Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
fabryczne radio i gniazda USB
Autor Wiadomość
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 11:28   fabryczne radio i gniazda USB

pytanie mam o to radio:





pod tym plastikiem jest drugie gniazdo USB. Ono jest tylko do ładowania czy też czyta pliki ?
Bo sie w sumie nie dopytałem w salonie
dzięki
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
Ostatnio zmieniony przez jacekviola 2020-04-19, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-04-19, 12:22   

A to nie można włożyć tam pendriva i sprawdzić? :lol:
Z tego co wiem jest to złącze do dedykowanego uchwytu telefonu i na pewno jest tam ładownie. Czy są dodatkowe opcje - trzeba sprawdzić.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2020-04-19, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 12:27   

uczynię to niezwłocznie gdy znajdę się w pobliżu takiego auta.
Jak wspomnialem już gdzieś wczesniej - jeszcze go nie odebrałem i nie mam go pod domem. Stad moje pytanie - liczyłem na czyją uprzejmość i zdradzenie mi tego małego sekretu ale jak widzę - przeliczyłem się .
OK, sprawdzę sobie jutro w salonie.
Uprzejmie dziękuję.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-04-19, 12:42   

Sorki, teraz doczytałem, że dopiero zacząłeś polowanie na Dustera i nie możesz tego sam sprawdzić. Przy okazji pobytu w garażu sprawdzę i dam Ci znać.

Tu masz n/t uchwytu:
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=50

https://skleprrgwarszawa.pl/pl/p/Uchwyt-na-smartfon-telefon-RENAULT-i-DACIA-ze-zlaczem-USB-do-radia-RGo/1788

Wynika z tego, że tylko ładowanie i to za pomocą oddzielnego kabelka łączącego uchwyt z telefonem. Odtwarzanie plików, jeśli chodzi Ci o taką możliwość z poziomu telefonu, możesz zrealizować po bluetooth.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2020-04-19, 12:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-04-19, 12:51   

Gniazdo pod plastikiem służy do podłączenia telefonu/pendraive podczas rozmowy/słuchania muzyki. Oczywiście jest możliwość podładowania, ale jest tam za mały prąd żeby skutecznie naładować komórkę. Bardziej będzie to podczymanie.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 12:55   

aha, czyli teoretycznie mozna miec wpięte dwa usb - na jednym muzyka a na drugim audiobooki - i korzystac wg potrzeby.
Super.

A radio widzi struktury katalogów? Inaczej mówiąc - czyta muzykę z pena lak leci czy normalnie można wybierać utwory z konkretnych katalogów?
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-04-19, 13:19   

Generalnie nie wydaje mi się ponieważ z tego wynika, że gniazdo USB pod uchwyt umożliwia jedynie zasilanie telefonu. Natomiast jeśli połączysz telefon z radiem po bluetooth istotnie radio będzie odtwarzało materiał z telefonu. Więc audio z pena, tylko za pomocą drugiego złącza USB. Pamiętaj też, że radio posiada także wejście jack, którym tez możesz podać jakieś źródło audio. Z tego co pamiętam to radio czyta katalogi (nie pamiętam jak głęboko w strukturze) bo zawsze słucham muzyki z opcją MIX i wszystkie pliki mam w jednym katalogu.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-04-19, 13:40   

Gniazdo pod plastikiem to, to samo co pod przyciskiem "OK". Nigdy nie sprawdzałem czy mogą pracować dwa naraz.
BLACHA_997 napisał/a:
Generalnie nie wydaje mi się ponieważ z tego wynika, że gniazdo USB pod uchwyt umożliwia jedynie zasilanie telefonu.
Nie, może źle się wyraziłem. To gniazdo służy do połączenia telefonu z radiem. Zasilanie jest bardzo słabe.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2020-04-19, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 15:25   

jacekviola napisał/a:
A radio widzi struktury katalogów? Inaczej mówiąc - czyta muzykę z pena lak leci czy normalnie można wybierać utwory z konkretnych katalogów?

Radio rozpoznaje katalogi i podkatalogi.
Może zapoznaj się bliżej z obsługą- instrukcje obsługi wszystkich urządzeń multimedialnych są dostępne na stronie Renault- TUTAJ
Dla tego modelu jest to konkretnie ta instrukcja: KLIKAĆ
Zwróć uwagę, że radio ma system R&GO a więc po podłączeniu smartfona z aplikacją R&GO posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, nie tylko typowo radiowych a ekran smartfona staje się w pewnym stopniu ekranem pokładowym samochodu. Sterowanie radiem odbywa się wtedy za pomocą aplikacji R&GO na ekranie telefonu a dodatkowo możliwy jest podgląd niektórych parametrów z tablicy zegarów i komputera pokładowego (zużycie paliwa, obroty, temperatura silnika itp). Dlatego dedykowany uchwyt telefonu instalowany na radiu ma sens, pomimo że telefon zasłania wtedy część przycisków radia. Zainstaluj sobie apkę na telefonie- nawet bez połączenia z radiem będziesz miał z grubsza pogląd na działanie systemu. Bawiłem się tym R&GO co prawda w Renault, ale mam nadzieję, że w Daciach wszystko działa analogicznie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-04-19, 16:21, w całości zmieniany 5 razy  
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 18:22   

dziękuję!
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne