Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-03-22, 00:17
Nowy samochód Teściowej :)
Autor Wiadomość
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-12-30, 00:05   

Black Dusty napisał/a:
... lub z ubezpieczycielem w razie W który doczepi się że nastąpiła ingerencja w pasie bezpieczeństwa.

Myślę, że tylko w przypadku jeżeli ten pas by pękł w tym miejscu np. w trakcie wypadku, a wtedy to już raczej kierowcy takie przyziemne błahostki nie będą nurtowały :)
Przypuszczam, że jeżeli by nie pękł (a nie pęknie) to nikt tego klipsa nie będzie kwestionował - działa zasada przyczynowo-skutkowa.
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-12-30, 14:31   

Ha,ha ludzie :-D robicie z igły widły. Tak, jedna mała dziurka od pinezki może być zagrożeniem, bo jest osłabiony pas :lol: , a kilkukrotne wbijanie igły z nitkę nie? Przecież to się kupy nie trzyma i gwarantuję, że żaden rzeczoznawca przy wypadku nie zwróciłby nawet uwagi na jakiej wysokości jest spinka, nie dajmy się zwariować. Skoro kolega się tak boi uszkodzenia pasa, to przecież wsadzając ten cienki bolec od pinezki, również może otwór rozrobić cieniutką igłą tak aby wsadzić pomiędzy włókna nie uszkadzając ich. Poza tym, jeżeli jakikolwiek malutki otworek, czy wbicie pinezki w pas stwarzało by jakiekolwiek najmniejsze zagrożenie lub dawało podstawy przypuszczać, że pas może się przez to zerwać podczas wypadku , to żaden, powtarzam żaden producent aut, nie pozwolił by sobie na jego dziurawienie, a jak wiemy wbijanie pinezki do blokowania pasa jest wszędzie powszechną metodą wśród producentów aut. Dlatego śmieszy mnie takie szukanie na siłę problemu, tam gdzie go nie ma.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-30, 15:09   

Moje pierwsze pytanie wydaje mi się było dość precyzyjne i kolega Traks je zrozumiał! A rozważania o problemie też napisałem że są teoretyczne więc nie rozumiem z czym koledzy maja problem i po co się spinają.
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2018-12-30, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 170
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-30, 15:52   

W poprzednim aucie problem był fabrycznie rozwiązany właśnie za pomocą plastykowych "guzików" z nacięciem w kształcie krzyża i było przyszyte do pasa.
Ogólnie, rozwiązania z pasami, są mało przemyślane w Dacii, przynajmniej w stosunku do innych aut, które miałem.
Chociażby tylne mocowania, z którymi trzeba się na męczyć, chcąc je wyciągnąć podczas składania kanapy. Zresztą samej kanapie przydałby się jakiś pasek do złożenia... o to zadbałem sam:)

Ostatnio zmieniony przez traks 2018-12-30, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 170
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-30, 22:11   

Mnie bardziej zastanawia jak rozwiązać problem z uchwytami pasów, klamrami. Tymi do których wpinają pasy pasażerowi tylnej kanapy. Jak się rozłoży tylną kanapę, to chce mnie trafić przy składaniu jej i próbie wyciągnięcia tych klamer. Jak już jedną uda się wyciągnąć, to zaraz następna wpadnie.
W poprzednim aucie te klamry miały mocowania do oparć i nigdy nie było z nimi problemu przy składaniu tylnej kanapy.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2018-12-31, 06:49   

traks napisał/a:
Mnie bardziej zastanawia jak rozwiązać problem z uchwytami pasów, klamrami. Tymi do których wpinają pasy pasażerowi tylnej kanapy. Jak się rozłoży tylną kanapę, to chce mnie trafić przy składaniu jej i próbie wyciągnięcia tych klamer. Jak już jedną uda się wyciągnąć, to zaraz następna wpadnie.
W poprzednim aucie te klamry miały mocowania do oparć i nigdy nie było z nimi problemu przy składaniu tylnej kanapy.

Ja przed złożeniem siedziska zapinam pasy. Po położeniu siedzenia za nie wyciągam klamry.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne