Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Logan Sedan czy MCV
Autor Wiadomość
Nuris 


Marka: będzie Dacia
Model: będzie Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: -
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-11-04, 21:07   Zakup Logan Sedan czy MCV

Słuchajcie, zastanawiam się nad kupnem jak w temacie. Jeżeli chodzi o mnie to tak, bardzo dużo jeżdze sam (ogólnie przebieg rocznie to 30 tys.). Z rodzina (żona+dziecko 3lata) wybierzemy się może raz, dwa razy w tygodniu gdzieś na zakupy. Wyjazd na wakacje raz w roku. Już nawet czasami myślałem nad Sandero.

Ogólnie to bardziej mi się podobają sedan samochody niż kombi. Aktualnie mam kombi.

Pozdrawiam
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-04, 21:25   

Bież MCV II, skoro masz dziecko i jeździsz na wakacje to tylko kombi. Może się Tobie nie podobać ale jest o wiele bardziej praktyczniejszy niż sedan, więcej zmieścisz do bagażnika, przy pakowaniu auta nie będziesz się denerwował, że nie możesz zamknąć klapy, jest lepsza widoczność do tyłu, wnętrze w środku wydaje się przestronniejsze, bez problemu przewieziesz duże gabarytu jak się kiedyś coś trafi, Spalanie identyczne jak w wersji sedan. Z wad? jest droższy od sedana o niespełna 5 tyś zł ale dzięki temu za parę lat jak będziesz go sprzedawał szybciej znajdziesz kupca i co najważniejsze nie traci tak na wartości jak Sandero czy logan w sedanie. No i niestety ale silniczek 1.0 Sce nie nadaje sie ani do sedana ani do kombi ( MCV II) ledwo co radzi sobie z sandero więc polecałbym zakup Tce
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-11-04, 21:30   

Rozstaw osi ten sam, miejsca w środku tyle samo ale kombi chyba praktyczniejszy będzie. Próg bagażnika niżej, lepszy dostęp - wyjmij wózek czy ciężkie siaty z sedana a z kombi :)
_________________

 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-11-04, 21:35   

Młody jesteś i jedno dziecko. Kup MCV, nie pożałujesz. Bagażnik przy małym dziecku to podstawa.

Dodatkowo nie wiadomo co przyniesie nowy dzień, może kolejne dziecko?

Oczywiście piszę tu o funkcjonalności nie o estetyce.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2018-11-04, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nuris 


Marka: będzie Dacia
Model: będzie Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: -
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-11-04, 22:10   

dudu$, powiedz mi czemu wiekszość tutaj na forum mam Lodgy a nie wlasnie MCV ? ;-)

Rozumiem wybór jeżeli ktoś ma rodzine większą niż 5 osob, ale tak poza tym?
Ostatnio zmieniony przez Nuris 2018-11-04, 22:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-04, 22:35   

Nuris napisał/a:
dudu$, powiedz mi czemu wiekszość tutaj na forum mam Lodgy a nie wlasnie MCV ? ;-)

Rozumiem wybór jeżeli ktoś ma rodzine większą niż 5 osob, ale tak poza tym?


Bo Lodgy ma jeszcze większy bagażnik niż MCV II : 827l vs. 573l i niby te dwa auta mają niemal, że identyczne wymiary to lodgy w środku jest trochę większa - logan ma o wiele większy przód od lodgy i możliwe, że te parę cm zostały przeniesione do środka auta : między przednimi i tylnymi fotelami oraz do bagażnika. Poza tym lodgy jest wyższa od logana, inaczej się siedzi w środku ( wyżej, jak w zwykłym vanie, dla mnie porównywalnie do Scenica II) inaczej się prowadzi, na prawdę jest dużo różnic. Trzeba się przejechać za równo jednym jak i drugim samochodem. Dodam, że swoją pierwszą dacię kupiłem jako auto 2 letnie i był to Logan MCV II z, którego byłem na prawdę bardzo zadowolony, za równo pod względem wielkości, wyglądu jak i spalania, ale z racji tego, że zawsze chciałem mieć Dustera podjąłem próbę sprzedaży zakończonej fiaskiem. Kiedy już zdecydowałem, że zostaje na dłużej w moich rękach znalazł sie chętny z naszego forum na odkupienie go w przyzwoitych pieniążkach, a że po sprzedaży dowiedziałem sie, ze będę miał bliźniaki stałem sie posiadaczem Lodgy odkupionej również od innego użytkownika naszego forum. Decyzja należy do Ciebie, wybierzesz to co będzie Tobie bardziej pasować i jak mogę coś Tobie jeszcze doradzić to bież wersje Laureate a nie Open, droższa ale ma kilka dodatkowych rzeczy / elementów , które poprawiają wygląd samochodu oraz komfort podróżowania
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2018-11-04, 22:38   

Dudu$, MCV II z silnikiem 1.0 sce nie jest taki zły. Prawie od roku nim jeżdżę i jest zadowolony. Jeśli ktoś lubi szybko ruszać spod świateł to niech o nim zapomni. Z tym silniczkiem jeździłem na długich i średnich trasach, także z pełnym dopuszczalnym obciążeniem. Zrobiłem 7.5 kkm. Czasem wyprzedzę maruderów w klasie wyższej z dieslem. Jednak mam świadomość że to autko jest do przemieszczania się, a nie do ścigania.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-04, 22:49   

eio napisał/a:
Dudu$, MCV II z silnikiem 1.0 sce nie jest taki zły. Prawie od roku nim jeżdżę i jest zadowolony. Jeśli ktoś lubi szybko ruszać spod świateł to niech o nim zapomni. Z tym silniczkiem jeździłem na długich i średnich trasach, także z pełnym dopuszczalnym obciążeniem. Zrobiłem 7.5 kkm. Czasem wyprzedzę maruderów w klasie wyższej z dieslem. Jednak mam świadomość że to autko jest do przemieszczania się, a nie do ścigania.


Wiadomo, każdy dobiera silnik do swoich potrzeb. W byłym MCV II miałem 1.2 16V i dla mnie był on wystarczający do miasta, w trasie trochę brakowało mocy ale tylko wtedy kiedy chciało sie szybciej jechać. Podczas normalnej jazdy 90km/h z pełnym bagażnikiem , 2 dorosłymi osobami + dziecko nie miałem problemy do wyprzedzenia jednego , dwóch a nawet 3 aut naraz jadących z prędkością 80km/h, wystarczyło było zredukować bieg do 3 i auto do bardzo dobrze przyśpieszało. Co do 1.0Sce miałem możliwość testowania go w mieście w Sandero II , które jest o około 50kg lżejsze od MCV II i dla mnie ten samochód w ogóle nie jeździł, niby na papierze osiągi miał porównywalne ale podczas jazdy dawał odczucie gorszego przyspieszenia, głośniejszej pracy oraz telepania silnikiem na biegu jałowym odczuwalne na kierownicy i pedałach.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-05, 09:17   Re: Zakup Logan Sedan czy MCV

Nuris napisał/a:
Jeżeli chodzi o mnie to tak, bardzo dużo jeżdze sam (ogólnie przebieg rocznie to 30 tys.). Z rodzina (żona+dziecko 3lata) wybierzemy się może raz, dwa razy w tygodniu gdzieś na zakupy. Wyjazd na wakacje raz w roku.

Przy takich założeniach to ja osobiście nie widziałbym nic innego niż Sandero...
No, ale ja okres z dzieckiem od 0 do 8 lat przejeździłem bez narzekań Daewoo Tico. :-P
 
bartos123 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, był Logan
Silnik: 1.0 SCe, 1.6 MPI
Rocznik: 2018, 2005
Wersja: Open
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 105
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-05, 10:19   Re: Zakup Logan Sedan czy MCV

Dymek napisał/a:
Nuris napisał/a:
Jeżeli chodzi o mnie to tak, bardzo dużo jeżdze sam (ogólnie przebieg rocznie to 30 tys.). Z rodzina (żona+dziecko 3lata) wybierzemy się może raz, dwa razy w tygodniu gdzieś na zakupy. Wyjazd na wakacje raz w roku.

Przy takich założeniach to ja osobiście nie widziałbym nic innego niż Sandero...
No, ale ja okres z dzieckiem od 0 do 8 lat przejeździłem bez narzekań Daewoo Tico. :-P


Moim zdaniem Sandero będzie ciężko rodzinnie na wakacje, ale...dawniej ludzie maluchami jeździli ;-) Co Logana i MCV, miałem Logana i zmieniłem na MCV właśnie ze względu na wyjazdy wakacyjne (Sandero odpadło od razu właśnie ze względu na bagażnik). Jeżeli kilka tysięcy nie robi różnicy, to bierz MCV, w Loganie minusem bagażnika są zawiasy klapy zabierające sporo miejsca i poprzeczna belka za siedzeniami (jeżeli teraz też taka jest, w jedynce była). Podsumowując, jeżeli dasz radę zabrać się na wakacje Loganem to bierz Logana (zawsze kilka tysięcy zostaje w kieszeni), tym bardziej że wolisz sedany, w przeciwnym wypadku MCV.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-05, 10:47   

Lepszy będzie MCV mimo że nieco droższy. No i łatwiej będzie go odsprzedać bo budżetowe sedany niestety mają słabe powodzenie na rynku wtórnym.
Gdy kupowałem Lodgy nie było jeszcze MCV a byłem na etapie "wózkowym".
Teraz raczej kupiłbym coś nieco mniejszego , choć szkoda pozbywać się samochodu z którym nie mam absolutnie żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2018-11-05, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-05, 22:37   

No jak masz pewność, że to wszystko co wozisz teraz w kombi, zmieści ci się do sedana, to bierz logana :D Ja bym się nie zmieścił...
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2018-11-05, 23:00   

Podzielam zdanie kolegów. Kombi jest bardziej rozwojowe. Jak to się mówi - apetyt rośnie w miarę jeżdżenia. Dziś wystarczyłby sandero. Za kilka lat kolejne dziecko, pies, mnóstwo bagazu. Nowe wyzwania. Po co się ograniczać?
 
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-06, 07:21   Re: Zakup Logan Sedan czy MCV

bartos123 napisał/a:
Moim zdaniem Sandero będzie ciężko rodzinnie na wakacje, ale...dawniej ludzie maluchami jeździli ;-) .....


5 lat temu ogarnąłem wakacje nad morzem z trójką dzieci, w tym wózek dla najmłodszego w bagażniku Focusa I Hatchback (350 litrów)
Sandero ma 320 l wiec na 1 dziecko to aż nadto ;-) .
Obecnie przy 4-ce dzieci 207 l bagażnika w Lodgy to jednak nieco za mało się okazało i dodatkowy kufer 400l na dachu był grany ;-)
 
P_Floyd 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9 TCE LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 27
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2018-11-06, 07:57   

Polecam MCV. Lepiej mieć zapas miejsca niż kombinować. Odkąd kupiłem pierwsze kombi, to sobie obiecałem, że jeśli samochód to tylko kombi. Wiem jednak, że pewnie za parę lat, gdy już nie będzie takiej potrzeby to wrócę do "mniejszych" samochodów.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-06, 09:45   Re: Zakup Logan Sedan czy MCV

kamimar napisał/a:
Sandero ma 320 l wiec na 1 dziecko to aż nadto ;-) .


Proponuję przymierzyć np. wózek do sprawdzanego auta.

Litry litrami, ale nasz stelaż nie chciał się ładnie schować w sandero i stał tak ukosem z jedną parą kół opartą na progu.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-06, 13:42   

Zdecydowanie MCV. I ładniejszy i pojemniejszy i łatwiejszy w odsprzedaży za te 1-10 lat ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne