Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Dokker Stepway benzyna+gaz czy diesel?
Autor Wiadomość
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-11, 14:03   Dacia Dokker Stepway benzyna+gaz czy diesel?

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad kupnem nowej Dacii Dokker Stepway. Odpowiada mi wersja osobowa, ze względu na drugie drzwi przesuwne (dzieci podczas wysiadania potrafią silnie skrzydłowymi drzwiami machnąć). Dacia Dokker służyła by mi do dojazdu do pracy (14km dziennie w obie strony, średnio 20-25 dni roboczych w miesiącu) oraz do mini karawaningu z przyczepą Niewiadów 126 lub przyczepą typu CARGO TEMABOX 3015 jednoosiowa bez hamulca najazdowego o ładowności 230kg DMC 750 kg. trasy do 400 km z lub bez w/w przyczep.
Problem jednak jest taki, że obecnie dostępne są Dokkery wyłącznie z silnikiem diesla. Nie znam się na silnikach, podobno z dieslem są w przyszłości problemy z kołem dwumasowym, DPFem i wtryskiwaczami... Miałem w planach benzynę z gazem... Czy ktoś z Forumowiczów posiada Dokkera z dieslem? Jakie macie doświadczenie z dieslami Dokkera?
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-08-11, 21:50   

Jak chcesz kupić nowy to żadne problemy Cię nie dotyczą, chyba że masz w planie machnąć tym ze 180000km.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-08-12, 09:16   

Marcin Ka, forum już pełne informacji na Twoje wątpliwości. Poczytaj.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-12, 16:13   

tAboon napisał/a:
Marcin Ka, forum już pełne informacji na Twoje wątpliwości. Poczytaj.


Szukałem na forum Dacia Klub Polska i w tym konkretnym przypadku odpowiedzi bezpośrednio nie doczytałem, dlatego otworzyłem nowy temat. Większość postów jest roczna lub starsze..
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-08-12, 17:24   

Miałeś już kiedyś prywatnie nowe auto?
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-12, 19:27   

buladag napisał/a:
Miałeś już kiedyś prywatnie nowe auto?


Miałem tylko używane. Doświadczenia z używanym nie były najlepsze...
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-08-12, 20:37   

Marcin Ka napisał/a:
buladag napisał/a:
Miałeś już kiedyś prywatnie nowe auto?


Miałem tylko używane. Doświadczenia z używanym nie były najlepsze...

To zapomnij o doświadczeniach z używkami i kup to co Ci odpowiada cenowo i charakterystyką pracy. Jak będziesz użytkował prywatnie to to auto i tak nie ma prawa się zepsuć za Twojej kadencji więc przybytki używek Cię nie obchodzą. Do tego dochodzi spokój w postaci gwarancji.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-08-12, 21:49   

Do przyczepy wygodniejszy diesel chociaż Niewiadowka jest lekka to i benzyna nie będzie mieć problemu. Ja gdybym myślał o kombiwanie to tylko diesel. Akurat w Dacii jest 1,5 dCI poprawiany kilka razy i większość usterek które trapiły początkowe wersje zostały usunięte. W tym momencie jest to jeden z lepszych małych diesli
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-12, 22:00   

wuju napisał/a:
Do przyczepy wygodniejszy diesel chociaż Niewiadowka jest lekka to i benzyna nie będzie mieć problemu. Ja gdybym myślał o kombiwanie to tylko diesel. Akurat w Dacii jest 1,5 dCI poprawiany kilka razy i większość usterek które trapiły początkowe wersje zostały usunięte. W tym momencie jest to jeden z lepszych małych diesli


Też zaczynam tak myśleć, tzn moment obrotowy i spalanie przemawiają za dieslem.
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-12, 22:02   

buladag napisał/a:
Marcin Ka napisał/a:
buladag napisał/a:
Miałeś już kiedyś prywatnie nowe auto?


Miałem tylko używane. Doświadczenia z używanym nie były najlepsze...

To zapomnij o doświadczeniach z używkami i kup to co Ci odpowiada cenowo i charakterystyką pracy. Jak będziesz użytkował prywatnie to to auto i tak nie ma prawa się zepsuć za Twojej kadencji więc przybytki używek Cię nie obchodzą. Do tego dochodzi spokój w postaci gwarancji.


Bardzo dbam o stan techniczny nie tylko pojazdu, ale mieszkania, roweru itp. Dlatego też wydaje mi się, że diesel nowy powinien mi długo posłużyć.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-13, 12:06   

Pamiętaj jednak że nowe dCi od roku są nieco zmienione tzn. mają instalację do AdBlue.
Ten element nie jest jeszcze zbyt długo sprawdzony w boju.
Reszta to prehistoria motoryzacji z korzeniami w XX wieku (no poza DPF) :)
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-13, 12:57   

DrOzda napisał/a:
Pamiętaj jednak że nowe dCi od roku są nieco zmienione tzn. mają instalację do AdBlue.
Ten element nie jest jeszcze zbyt długo sprawdzony w boju.
Reszta to prehistoria motoryzacji z korzeniami w XX wieku (no poza DPF) :)


Tak, też na to zwróciłem uwagę. AdBlue też jest stosowany m.in, w autobusach. Każdy post na temat benzyny i diesla jest na wagę złota,
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-08-13, 15:29   

Jak nowy to lepszy diesel do ciągnięcia przyczep.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-13, 16:21   

Akurat nie masz się co przejmować serwisem Dacii. Moi znajomi kupili nowego Dokkera 1,5 dci niedawno i silnik się zatarł, wymienili na gwarancji bez szemrania, także bez obaw.
Natomiast trzeba pamiętać, że włodarze dużych miast za granicą, ale także już w Polsce mają coraz to ciekawsze pomysły jeśli chodzi o wjazd diesli do ścisłego centrum i tu upatrywałbym w przyszłości przeszkód.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-08-13, 16:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2020-08-14, 14:04   

Obywatel MK napisał/a:
Moi znajomi kupili nowego Dokkera 1,5 dci niedawno i silnik się zatarł, wymienili na gwarancji bez szemrania, także bez obaw

No zatarty silnik w nówce to tak średnio rozwiewa obawy... ;-)

Obywatel MK napisał/a:
Natomiast trzeba pamiętać, że włodarze dużych miast za granicą, ale także już w Polsce mają coraz to ciekawsze pomysły jeśli chodzi o wjazd diesli do ścisłego centrum i tu upatrywałbym w przyszłości przeszkód.

Wszystkie te ograniczenia jeśli dotyczą Diesli to tylko spełniających bardzo stare normy, także myślę, że jeśli o to chodzi to nic nie grozi. Jak dadzą ograniczenia na nowe diesle, to pewnie i tak samo na wszystkie inne spalinowe (nie-hybrydy itp.).

Ja jak dotychczas nie mam z dieslem 1.5 dCi z żadnych problemów, choć to nie Dacia, a marka siostrzana.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-16, 07:12   

Obywatel MK napisał/a:
Akurat nie masz się co przejmować serwisem Dacii. Moi znajomi kupili nowego Dokkera 1,5 dci niedawno i silnik się zatarł, wymienili na gwarancji bez szemrania, także bez obaw.
Natomiast trzeba pamiętać, że włodarze dużych miast za granicą, ale także już w Polsce mają coraz to ciekawsze pomysły jeśli chodzi o wjazd diesli do ścisłego centrum i tu upatrywałbym w przyszłości przeszkód.


@ Zatarty silnik - No to niezły "sukces", zatarty silnik.. Może to jednostkowy przypadek.

@ Zakaz wjazdu samochodów z silnikiem diesla - Właśnie też o tym myślę, jak się okaże za np 5 lat, że już norma EURO6 jest niewystarczająca...chociaż z drugiej strony patrząc na samochody z silnikiem diesla w obecnym czasie, to starych kopciuchów diesla też jest sporo...

Kiedyś silniki diesla uważano za trwalsze, stąd ewentualnie brałem pod uwagę ten silnik.
 
Marcin Ka 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5dci
Dołączył: 11 Sie 2020
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-08-16, 07:15   

Auto Krytyk napisał/a:
Jak nowy to lepszy diesel do ciągnięcia przyczep.


Wiele osób mi mówiło o diesla, jako bardziej odpowiednim do ciężkiej pracy, tzn. Np z przyczepą towarową lub kempingową. Ja zakładam, że kilka razy w roku pojadę z przyczepą DMC 750 kg.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne