Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Demontaż osłony przeciwsłonecznej - Duster
Autor Wiadomość
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-21, 07:49   Demontaż osłony przeciwsłonecznej - Duster

Pewnie dla niektórych temat banalny, ale ja wczoraj próbowałem odczepić podsufitkę nad szybą przednią i miałem problem z wyjęciem zaczepu (tego haczyka) od osłony przeciwsłonecznej. Druga strona osłony bez problemu wyszła, tak że usunąłem samą osłonę, ale ta mała zapinka trzymająca osłonę od strony lusterka siedzi jak przyklejona (oczywiście śrubkę wykręciłem). Trochę boję się szarpać z nią na siłę, a nie wiem na czym ona się trzyma (jakim ruchem należy ja usuwać, żeby niczego nie złamać). Help please :!:
_________________

 
lukee88 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-21, 16:14   

Mocnym ruchem w dol. Warto zaopatrzyc sie do takich czynnosci w plastikowe dyngsy do podwazania z aliexpress, wtedy wszystko wychodzi duzo latwiej i nie lamie sie.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-06, 07:54   

Dzięki za wskazówki. Trochę czasu upłynęło, ale jak się nie dysponuje garażem, to trzeba wyczekać odpowiedniej okazji, żebym i ja miał czas i żeby pogoda pozwoliła na pracę przy aucie.
Ten klips posiada w mocowaniu plastikową harmonijkę, która klinuje się po ściśnięciu śrubą. Stąd moje problemy z wyjęciem. Przy ponownym zakładaniu jest jeszcze gorzej, choć pewnie nową można założyć bez problemu, ale moja harmonijka już nie chciała się do końca wyprostować i ciężko było ją wepchnąć w otwór w konstrukcji. Dobrym patentem okazało się przytrzymanie klipsa (czy jak to tam inaczej nazwać) i naciskanie śruby tak aby ta harmonijka się napięła.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne