Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Marek1603
2018-09-26, 20:02
Nowy Duster - usterki
Autor Wiadomość
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-08-15, 20:12   

Nie wiem jak w Dusterze, ale w innych renaultach dostęp do wiatraka jest po demontażu schowka - nie całej deski. Myślę że w Daciach jest podobnie - w końcu to niewiele przerobione modele renault sprzed jakiś 10 lat.
 
Rumuntt 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 16 Cze 2018
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-16, 17:20   

Chciałbym, ale nie sądzę, bedzie gorzej. Wiatrak jest pod deską przy grodzi między kabiną i silnikiem. http://www.renault-duster.dv13.ru znalazłem jak się do niego dostać. Makabra. Praktycznie rozbiórka i demontaż całej deski rozdzielczej, kierownicy, uszczelek przy ościeżnicach drzwi przednich, boczków, tapicerki. Wątpię czy potem złożą to idealnie. Jak pomyślę o o późniejszym użeraniu się z serwisem, że coś jest nie tak to mi zimny pot cieknie po plecach. Nie wiem co z tym zrobić
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-08-17, 07:48   

Powolny napisał/a:
pan_dziobak napisał/a:
Powolny, takich ciezarkow to ja w 19" kolach nie mialem :shock:



Alu. za delikatne i błoto niezbyt sprawnie pokonują, a teren orany to porażka, jak wynika z mego doświadczenia.
Obecne radzą sobie świetnie, przerosły moje oczekiwania.
Ciągną do momentu, kiedy sam. nie oprze się na brzuch, np. w koleinach po traktorze.
A szczytem zadowolenia jest to, że po takiej wycieczce sam. (nadwozie) jest czysty (za wyjątkiem nadkoli, gdzie błoto trzeba łopatką odrywać), w przeciwieństwie do poruszania się po ulicach (mały deszcz i koloru nie da się rozpoznać na bokach).
To mnie za pierwszym razem zaszokowało, kiedy przejechałem ok 10 km (1 - 2 bieg) po błocie i głębokich koleinach, bez dotykania gazu, czując, jak od czasu do czasu dotykam dnem ziemi.


Yyyyyyy. W sumie to nie wiem o czym piszesz. Po kolei:

Że alu delikatne to bym polemizował, też z własnego doświadczenia. Wyjechał mi kiedyś jeden taki... "jegomość" na czołówke i musiałem sie ratować. Auto zaczęło zamiatać tyłkiem, opanowałem 2 poslizgi podczas których felgi szorowały i uderzały rantami o krawężniki, 3 poslizgu już nie opanowałem i wpadłem przednimi kołami na krawężnik. Fakt miały zadziory na rantach od krawężników, małe acz liczne wyszczerbienia ale nie pękły, ba nie skrzywiły się nawet. Sprawdzałem u wuja na wyważarce. 19" z rantem opona 235/35. Były to felgi Dotz. Więc jak alu może się uszkodzić od cokolwiek miększego od krawężników błota/ziemi? Po którym się jedzie zazwyczaj wolno.

Ale najbardziej zaciekawiło mnie i nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć jak materiał z którego jest wykonana felga sprawia że "lepiej ciągną w terenie"?? Jak stalówki mogą być bardziej sprawne w terenie czy też mniej bryzgać na auto?? Przynajmniej tak zrozumiałem twoją wypowiedź.
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-08-17, 12:43   

Sory za post od postem ale bylem w salonie zamowic akcesoria z vouchera i przy okazji pogadalem z panami o zawieszajacym sie kompie. Panowie oczywiscie nic nie wiedzieli, co ciekawe jeden z nich sie troche podlamal bo okazalo sie ze czeka na 1.6sce dla zony. Tak czy siak oni jeszcze nie mieli pojecia o tym ze aktualizacja hula po salonach.

Napomknalem tez o aktualizacji komputera wtrysku co to ma we wrzesniu byc. No i tu sie troche rozczarowalem tym co uslyszalem bo jeden z panow powiedzial ze to pewnie cos od nowej normy spalin. Powiedzial tez ze on by poczekal bo zazwyczaj jest tak ze obcinaja moment obrotowy silnika :?: nie wiem czy mial racje, ale jesli to prawda to juz w ogole wykastruja dustera z mocy.
Moze ktos ma dokladniejsze info nt tego softu od kompa wtryskow?
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-17, 14:34   

Z trochę dziwnymi ludźmi się stykasz.

Powolny napisał/a:
mówiąc szczerze sama marka, to delikatnie mówiąc obciach


Sam jestem z Warszawy, obecnie jeszcze mieszkam pod Warszawą i nieraz mnie ludzie zaczepiali co to za auto i że bardzo fajne. Jeden z komentarzy "patrz Pan... Rumuni potrafią robić auta, a my jakoś nie". Nikt na mnie z politowaniem nie patrzy, nikt się nie wyśmiewa.

Powolny napisał/a:
po telefonie do centrali, żebym odwołał zakup, bo jego się nie da obecnie ubezpieczyć (PZU).


Widać PZU dało d..y, bo w Hestii jakoś problemu nie było. A rejestrowałem w kwietniu. Nie było tylko promocyjnego ubezpieczenia do Nowego Dustera, bo za dobrze się sprzedaje.

Powolny napisał/a:
Dodam, że z uwagi na wysoką awaryjność podwyższono składkę, niż wyszło z kalkulatora ubezpieczyciela.


Kolejne pytanie - co to za ubezpieczyciel? PZU? Od kiedy Duster jest najbardziej awaryjnym autem na rynku? Skąd takie zainteresowanie używkami, skąd dość wysokie ceny odkupowe (jak na budżetową markę)? Rozumiem, że ze względu na dużą awaryjność?


Od siebie dodam, że wcześniej jeździłem autem marki, która przez Polaków jest postrzegana bardzo dobrze (czy słusznie, czy nie, to inna sprawa) i przesiadałem się właśnie na auto marki, która jest w Twoim mniemaniu obciachowa, a ludzie patrzą z politowaniem.
Nie mam najmniejszych kompleksów z powodu tego, czym jeżdżę, a widzę, że auto ewidentnie wzbudza pozytywne zainteresowanie tak wśród sąsiadów, jak i osób przypadkowych.
Dusterem jeździ mi się rewelacyjnie i nie mam do niego zastrzeżeń.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
AndrzejD 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 74
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2018-08-17, 17:22   

Nieźle się ubawiłem czytając wypowiedzi Powolnego. Zawsze byłem przekonany, że auto się kupuje dla siebie i ma służyć do jazdy. Powolny wyprowadził mnie z błędu. Są tacy, którzy kupują samochód w celach prestiżowych. "Co ludzie powiedzą" - wypisz wymaluj.
 
Idar 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 35
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 2018-08-17, 18:02   

Hahaha co ludzie powiedzą ....
 
Staszek1960 


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-17, 18:37   

Idar napisał/a:
Hahaha co ludzie powiedzą ....

Był taki angielski serial..............
Faktycznie , pasuje do tego.........
_________________
Na razie Kia ale będzie Duster
 
AndrzejD 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 74
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2018-08-17, 19:06   

Powolny, mój cytat odnosił się jak słusznie zauważył Staszek1960 do serialu. Tam występował Powolniak, ale mam nadzieję przeciwieństwo Powolnego. Sposób odbierania świata przez Powolnego bardziej pasuje do głównej postaci serialu. ;-)
Przepraszam za odrobinę złośliwości. Mam nadzieję, że zostanie to mi wybaczone.
Ostatnio zmieniony przez AndrzejD 2018-08-17, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-17, 21:14   

Powolny - naprawdę mamy zgoła inne doświadczenia. Nie rozumiem głupich pytań "skąd Ci przyszło na myśl kupić to auto". Pokazuje to tylko, jak w Polsce leczy się kompleksy autami. I ogólnie życiem na pokaz.

Ja mam inne kompleksy i staram się z nimi żyć, ale do nich na pewno nie należy to, czym jeżdżę. Poruszyłeś temat obciachu podczas tankowania. Ja z kolei podczas tankowania słyszałem od pani przy kasie pytanie, jak się Duster sprawuje, bo jej mąż zachorował na ten samochód i ciągle o nim gada, że chciałby kupić. A ponoć jeździ raptem 10 letnim Audi.

Inna sprawa, że gdyby mnie ktoś spytał, czy mi nie wstyd, że to obciach itp. to bym powiedział mu kilka ciepłych słów na temat jego auta, choćby był to Bentley. Taki już jestem. Jednak jak wspomniałem z krytyką się nie spotkałem odnośnie auta, jako auta, a co najwyżej z neutralnym zainteresowaniem. Często jednak jest pozytywne zdziwienie, że to naprawdę jest Dacia.

W Warszawie może jeszcze bardzo Nowych Dusterów nie widać, ale możesz mi wierzyć - sprzedaje się ich bardzo dużo. Tylko w promieniu 4 km od miejsca, gdzie mieszkam kojarzę co najmniej 5 sztuk. Plus moja. Ogromna ilość Dusterów poprzedniej generacji jeździ po Francji, a nawet Szwajcarii. I to nie jest zasłyszana, a sprawdzone. Nie wiem skąd ci ludzie, co wytrzeszczają oczy ze zdziwienia.

A ubezpieczyciel, co od lat u niego ubezpieczasz i wyśmiewa auto, które kupiłeś? Hmm... mało pro klienckie podejście. Zwłaszcza do stałego klienta.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-17, 21:37   

Z tą awaryjnością ta jakiś kurła żart. Poprzedni Logan z 2008 nadal jeździ w rodzinie i poza znanymi pierdolami w stylu urwany wieszak tłumika absolutnie nic się z nim nie dzieje. Ot wymiana filtrów płynów i tak co roku. Nawet akumulator jest oryginalny.
W Lodzi mam to samo. W następnym tygodniu wymieniam tarcze i klocki, w ramach rozrywki i podtrzymania umiejętności manualnych samodzielnie.
Naprawdę jak słyszę co znajomi mają za jazdy w serwisach z kilkuletnimi VW Skodami Kia czy Peugeotami to się zastanawiam jak można w XXI wieku sprzedawać taki paździeż. To już z maluchem czy kanciakiem było mniej problemów, a przynajmniej radził sobie z nimi każdy nawet najgorszy mechanik.
Skąd PZU ma te statystyki doprawdy nie wiem, pewnie inne marki same ściągają padlinę do ASO swoimi lawetami.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-08-18, 00:40   

Kolego Powolny, po Włodarku i Cavie jesteś trzecim najśmieszniejszym użytkownikiem tego forum.

Nie wierzę w to co czytam... to jest jakaś prowokacja... ludzie nie mogą być aż tak głupi... :lol:

A tak na marginesie...
Jesteś po 60-tce, prawda?
Chociaż mrugnij 2x jeżeli mam rację...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-08-18, 06:43   

Grl :-D dobre :!: A to z PZU można naprawiać awarie, skoro podnoszą one składkę? Spalone żarówki, zużyte klocki? Ja nie wiedziałem i sam płacę a wszystko...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-18, 07:22   

Mnie nie bylo stać na Passata B5 1.9TDI - wyznacznik gustu i dobrego smaku. Dlatego kupiłem Biedo-Dacie. Ale jest ok, jeżdżę tylko późno w nocy i "somsiedzi nie widzo" także wstydu nie ma xD
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-08-18, 07:31   

Można jeszcze powiedzieć, że służbowe i też się nikt nie czepia haha :D
_________________

 
AndrzejD 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 74
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2018-08-18, 08:02   

Jak ktoś bardzo się wstydzi, że posiada Dustera, to może wszem wobec ogłaszać, że samochód kupił dla opiekunki dla dzieci albo pomocy domowej. Już gdzieś na forum taki się przewinął.
Ja od czasu jak zakupiłem Dustera schowałem go głęboko w garażu. Przed dom wystawiłem Maybacha i Rolls Royse'a.
Ostatnio zmieniony przez AndrzejD 2018-08-18, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Staszek1960 


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-08-18, 08:35   

yyyyyyyyy
a mi firma odbierze Jettę .
A żona jeździ KIA Picanto .

To dopiero obciach :-D
_________________
Na razie Kia ale będzie Duster
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-18, 10:53   

Jeden gardzi parówkami z biedronki, bo go stać na kotleciki sojowe, inny szrotami zza Odry, bo może mieć salonowy... Co dziwnego w tym, że ktoś gardzi dacią gdy go stać na helikopter? Głupie to, ale raczej pospolite IMO.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-08-18, 11:46   

Kauris napisał/a:
Co dziwnego w tym, że ktoś gardzi dacią gdy go stać na helikopter?.

Może to, że gardzącego zazwyczaj nie stać nawet na kołpaki do helikoptera?
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-08-18, 15:43   

Troche sie zofftopowalo.

Powolny ja ci radze zrob test, zaloz te same opony co masz na stalowkach na jakiekolwiek pasujace alufelgi. Zareczam ze to opona odpowiada za trakcje czy to w terenie czy na asfalcie a nie felga sama w sobie. To tylko konstrukcja na ktorej jest opona ktora to styka sie z podlozem. A im woeksze tarcie statyczne miedzy opona a podlozem tym lepsza trakcja. Fizyki nie oszukasz. I przekonasz sie ze to z czego jest felga nie ma wplywu na to jak auto radzi sobie np w terenie.

Co do obciachu... nie wiem skad sie to wzielo aaale nie spotkalem sie z jakims politowaniem bo mam dacie. Inni niektorzy dusterowcy mi machaja albo migaja swiatlami. Ludzie w innych autach nawet ustapia czasem miejsca albo przepuszcza. Jak jezdzilem bmw to o takich uprzejmosciach moglem pomarzyc :lol: Ja sie ciesze bo mam nowe, pachnace nowoscia takie jak chcialem w ktorym nikt przedemna nie dlubal w nosie, czy tam nie prokreowal. Jeszcze pol biedy jak z dziewczyna ale jak to te "od roweru" byly? :shock: a potem ja bym musial ta sama kierownice dzierzyc w reku ktorej dotykal ktos kto chwile wczesniej w reku dzierzyl.... strach pomyslec. :-x to by dopiero byl obciach
Ostatnio zmieniony przez pan_dziobak 2018-08-18, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-18, 16:07   

pan_dziobak napisał/a:
Jeszcze pol biedy jak z dziewczyna ale jak to te "od roweru" byly? a potem ja bym musial ta sama kierownice dzierzyc w reku ktorej dotykal ktos kto chwile wczesniej w reku dzierzyl.... strach pomyslec. to by dopiero byl obciach


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I to jest niewątpliwy argument za nowym autem. Jakie by nie było. 8-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
AndrzejD 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 74
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2018-08-18, 16:08   

Co do offtop-u to sam Powolny zboczył z tematu, a i pan_dziobak też nie omieszkał.
W temacie wyższości felg stalowych nad aluminiowymi proponuję przeczytać ten artykuł http://auto.dziennik.pl/a...niec-bajek.html
Jazda "po wertepach" naraża felgę na uderzenia i tutaj jej jakość odgrywa pewną rolę.
Ostatnio zmieniony przez AndrzejD 2018-08-18, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-08-18, 16:28   

AndrzejD, niomieszkalem ale sie opamietalem i zwrocilem na to uwage jako pierwszy.

Co do felg... a nie bo offtop :oops:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-19, 10:27   

Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale ile Ty masz lat? Bo żeby kupić najtańszy budżetowy nowy samochód a potem oczekiwać po nim i po innych uznania prestiżu to może gimnazjalista albo 80-latek z otępieniem.
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-08-19, 11:20   

Powolny,
"nie zauważyłem aprobaty, a zaplanowany kilkutygodniowy postój nie był przyjęty z zadowoleniem"

Jak dano ci to odczuć? Wygoniono cię z hotelu?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne