Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MNE nie znajduje numeru ulicy
Autor Wiadomość
zgred 


Marka: Ford,Dacia
Model: Fusion,Doker,SSIII
Silnik: 1.4, 1.6, 1,0 TCe
Rocznik: 2004 ,2017 , 2022
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-24, 11:11   MNE nie znajduje numeru ulicy

Witam.

Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).

Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.
_________________
pozdrawiam - zgred
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-24, 11:50   Re: MNE nie znajduje numeru ulicy

zgred napisał/a:
Witam.

Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).

Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.

Po pierwsze nie przedstawiłeś urządzenia i co w nim masz. MNE wersja?? Jakiej mapy używasz HERE/ TomTom? I z jakiego roku??
Takie szczegóły adresowe zawarte są w plikach *.fpa - (Point Adressing) - punkty adresowe - Ułatwiają dotarcie do adresów nie będących przy drogach (osiedla, posesje oddalone od dróg) - iGo prowadzi do najbliższego miejsca, a resztę trasy na mapie wyświetla linia przerywana i prowadzi dalej w trybie pieszego.
Ale też może być błąd wyszukiwania adresów.
W TomTom jest podobnie podświetla tylko numery 6 7 , ale można znaleźć Żeromskiego 33 tylko klikając bezpośrednio " wyszukaj na mapie" wtedy są wszystkie adresy. Znaczy mapa sama jest ok, ale wyszukiwanie nie.
:idea: Wyszukaj ulicę >>OK, na samej mapie klikając wzdłuż ulicy (Żeromskiego) znajdź poszukiwany numer (33) i kliknij >> OK >> nawigacja wytyczy trasę. :idea:

zeromskiego.jpg
Klikając palcem wyszukasz numer ulicy
Plik ściągnięto 14 raz(y) 245,16 KB

 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-25, 07:47   

paul7 - dzięki za tę metodę, już kilka raz mi się zdarzyło, że MNE (Nowy DD) miała "dziury" w wybieranej numeracji budynków. Chyba jest to związane z brakiem wjazdu do posesji bezpośrednio z ulicy.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-25, 08:53   Re: MNE nie znajduje numeru ulicy

zgred napisał/a:
Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.

Po wybraniu ulicy Stefana Żeromskiego mam w okienku informację o możliwości wpisania numerów 1-81. Wszystkie cyfry mam podświetlone i bez problemu mogę wpisać 33 a nawigacja znajduje mi adres. Dowód poniżej. Mapy HERE 2018.Q2.
Nie dotyczy to może tej sytuacji, ale pamiętajmy przy okazji, że przy wpisywaniu ulic, z listy rozwijanej można wybrać czasami kilka osobnych pozycji z nazwą tej samej ulicy, ale z różnymi kodami pocztowymi. Jedna ulica potrafi obejmować wiele różnych kodów pocztowych. Jeżeli z listy rozwijanej wybierzemy nazwę ulicy z kodem, to dostępne będą tylko numery zaliczane do tego kodu pocztowego.

Zeromskiego33.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 64,98 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-25, 09:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-25, 10:05   

I to jest różnica miedzy TomTom a Here. :idea: Szkoda że obie mapy tj. IGO nie wyświetla od razu numerów na ekranie. Mamy prymitywna wersję nawigacji, niestety.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne