Wysłany: 2018-10-24, 11:11 MNE nie znajduje numeru ulicy
Witam.
Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).
Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.
Wysłany: 2018-10-24, 11:50 Re: MNE nie znajduje numeru ulicy
zgred napisał/a:
Witam.
Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).
Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.
Po pierwsze nie przedstawiłeś urządzenia i co w nim masz. MNE wersja?? Jakiej mapy używasz HERE/ TomTom? I z jakiego roku??
Takie szczegóły adresowe zawarte są w plikach *.fpa - (Point Adressing) - punkty adresowe - Ułatwiają dotarcie do adresów nie będących przy drogach (osiedla, posesje oddalone od dróg) - iGo prowadzi do najbliższego miejsca, a resztę trasy na mapie wyświetla linia przerywana i prowadzi dalej w trybie pieszego.
Ale też może być błąd wyszukiwania adresów.
W TomTom jest podobnie podświetla tylko numery 6 7 , ale można znaleźć Żeromskiego 33 tylko klikając bezpośrednio " wyszukaj na mapie" wtedy są wszystkie adresy. Znaczy mapa sama jest ok, ale wyszukiwanie nie.
Wyszukaj ulicę >>OK, na samej mapie klikając wzdłuż ulicy (Żeromskiego) znajdź poszukiwany numer (33) i kliknij >> OK >> nawigacja wytyczy trasę.
zeromskiego.jpg Klikając palcem wyszukasz numer ulicy
paul7 - dzięki za tę metodę, już kilka raz mi się zdarzyło, że MNE (Nowy DD) miała "dziury" w wybieranej numeracji budynków. Chyba jest to związane z brakiem wjazdu do posesji bezpośrednio z ulicy.
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 105 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 3604 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-25, 08:53 Re: MNE nie znajduje numeru ulicy
zgred napisał/a:
Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.
Po wybraniu ulicy Stefana Żeromskiego mam w okienku informację o możliwości wpisania numerów 1-81. Wszystkie cyfry mam podświetlone i bez problemu mogę wpisać 33 a nawigacja znajduje mi adres. Dowód poniżej. Mapy HERE 2018.Q2.
Nie dotyczy to może tej sytuacji, ale pamiętajmy przy okazji, że przy wpisywaniu ulic, z listy rozwijanej można wybrać czasami kilka osobnych pozycji z nazwą tej samej ulicy, ale z różnymi kodami pocztowymi. Jedna ulica potrafi obejmować wiele różnych kodów pocztowych. Jeżeli z listy rozwijanej wybierzemy nazwę ulicy z kodem, to dostępne będą tylko numery zaliczane do tego kodu pocztowego.
Zeromskiego33.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 64,98 KB
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-25, 09:37, w całości zmieniany 3 razy
I to jest różnica miedzy TomTom a Here. Szkoda że obie mapy tj. IGO nie wyświetla od razu numerów na ekranie. Mamy prymitywna wersję nawigacji, niestety.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum