Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero II 2018 - spasowanie tylnego zderzaka
Autor Wiadomość
Czarli89 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 0.9
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-31, 23:26   Sandero II 2018 - spasowanie tylnego zderzaka

Hej,

mam problem z moim Sandero. Mianowicie tylny zderzak nie jest chyba poprawnie spasowany. Mam naklejoną na zderzaka seryjną nakładkę na próg bagażnika (montowana przez ASO przed odbiorem auta) i szczelina miedzy tą nakładką a klapą bagażnika nie jest równa. Są miejsca gdzie praktycznie klapa bagażnika jest na styk z tą nakładką. Informowałem o tym kilka dni po odbiorze auta. Po 4 miesiącach oczywiście rant klapy bagażnika w miejscach styku zaczął się wycierać do podkładu. Dzisiaj byłem w ASO i jestem umówiony za dwa tygodnie na korektę. Mają ściągać tylny zderzak i sprawdzić co jest nie tak.

W sumie podobnie się ma ta szczelina do tylnych lamp. Lewa strona niby ok a prawa prawie na "0" bez szczeliny. Czyżby niepoprawnie zamontowany? Jakiś zaczep nie załapał? Czy grubsza sprawa?

Czy miał może ktoś podobne problemy? Czy mam na coś szczególnie zwrócić uwagę przy odbiorze auta? Czy mogą w serwisie zrobić gorzej niż było - chodzi o demontaż i montaż zderzaka?

Pozdrawiam.

2.jpg
Prawa strona (ta bez szczeliny)
Plik ściągnięto 18 raz(y) 79,44 KB

1.jpg
Lewa strona (ta poprawna)
Plik ściągnięto 10 raz(y) 82,09 KB

Ostatnio zmieniony przez Czarli89 2018-10-31, 23:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2018-11-01, 00:50   

ściągać zderzak ???
tylko nakładka jest źle nalepiona , wystarczy przesunąć o milimetr na zewnątrz i będzie na płasko
 
Czarli89 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 0.9
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-11-01, 11:42   

Też myślałem, że tylko ta nakładka jest krzywo naklejona, ale po tym jak z lewej strony na całej długości zderzak dotyka klosza lampy bez szczeliny żadnej, to już nie jestem taki pewien.

Nie powiem boję się tego demontażu bo z gówna może wyjść jeszcze coś większego. Chyba wolałbym, aby wywalili tą osłonę progu bagażnika i kasę mi za nią zwrócili, ale niestety to co już się porysowało trzeba też zabezpieczyć.

IMG_20181101_111739_LI.jpg
Lewa strona (ze szczeliną)
Plik ściągnięto 18 raz(y) 148,92 KB

IMG_20181101_111728_LI.jpg
Prawa strona (bez szczeliny)
Plik ściągnięto 20 raz(y) 124,42 KB

Ostatnio zmieniony przez Czarli89 2018-11-01, 11:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2018-11-01, 12:21   

Może sama lampa ma jakiś luz na śrubach i da się odsunąć. U mnie chyba nie ma regulacji lamp z tyłu.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-01, 15:52   

Problemem nie jest zderzak. Tylko ta nakładka. Sam naklejałem tą nakładkę na zderzak i mam to samo - z lewej strony prawie brak szczeliny. Tak samo jak u ciebie, od zamykania już mi się rant klapy lekko wytarł. Bo chociaż jest jeszcze ok. milimetra pomiędzy elementami to przy silnym zamykaniu uderza punktowo o plastik i wyciera lakier. Ta listwa jest naklejana na taśmę dwustronną żelową 3M - a niestety sama aplikacja tej taśmy została wykonana kiepsko. Wystarczy, że taśma leży na jakiejś nierówności w tworzywie (resztki od wtryskania, napis) i już masz 2 milimetry wyżej tą listwę. Zderzak odkręciłem z lewej i próbowałem trochę obniżyć ale mało to dało. Po prostu akcesoria do Dacii bywają nieprzemyślane - wystarczyło żeby było to po prostu niższe. Ale podłokietnik sobie chwalę :))
 
Czarli89 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 0.9
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-11-01, 17:42   

Możliwe, że macie rację. Dziwi mnie tylko fakt, że dwa Sandero, które stały w salonie nie miały takiego problemu a też miały tę osłonę (oglądałem w tym tygodniu jak byłem ze swoim). No chyba, że trafiłem na jakieś dwie idealne sztuki.

Co prawda nie jest to jakoś bardzo uciążliwe ale jedynie martwi mnie wycieranie rantu klapy. Za jakiś czas wytrze się pewnie do gołej blachy (a to już idealne miejsce na korozje) a do tego nie wiem czy w zimę klapa czasem się nie przyklei (razem z lodem) do zderzaka i więcej lakieru odejdzie.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-11-02, 09:19   

to zwykłe niedbalstwo podczas montażu, myślę, że można spokojnie zażądać w aso poprawienia tej niedoróbki,co będzie wiązać się demontażem zderzaka, wymianą spinek itp więc lepiej samemu tego nie robić. Plastikowi zderzaka miejscowe ocieranie lakieru niczym nie zaszkodzi, gorzej z blaszanym rantem klapy bagażnika, który kiedyś zacznie korodować. Lub - co znacznie prostsze - poprosić o wyregulowanie zawiasów klapy (da się) tak żeby odrobinę powiększyć luz nad nakładką
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-11-02, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-04, 21:37   

Również sam naklejałem tą nakładkę- u mnie szczelina między klapą jest spora i jest równa po obu stronach.
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-05, 09:29   

ja mam tak samo niepoprawnie spasowany zderzak w sandero z przodu, zderzak z jednej strony nachodzi na nadkole prawie, jest to widoczne ale jak się dowiedziałem w serwisie mogą to poprawić, tylko zderzaki nie są na śruby a na nity, więc musieliby je rozwiercić, później dać na śruby i tłumacz się za kilka lat że nie był wymieniany zderzak potencjalnemu kupującemu... więc odpuściłem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne