Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Duster II
Autor Wiadomość
Carsar 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-10-01, 00:33   Zakup Duster II

Witam

Otrzymałem od dealera propozycję za DEMO z przebiegiem 1000km za 64tys
Wg. cen katalogowych podobno 10tys zszedł z ceny.
Zaznaczam ze pierwszy raz mam styczność z salonami samochodowymi. Czy to dobra cena, czy mnie buja, że lepszej ceny nigdzie nie dostane.

Czy w każdej Dacii zostają klamki w rękach (tego bym chyba nie wytrzymał gdyby coś takiego się stało w moim nowym aucie) Auto budżetowe to jedno. Tandeta to drugie.

Jakie są opinie o jednostce 1,5 dci 110? Na co mam zwracać uwagę podczas użytkowania? Czego mam unikać? (nigdy nie miałem diesla).

I ostatnie pytanie. Widziałem temat o Voucherach. Czy w moim przypadku też mógłbym go użyć.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Carsar 2018-10-01, 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-10-01, 02:45   

Po 1. Wejdź konfigurator lub cennik na dacia.pl, skonfiguruj identyczny i sprawdź ile realnie kosztuje.
Po 2. Rabat 10kzł to bardzo dobra oferta, na kompletną nówkę trudno by było dobić 3kzł.
Po 3. Nie, w Dacii klamki nie zostaja w rękach. Materiały nie są najprzyjemniejsze w dotyku (tragedii nie ma), ale są solidnie spasowane (komuś podobno połamał się jakiś zaczep od schowka, choć zachodzę w głowę jak mu się to udało).
Po 4. Silnik 1.5dci ma bardzo dobre opinie. Zajedzie daleko jeżeli będziesz często wymieniał olej. Możliwe, że w "Twojej" demówce jest jeszcze wersja bez adblue - tym lepiej dla Ciebie.
Po 5. Magią demówek jest to, że testujący bardzo często dają autu "w palnik", co jest niewskazane przez pierwsze kilka tysięcy kilometrów, ze względu na układanie się silnika. Czy to jest strasznie szkodliwe? Zdania są podzielone, aczkolwiek warto sobie z tego zdawać sprawę (w/w rabat wydaje się być wart grzechu).
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-01, 07:09   Re: Zakup Duster II

Carsar napisał/a:
...
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Miałam podobną propozycję (6tys. za 1,6SCe) bo szukałam samochody na cito, ale się nie zdecydowałam, ponieważ 3tys z tych 6-ciu to potencjalne zyski z wyposażenia (akcesoriów), których i tak bym nie kupiła - dalej, nie ma możliwości wejścia do programu easy service (przedłużona gwarancja), ponadto drugi właściciel itp. Na plus przemawia natomiast suma 10 tys i pewne źródło pochodzenia- na rynku wtórnym takie oferty uważa się (chyba) za dobre - patrz i porównaj na OTOMOTO. Aha za model max wyposażony, a ten Twój pewnie taki jest i tak bez łaski dostaniesz 2-3 tys upustu i do tego program voucherów. Trudna decyzja.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-01, 08:03   

Auto DEMO czyli już zarejestrowane , nawet z przebiegiem zerowym lub 1 km, jest uważane jako używane. Nawet u ubezpieczyciela, jest brane z innego konfiguratora .Sprawa druga, to to, że pierwsze modele demonstracyjne, mogą mieć jakieś niedociągnięcia konstrukcyjno - produkcyjne, o których tu opisywali niektórzy użytkownicy, a które na dzień dzisiejszy w wielu przypadkach zostały już poprawione, między innymi nowy soft. Wszystko zależy od tego, jak szybko chcesz mieć auto i co Ci w tym aucie jest niezbędne z wyposażenia. Co do pytania o możliwość skorzystania z vouchera na akcesoria to odpowiedz brzmi NIE, gdyż pakiet te dotyczą zakupu nowego auta a Demo takim nie jest, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-10-01, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-01, 09:32   

jammo napisał/a:
.... Co do pytania o możliwość skorzystania z vouchera na akcesoria to odpowiedz brzmi NIE, gdyż pakiet te dotyczą zakupu nowego auta a Demo takim nie jest, pozdrawiam.

Dobrze, że to doprecyzowałeś bo z mojej wypowiedzi niedokładnie to wynikało.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-10-01, 10:02   

GRL w zasadzie wyczerpał temat. :mrgreen: Nic dodać, nic ująć.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Carsar 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-10-01, 21:15   

Masakra. Napisałem takie wypracowanie i tak długo że mnie wylogowało i cały tekst poszedł w.....

To teraz w skrócie

Wg cen katalogowych wychodzi prawie 11k upustu plus stopki boczne

Zależy mi na silniku diesla bez adblue. Nie ma juz możliwości zamówienia bez

Ubezpieczenie promocyjne nie obejmuje ale i tak wychodzi 3,9%

Nasza jazda wyglądała tak, że najpierw jechał pan z salonu kilka km później się zmieniliśmy. Teraz po tym co piszecie to wygląda na to że on jechał do momentu aż niebieska kontrolka zgaśnie i wtedy się zmieniliśmy. Albo po prostu tak jestem napalony na to auto, że tak sobie to tłumaczę :)

Auto ma 3 miesiące nigdy nikomu nie było wypożyczane, zawsze było jeżdżone dealerem.

Obniżka duża, nawet bardzo jak na Dacie. I chyba to mnie zastanawia dlaczego? Może się czepiam, może szukam dziury w całym. Na jeździe próbnej byłem i na autostradzie i na drogach kat B Nic nie było słychać niepokojącego przy 140 ani na dołkach.

Jestem raczej zdecydowany

Bardzo Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-10-01, 21:57   

Tutaj jeden forumowicz zgarnął demówkę z podobnym rabatem => http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16623

Byłem na 2 jazdach w Dacia/Renault w Szczecinie.
W obu przypadkach co najmniej 20% przejazdu zrobił handlowiec, dopiero potem mogłem zasiąść za kierownicą.
Może faktycznie mają "prykaz" żeby o te auta choć trochę dbać.
 
Carsar 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-10-01, 22:15   

Dzięki GRL. Mistrz. Masz punkcik za pomoc.

Kolega opisał dokładnie to samo co ja miałem w salonie. Czyli chyba wszystko w porządku. Moim zdaniem takie podejście do aut demo jest godne pochwały.
Za około 10 dni będę miał go już u siebie.
 
micheangelo 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 51
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-02, 07:34   

Też tak miałem- handlowiec przejechał 2- 3 kilometry dość spokojnym tempem, a potem jechałem ja. W salonach innych marek często jest podobnie, ale w niektórych zdarzało mi się od razu prowadzić samochód
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-02, 09:00   

Ciekawe, ja z reguły dostawałem kluczyki i sam jechałem, gdzie chciałem. Tylko w Dacii i VW jechałem ze sprzedawcą ale zawsze od razu za kierownicą. Co do demówki to nie ma się czego bać, zwłaszcza, że rabat dobry i nieosiągalny dla nowej Dacii bez przebiegu.
_________________

 
Maniek27 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 62
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-02, 09:14   

Gdy byłem na jeździe testowej w Gdańsku, sam jechałem Dusterem bez żadnego handlowca. Widać było, że to ogólnie przyjęta praktyka w tamtym salonie, gdyż nie byłem jedyny, który mógł pojeździć po swojemu. Nie miałem zamiaru katować tego samochodu, gdyż sam dostałem propozycję zakupu wersji DEMO w tym samym czasie, aczkolwiek na pewno dużo przyjemniej jeździ się samemu bez Handlowca, bo można wybrać trasę typowo dla siebie i tak też na spokojnie pojeździłem po drogach gorszej kategorii.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-02, 09:54   

Carsar napisał/a:
Masakra. Napisałem takie wypracowanie i tak długo że mnie wylogowało i cały tekst poszedł w.....

...

Na przyszłość - zaloguj się powtórnie, a później cofnij> cofnij> cofnij> do swojego tekstu w edytorze i dalej już OK.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-10-02, 10:31   

Ja zawsze robię wstecz - zaznacz wszystko, control V i wtedy już jestem pewny.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-02, 11:22   

GRL napisał/a:
W obu przypadkach co najmniej 20% przejazdu zrobił handlowiec, dopiero potem mogłem zasiąść za kierownicą.

Może faktycznie mają "prykaz" żeby o te auta choć trochę dbać.


Ja byłem na dwóch jazdach próbnych i zawsze jechałem od początku. Pani nawet zachęcała mnie żebym dał w palnik i zabrała mnie na maksymalnie zniszczoną drogę, żebym sobie zobaczył jak fajnie zawieszenie pracuje.
Także różnie to z tym jest.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-02, 13:04   

Ja też miałem dwie jazdy Dusterem i też jechałem od początku. Wcześniej jak byłem w salonie KIA , to na jeździe handlowiec też siadał od razu na fotelu pasażera. Tylko , że my kolego pavulon78, testowaliśmy silniki w benzynie a koledzy, którzy wcześniej opisywali swoje jazdy testowe, na których najpierw jechał handlowiec, mieli w aucie silniki diesla. Może właśnie tu jest różnica.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-10-02, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Maniek27 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 62
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-10-02, 13:08   

Moja indywidualna jazda silnikiem 1.6 benzyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne