Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Regulacja drzwi
Autor Wiadomość
thoms 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: GDAŃSK
  Wysłany: 2008-04-26, 20:04   Regulacja drzwi

Czy ktoś z szanownych forumowiczów potrafi wyregulować przednie drzwi w swoim Loganie?
W moim egzemplarzu po 3 miesiącach użytkowania (+ 4 miesiące jeżdżenia jako samochód demo w salonie) drzwi kierowcy lekko odstają i na większych nierównościach słychać jak lekko "klapią". Szkoda zamka a z takim błahym problemem nie chcę się od razu jechać do serwisu.
_________________
************************
DACIA LOGAN 1.4 75 LAUREATE
pierwsza rejestracja 09.2007
właściciel autka od 01.2008
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-26, 20:25   

Skoro płaci się za gwarancję, to nie ma też co odbierać ASO ich roboty... (;

(Nie mam pojęcia jak się to reguluje - i to nawet mimo przejrzenia "materiałów szkoleniowych").
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-04-27, 05:52   Re: Regulacja drzwi

thoms napisał/a:
Czy ktoś z szanownych forumowiczów potrafi wyregulować przednie drzwi w swoim Loganie?
W moim egzemplarzu po 3 miesiącach użytkowania (+ 4 miesiące jeżdżenia jako samochód demo w salonie) drzwi kierowcy lekko odstają i na większych nierównościach słychać jak lekko "klapią". Szkoda zamka a z takim błahym problemem nie chcę się od razu jechać do serwisu.


Kurde nie myślałem że ktoś może mieć dziwniejszą rzecz niż moja klekocząca skrzynia biegów. Ale się pomyliłem. Dzwine to, w jaki sposób drzwi mogły się poluzować i odstawać, nie słyszałem nigdy o czymś takim. Ja bym walił z tym do serwisu.
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-04-27, 10:39   

Regulacja drzwi: Góra, dół - na zawiasach w słupkach,poluzowac nakrętki, zawiasy przesuną się o ok 5mm, to lepiej zlecicc fachowcowi, domknięcie drzwi wykonasz sam, mocnym kluczem gwiazdkowym odkręcić bolec na słupku drzwi, przesunąc w odpowiednim kierunku, praktycznie tak: poluzuj lekko bolec, zamknij drzwi ustawiając je w pożądanym położeniu i trzymając drzwi podnieś klamkę i wtedy otwórz, chodzi o to aby bolec nie zmienił położenia, mocno dokręć bolec.


Pozdr. Loganik
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-01-24, 09:27   

odświeżam temat. Na przeglądzie zgłosiłem ciężko zamykające sie drzwi pasażera, oczywiście powiedzieli, że wyregulowali. następnego dnia sprawdziłem, regulowali, ale jest jeszcze gorzej :evil: postanowiłem sam to zrobić,

klucz Torks T-40 to poluzowania rygla w loganie ph2. jest lepiej, ale musze jeszcze sie tym zająć
 
derkin 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 1.5dci 90km
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2011-10-23, 17:47   stukające drzwi w Sandero

Witam,

Po około dwóch miesiącach użytkowania mojego Stepwaya pojawił się pewien denerwujący problem: otóz przednie prawe drzwi przy jeździe po wybojach stukają tak jakby były niedomknięte - słychać czasem też takie piszczenie jakby uszczelka obcierała o uszczelkę...
Zgłaszałem ten problem w ASO podczas wymiany pękniętej szyby - mechanik podokręcał wszystkie śruby przy zawiasach. Problem zniknął na około miesiąc i sprawa wróciła do normy. Pojadę oczywiście jeszcze raz do ASO ale mam pytanie czy ktoś miał podobny problem albo może wie co jest jego powodem ?


Pozdrawiam
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-10-23, 17:57   

Rada tylko jedna - kierunek ASO.
 
derkin 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 1.5dci 90km
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2011-10-23, 19:17   

no i tak też zrobię ale może ktoś wie co to moze byc to bym w ASO podpowiedział pracownikom
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-10-23, 19:21   

Tylko regulacja na zawiasach
_________________

 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-23, 19:50   Re: stukające drzwi w Sandero

derkin napisał/a:
Witam,

Po około dwóch miesiącach użytkowania mojego Stepwaya pojawił się pewien denerwujący problem: otóz przednie prawe drzwi przy jeździe po wybojach stukają tak jakby były niedomknięte - słychać czasem też takie piszczenie jakby uszczelka obcierała o uszczelkę...
Zgłaszałem ten problem w ASO podczas wymiany pękniętej szyby - mechanik podokręcał wszystkie śruby przy zawiasach. Problem zniknął na około miesiąc i sprawa wróciła do normy. Pojadę oczywiście jeszcze raz do ASO ale mam pytanie czy ktoś miał podobny problem albo może wie co jest jego powodem ?


Pozdrawiam

Prawdopodobnie musisz sobie dobrze ustawić zaczep na słupku drzwiowym na którym wiszą drzwi.Samo dokręcenie wszelkich śrub nic tu nie da. Prosta sprawa i sam to sobie zrobisz.
 
derkin 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 1.5dci 90km
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2011-10-23, 21:56   Re: stukające drzwi w Sandero

zyga03 napisał/a:
Prawdopodobnie musisz sobie dobrze ustawić zaczep na słupku drzwiowym na którym wiszą drzwi.Samo dokręcenie wszelkich śrub nic tu nie da. Prosta sprawa i sam to sobie zrobisz.



Okej sprawdze to , moze akurat sie uda. Nie wiem tylko co mam dokładnie zrobic ale porownam prawe i lewe drzwi to moze dojde co jest nie tak...


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2011-10-23, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-24, 07:21   Re: stukające drzwi w Sandero

derkin napisał/a:
zyga03 napisał/a:
Prawdopodobnie musisz sobie dobrze ustawić zaczep na słupku drzwiowym na którym wiszą drzwi.Samo dokręcenie wszelkich śrub nic tu nie da. Prosta sprawa i sam to sobie zrobisz.



Okej sprawdze to , moze akurat sie uda. Nie wiem tylko co mam dokładnie zrobic ale porownam prawe i lewe drzwi to moze dojde co jest nie tak...


Pozdrawiam


Drzwi wiszą z jednej strony na zawiasach a na drugiej podtrzymywane są na zaczepie , który jest ruchomy. Musisz go poluzować , zamknąć drzwi , równo ustawić ale tak aby były podtrzymywane na zaczepie i dobrze się zatrzaskiwać. Wtedy dociśnij wszystkie śruby. Koniec.
 
derkin 


Marka: dacia
Model: sandero stepway
Silnik: 1.5dci 90km
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 47
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2011-10-24, 16:38   

Zyga03 pomóż proszę.
Dziś próbowałem się zabrać za te drzwi wg twojego przepisu.
Wokół zamka są trzy śrubki ale ich poluzowanie w żaden sposób nie daje mi możliwości regulowania położenia tego zatrzasku. Które więc śrubki powinienem poluzować?

drzwi.jpg
zamek
Plik ściągnięto 171 raz(y) 151,7 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-24, 16:41   

Kol. zydze03 chodziło zdaje się o ten bolec, który wchodzi w zamek ze zdjęcia: "zaczep na słupku drzwiowym"... (:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=12094#12094 i kolejny post
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-10-24, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-24, 21:44   

derkin napisał/a:
Zyga03 pomóż proszę.
Dziś próbowałem się zabrać za te drzwi wg twojego przepisu.
Wokół zamka są trzy śrubki ale ich poluzowanie w żaden sposób nie daje mi możliwości regulowania położenia tego zatrzasku. Które więc śrubki powinienem poluzować?


Obejrzę jutro drzwi i dam Ci opis naprawy. Zona ma Stepwaya. Skoro na słupku nie ma regulacji to na drzwiach jest bolec ustawiający.
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2011-10-25, 07:55   

zyga03 napisał/a:
derkin napisał/a:
Zyga03 pomóż proszę.
Dziś próbowałem się zabrać za te drzwi wg twojego przepisu.
Wokół zamka są trzy śrubki ale ich poluzowanie w żaden sposób nie daje mi możliwości regulowania położenia tego zatrzasku. Które więc śrubki powinienem poluzować?


Obejrzę jutro drzwi i dam Ci opis naprawy. Zona ma Stepwaya. Skoro na słupku nie ma regulacji to na drzwiach jest bolec ustawiający.


Poluzuj kluczem torks śrubę stabilizującą bolec w drzwiach tak aby mógł się on delikatnie przesuwać. Zamknij drzwi. Wykorzystując linijkę lub coś podobnego dociśnij drzwi w taki sposób aby były w płaszczyźnie boku samochodu( szpary równe u dołu-poziome oraz pionowe). Linijka służy do sprawdzenia równej płaszczyzny i ewentualnie podważenia od spodu. Delikatnie otwórz drzwi , dokręć śrubę bolca i sprawdz całość. W razie czego powtórz.
Sprawdź także płaszczyznę od strony zawiasów. Pamiętaj , że drzwi muszą WISIEĆ na zawiasach i i bolcu.
 
rafalik77 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 18
Skąd: Marki
Wysłany: 2012-11-09, 10:27   Dacia Duster, regulacja drzwi przednich

Witam,
Niestety, ale nie moge znaleźc podobnego tematu.
Potrzbeuję pomocy w sprawie regulacji drzwi przednich DD.
MIałem niestety bliskie spotkanie z rowerzystką która uderzyła w otwierasjące sie drzwi.
Na skutek tego zdarzenia drzwi lekko poszły do góry i do przodu.
W sumie to nic się nie stało, ale wg mnie trzeba rozebrać tapicerkę drzwi aby dostać się do elementów regulacyjnych.
Moje pytanie jak to zrobić, jak najmniej inwazyjnie
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-09, 10:53   

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + regul* drzw* + Szukaj wszystkich słów + Przeszukaj tylko tytuł wiadomości = (np) http://www.daciaklub.pl/f...p?p=12094#12094 albo http://www.daciaklub.pl/f...p=144949#144949
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-11-09, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-04, 18:55   

loganik napisał/a:
Regulacja drzwi: ...... domknięcie drzwi wykonasz sam, mocnym kluczem gwiazdkowym odkręcić bolec na słupku drzwi, przesunąc w odpowiednim kierunku, praktycznie tak: poluzuj lekko bolec, zamknij drzwi ustawiając je w pożądanym położeniu i trzymając drzwi podnieś klamkę i wtedy otwórz, chodzi o to aby bolec nie zmienił położenia, mocno dokręć bolec.


Pozdr. Loganik


Fajnie ale w Sandero bolec przednich drzwi od str kierowcy jest nie przesuwalny. Po odkreceniu widac jedynie umocowana w blasze drzwi nakretke. Ona jest na stałe. Po odkreceniu zas srubek od strony zamka jakakolwiek mozliwosc regulacji przez przesuwanie zamka jako calosci tez była niemozliwa ;-(

IMAG1063.jpg
Plik ściągnięto 1306 raz(y) 78,05 KB

IMAG1062.jpg
Plik ściągnięto 170 raz(y) 70,28 KB

 
antropolog 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 68 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 212
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-06-25, 10:26   

i jak poszło? Udało Ci się zrobić coś w tym temacie?
Może na śrubach zawiasów da się to wyregulować ?
_________________

 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-25, 20:09   

Odpuściłem temat. Wolę nie ruszać oryg zamalowanych śrub by nie przyspieszyć korozji auta.
 
orzeszek2 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Wersja: Access
Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: wschód
Wysłany: 2014-06-26, 10:49   

Ja mam podobnie od kilku lat tylne drzwi u pasażera chroboczą. Słychać taki trzask jakby blacha o blachę ocierała. W byłym salonie renault i dacia (bo tam była kupiona) stwierdzili, że to ogranicznik do drzwi. Do tego piątku muszę się zdecydować bo mają sprowadzić. Tylko to g... kosztuje 135 zł plus robocizna. Podobnie jest z drugimi drzwiami, od strony kierowcy. Tylko tu chrobocze cicho i od czasu do czasu. Tu też ogranicznik siada czy wystarczy wyregulować zawiasy lub popryskać? Gdzieś na forum czytałem, że można podłożyć gąbkę pod ogranicznik i na jakiś czas to wystarczy. Chciałem tak zrobić z drzwiami przy kierowcy. Bo w tych tylnych to jak nie będę miał innych wydatków to wymienię ogranicznik.
 
Sandy 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2015-04-21, 13:39   

Cześć. Orientujecie się, czy po odkręceniu trzech widocznych z zewnątrz śrub mocujących zamek drzwi (prawy przód) jest możliwa jakakolwiek minimalna regulacja zamka góra/dół? Wczoraj próbowałem i ani drgnie, a zamek swoją dolną częścią uderza/zawadza lekko o bolec po dokręceniu tego drugiego do słupka B.
Prawe przednie drzwi lekko odstawały, co było spowodowane niedokręconym bolcem. Po dokręceniu powstał taki właśnie efekt.
Ostatnio zmieniony przez Sandy 2015-04-21, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-21, 15:09   

Sandy napisał/a:
jest możliwa jakakolwiek minimalna regulacja zamka góra/dół?

Serwisówka nie wspomina o takiej możliwości, więc chyba nie.

Sandy napisał/a:
zamek swoją dolną częścią uderza/zawadza lekko o bolec po dokręceniu tego drugiego do słupka B

A tylny górny narożnik tych drzwi na pewno jest równo z górną krawędzią tylnych drzwi?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2015-04-21, 17:33   

Sandy napisał/a:
Cześć. Orientujecie się, czy po odkręceniu trzech widocznych z zewnątrz śrub mocujących zamek drzwi (prawy przód) jest możliwa jakakolwiek minimalna regulacja zamka góra/dół?


Normalnie nie ma ale mozesz sprobowac mi pomoglo .W mojej Lodgy mialem ten sam problem z delikatnie opadnietymi dzwiami.Poluzowalem te trzy sruby i bedziesz mial okolo 2 mm luzu gora/dol przesun w wybrana pozycje, skrec i sprawdz.Jezeli to nie pomoze to musisz wyregulowac na zawiasach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne