Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Stukanie w tylnym zawieszeniu
Autor Wiadomość
SirBlue 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-04-24, 13:05   Stukanie w tylnym zawieszeniu

Witam, od niedawna stuka mi coś w tylnym zawieszeniu, okolice tylnego prawego koła od strony pasażera. Dźwięk nasila się podczas jazdy przy niewielkich prędkościach, po nierównościach , szczególnie po kostce. Ktoś ma pomysł co to może być ? Przebieg 85 000 km. Jakie są objawy zużycia tulei tylnej belki ?? można to wizualnie stwierdzić ?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-04-24, 13:13   

W warsztacie mechanicznym mogą coś znaleźć, ale forum tak telepatycznie Ci nie pomoże... Przyczyn może być wiele... luzy w belce, luzy w kole, może tłumik już ma poluzowany wieszak i lata ... Wizualnie to można zobaczyć na podniesionym samochodzie. Lepiej jedź do najbliższego warsztatu co ma podnośnik kolumnowy by podnieść cały samochód do góry i obejrzeć je od dołu i poruszać podejrzane elementy. Jak ni nie znajdziesz to wtedy ktoś z forum podpowie. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-24, 14:55   

Jak mi parę lat temu w mojej staruszce w okolicy prawego tylnego koła coś podobnie stukało, to później mi mechanik pokazał pękniętą sprężynę. To było po kilku miesiącach codziennego jeżdżenia po płytach betonowych. Jeździłeś może ostatnio sporo po dziurawych / nierównych jezdniach?
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-24, 16:50   

Można też się przejechać na szarpaki do stacji diagnostycznej. Sprawdzą za 25zł.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
SirBlue 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 11
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2014-04-26, 15:04   

Większość trasy pokonywanych jest po dziurach, byłem na szarpakach nic nie stuka jak samochód stoi w miejscu. Mechanik nic nie znalazł. Amortyzatory mam nowe. Jak zamienię je stronami dalej jest to samo. jak wyjmę amortyzator i jadę na samej sprężynie to nie słychać już takich ostrych puków tylko bardzo słabo słyszalne. Słychać tylko po jeździe po nierównościach. Możliwe że to jest wada sprężyny ?
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-04-26, 16:14   

U mnie stukanie było wyraźnie słyszalne zarówno przy wjeżdżaniu jak i zjeżdżaniu z śpiącego policjanta. Jakoś dziwnie lokalizowałem stuki zarówno z przodu przy wjeżdżaniu jak i z tyłu
przy zjeżdżaniu. Myliłem się. W ASO nałożyli na górę przednich sprężyn krążęk z tworzywa sztucznego, taki wytłumiacz. Stukanie zniknęło.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-26, 16:31   

grapess napisał/a:
U mnie stukanie było wyraźnie słyszalne zarówno przy wjeżdżaniu jak i zjeżdżaniu z śpiącego policjanta. Jakoś dziwnie lokalizowałem stuki zarówno z przodu przy wjeżdżaniu jak i z tyłu
przy zjeżdżaniu. Myliłem się. W ASO nałożyli na górę przednich sprężyn krążęk z tworzywa sztucznego, taki wytłumiacz. Stukanie zniknęło.


Mówisz że to stukają sprężyny o górę kolumny McPersona?
To u mnie może być podobnie, ale objawia się głównie przy przechodzeniu ze skrętu lewego w prawy.
Np. przy zjeździe z ronda.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-04-26, 16:32   

Cav napisał/a:
Mówisz że to stukają sprężyny o górę kolumny McPersona?

Tak, dokładnie tak, Mechanik nie był zdziwiony, od razu zamówili w Renault jakąś część i na drugi dzień było OK
Ostatnio zmieniony przez grapess 2014-04-26, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
mariusz0207 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 58
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-08-17, 19:13   

Witam mam pytanie czy ktoś już to przerabiał moja lodgy ma obecnie 20 tys przebiegu i od pewnego czasu słyszalne są dziwne stuki z tyłu mam wrażenie ze prawej strony i to nie są takie metaliczne stuki i szłyszalne nie tyle na dziurach co na nierównosciach i przy niższych prędkościach. Sprawdzałem już wszystko ramke tablicy,pasy,fotele itp. Ostatnio robiony miałem pierwszy przegląd zgłosiłem to i powiedzieli ze zerkną na to przy odbiorze powiedzi ze już wszystko oki wyregulowali zamek tylnej klapy bo podobno on był przyczyną, po przejechaniu kilku kilometrów stuki były w dalszym ciągu. Umówiłem się na kolejną wizytę i zostawiłem samochód po kilku godzinach dostałem telefon ze cos tam pod zderzakiem było poluzowane i już jest wszystko ok, pan z serwisu kazał mi się przejechać z mechanikiem czy dalej słychać i oczywiście słychać dalej mechanik to potwierdził i powiedział ze być może puka amortyzator. I tutaj moje zdziwienie pan na częściach powiedział mi ze nie wiadomo czy to na 100% amorki ale muszę dopłacić 150 zł bo na gwarancji amory nie są. już nie chodzi o 150 pln tylko ze jak to nie będą amory to jestem pare złotych w plecy i szukamy dalej autko ma 10 miesięcy 20 000 km i już problem mam nadzieje ze to tylko złe miłego początki.
_________________
Mario Bros
 
Staszek1960 


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-17, 19:17   

Sprawdź poduszki pod amorkami..........
_________________
Na razie Kia ale będzie Duster
 
mariusz0207 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 58
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2018-08-17, 19:36   

Mam nadzieje ze sprawdzali, przy drugiej mojej wizycie powiedzieli ze w zawieszeniu wszystko jest ok ale po mojej jeździe z mechanikiem stwierdził ze to chyba amor jednak stuka ale pewności nie ma mam nadzieje ze ma racje i 150 pln nie pójdzie w błoto :cry:
_________________
Mario Bros
Ostatnio zmieniony przez mariusz0207 2018-08-17, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne