Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 14:30
Wstrzymane wydawanie dustera
Autor Wiadomość
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
  Wysłany: 2018-10-31, 19:01   Wstrzymane wydawanie dustera

Witajcie. Dziś z miesięcznym opóźnieniem miałem odebrać Dustera II. Wszystko załatwione, zapłacone i zarejestrowane. Niestety rano dostaliśmy telefon, że właśnie dostali zalecenia o wstrzymaniu wydawania Dustera do czasu wprowadzenia jakiś poprawek. :evil: Niestety nie dostałem, żadnej szczegółowej informacji co mają robić i co jest nie tak że nie chcą wydać auta. Pani jedynie poinformowała, że jak będą coś więcej wiedzieć to dostaniemy pełną informację co było robione. Na dzień dzisiejszy musieli wstrzymać wydania samochodów.
Czy ktoś z was ma jakieś informacje na ten temat? Może to dotyczy tych słynnych już migających kontrolek i innych problemów z elektryka?
 
ArasBe 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce 115 KM
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-10-31, 19:38   

Hmm..no to byłaby bardzo niemiła informacja. Muszę zerknąć w papiery czy w takiej sytuacji jest możliwość rezygnacji, odebrania zaliczki, a co za tym idzie..powrotu do planu zakupu Skody Rapid:D Oby były to tylko jakieś pojedyncze sytuacje, bo inaczej zrażę się do Dacii jeszcze przed zakupem. 3mam kciuki, aby to była tylko jakaś fejkowa informacja.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-10-31, 19:52   

Mi również kończy się cierpliwość. Najpierw opóźnienie w zamówieniu a teraz takie coś :evil: Przecież mogli wydać samochód i umówić w innym terminie np. na uaktualnienie softu. Kurcze najpierw pośpiech żeby zapłacić zarejestrować i ubezpieczyć a tu nagle taka informacja :roll: Tyle, że na czas serwisowania zaproponowano auto zastępcze(to na plus).
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-31, 19:55   

metalic napisał/a:
Czy ktoś z was ma jakieś informacje na ten temat? Może to dotyczy tych słynnych już migających kontrolek i innych problemów z elektryka?

To na pewno nie jest to o czym myślisz. Podejrzewam , że jest to związane ze zmieniającymi się przepisami odnośnie normy spalin. W dieslach już weszły zmiany może coś kombinują z autkami benzynowymi. Widocznie producent nie ma jakichś nowych papierów i wstrzymali wydawanie na pewien czas.
ArasBe napisał/a:
Muszę zerknąć w papiery czy w takiej sytuacji jest możliwość rezygnacji, odebrania zaliczki, a co za tym idzie..powrotu do planu zakupu Skody Rapid:D Oby były to tylko jakieś pojedyncze sytuacje, bo inaczej zrażę się do Dacii jeszcze przed zakupem. 3mam kciuki, aby to była tylko jakaś fejkowa informacja.

Ha,ha no pewnie na kolanach będą Cię błagać , abyś nie rezygnował :mrgreen: Mogę cię zapewnić , że nie będą płakać za tobą, bo na twoje miejsce jest wielu klientów.
Ja czekałem 5 miesięcy i zaręczam, że było warto i nie zamieniłbym mojego Dusterka za żadną Skodzinę, no ale to twoja decyzja.
 
ArasBe 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce 115 KM
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-10-31, 20:33   

@jammo nie o błaganie chodzi, ani płacz, bo wiadomo, że gdybym zrezygnował, to oni nie zbiednieją, a dla mnie życie bez Duster nie zmieniłoby się diametralnie. Owszem, mogę przyznać, że oczekiwanie na autko dłuży się niemiłosiernie, widzę się w nim wirtualnie już od kilku tygodni, w dodatku rodzice czekają jak ich odwiedzę nową DD2. Poczekamy, zobaczymy..w piątek zadzwonię do salonu i spytam o postępy z moim egzemplarzem. A jak nie Dacia, to Skoda Rapid wersja Monte Carlo. Choć już samo siedzenie wyżej w Dusterku rozwala system. Pozdrawiam.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-10-31, 20:51   

Ale auto jest już w salonie po całej papierologii (homologacje, akcyza,rejestracje itp)Więc co mnie interesują teraz jakieś normy :evil:
Dam znać jak będą jakieś konkrety, póki co kolejny tydzień czekania się zapowiada. :-/
Ostatnio zmieniony przez metalic 2018-10-31, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-10-31, 21:18   

A dla mnie z jednej strony jeśli idzie o jakąś akcje serwisową (MOŻE) to byłaby dobra informacja. Bo znaczy się że mają jakieś w końcu rozwiązanie - tu gdybam. A jeśli tylko jakieś papierologię czy cóś to kiepsko.

Daj znać @metalic jak odbierzesz w końcu swojego Dustera co było przyczyną takiej decyzji dealera.
Życze szybkiego odbioru auta
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-10-31, 21:26   

Chciałem w najbliższym czasie jechać na aktualizację, ale zaraz wyjdzie, że nie będą chcieli auta oddać. :lol:
"Poczekam, popatrzę, zrozumiem więcej i wtedy wreszcie sam też włączę się do akcji."
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-11-01, 08:30   Re: Wstrzymane wydawanie dustera

metalic napisał/a:
Witajcie. Dziś z miesięcznym opóźnieniem miałem odebrać Dustera II. Wszystko załatwione, zapłacone i zarejestrowane. Niestety rano dostaliśmy telefon, że właśnie dostali zalecenia o wstrzymaniu wydawania Dustera do czasu wprowadzenia jakiś poprawek. ....
Jeżeli nie masz daleko do salonu to podjedź i żobacz jak wygląda auto, ewentualnie podpytaj w innych dużych salonach czy jest problem bo może ktoś przyrysował Ci auto a ściema jak ściema byle klient łyknął.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-01, 10:22   Re: Wstrzymane wydawanie dustera

Nikita_Bennet napisał/a:
Jeżeli nie masz daleko do salonu to podjedź i żobacz jak wygląda auto, ewentualnie podpytaj w innych dużych salonach czy jest problem bo może ktoś przyrysował Ci auto a ściema jak ściema byle klient łyknął.

Pani twierdziła, że dwa auta były do wydania i obydwa wstrzymali. I zarzekała się że auto jest u nich całe i zdrowe i jak chcemy możemy przyjechać pooglądać. Jednak przez permanentny brak czasu i odl. do salonu nie bardzo mogę tak jeździć w te i z powrotem. Póki co wierzę im na słowo.
Ostatnio zmieniony przez metalic 2018-11-01, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
ArasBe 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce 115 KM
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-11-01, 11:09   

Czyli jednak może być coś na rzeczy. Jutro rano zadzwonię do salonu i sam jestem ciekawy, co uslyszę. Pomijam, czy będzie to lekkie rozminięcie się z prawdą, aby klient nie był rozcarowany czy będzie to tzw. kawa na ławę.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-01, 11:42   

d3mol3k napisał/a:
A dla mnie z jednej strony jeśli idzie o jakąś akcje serwisową (MOŻE) to byłaby dobra informacja. Bo znaczy się że mają jakieś w końcu rozwiązanie - tu gdybam. A jeśli tylko jakieś papierologię czy cóś to kiepsko.

Ale, że niby co mieli by robić podczas akcji serwisowej? Z tego co wiem, małe przypadłości wychodziły w egzemplarzach początkowych, głównie tych produkowanych przed marcową prezentacją i sprzedawanych na samym początku. Ja mam auto produkowane pod sam koniec lipca, i jakoś nie zauważyłem do dzisiaj żadnych mankamentów technicznych, więc nie wiem co mieliby poprawiać. Te auta kolegów są produkowane jeszcze później, więc tym bardziej nic im nie powinno dolegać.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-11-01, 12:05   

a może po prostu mają długi weeekend ;)
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-01, 12:07   

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajdę dokładną datę produkcji?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2018-11-01, 12:20   

"metalic" - w którym salonie składałeś zamówienie? Ja złożyłem w Cz-wie i czekam na Dustera rocznik 2019. Teoretycznie ma być pod koniec lutego. Trochę denerwuję się faktem wstrzymania wydawania pojazdów bo już mam kupca na starego Dustera, a jeśli będą takie cyrki z nowym to nie jest wesoło zwłaszcza, że niedługo po odbiorze nowego Dustera szykuje mi się wyjazd na wakacje.

Z drugiej strony trochę to dziwne bo generalnie samochód jest już Twój (zapłacony i zarejestrowany) więc brak realizacji obowiązku sprzedawcy polegającego na wydaniu zakupionej rzeczy po pierwsze: jest sprzeczne z umową cywilnoprawną w zakresie umów wzajemnych kupno-sprzedaż (ja spróbowałbym skontaktować się z regionalnym rzecznikiem ochrony praw konsumenta, a nawet może pokusić się o jakieś TVN Turbo); po drugie: ma to znamiona przywłaszczenia mienia (bez wyraźnej, jasno określonej przyczyny nie możesz władać swoją własnością). Może wypadałoby trochę się postawić (np. pójść z kwitem wzywającym salon do natychmiastowego wydania Twojej własności), aby przynajmniej uzyskać pisemne jasne stanowisko wskazujące powód braku realizacji umowy.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-11-01, 12:24   

Na początku tyg miałem jazdę próbną i odbierano przy mnie 2 auta. 2 panowie nerwowo palili papierosa na zewnątrz i oczekiwali na jakiś model Renault. Inni dwaj panowie na luzie oglądali przygotowanego im DD2 w wersji Access.

Arsabe czemu chcesz Rapida? Szwagierka to ma. Auto jak auto, ostatnio na trasie zagrzał im się silnik disla. Dla mnie to nie ta jakość. Traci bardzo na wartości. Sprawdzaliśmy i po 4 latach auto straciło już 30 tys wartości.
DD2 i Rapid całkiem inne auta - skąd ten pomysł. Ja biorę pod uwagę kilkuletnią KIA Sportage z salonu PL.

Co do odbioru teraz DD2
Jaki sens jest brać na koniec roku auto bez zniżek rocznikowych? Chyba że tak jak u blachy dostaniesz nowy 2019 rocznik.
_________________
Czekam na DD 2018.
Ostatnio zmieniony przez Bukfast 2018-11-01, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2018-11-01, 12:33   

Bukfast napisał/a:
Co do odbioru teraz DD2
Jaki sens jest brać na koniec roku auto bez zniżek rocznikowych? Chyba że tak jak u blachy dostaniesz nowy 2019 rocznik.


Stary! gdzie Ty w przypadku Daci przez ostatnie kilka lat (a nawet od początku sprzedaży Dustera) widziałeś zniżki rocznikowe? Owszem można kupić czasami samochody demo albo salonowe z jakąś zniżką, ale wówczas godzisz się na taką konfigurację jaka obecnie jest w salonie.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-11-01, 12:38   

Stary czytaj ze zrozumieniem. Politykę zniżek i rabatów na DD2 znam. Piszę o sensie brania auta pod koniec roku bez zniżek. Przy tej polityce cenowej jedyna opcja to zamówienie auta na początku roku w nowym roczniku.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2018-11-01, 12:45   

Bukfast - teraz kumam :).
Tutaj generalnie chodzi o czas realizacji zamówienia. Bo z tego wynika, że pod koniec roku będą wydawane samochody z zamówieniami z sierpnia ew. września. Miałem to samo w przypadku obecnego Dustera - zamówienie sierpień, a odbiór 23 listopad. Stąd gdyby przyjmować taką filozofię wszyscy chętni musieliby składać zamówienia w I kwartale danego roku.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-11-01, 12:52   

Dlatego ja się wstrzymałem z zamówieniem na początek 2019 roku. Jedynie co mnie niepokoi to ciągły brak cennika i infa o silnikach. Nastawiony jestem na sprawdzoną jednostkę 1,6 SCE.
Ludzie lekką ręką oddają Daci 5tys+ a liczą każdy L spalonego paliwa zamiast czerpać radość z jazdy nowym autem.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
ArasBe 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce 115 KM
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-11-01, 13:59   

@Bukfast czemu Rapid? Z wyborem auta przeszedłem długą drogę (Dacia Sandero Stepway, Yaris Sellection + Hybrid, Hyundai I20, Skoda Rapid Monte Carlo, Renault Clio Grandtour i powrót do Dacii, ale wybór Duster). Poza Dacią, auta dostępne w max. 2 tygodnie. Wybrałem Duster, bo jeśli zapomni się, że to auto budżetowe i ma wady (a jaki nie ma?) to bryła, komfort jazdy, widoczność i wiele więcej na ogromny plus. Dlatego szkoda by było i z każdym dniem coraz trudniej, gdyby wydłużył się czas oczekiwania na odbiór auta. Ale jak pokazuje życie, plany często ulegają zmianom, a w dodatku jak nie mamy na nie wpływu, to cóż...życie uczy cierpliwości.
 
Bukfast 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 70
Skąd: Północ
Wysłany: 2018-11-01, 14:27   

Wybór DD rozumiem. Ma mnóstwo rzeczy, których nie mają inne auta i o których na tym forum nie trzeba pisać. Nie rozumiem nadal czemu Skodę Rapid. Niczym się nie wyróżnia od innych aut ma wyżej wymienione przeze mnie wady i przede wszystkim niczym nie przypomina DD.
_________________
Czekam na DD 2018.
 
ArasBe 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce 115 KM
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-11-01, 17:36   

Bukfast napisał/a:
Wybór DD rozumiem. Ma mnóstwo rzeczy, których nie mają inne auta i o których na tym forum nie trzeba pisać. Nie rozumiem nadal czemu Skodę Rapid. Niczym się nie wyróżnia od innych aut ma wyżej wymienione przeze mnie wady i przede wszystkim niczym nie przypomina DD.


Rapid, gdyż jest to bardzo bogata wersja Monte Carlo, czerwona z czarnymi dodatkami, alu, panoramicznym dachem, ściętą kierownicą, obszycia, detale, 125 KM, 6 biegów i zbiera się niesamowicie. Ma też spory bagażnik, więc jadąc dalej, można sporo włożyć. Nie wiem co będzie, czy odbiór Daćki się przedłuży czy nie. Czytałem umowę i dopiero jak minie 45 dni od dnia odbioru, można się starać o zwrot zadatku. W innej sytuacji zależy to chyba tylko od "widzimisię" sprzedawcy. Ale może się mylę. Jestem jednak dobrej myśli i pod koniec miesiąca zasiądę w swoim autku, oby..
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-11-01, 18:02   

Zadatek to chyba zwraca się podwójnie, zrobią wszystko, żeby do tego nie doszło. :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-01, 19:57   

ArasBe napisał/a:
Nie wiem co będzie, czy odbiór Daćki się przedłuży czy nie. Czytałem umowę i dopiero jak minie 45 dni od dnia odbioru, można się starać o zwrot zadatku. W innej sytuacji zależy to chyba tylko od "widzimisię" sprzedawcy.

eplus napisał/a:
Zadatek to chyba zwraca się podwójnie, zrobią wszystko, żeby do tego nie doszło


Jesteście w błędzie. Z tego co wiem od handlowców, oraz z własnego doświadczenia, przynajmniej w Dacii nie ma problemu z oddaniem zaliczki. Prawie wszędzie oddają bez mrugnięcia okiem. Mój sprzedawca przy podpisywaniu umowy powiedział, że nawet jak bym zrezygnował z odbioru auta jak ono jest już w salonie, to i tak nie ma problemu z zaliczką, bo oni sobie to auto i tak bez problemu sprzedadzą.
Sam miałem taką sytuację że po podpisaniu umowy na Dusterka, otrzymałem w innym mieście dużo lepszą ofertę, więc po dwóch dniach zerwałem tą pierwszą umowę i podpisałem inną. Zaliczka po dwóch tygodniach wpłynęła na konto bez żadnych problemów,
Ostatnio zmieniony przez jammo 2018-11-01, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne