przed ruszeniem i przed wciśnięciem sprzęgła wrzuciłam luz... Może tym sobie spierdzieliłam sprawę...
Wiem, od poprzedniego właściciel (i potwierdził to majster przy kupnie), że była wymieniana w tym aucie już skrzynia biegów, bo siostra jegomościa ją zajechała.
Będę wdzięczna za rady czy mogę coś tu sama pokombinować czy to już kwestią wyłącznie dla mechaników?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-08-06, 18:41   

Myśle że problem leży po stronie wybieraka, jego mechanizmu lub linek ( nie jestem pewien czy są linki czy pręt). miałem Thalię z tym samym motorem, jak występowały problemy z wrzuceniem biegów wystarczyło wymienić taką plastikową tuleje która wchodziła w wybierak. koszt z 10zł.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne