Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MNE 9.1.3 zwariowało
Autor Wiadomość
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-26, 08:21   MNE 9.1.3 zwariowało

Hej mam mega problem gdyż wygląda jakby MNE nie reagował na polecenia z MICOM ale od początku :

Moje MNE w Clio IV fabrycznie miało soft 8.0.5, pochodzi z 2017 roku, i miało mapy 2015Q4.
Zrobiłem darmowa aktualizacje (90 dni) do 2016Q4 i wszystko było ok.
Aktywowałem CLIPem kamerę cofania - fizycznie jej nie było co skutkowało błędem „kamera uszkodzona lub nieobecna”, deaktywowałem tą funkcję, została sama wizualizacja czujników.

MNE resetował się średnio raz w tygodniu, wgrałem 9.1.3 przez NaviToolBox jednak to nic nie dało, aktualizacja przez serwis do 9.1.3 przyniosła efekt, było okej.

Wysłałem MNE do JasPik w celu uwolnienia navi, wróciła z softem MediaPik, wgranym dBootem i wszystkimi udoskonaleniami typu TMC, aha itd.

Musiałem jechać do ASO (są tam ludzie bardzo ciekawscy i pracuje kolega który mnie przed tym przestrzegał o różnych modyfikacjach bo po prostu jak odstawiają auta na stanowisko to widzą TMC i inne cuda które nigdy nie były w Clio dostępne) wiec postanowiłem wrócić do fabrycznego softu tj.wgralem plik zmieniający dane wersji aby dało się zaniżyć soft (realnie oznaczenie miało 5.00), wgrałem plik 1.6GB restore.lgu, po wszystkim jednak navi nie czytała map (pomimo że MediaNav wgrał oryginalne mapy), oraz nie był aktywny przycisk Zgadzam się .
Nie było dBoota.

Wgrałem później plik 9.1.3 noBoot, a następnie 9.1.3 cracked, zaczęło czytać mapy.
Następnie pendrive do kasowania map , później wgrywanie map czyli kroki 1,3.

Wszystko było ok, jednak nie mogłem kodami wejść już do Windowsa (albo nieprawidłowy klucz albo żadnej reakcji), wymusiłem wejście za pomocą plików i było ok.

Włączyłem za pomocą MiCOM (pliki dwa na pendrive) kamerę cofania i wszystko działało : miałem opcje RVC : rvc lub off. Co ciekawe MUSIAŁEM POCZEKAĆ NA RESET RADIA (od loga czyli 30 minut) ABY ZMIANY ZOSTAŁY ZAPISANE.

Wystąpił problem z brakiem podtrzymania napięcia pomimo kondensatora, więc postanowilem zrobić to jak oryginale czyli pod PiNy z MNE ale oczywiście kamera na 12V wiec trzeba kombinować z przekaźnikiem.

Zdemontowałem kamerę, wyłączyłem ja MICOM, wbiłem wsteczny i ustawienia tzn.wyłączenie kamery nastąpiło bez resetu i startu od loga Renault (aktywacja wymagała resetu).

Wszystko było okej, postanowiłem podłączyć kamerę za pomocą przekaźnika etc.aktywowałem ją MICOM jednak do wyboru miałem RVC : rvc, mvc, off, dałem na rvc, reset od loga Renault i kamera nie chodzi tj.tak jakby wogole pozycja w MICOM nie była ruszona.

Kilkukrotnie próbowałem to zmienić , włączać , wyłączać ale nic nie dało, co więcej wyłączyłem funkcje Wake On na OFF i cała noc MediaNav wyświetlał główne menu (radio, multimedia etc).

Zmiana funkcji Wake On na Off poskutkowała tym ze radio teraz nie wyłącza się w momencie otworzenia drzwi kierowcy i ciagle sobie gra, funkcja AHA zmieniona z On na Off nic nie zrobiła.

Dodatkowo gdy wchodzę w wersje systemu, przycisk „i” jest wyszarzony, i po kilkunastu sekundach robi się normalny..



Ustawienia mojego MICOM (kamera na OFF wtedy robiłem zdjęcie także nie patrzcie na to, WAKE na ON, bo stare zdjęcie), jedyne co zmieniałem to pozycja RVC i WAKE.



A to pokazuje MNE po aktywacji kamery (zero zmian w stosunku do kamery wyłączonej)



Myśle teraz jak to ogarnąć bo coś ewidentne się zablokowało.
Wszystkie operacje w MiCOM robię prawidłowo, i tak dalej.

Myśle czy wgranie pliku restore 1.6GB coś tu pomoże na powyższe problemy.
Jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony przez sasio 2018-08-26, 08:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-26, 09:41   

W menu ustawień radia jest opcja - ustawienia fabryczne. Jeżeli coś się zawiesiło to może to pomoże. Mógł ci to ten kolega powiedzieć jakie są tego konsekwencje.
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-26, 10:58   

Powiem tak, wszyscy kombinują w tych MICOM i działa, tu się coś zwiesza, mega dziwna sprawa, jakby warstwa MICOM nie miała żadnego wpływu na MNE
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-26, 13:33   

Wgrałem plik restore (1.6GB), uruchomiłem micomem kamerę i dalej nic
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-26, 14:18   

Może winny przekaźnik.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-08-26, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-26, 19:10   

gggg napisał/a:
Może winny przekaźnik.

To by wywalało błąd kamery.

Złe się wyraziłem, aktywowałem kamerę MiCOMem ale nic to nie zmieniło


Pojechałem na CLIP i lipa, nie wykrywa radia.
Myślałem ze to wina adaptera ale nie
Ostatnio zmieniony przez sasio 2018-08-26, 19:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-26, 20:09   

A czy reaguje na czujniki parkowania? Na zdjęciu nie pokazuje aby zmieniły kolor. Jeżeli nie to możliwe, że radio uszkodziło się programowo.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-08-26, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-26, 20:30   

Reaguje, wszystko jest tak jakby wyjechało z fabryki tj.z dezaktywowaną kamerą cofania.
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-27, 10:48   

W Micom kliknąłeś na: RVC_SWRC #2(2A) ? Bo jest jeszcze podobna pozycja RVC_SWRC #1(2A. Może spróbuj jeszcze podmienić tą kamerkę na poprzednią, którą miałeś.
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-27, 12:56   

Tam nie klikam, bo kamerę w Clio aktywuje się poprzez kliknięcie RVC i zmianę z off na rvc.
Doszedłem do tego że w 9.1.3 w MICOM można tylko raz aktywować kamerę, reszta CLIP.
 
dorota4i 


Marka: Renault
Model: Megan IV, Clio 4, Captur, Laguna III
Silnik: 1.6 DCI
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 15
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-08-28, 00:01   

reset radia to 50 sekund, tracisz życie siedząc przy nim 30 haha
co do przypadku miałem już kilka podobnych, złe podłączenie kamery skutkowało uszkodzeniem na płycie media nav - nie do naprawy. podłączyłeś kamerę ze strzała czy za którymś razem zadziałała na początku? bo jeśli mieszałeś kablami to raczej media nav uszkodzone
 
dorota4i 


Marka: Renault
Model: Megan IV, Clio 4, Captur, Laguna III
Silnik: 1.6 DCI
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 15
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-08-28, 00:03   

co do serwisu i aktywnego tmc co za bzdura, co Ty czytasz? bo nie wierzę że to napisał ktoś w wieku większym niż 8 lat
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-28, 03:31   

Co do TMC, kolega pracujący w tym ASO do którego oddaje auto to serio rzeczowy gość i mówił ze komuś w Capturze się o to sadzili...bo ta funkcja nigdy w Polsce nie była dostępna, co więcej po moim VIN tez jest brak TMC w funkcjach przy dekodowaniu.

Kolega który w nowym Clio podmieniał mapy, sposobem tzw ruskim, miał aktywowane TMC po wizycie w ASO na wgranie 9.1.3 (częste resety na 8.0.5) - TMC bez licencji, tylko aktywne- coś mu zaczęło to MNE świrować tez zarzucano mu grzebanie w navi....90% osób znajdziesz takich co robią swoje, te 10% się doczepi bo kumają o co chodzi.
Przykładowo zgłoś ze coś jest nie tak z navi i miej nakładkę MediaPik z data widoczna na wierzchu, nawet oszołom coś dojrzy...skoro w pozostałych Clio tego nie ma.

Odnośnie resetu radia, przyjedź i zobaczysz te Twoje 50s.
Tryb Wake mam na on i większość o tym wie, ze w Clio po 2016 i ogólnie MNE potrafi sobie wyświetlać godzinę przez około 20-30 minut po zamknięciu auta przez kartę czy HF.

Pierwotnie miałem kamerę pod światło wstecznego biegu ale była za duża , ramka się nie mieściła i musiałem wiercić tablice, wiec to zdemontowalem.
Obecna kamera podłączona jest do PINu +6V z MNe i do przekaźnika 6/12 .
Reszta do Chince wyprowadzonych z kamery.

Zanim coś zacząłem podłączać to kamera została dezaktywowana i na pinach MNE nie pojawiał się prąd czyli objaw prawidłowy, nie mogę wymusić po prostu uruchomienia kamery pomimo widoczności z micom .

Zreszta rozmawiałem z JasPik który nakierował na fakt ze w 9.1.3 raz tylko można kamerę aktywować Micomem, później tylko clip
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-28, 08:22   

sasio napisał/a:
Co do TMC, kolega pracujący w tym ASO do którego oddaje auto to serio rzeczowy gość i mówił ze komuś w Capturze się o to sadzili...bo ta funkcja nigdy w Polsce nie była dostępna, co więcej po moim VIN tez jest brak TMC w funkcjach przy dekodowaniu.


Dostępna na terenie Polski nie jest (brak licencji), ale w przeciwieństwie do Dacii, w nowych Renault z MNE ta funkcja i tak jest dostępna z menu. Nie trzeba jej uruchamiać w MICOMie.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2018-08-28, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-28, 10:21   

Mam Captura i TMC miałem już aktywne. Oczywiście brak licencji na PL. Mieszkam nie daleko Czech i łapie mi TMC z Czech bez jakiejkolwiek ingerencji w MNE. Co do nakładek i innych modyfikacji to z pewnością jakby coś się działo z radyjkiem stracimy gwarancję chyba, że będzie możliwość usunięcia modyfikacji. Na przeglądzie gw. gdzie jeżdżę nie czepiają się. Moim zdaniem to wszystko zależy od serwisu.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-08-28, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-28, 12:58   

Ja w swoim Clio 2017 miałem wyłączone
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-28, 13:39   

Syn odbierał Clio 2017r miesiąc wcześniej jak ja i także miał wyłączone. Może to też zależy od wersji samochodu. Porównując mapy to też miał ich mniej pomimo tego, że brałem wersję map podstawową i on też. Może dlatego, že on ma radio zwykłe a ja z dab+.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-08-28, 14:15   

U mnie w Lodgy z grudnia 2017 TMC jest fabrycznie włączone, ale oczywiście bez licencji.
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-28, 20:08   

Byłem na CliP kamera włączona ale żadnej zmiany.
Jutro zmieniam podłączenie kamerki może tu jest walek
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-29, 15:03   

Okey Panowie.
Wybrałem się na innego CLIPa i kamera została aktywowana, jednakże dalej brak obrazu.

Zabrałem się za mierzenie wszystkiego, i już wiem czemu to nie działało....na PINie 9 (zasilanie 6V kamery) wychodzi tylko 2.42V, nie wiem czemu, nie wiem jak.

Kamerkę podłączyłem pod światło cofania, czyli tak jak miałem pierwotnie, i zaczęło wszystko chodzić - pozostaje dalej komunikat o braku zasilania lub uszkodzeniu kamery cofania po wybiciu wstecznego biegu.

Jedyne co mnie mega denerwuje to fakt, że zamówiłem kamerę w której można wyłączyć linie, uciąłem kabel i dalej nic...nawet uciąłem drugi i także zero efektu.

 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-29, 15:35   

sasio napisał/a:
Zabrałem się za mierzenie wszystkiego, i już wiem czemu to nie działało....na PINie 9 (zasilanie 6V kamery) wychodzi tylko 2.42V, nie wiem czemu, nie wiem jak.

Chyba zwarcie zrobiłeś na tym wyjściu. Ale piszesz , że z powrotem przełączyłeś na zasilanie 12V ze świateł, jeśli dobrze zrozumiałem. Jeśli kamerka chodzi to chyba była na 12V nie 6V?
sasio napisał/a:
jedyne co mnie mega denerwuje to fakt, że zamówiłem kamerę w której można wyłączyć linie, uciąłem kabel i dalej nic...nawet uciąłem drugi i także zero efektu

Zworki w kamerach służą do robienia "lustra", przełączania "PAL/ NTSC", rzadziej do wyłączania "linii". Zobacz dokładnie w instrukcji kamery!
Tutaj wejścia i wyjścia:
Kod:
Pin 3 to REAR GEAR engaged- uruchamianie ekranu z sygnału +12V pochodzącego z lampy cofania.
PIN 9- PWR_CAM zasilanie kamery wstecznej wyjście z napięciem +6V /RVCPower/ 6V 0,2A
PIN 10- CAM_IN+ Wejście sygnału video z kamery wstecznej( +)
PIN 21- CAM_GND masa zasilania kamer
PIN 22- CAM_IN- sygnał z kamery wsteczne(-)
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-08-29, 16:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-29, 16:41   

Odpowiadając na pytania :
- kamera była 12V i działała podłączona początkowo pod światło cofania
- wkurzał mnie błąd o braku kamery lub jej uszkodzeniu po zaniku sygnału ze świateł cofania ze względu na fakt iż MNE podtrzymuje przez 5s podawany prąd
- podłączyłem to tak że PIN 9 trafiał na wejście przekaźnika 6V a wyjście szło na zasilanie kamery 12V ( przekaźnik 6/12V i podłączony poprawnie, plus z zapalniczki, masa z nadwozia)
- całość była montowana w momencie gdy kamera nie była włączona
- przed montażem sprawdziłem wszystko 15x zanim coś podpiąłem, włączyłem itd
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-08-29, 20:39   

paul7 przyszło mi do głowy z tą Twoja kamerką coś takiego kiedy ja podłączałem takową made in China montowaną w lampie podświetlenia tablicy rejestracyjnej do lusterka z ekranem kamery cofania (też made in China) w Hyundai Sonata 2007.

Kiedy podłączyłem wszystko zgodnie z opisem w załączonych instrukcjach kamera za "te Chiny ludowe" nie chciała zadziałać - po wbiciu wstecznego biegu. Jakimś cudem zacząłem ruszać kabelkami i wypadł masowy z który podłącza się od kamery do świateł cofania - kamera zadziałał :-O. I tak to zostawiłem - wyglądało to tak jakby masę dostawała kablem "wideo" z lusterka.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne