Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2016-02-17, 14:35
Jak długo czekaliście (czekacie) na odbiór Dacii?
Autor Wiadomość
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-03-26, 13:20   

Lodgy Stepway 1.6 Sce. Zamówiona 18 grudnia i dalej czekam ( w umowie napisane marzec/ kwiecień)
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-26, 18:25   

boban666, personalizowałeś swój samochód,to znaczy zamówiłeś taki a nie inny kolor oraz wersję wyposażenia?
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-03-27, 06:46   

Kolor "Niebieski Kosmos" , a z dodatków to tylko szyby z tyłu elektryczne , reszta standard jeśli chodzi o wersje Stepway.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 583
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-03-27, 07:09   

Auto odebrałem 2 tygodnie po wizycie w salonie - a to dlatego , że stało sobie na placu i czekało na mnie . Tak się złożyło , że samochód nam podpasował pod każdym względem ( silnik , wyposażenie i kolor ) , dołożyliśmy tylko przyciemniane szyby i czujniki parkowania .
 
Adam2019 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-03-27, 10:00   

Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałbym podpiąć się do tematu zadać nurtujące mnie pytanie, poniekąd związane z oczekiwaniem na samochód (niestety przeglądałem forum i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi także proszę o zrozumienie i wybaczenie, że minimalnie odjadę od tematu oczekiwana).

Chciałbym się dowiedzieć od osób, które zamawiały samochód, (który musiał zostać wyprodukowany a nie stał w salonie, bądź magazynie centralnym) jak wyglądał ich proces odbioru samochodu z salonu.
Konkretnie chodzi mi o to, czy musieliście rejestrować już swój pojazd jak przybył na skład celny (nie widząc go nawet) i czekać kolejny tydzień-dwa na jego odbiór?

Wydawało mi się, logicznie myśląc, że ta procedura będzie wyglądała następująco: samochód zostaje wyprodukowany, trafia z fabryki do Polski, po drodze skład celny, trafia na plac dealera, oni robią swoje (przegląd, sprawdzają czy wszystko ok, jakieś akcesoria ewentualnie montują) i zapraszają mnie, ja oglądam samochód, wszystko mi pasuje, rozliczamy się, dostaje papiery, załatwiam rejestracje i przychodzę po odbiór samochodu.

Niestety zostałem ostatnio poinformowany, że niedługo samochód zjedzie z produkcji i trafi na skład celny i wtedy muszę przyjechać wydadzą mi papiery muszę zarejestrować auto, wykupić ubezpieczenie i przyjechać po odbiór samochodu jak już będzie na ich placu (1-3tygodnie). Dziwne mi się to trochę wydaje, więc pytam a co jeśli będzie uszkodzony lakier lub inny mankament/usterka - odpowiedź salonu: oczywiście może się tak zdążyć, ale proszę o tym nie myśleć, to sporadyczne przypadki, auta są ubezpieczone i wydane zostanie auto bez mankamentów, bo zostaną one wówczas naprawione i usunięte jeśli wystąpią(zapewne wiązało by się to z przeciąganiem wydania pojazdu no i na pewno stratą jego wartości w momencie ponownego lakierowania jakiś elementów).

Proszę mi powiedzieć, czy to normalnie tak wygląda procedura odbioru czy to jakiś wymysł dealera i jego pójście na łatwiznę?

Z góry dziękuję i przepraszam, że się tak rozpisałem:) Pozdrawiam
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-27, 10:20   

Adam2019 napisał/a:
Wydawało mi się, logicznie myśląc, że ta procedura będzie wyglądała następująco: samochód zostaje wyprodukowany, trafia z fabryki do Polski, po drodze skład celny, trafia na plac dealera, oni robią swoje (przegląd, sprawdzają czy wszystko ok, jakieś akcesoria ewentualnie montują) i zapraszają mnie, ja oglądam samochód, wszystko mi pasuje, rozliczamy się, dostaje papiery, załatwiam rejestracje i przychodzę po odbiór samochodu.


u mnie wlasnie tak to wygladalo. najpierw ogladalem auto na placu u dealera, pozniej rozliczenie, rejestracja, odbior. przy czym dealer w moim imieniu rejestrowal auto, wiec tak naprawde po rozliczeniu dostalem info, ze auto zarejestrowane i mozna przyjsc odebrac.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-03-27, 11:24   

U mnie było podobnie jak pisze @gogol, z tym, że ja sama rejestrowałam samochód wcześniej wpłacając należność u dealera i przy okazji oglądając auto na placu. Samochodu wcześniej nie zamawiałam (czekałam bezskutecznie na LPG) i w końcu brałam co było z placu i to w Katowicach. Myślę, że dealer chce przyśpieszyć wydanie Ci auta i stąd taka propozycja bo jak mi powiedziano dealer choć ma samochody na placu to i tak nie ma ich dokumentów u siebie. Po zapłaceniu przez klienta ceny wysyła (pewnie część) zapłaty do generalnego dystrybutora i dopiero wtedy otrzymuje dokumenty - to trochę trwa. Nie można z ulicy wejść do salonu zapłacić gotówką i wyjechać autem (nawet na lawecie) - ponoć.
_________________
Od f126p do Dustera
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-27, 12:33   

A ja miałem tak.
Jestem z Gdyni, kupowałem przez email w Warszawie.

Jak pojazd był u nich w ASO to wysłali do mnie kurierem dokumenty do rejestracji (zanim samochód nie przejdzie celnego to dokumentów nie ma do rejestracji).
Potem z dokumentacji poszedłem do UM zarejestrować.
Z kompletem dokumentów pojechałem po odbiór auta. Obejrzałem, spisałem kompletny protokół uszkodzeń na pojeździe i to co ogólnie było nie tak (np.: wtrącenie w lakierze, krzywo spasowane błotniki przednie, uszkodzona tapicerka w bagażniku).
Auto odebrałem, wyjechałem i reklamacje (tapicerkę) już robiłem w swoim regionalnym ASO.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
gogol 


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-27, 12:37   

maugu napisał/a:
Po zapłaceniu przez klienta ceny wysyła (pewnie część) zapłaty do generalnego dystrybutora i dopiero wtedy otrzymuje dokumenty - to trochę trwa. Nie można z ulicy wejść do salonu zapłacić gotówką i wyjechać autem (nawet na lawecie) - ponoć.


Dokladnie tak samo slyszalem. Dopiero jak zaplacisz to salon dostaje dokumenty od Renault Polska w Warszawie. Salon pewnie musi zaplacic za auto i dopiero dostaje papiery.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1770118
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-27, 12:53   

gogol napisał/a:

maugu napisał/a:
Po zapłaceniu przez klienta ceny wysyła (pewnie część) zapłaty do generalnego dystrybutora i dopiero wtedy otrzymuje dokumenty - to trochę trwa. Nie można z ulicy wejść do salonu zapłacić gotówką i wyjechać autem (nawet na lawecie) - ponoć.


Dokladnie tak samo slyszalem. Dopiero jak zaplacisz to salon dostaje dokumenty od Renault Polska w Warszawie. Salon pewnie musi zaplacic za auto i dopiero dostaje papiery.

Dziwne, bo ja dostałem komplet dokumentów do rejestracji wraz z FV z terminem na przelew (miałem wcześniej tylko zaliczkę wpłaconą = 2000PLN).
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2019-03-27, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-27, 13:08   

Myslę, że zależy to od salonu i polityki finansowej obsługi klienta.
Mi powiedzieli, że wystarczy, że gdy będzie auto będzie w kraju mam przyjechać, w max 3 godziny będzie decyzja o kredycie (50/50). Jak pozytywna - gdy auto będzie u nich na placu mam wpłacić 50% . Po zaksięgowaniu dostaję papiery do rejestracji. Nie mój problem kiedy bank wypłaci transzę - jeśli będzie opóźnienie , to już problem ich - czyli dilera i całkowicie niezauważalny dla mnie kredyt kupiecki.
 
Adam2019 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-03-27, 13:23   

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi, powoli zaczyna się klarować sprawa, że co salon to inny obyczaj panuje, choć w większości przypadków jednak jest ten logiczniejszy tryb odbioru auta praktykowany.

Co do samej zapłaty, to ona nawet nie budzi moich kontrowersji, bo i tak będę musiał zapłacić prędzej czy później, więc jeśli wykonam przelew dwa tygodnie wcześniej to nie stanowi to problemu, bo przelewam i tak z tytułem realizacji umowy zakupu numer.... i nie podaje konkretnego numeru vin pojazdu, więc jak nie będzie mi później odpowiadał ten proponowany do odbioru to zawsze mogę się nie zgodzić na jego przyjęcie bądź żądać np. obniżenia ceny z uwagi na ponowne lakierowanie.

Moje obawy są głównie przed rejestracją w ciemno pojazdu którego nie widzę, bo fizycznie nie ma go jeszcze na placu salonu tylko jest na cle albo dopiero w transporcie, po pierwsze zakładając, że przyjdzie ok no to tylko strace te 1-3 tygodnie na okresie ubezpieczenia, ale jeśli z autem coś się wydarzy w transporcie na plac salonu to zanim doprowadzą je do porządku może minąć sporo czasu i jako właściciel tego samochodu będę na straconej pozycji negocjacyjnej z salonem odnośnie jakieś rekompensaty za spadek wartości.

Może moje obawy są na wyrost, ale czasami jak to mówią lepiej dmuchać na zimne.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-03-27, 13:50   

Adam2019 napisał/a:
Może moje obawy są na wyrost, ale czasami jak to mówią lepiej dmuchać na zimne.

Nie wiem czy te obawy są na wyrost. Ja osobiście również wolałbym auto najpierw zobaczyć. Podobnie radził mi znajomy, który kilka razy w życiu nowe auto z salonu już odbierał. U mnie diler nie robił żadnego problemu z oględzinami auta przed zapłatą i rejestracją.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-27, 20:57   

W moim przypadku było tak:
1 wpłaciłem zadatek 2000zł.
2 otrzymałem info od sprzedawcy,że Dacia jest na składzie celnym
3 informacja,że samochód jest już u dilera przyjechałem zobaczyłem
4 otrzymałem FV na przelew reszty wartości samochodu termin płatności 3 dni
5 odebrałem oświadczenie o zapłaconej akcyzie,kartę pojazdu,homologację
6 rejestracja w wydziale komunikacji
7 powrót do dilera celem odbioru samochodu
Suma sumarum czekałem 5 tygodni,wersja zamówiona jak demo salonowe,w konkretnej specyfikacji.
 
Adam2019 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 8
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-03-28, 06:35   

Utwierdziliście mnie tylko w przekonaniu, że dobrze myślę i nie ma co niczego na siłę przyspieszać i rejestrować kota w worku. Jak dostanę info, że samochód jest już na składzie celnym i będą mnie już chcieli zapraszać na odbiór dokumentów to grzecznie odmówię i zaproponuje swój przyjazd jak samochód będzie stał już na ich placu, wtedy go zobaczę i możemy rozmawiać dalej i tak zapewne kilka dni potrzebują, żeby zamontować akcesoria i zrobić przegląd i przygotować pojazd do wydania, ja w tych kilku dniach spokojnie się wyrobię z rejestracją i płatnością. W razie problemów zyskuję przynajmniej lepszą pozycję negocjacyjną i mniejsze straty czasowe na płynącym ubezpieczeniu od rejestracji do faktycznej daty wydania pojazdu przez salon.
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-17, 23:45   

Heh....
Poniższe pisałem 20.12.2018 o 18:03 ;-)

Cytat:
Zamówiona dzisiaj 20.12.2018 - planowany odbiór 17.05.2019
Dacia Logan MCV Stepway.


16.05.2019 o 16:00 wyjechałem z salonu :-)
 
jodlasty 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 100
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2019-05-25, 10:05   

Można płacić w salonie gotówką, czy tylko przelew?
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-25, 10:20   

jodlasty napisał/a:
Można płacić w salonie gotówką, czy tylko przelew?

Może to zależeć od salonu. W moim PREFERUJĄ przelew. Teoretycznie przyjmą nawet kartą zapłatę, acz widać, że bardzo niechętnie
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-25, 15:52   

Ja w Łodzi płaciłem za Logana kartą. Nie było problemu.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-25, 16:11   

jodlasty napisał/a:
Można płacić w salonie gotówką, czy tylko przelew?

Bez jaj. Oficjalnym środkiem płatniczym w Polsce są złotówki. Raczej każdy salon posiada Kasę.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-25, 16:21   

Z ograniczeniem gotówki przy transakcjach między przedsiębiorcami do kwoty 15 tys. PLN
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-25, 20:19   

Ja kupowałem trzy nowe samochody i zawsze procedura była taka że najpierw zapraszano mnie do obejrzenia samochodu a potem rejestrowałem - jakieś dziwne pomysły ma Twój dealer.
A jeśli chodzi o gotówkę to osób fizycznych też dotyczy jakiś limit - to wynika z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Nie wiem ile ale gotówką za samochód nie zapłacisz - tylko przelewem lub kartą - wszystkie opowieści o tym jak obszarpany człowiek wchodzi do salonu, sprzedawcy go lekceważą a on wyciąga walizkę gotówki by kupić najdroższe auto w salonie to "urban legends"
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-05-25, 20:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
ASH_85PL 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 40
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2019-05-26, 09:47   

Hej. Dacia Duster II Comfort 1.6 SCe z LPG zamówiona 27 kwietnia. Przewidywana data wydania pojazdu na umowie - do 30 sierpnia. Jak dzwoniłem po wpłaceniu zaliczki, do dealer powiedział, że mu się wyświetla w systemie pierwszy tydzień sierpnia. Trochę trzeba się naczekać... :-( .

A najgorsze jest to, że w moim Focusie dopiero co wymieniłem sprzęgło, do 30 czerwca mam przegląd a na początku lipca ubezpieczenie :-? . Żadnych z tych wydatków nie odzyskam.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-26, 10:09   

ASH_85PL napisał/a:
Hej. Dacia Duster II Comfort 1.6 SCe z LPG zamówiona 27 kwietnia. Przewidywana data wydania pojazdu na umowie - do 30 sierpnia. Jak dzwoniłem po wpłaceniu zaliczki, do dealer powiedział, że mu się wyświetla w systemie pierwszy tydzień sierpnia. Trochę trzeba się naczekać... :-( .

A najgorsze jest to, że w moim Focusie dopiero co wymieniłem sprzęgło, do 30 czerwca mam przegląd a na początku lipca ubezpieczenie :-? . Żadnych z tych wydatków nie odzyskam.


ubezpieczenie w ratach...



albo

sprzedac przed przeglądem i na miesiac albo wypozyczyc auto albo kupic trupa za 3000 na 3 miesiace
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-26, 13:27   

pikodat napisał/a:
sprzedac przed przeglądem i na miesiac albo wypozyczyc auto albo kupic trupa za 3000 na 3 miesiace

I uważasz że to będzie tańsze niż zapłacenie ubezpieczenia na kwartał i zrobienie przeglądu za stówę?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne