Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana / naprawa tylnej lampy - Dacia Logan II 2013
Autor Wiadomość
garfield1988gse 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 68
Skąd: Woj. łódzkie
Wysłany: 2018-08-18, 21:36   Wymiana / naprawa tylnej lampy - Dacia Logan II 2013

Koledzy, dziś podczas cofania nie zauważyłem kosza na śmieci. Prędkość była bardzo mała, ale okazało się, że stłukła się szybka prawej tylnej lampy (przezroczysta część).

Sprawdziłem i cała elektryka działa, tzn. wszystkie żarówki świecą wtedy, kiedy jest to potrzebne. Jutro zabezpieczę "dziurę" przezroczystą taśmą klejącą. Od biedy pewnie da się przez jakiś czas tak jeździć.

Moje pytania są takie:

1) Czy da się znaleźć, a jeżeli tak to gdzie, sam plastikowy klosz i czy jest on w ogóle wymienialny?

2) Co sądzicie o zamiennikach lamp, w internecie widziałem, że są tańsze od oryginalnych używanych np. w stosunku około 170,00 zł za zamiennik do 250,00 zł za używkę?

3) Czytając opis zamiennika zauważyłem, że jest tam stwierdzenie "bez mocowania" - to ja się pytam, jak ją zamocować?

4) Co radzicie, kupić używkę ale oryginalną czy jakiś dziwny zamiennik i kombinować z ewentualną wymianą?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-08-18, 22:41   

Cześć,

stało się i tyle, nie ma się co zastanawiać tylko uzbierać 200-250zł i kupić używaną lampę będzie to najlepsze rozwiązanie, lampa nie będzie niczym różniła się od tej zamontowanej w Twoim aucie kiedy opuszczało fabrykę a z zamiennikami bywa różnie. Osobiście nie praktykuję i nie jestem za klejeniem i sztukowaniem tylnych lamp. kupić używkę i tyle.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-08-19, 07:53   

Mozesz kupic ori uzywke tylko uwazaj, bo te niektore na necie sa w agonalnym stanie.
Co do zamiennikow, to w mojej lodowie przednoe lampy to zamienniki i dzialaja, pasuja b.d .
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne