Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
OC/AC Pakier dilerski
Autor Wiadomość
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-11-27, 19:44   OC/AC Pakier dilerski

Jak w temacie. Czy może ktos z was okreslic mniej iwięcej wysokosc takiego ubezpieczenia . Przy kolejnym przedłuzeniu po roku eksplaatacji pojazdu. Czy kwota oscylująca z tytułu bezszkodowowsci 2100 zł jest dla mojego modelu duża , czy szukać na rynku innego ubezpieczyciela.
 
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-27, 20:49   

Ale wiesz że kwota ubezpieczenia zależy od wielu czynników? I na składkę może mieć wpływ miasto rejestracji, wiek kierowcy, ale tez staż za kółkiem, kolor samochodu, stan cywilny, liczba dzieci itp itd
Więc dla jednego 2100 to będzie bardzo tanio a inny ci napisze że chcą jak za zboże ...
Polecam porównywarki ubezpieczeń typu rankomat superpolisa itp
Kilka minut trzeba poświęcić na wklikanie danych ale zobaczysz ile CIEBIE orientacyjnei by kosztowało ubezpieczenie
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-11-28, 07:35   

Polecam CUK lub innego multiagenta, który sprawdzi w różnych TU i sam będzie wiedział gdzie szukać tanio (choć nie zawsze najtaniej będzie najlepiej - ważne by patrzeć na OWU jeśli chodzi o AC, bo OC to wszędzie takie samo).
Ale jeśli chodzi o polisy OC/AC/NNW to u dealera taki pakiet powinien być najtańszy na rynku.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
PanDokker 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 01 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-11-28, 12:22   

Dwa miesiące temu kontynuowałem polisę w pakiecie dilerskim w cenie 2100. Dostałem jakiś lepszy wariant AC oraz Asistance w wersji Premium. Całość w Ergo Hestia. Nie szukałem czegoś 100 zł. tańszego- szkoda mi czasu. Pozdrawiam.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-11-28, 13:34   

Dwa tygodnie temu ubezpieczałem roczną Lodgy.


Mam 10 lat bezszkodowych na OC, ale poprzedni samochód ze względu na wiek 6 lat temu przestał być ubezpieczany w zakresie AC.

Rozrzut ofert był ogromny - od 1420zł w Generali z najlepszym możliwym AC, ale beznadziejnym Assistance, przez 1550zł w pakiecie dilerskim w Hestii z assistance premium, 1550zł w Link4 z beznadziejnie złodziejskim AC (zmienna suma ubezpieczenia, od razu zaniżona o 10000zł), po prawie 3000zł w PZU.


Zaskoczeniem dla mnie była cena w Generali. AC na uczciwych warunkach, stała suma ubezpieczenia 42900, brak amortyzacji, naprawa w aso itd, wszystko jak trzeba.

Niestety Assistance w tej firmie nawet w najwyższym pakiecie daje samochód zastępczy wyłącznie na terenie Polski, w dodatku klasy "B". A gdzie ja zmieszczę trójkę dzieci w takiej Fabii? Zresztą, planuję wyjazd zagraniczny, a tam - radź sobie sam.

Wybrałem w końcu Hestię ze względu na Assistance, którego mam nadzieję nie potrzebować, ale plany urlopowe wymagają porządnego ubezpieczenia.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-11-28, 20:13   

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Zostajęp rzy tej opcji którą opisałem. W koncu mam dokkera .Jak podkrerliła piękna Pani w salonie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-29, 09:02   

SWilk napisał/a:
Zaskoczeniem dla mnie była cena w Generali. AC na uczciwych warunkach, stała suma ubezpieczenia 42900, brak amortyzacji, naprawa w aso itd, wszystko jak trzeba.
Niestety Assistance w tej firmie nawet w najwyższym pakiecie daje samochód zastępczy wyłącznie na terenie Polski, w dodatku klasy "B". A gdzie ja zmieszczę trójkę dzieci w takiej Fabii? Zresztą, planuję wyjazd zagraniczny, a tam - radź sobie sam.

Również przy zakupie samochodu wybrałem Generali i teraz przedłużałem ubezpieczenie na kolejny rok. Nigdzie nie znalazłem lepszej (dla mnie) oferty- Generali daje dodatkowe "-30% dla doświadczonych kierowców". Wyszło 1381zł przy sumie ubezpieczenia 42242zł. Zakres Assistance, nawet w wersji Standard uważam za całkiem dobry a Komfort to już wypasy jakich nigdy nie miałem, tyle że ja za granicę nie wyjeżdżam. Poza tym mam jeszcze Assistance 24h od Dacii...
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-11-29, 09:38   

Dymek napisał/a:
Zakres Assistance, nawet w wersji Standard uważam za całkiem dobry

I masz całkowitą rację - wszystkie usługi w Polsce będą pięknie działać. Dla mnie akurat na przyszły rok potrzebne jest jednak coś, co nie jest ograniczone terytorialnie.
Dymek napisał/a:
Poza tym mam jeszcze Assistance 24h od Dacii...

Ten assistance oferuje niestety tylko holowanie i trzeba mieć to na uwadze.

Liczę na to, że żadne z ubezpieczeń się nie przyda. Niestety moje przygody z poprzednim pojazdem nauczyły mnie, że ubezpieczenia trzeba wybierać świadomie i sprawdzać co oferują przed ich zawarciem, a nie stojąc w środku nocy w szczerym polu...

Tak czy inaczej, każdy musi dobrać sobie to, czego potrzebuje i względem tego szukać najlepszej ceny. A cen porównać się nie da, bo każdy będzie miał trochę inną sytuację.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-11-29, 09:47   

SWilk napisał/a:
ubezpieczenia trzeba wybierać świadomie i sprawdzać co oferują przed ich zawarciem, a nie stojąc w środku nocy w szczerym polu...
POPIERAM. Brawo Ty :)

Ale 99% klientów tak nie robi - a szkoda, potem z takim delikwentem mam styczność, że jemu się należy bo agent tak powiedział, ale sam nie przeczytał OWU i nie wie że mu się nie należy.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2018-11-29, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2018-11-29, 19:59   

Doprecyzujmy jak się da. Pakiet comfort , czy to to samo co w dacii pakiet / presige / Nie dostałem całkowitej rozpiski , co i jak . Dlatego pytam . Tyczy ergo hestia .
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-11-29, 21:11   

Na polisie masz opis z numerem OWU (przynajmniej tak jest w ERGO) jakw piszesz ten numer w google to pojawią ci się warunki ubezpieczenia.

Ewentualnie pisz na PW, to coś psotaram się poradzić (ale tylko w ramach ERGO).
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
gallusik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-29, 19:48   

Czy OC AC i NW oferowane przez dilera obejmuje stałe AC czy zmienne? I czy jest sens brania AC stałego. Przez 18 lat miałem tylko jedna stłuczkę nie ze swojej winy.
_________________
----------------------------
Pozdrawiam
Maciej
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-09-29, 19:55   

AC tyle jest warte ile kosztuje i to nie OC, żeby szukać okazji.
Nie znasz dnia ani godziny, kiedy będzie miał dzwonek, nawet jak jeździłeś 50 lat bez szkody.

AC nie jest tylko od kolizji ale też od większości ryzyk - np. pożar, zwierzak pod maską, an drodze itp...
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-09-30, 07:02   

gallusik napisał/a:
oferowane przez dilera obejmuje stałe AC czy zmienne?
Rozwiń myśl zmienne?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli Ci agent, który sprzedaje Ci tą polisę. Dealerzy sprzedają polisy od różnych towarzystw ubezpieczeniowych i nie da się uogólnić co w tym AC jest.

Albo pytaj agenta, albo dowiedz się jaka dokładnie to polisa oraz gdzie szukać OWU - tam wszystko będziesz miał wyjaśnione.

A i jedna bardzo ważna rzecz - jak agent cos powie to potem niech Ci pokaże ten zapis w OWU - albo zanim się zgodzisz na polisę to przeczytaj z uwagą OWU - wszystkie paragrafy.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-30, 12:02   

gallusik napisał/a:
bejmuje stałe AC czy zmienne?
Chodzi o stałą wartość auta? Jeśli tak, to jasne że warto. W przypadku szkody całkowitej wypłacą Ci tyle ile masz na polisie, a nie tyle na ile rzeczoznawca wyceni.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-09-30, 13:46   

Killer King napisał/a:
AC tyle jest warte ile kosztuje i to nie OC, żeby szukać okazji.

A niby dlaczego nie porównać oferty różnych towarzystw? Owszem - ważne żeby dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia i wybrać wiarygodną firmę ubezpieczeniową ale wśród nich rozbieżność cen potrafi być spora.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-30, 15:49   

Pedros napisał/a:

A niby dlaczego nie porównać oferty różnych towarzystw? Owszem - ważne żeby dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia i wybrać wiarygodną firmę ubezpieczeniową ale wśród nich rozbieżność cen potrafi być spora.
Owszem, ale tu nie ma okazji. Różnica w składach przy takim samym zakresie będzie niewielka. Bo jedno TU nalicza zniżki co roku, drugie co dwa. Jedno ma prowizję trochę niższą, drugie wyższą. Ale nie znajdziemy okazji, bo taka okazja się na nas zemści np. po gradobiciu, kiedy rzeczoznawca stwierdzi że należy nam się 200zł, bo dach był osrany przez gołębie i amortyzacja wynosi 99%.
Ja mam taką zasadę. OC kupuję jak najtańsze, AC jak najlepsze.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2020-09-30, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-09-30, 16:27   

telecaster1951 napisał/a:
Ale nie znajdziemy okazji

Zależy co dla kogo jest okazją. Uważam, że 15-20% niższa składka przy takich samych warunkach jest warta zachodu i porównania kilku ofert.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-09-30, 17:08   

Pakiet dilerski jest full opcją którą brałem bez zastanowienia. Kto myśli inaczej , powodzenia w szukaniu taniej. Oczywiscie uwzględniajac TU.
 
Pawel85 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Rocznik: Wrocław
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 23 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-27, 14:55   

Witajcie,
Powiedzcie mi jak to wygląda w kwestii Pakietu OC/AC Dilerskiego? Czy przy kredytowanym z RCI Bankue samochodem musi być wykupiony OC/AC z częściami oryginalnymi przy naprawie? Od Pani która pracuje w salonie i sprzedaje ubezpieczenia dowiedziałem się, że pakiet OC/AC ze względu na auto na gwarancji musi mieć AC z częściami oryginalnymi. Czy rzeczywiście tak musi być? Jak wygląda to w prawie?
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-10-27, 15:17   

Pawel85 napisał/a:
Od Pani która pracuje w salonie i sprzedaje ubezpieczenia dowiedziałem się, że pakiet OC/AC ze względu na auto na gwarancji musi mieć AC z częściami oryginalnymi.
Nie musisz wykupywać AC, nie ważne na jakich częściach. Na pewno nie ze względu na gwarancję.

Jeśli umowa kredytowa wymaga AC to musisz je zawrzeć, ale to już definiuje umowa.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-10-27, 18:30   

W tym pakiecie masz gwarancję oryginalnych części . po co szukac zamienników. Skoro ten pakiet je obejmuje za przyzwoitą cene .Pamięać należy ze pierwszą umowe jezeli jest to finasuje w czeći diler, w drugiej ubezpieczyciel. Ale trzeciej już od tego samego , nie dostaniesz korzystnej. Dlatego przy 3 tzn kolejnej musisz prosic o wyszukanie korzystnej dla Ciebie oferty , która i tak bedzie zawierała czesći oryginalne. Jak pisałem , jest to oferta korzystna. Warunek RCI - raty . Ja dam przykład dokkera. 1 -499 zł Hestia. Druga Hestia 2200 , a trzecia PZU 2000 Zł. Jeśli zostałbym przy Hestii 2400 zł. Bo dla mnie promocja się skończyła. Podejrzewam ze bedę musiał szukac kolejnego ubezpieczyciela , ze wzgledu na cene. Ale warunki zostaną dilerskie. Ja takie mam .
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-06, 11:59   

Odkurzam temat moze nie cen , ale innego gadzetu , który otrzymałem przy przedłużeniu umowy PZU u dilera. Jest taniej . Przypomnę za 2020 było 2000 dla mojego auta. Żadnych szkód i dziś na 2021 1881 .Dostałem jednak do tego chyba nieobligatoryją zabawke na szybę z aplikacją PZU GO. Wiadomo ze bedzie mnie sledzic jak jeżdzę . Ale czy w przyszłosći mogę liczyc na profity. Czy ktoś z Was ma z tym już do czynienia.
 
Pawel85 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Rocznik: Wrocław
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 23 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-06, 12:31   

Hej,
Kończąc temat OC/AC. Dostałem propozycje pakietu dilerskiego przedłużenie za 3010 złoty w Allianz. Miałem jedną szkodę likwidowaną z AC. Nie wiem czy na tle innych to dużo. W stosunku do wartości Eurotaxu auta to dość dużo. Dodam tylko ze w poprzednich latach moje ubezpieczenia nigdy nie przekraczały 2000 złotych.
Pozdrawiam
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-12-06, 15:53   

Pawel85, bo kwota OC jest liczona inaczej niż AC.
Przy AC wpływ na cenę ( tych samych warunków umowy ) ma wpływ nawet to, czy parkujesz na wsi pod domem jednorodzinnym z zamykaną bramą.
Jednak największy wpływ na cenę ma jednak to co zawiera umowa AC.

W lutym 2020 rodzice za AC wymienili szybę ( oryginał ) i malowali maskę - nie podniesiono składki AC przy kontynuacji w kwietniu 2020 ( PZU )

Zawsze będę powtarzał, że AC tyle jest warte ile kosztuje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne