Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Medianav MN1 problem bluetooth - przeskakuje muzyka
Autor Wiadomość
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-01, 08:33   Medianav MN1 problem bluetooth - przeskakuje muzyka

Cześć,

Jakiś czas temu zakupiłem Renault Clio IV z Media Nav 1 na pokładzie. Zainstalowane mam najnowsze oprogramowanie 4.1.0 i doświadczam dość uciążliwego problemu. Przy słuchaniu muzyki z mojego telefonu (iPhone 8 - spotify) średnio pięć albo więcej razy na piosenkę dźwięk się zatrzymuje na jakieś 0.5 sekundy albo przeskakuje jak niegdyś płyty kompaktowe. Szukałem informacji o tym na polskich i zagranicznych forach i poza tym, że jest to powszechny problem zarówno w Renault jak i Dacia i zmaga się z nim bardzo wiele osób to nie znalazłem rozwiązania poza tym zeby podpinać przez aux/usb ale raczej wolałbym przywrócić funkcjonalność bluetootha.

Czy udało się komuś rozwiązać ten problem z powodzeniem ? Przeszukałem z grubsza to forum oraz Renault i nie udało mi się zlokalizować wątku o tym - jeśli gdzieś jest to proszę o odesłanie :)

Dzięki i pozdrawiam
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-01, 09:06   

W pierwszej kolejności musisz szukać co powoduje problem. Tak więc sparuj inny telefon z radiem i sprawdź czy ten problem występuje z innym telefonem. Może to być wina telefonu.
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-01, 09:41   

gggg napisał/a:
W pierwszej kolejności musisz szukać co powoduje problem. Tak więc sparuj inny telefon z radiem i sprawdź czy ten problem występuje z innym telefonem. Może to być wina telefonu.


Dla pewności sparuję inny telefon dzisiaj, ale na chwilę obecną jestem prawie pewien, że to kwestia MN1 czytając komentarze ludzi. Swojego telefonu używałem już z bardzo dużo ilością urzadzeń Audio-Bluetooth, w tym inne systemy samochodowe bez żadnych problemów. Na chwilę obecną przywróciłem MN1 do ustawień fabrycznych i wyłączyłem opcje nawigacji ponieważ i tak ich nie używam. Zobaczymy czy to coś pomoże.

Ktoś napisał, że nawet w 2015 był program wymiany MN1 na MNE (co prawda pisał to użytkownik z Australii). Podobnie ktoś zza granicy napisał, że MN1 ma tak słaby procesor że nie ogarnia za dobrze połączenia bluetooth. Liczę, że to nie do końca prawda, bo byłoby to dość słabe, że w najbardziej popularnych Renault i Dacia montują tablet w którym nie działa poprawnie jedna z kluczowych funkcji.
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-01, 10:20   

Na stronie Renault/Dacia możesz sprawdzić kompatybilność telefonu do mn1 z jego oprogramowaniem jest ono do wyboru w zależności jakie masz oprogramowanie w mn1. W Australii może i była wymiana bo to inni klienci są. My jesteśmy traktowani jako drugi sort klientów. Można to zresztą zaobserwować w wyposażeniu i oprogramowaniu MN dotyczy to np.licencji i innych możliwości MN, które u nas są zablokowane chociaż niektóre działają np. Aha.
Jeżeli chodzi o te przeskoki może to być wina samego bluetootha lub jego oprogramowania w MN a nie koniecznie procesora.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2018-12-01, 10:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
kopruch 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lis 2018
Posty: 2
Skąd: Świerklaniec, śląskie, Polska
Wysłany: 2018-12-02, 05:24   

u mnie nic takiego nie występuje, telefon Huawei p9 lite, słucham często muzyki ze spotify i gra super, radio media nav evo, 9.1.3
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-02, 08:43   

Piszemy tu o MediaNav 1 a nie o MediaNavEvo.
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-02, 12:48   

Sprawdziłem na iPhone 8, iPhone 5 i zaraz sprawdzę na jakimś Huawei'u żeby mieć porównanie z androidem. Teoretycznie wszystkie 3 telefony są w pełni kompatybilne. Na dwóch iPhone nie śmiga tak jak bym chciał nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych oraz wyłączeniu funkcji nawigacji.

Pomyślałem jeszcze o wymianie po nowym roku z MN1 na MNE ale rodzi się pewne pytanie: wie ktoś jak przebiega w razie konieczności wymiana MN1 na Media Nav Evolution ? Wystarczy włozyć sam nowy moduł radia taki jak np. tutaj tylko wersji Evolution https://www.eurofrance.pl...983f2a45702.jpg i zostawić obecny tablet ? Czy trzeba wymienić całość Tablet + Moduł? Nie mogę nigdzie znaleźć Evolution z takim przodem jak w Clio (gałka i usb po prawej stronie). Każdy tablet EVO, który znalazłem ma u góry.

Tutaj mała wzmianka o moim problemie z forum Renault UK
https://www.renaultforums...n-possible.html

EDIT:
Tutaj wszyscy wylewają żale na ten temat, więc chyba pozostało mi się z tym pogodzić. Jeszcze tylko prosilbym o wskazówkę na w/w tematu - czy wystarczy wymienić sam moduł czy cały pakiet tablet + moduł ?

https://www.renaultforums...usic-issue.html
Ostatnio zmieniony przez kichu93 2018-12-02, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-02, 13:28   

Z tego co widziałem to sprzedają całe kpl. Wyświetlacz z radiem. Skontaktuj się może z kolegą Jaspik. Z tego co kojarzę to on chyba sprzedawał radyjka. Może też będzie miał twój model do Clio. Ewentualnie napisz na forum, że jesteś zainteresowany zakupem takiego modelu tym bardziej, że będzie teraz medianawevo2 i ktoś będzie wymieniał starszy na nowy model radia.
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-03, 06:33   

Faktycznie chyba trochę źle zrozumiałem przedmiot "Moduł sterownik radia". Myślałem, że ta metalowa skrzynka którą wysłałem wcześniej to ten element, w który jest wczepiony tablet. A to chyba jednak zupełnie coś innego :D

W międzyczasie znalazłem sprzedawcę posiadający taki sprzęt jak potrzebuję. Jak nie uda się mi się znaleźć jakiegoś obejścia tego problemu to możliwe, że się pokuszę. Nie są to duże pieniądze, a byłoby z głowy :D

https://allegro.pl/radio-nawigacja-renault-clio-iv-evolution-i7689871470.html

Dzięki za dotychczasową pomoc!
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-12-03, 08:01   

To jest nasz kolega z Forum robson330. Napisz Do niego PW na pewno odpisze. Osobiście sam u niego kupiłem w tym roku 2 sztuki media Nav Evolution z tym, że do daciN
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-12-03, 11:34   

Używam MN1 i niestety potwierdzam problem ze streamingiem poprzez BT. MN1 dostaje czkawki.
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-04, 16:57   

Rozmawiałem z robsonem, myślę, że zdecyduję się na zakup MNE, a opchnę potem dalej MN1 bo widzę, ze też ludzie sprzedają na allegro.
 
ttedi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90 S&S
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-12-04, 20:59   

kichu93. Mam od robsona MNE, niedawno kupiłem i jestem zadowolony.
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-12, 13:03   

Poddałem się, przetestowałem różne telefony, różne pliki audio, różne jakosci na spotify. Dzisiaj zamówiłem MNE od robsona. Dzięki wszystkim za pomoc !
 
kichu93 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2012
Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-12-15, 11:08   

Zakończając temat dla potomków:

Tak jak to już było wspominane wymiana na Media Nav Evolution rozwiązała problem, chyba nie ma innego sposobu na ogarnięcie tego bluetootha skoro hardware nie daje rady. Może jakiś customowy firmware, nie wiem jak to w medi@pik, mena.co itp wygląda.

Media Nav 1 można bez problemu wymienić na Media Nav Evolution. Wszystkie kostki itp się zgadzają i również polecam sprzęt od robson330 https://allegro.pl/uzytkownik/robson330?order=m . Sprzęt w idealnym stanie, folia na wyświetlaczu, zamówiłem z oryginalnym softem 9.1.3 bez uwolnienia. Nie jest mi potrzebne :) Mapki wrzuciłem podobnie jak w 4.1.0 za pomocą Medianavtoolbox 1.5.3 (zwanym także Media Nav Toolbox Unleashed).
Ostatnio zmieniony przez kichu93 2018-12-15, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne