Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą.
Autor Wiadomość
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2021-03-29, 17:10   Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą.

Ekran do Dacii Sandero nosisz ze sobą. Media Control to świetny pomysł w tanich samochodach

Zaciekawił mnie ten artykuł. Ktoś z was to stosuje również w starszych samochodach bo ja pierwszy raz o tym słyszę.
Czym tak "zachwyca" Media Control, to jakaś appka do smartfona?
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-03-29, 18:02   

Mam sandero poprzedniej generacji ( 2018 rok ) i jedynie radio - spokojnie łączy się z srajfonem przez BT . Można nie tylko słuchać muzyki , mam wtedy także zestaw głośnomówiący . A smartfon leży sobie spokojnie choćby w kieszeni kurtki / bluzy .Mam więc media Control nawet o tym nie wiedząc.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
Ostatnio zmieniony przez EBmazur 2021-03-29, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
bartos123 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, był Logan
Silnik: 1.0 SCe, 1.6 MPI
Rocznik: 2018, 2005
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 104
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2021-03-29, 20:52   

EBmazur napisał/a:
Mam sandero poprzedniej generacji ( 2018 rok ) i jedynie radio - spokojnie łączy się z srajfonem przez BT . Można nie tylko słuchać muzyki , mam wtedy także zestaw głośnomówiący . A smartfon leży sobie spokojnie choćby w kieszeni kurtki / bluzy .Mam więc media Control nawet o tym nie wiedząc.

No nie bardzo, w obecnym rozwiązaniu radio samochodowe służy jak "wzmacniacz" i głośniki dla telefonu, w Media Control również a może przede wszystkim telefon służy jako ekran i "przyciski" do sterowania elementami samochodu. Najprostszy przykład obecnie nie można za pomocą telefonu sterować stacjami radia samochodowego, w Media Control można. Jest po prostu odwrócenie ról (plus oczywiście inne możliwości).
@killer Tak, to oficjalna aplikacja dostępna w sklepie googla, współpracuje tylko z trzecią generacją dacii.
Ostatnio zmieniony przez bartos123 2021-03-29, 20:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-03-30, 06:18   

Cytat:
Najprostszy przykład obecnie nie można za pomocą telefonu sterować stacjami radia samochodowego, w Media Control można. Jest po prostu odwrócenie ról (plus oczywiście inne możliwości).

Mnie to nie przekonuje - po jakiego czorta komplikować . Skoro mogę sterować radiem z radia to na co mi sterowanie radiem ze smartfona? Jak komuś pasuje to proszę bardzo - dla mnie "czekoladowe fontanny i elektroniczne kominki " w aucie nie są potrzebne . Nawet MediaNav nie chciałem brać .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2021-03-30, 08:14   

Tam w standardzie nie ma ani wyświetlacza radia ani panelu sterowania (sterowanie przy kierownicy, nazwa stacji w liczniku).
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-03-30, 09:43   

buladag napisał/a:
Tam w standardzie nie ma ani wyświetlacza radia ani panelu sterowania (sterowanie przy kierownicy, nazwa stacji w liczniku).

Tam czyli gdzie ? w nowej sandero nie wiem / nie interesowało mnie . W swojej mam duży wyświetlacz z RDS - pokazuje odbieraną stację , tekst ( wykonawca , tytuł utworu , oczywiście jeśli te dane są nadawane przez stację ) , po połączeniu ze smartfonem f trybie telefonu pokazuje ewentualnego rozmówcę i mogę za pośrednictwem radia wybierać połączenia - wyświetla moją "książkę telefoniczną " smartfona . W trybie audio mogę słuchać muzyki ze smartfona - wyświetla tytuły i wykonawcę .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-03-30, 09:46   

w bieda wersji w nowym Sandero nie ma w ogóle ekranu, za ekran robi Twój smartfon, który łączy się z autem przez specjalną apkę. Bez smartfona możesz sterować radem z manetki pod kierownicą
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-30, 09:56   

Tytułowy artykuł dotyczy nowej generacji logana/sandero - nie widziałem na razie prób użycia Media Control z innymi modelami.

Czajo napisał/a:
w nowym Sandero nie ma w ogóle ekranu

Nie ma osobnego ekranu radia, ale w ogóle jest - ten od komputera pokładowego, na środku liczników, i to na nim są wyświetlane dane radia jeśli ktoś nie używa aplikacji "Media Control" na smartfonie (= nie jest niezbędna do obsługi radia).
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-03-30, 10:21   

https://youtu.be/EZ3Z3BKoG3s
Dla ludzi którzy nie chcą szukać, a później czytać. Oraz tych którzy po prostu są tego ciekawi.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-30, 13:25   

EBmazur napisał/a:
Tam czyli gdzie ? w nowej sandero nie wiem / nie interesowało mnie . W swojej mam duży wyświetlacz z RDS...

No właśnie. A ten wątek i tytułowy podlinkowany artykuł dotyczy tylko i wyłącznie 3 generacji Sandero/ Logana i specyficznego systemu Media Control, który tam zastosowano.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne