Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 12:47
Duster 2 - migający check engine
Autor Wiadomość
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-30, 21:43   Duster 2 - migający check engine

Do dotychczasowych problemów z zanikami mocy i kontrolką oleju po długiej nieobecności powrócił problem migającego check engine i gwałtownego spadku obrotów któremu towarzyszy szarpnięcie autem.
Dzieje się tak na zimnym silniku (dopóki pali niebieska kontrolka) w sytuacji gdy przez dłuższą chwilę silnik utrzymuje stałe ok 1700-1800 obrotów (np. dojeżdżanie do świateł na wrzuconym biegu).
Efekt ten widać w 16 sekundzie poniższego filmiku:
https://youtu.be/Z7ikUsgxk44?t=14

Nagranie zrobiłem w czerwcu, dosłownie dwa dni po wyprowadzeniu auta z salonu. Wtedy ASO niby przeprogramowało tablicę zegarów, jednak teraz przy ochłodzeniu problem powrócił i to na masową skalę (w ciągu ostatniego tygodnia zrobił mi tak chyba z sześć razy).

Spotkaliście się z czymś takim? Wiem że kilka osób miało taki problem (chyba kolega lisek) i ciekaw jestem czy udało się to jakoś naprawić.
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-11-30, 21:48   

pavulon78, to jakiś większy problem z silnikami, możliwe, że w twoim wystarczy przeprogramowanie sterownika silnika w ASO (wcześniejszym okazom coś pomagało) lub musisz czekać na nowszy tak jak tu:
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16829
 
tomidlo 


Marka: Dacia
Model: DusterII FL
Silnik: ECO-G - LPG
Rocznik: 2023
Wersja: Duster
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 33
Skąd: NBR
Wysłany: 2018-12-01, 02:42   

Mam to samo. Pomimo wgrania nowego softu check miga. Na szczęście ASO uleczyło dustera z choinki :]

Teraz mam problem z piszczącym klockiem hamulcowym. Będzie kolejna, chyba już 5 wizyta w ASO (od września).
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-12-01, 08:30   

Klocki w dusterach piszczą przy minusowych temperaturach jak niewiele jeździsz. Jak chcesz jeździć do ASO to jeździj. Wymienią Ci na nowe i tak będą piszczeć jak temp spadnie poniżej 0. Posmarują tylną część klocka smarem - na chwile przestanie-do pierwszej myjni. Potem znów zacznie. Szkoda fatygi. Poza tym, czy to aż takie uciążliwe...
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-12-01, 13:02   

tomidlo napisał/a:
Mam to samo. Pomimo wgrania nowego softu check miga.

I jeździsz z tym? Czy planujesz coś zrobić? Bo jak dla mnie to jest strasznie upierdliwe. Zwłaszcza gdy błyśnie i zrzuci obroty akurat jak jest na biegu. Jest wtedy mocne szarpnięcie, które na pewno przenosi bardzo duże siły na układ przeniesienia napędu.
 
tomidlo 


Marka: Dacia
Model: DusterII FL
Silnik: ECO-G - LPG
Rocznik: 2023
Wersja: Duster
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 33
Skąd: NBR
Wysłany: 2018-12-01, 20:00   

pavulon78 napisał/a:
tomidlo napisał/a:
Mam to samo. Pomimo wgrania nowego softu check miga.

I jeździsz z tym? Czy planujesz coś zrobić? Bo jak dla mnie to jest strasznie upierdliwe. Zwłaszcza gdy błyśnie i zrzuci obroty akurat jak jest na biegu. Jest wtedy mocne szarpnięcie, które na pewno przenosi bardzo duże siły na układ przeniesienia napędu.


Nie chce mi się już do ASO zgłaszać i tracić czasu. Z tego co widzę, to większość użytkowników DDII ma ten sam problem.
 
kopruch 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Świerklaniec, śląskie, Polska
Wysłany: 2019-02-09, 16:43   

Byłem w serwisie aby wgrali mi nowy soft do wtrysków,oczywiście wgrano i problem miał zniknąć. Okazuje się ze teraz mam gorzej niż przed wgraniem tego softu. Teraz nawet na ciepłym silniku pojawia mi się kontrolka z kluczykiem i napisy typu skontroluj układ wtryskowy itp. Pytanie czy macie też takie cuda po wgraniu owego softu?
 
lisek2 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 204
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2019-02-19, 15:06   

kopruch napisał/a:
Byłem w serwisie aby wgrali mi nowy soft do wtrysków,oczywiście wgrano i problem miał zniknąć. Okazuje się ze teraz mam gorzej niż przed wgraniem tego softu. Teraz nawet na ciepłym silniku pojawia mi się kontrolka z kluczykiem i napisy typu skontroluj układ wtryskowy itp. Pytanie czy macie też takie cuda po wgraniu owego softu?


Nie strasz :-) ... ja miałem wgrywany soft we wrześniu 2018 i częściowo naprawił problemy z falowaniem i podbijaniem obrotów. Pojawiają się znacznie rzadziej, nadal mam ( i to zgłosiłem zaraz po odbiorze po aktualizacji) chwilowe utraty mocy przy przyspieszaniu i przechodzeniu przez 2100-2300 obrotów oraz falowanie na zimnym silniku, czasami z mignięciem kontrolki "check engine"... No i dzisiaj niespodzianka, zadzwoniono z ASO iż mam przyjechać na wgranie kolejnej najnowszej wersji softu.... obym nie skończył jak Ty.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne