Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy 1.2 Stepway , błękitek ze Śląska
Autor Wiadomość
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-04, 15:19   Lodgy 1.2 Stepway , błękitek ze Śląska

Stałem się i ja szczęśliwym posiadaczem nie docenionego przez wielu samochodu jakim jest Dacia. Mój wybór padł na model Lodgy , szczerze pisząc jest to zamiennik innych samochodów które mieliśmy na oku. Jednakże w podjęciu decyzji wygrała ekonomia i mała awaryjność auta. Błękitek został sprowadzony z Francji z przebiegiem ~34.000 , rok produkcji auta 2016.







Ostatnio zmieniony przez exitcosmo 2018-12-04, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-12-04, 15:31   

No ładne cacko! Moim zdaniem najładniejszy kolor ze standardowej palety Dacii. :-P
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-12-04, 20:43   

Mnie też się on zawsze podobał. Gratulacje i zadowolenia.
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-04, 21:26   

Mój pierwszy tuning :) Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:





_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-12-04, 21:37   

Bardzo fajny kolor. Uważam tak jak Dymek - to najlepszy kolor w palecie Dacii. Strasznie szkoda, że nie ma go w Nowym Dusterze.
A i wersję masz fajną oraz silnik zacny. Moja siostra ma 1.2 TCe i bardzo sobie ceni tak auto, jak i jego dynamikę.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-12-04, 22:07   

Autko ładne w tym kolorze prezentuje się tak samo dobrze jak biały stepway. Z ciekawości łącznie zapłaciłeś za to autko - zakup, opłaty itp. Gdzie kupiłeś żarówki? może jakiś link byś wkleił :)
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-04, 23:41   

dudu$ napisał/a:
Gdzie kupiłeś żarówki? może jakiś link byś wkleił


Link do Allegro

Ceny wolę nie zdradzać ;)
_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-12-05, 07:39   

exitcosmo napisał/a:
Ceny wolę nie zdradzać ;)
Żona patrzy :lol: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-12-05, 09:41   

exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-05, 10:47   

Oleje , filtry , oponki ...



... oraz trzy tematy do ogarnięcia:

- nie działające podgrzewanie szyby tylnej.
- nie działające czujniki parkowania z tyłu.
- nie działający jeden spryskiwacz szyby przedniej.

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ceny wolę nie zdradzać ;)
Żona patrzy :lol: :mrgreen:


Była ze mną przy kupnie samochodu ;)

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?


Osram i Philips mają.
_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-12-05, 11:07   

exitcosmo napisał/a:

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?


Osram i Philips mają.
Obawiaam się że też nie :)
Osram z aukcji allegro, Philips info z ich strony FuFuFu :)
Kod:
Żarówki LED Osram P21W LEDriving 6000K CW Zimna
Lampy LED do zastosowań wewnętrznych lub off-road*
Jaśniejsze i bardziej nowoczesne światło
Aż o 80% mniejsze zużycie energii w porównaniu ze standardowymi żarówkami
Łatwy montaż; standardowy trzonek ICE pasuje do dotychczasowych oprawek
Temperatura barwowa 6000K
Gwarancja 4 lata
*Produkty te nie posiadają homologacji ECE. Oznacza to, że nie wolno ich używać na drogach publicznych w oświetleniu zewnętrznym. Produkty te mogą być stosowane jedynie w oświetleniu wnętrza lub OFF-ROAD.


Kod:
Philips P21W X-tremeUltinon LED gen2
Nie do użytku na drogach publicznych w EuropieUwaga: w Unii Europejskiej oraz na kilku innych obszarach oświetlenie LED może być stosowane tylko wewnątrz pojazdów oraz wyłącznie do użytku poza drogami publicznymi. Oświetlenie główne, przeciwmgielne i sygnalizacyjne LED nie ma obecnie homologacji ECE i nie jest przeznaczone do użytku na drogach publicznych. W przypadku używania oświetlenia głównego, przeciwmgielnego i sygnalizacyjnego LED na drogach publicznych kierowca może stracić prawo jazdy i ubezpieczenie pojazdu, a także może zostać na niego nałożony mandat. Oświetlenie LED firmy Philips nie jest dostępne we wszystkich krajach. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Philips.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2018-12-05, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-05, 16:14   

Pierwszy mały zgrzyt , podczas wymiany opon wyszło na jaw że jedna felga jest krzywa , pewnie ktoś najechał na krawężnik z dużą prędkością a potem podmienił z przodu na tył żeby nie było czuć ... Jestem dobrej myśli że jednak uda się ją wyprostować , bo wolę dostać rózgę od Mikołaja niż nową felgę ;)



Ogarnąłem również sprawę z uchwytem na telefon. W poprzednim samochodzie miałem go na kratce nawiewu , ale w błękitku się tak nie da ze względu na okrągłe nawiewy. Na szybie takie rozwiązanie również mnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem więc małe miejsce na uchwyt magnetyczny , kupiłem z wyższej półki bo te tańsze to działają do góra pół roku. Do zestawu z uchwytem dokupiłem organizer na przewód od ładowania telefonu. Każdemu polecam :)

_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
 
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-05, 19:09   

exitcosmo napisał/a:
w poprzednim samochodzie miałem go na kratce nawiewu , ale w błękitku się tak nie da ze względu na okrągłe nawiewy.
....kupiłem z wyższej półki bo te tańsze to działają do góra pół roku.


A co się psuje w tych tańszych? Magnes się "wypala"? U mnie uchwyt za ok 6zł działa już trzeci rok w tym prawie rok w Lodgy i zamocowany na kratce nawiewu. Okrągłej,
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2018-12-05, 19:25   

Nie chcę ciebie straszyć ale jeżeli auto pochodzi z Francji to jest po konkretnym dzwonie.
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-06, 13:56   

zatoiczi napisał/a:
Nie chcę ciebie straszyć ale jeżeli auto pochodzi z Francji to jest po konkretnym dzwonie.


... ze Stanów spalone lub zatopione a włoskie jeżdżą tylko na lawetach od serwisu do serwisu ... :-P Możesz spać spokojnie bo to farmazon nosaczy i januszy którzy jeżdżą swoimi piętnastoletnimi ulepami z przebitymi przebiegami sprowadzanymi z Belgi i Niemiec. Błękitek został sprawdzony na Auto DNA i w autoryzowanym serwisie Renault w Rybniku. W historii widnieje wymiana zamka i czujnika wałka rozrządu. Zresztą te same słowa słyszałem w komisie gdzie zastawiałem swoją Renówkę , zaproponowałem więc handlarzowi sprawdzenie VIN`u samochodu w firmie która się tym zajmuje i w ASO. Problem w tym że za taki zabieg trzeba zapłacić a więc moją propozycją zamknąłem mu usta z których popłynęły te nie przemyślane słowa.

Wracając do tematu. Jestem zaskoczony pozytywnie jedną rzeczą w Lodgy. Po wymianie tylnej opony na zimową (drugie koło jak wiemy z wcześniejszego postu się prostuje) zaświecił mi się błąd:



Ku mojemu zaskoczeniu i przeszukania internetów . Aby usunąć ten błąd nie potrzeba systemów OBD , laptopów i Clipów. Na manetce wybiera się opcję:



Przytrzymuje się przycisk przez kilka sekund:



I błędy skasowane :D Pewnie drugiej Ameryki nie odkryłem bo każdy zapewne zna to rozwiązanie. Coraz bardziej lubię ten samochód :mrgreen:
_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
Ostatnio zmieniony przez exitcosmo 2018-12-06, 14:28, w całości zmieniany 5 razy  
 
Kacper_Potocki 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 286
Skąd: Kęty
Wysłany: 2018-12-06, 14:09   

Ale ładne autko :)
_________________
Kacper Potocki
www.KacperPotocki.pl
salon@dogspassion.pl
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-12-06, 14:42   

exitcosmo napisał/a:
I błędy skasowane :D Pewnie drugiej Ameryki nie odkryłem bo każdy zapewne zna to rozwiązanie.

Fakt. To cudowne rozwiązanie zawarte jest w Instrukcji obsługi samochodu :mrgreen:
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-06, 14:45   

Dymek napisał/a:
To cudowne rozwiązanie zawarte jest w Instrukcji obsługi samochodu :mrgreen:


Tylko że ja nie mam tej instrukcji , pewnie jest do kupienia na Allegro za 50zł :lol:
_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-12-06, 15:01   

Pewnie zaraz koledzy poratują PDF-em.
Ja mogę zapodać aktualną po angielsku: POBIERAĆ!
I przedliftową po angielsku (ale tu jest stare menu komputera pokładowego): POBIERAĆ!
Tą drugą znajdziesz też u nas na forum po polsku, ale też to nie Twoja wersja.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-12-06, 15:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-12-06, 15:49   

exitcosmo napisał/a:
farmazon nosaczy


Kto to jest nosacz? :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2018-12-06, 17:11   

Kolego 2 letniego nieuszkodzonego auta z Francji nie opłaca się sprowadzać. Zobacz sobie na otomoto jak wyglądają uszkodzone auta z Francji. Jak myślisz dlaczego w tak młodym aucie nie działa ci kilka rzeczy. Podpowiem ci. Oberwał z tyłu i z przodu. Myßlisz, że dlaczego nie działają czujniki albo felga jest uszkodzona.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-12-06, 20:26   

A co to za różnica czy auto było uszkodzone czy nie ? Najważniejsze jest to jak zostało naprawione i czy jeździ prosto. U kolegi nie działają jakieś pierdoły wiec nie oznacza że samochód musiał być bity. Niedziałający jeden z przednich spryskiwaczy może byc spowodowany użytkowaniem słabej jakości płynu , zatkała się dysza i tyle. Miałem podobnie w MCV II gdy kupiłem ją jako 2 latek płyn ledwo co ciekł z dysz, po jakimś czasie i wymianie płyny spryskiwacze działały jak nowe. Niedziałające czujniki wsteczne trzeba sprawdzić wiązkę, same czujniki i centralkę sa to rzeczy elektroniczne i czasem zdarza się wadliwy egzemplarz. Mam kumpla elektronika samochodowego który zajmuje się na przykład zakładaniem takich czujników. Montuje zawsze zestawy jednej firmy, nie pamiętam jakiej ale na pewno porządne i drogie. Co jakiś czas zdarza sie, że nowy fabryczny zestaw jest uszkodzony jak nie sam czujnik to centralka. Nie działa podgrzewanie tylnej szyby- sprawdzić czy prąd dochodzi do szyby, jak nie szukać po bezpiecznikach przekaźnikach a jak wszystko jest ok to wiązka mogła się gdzieś uszkodzić, w daciach jest ona niestety bardzo bardzo cieniutka ,słaba i mogła się niestety uszkodzić. Moja Lodgy jest z tego samego rocznika i ma podobny przebieg ( 43 tyś km) i też ma / miała kilka niesprawności które nie wynikały z jej wypadkowej przeszłości - uszkodzona dmuchawa nawiewu, trzeszczący fotel kierowcy, skrzypienia podczas jazdy po nierównościach nawet tych małych niestety nie wiadomo skąd albo z drzwi kierowcy albo gdzieś z deski rozdzielczej, czasem wydaje mi się również że szyba przednia na wertepach drga ( wydaje dziwny dźwięk) a ostatnio zaczął trzeszczeć prawy głośnik w przednich drzwiach. Takie to auto i tyle. Mój kumpel ma dobrego znajomego, który ściąga auta z Francji i da się wyrwać w miarę świeże auto, bezwypadkowe w dobrej cenie.
 
exitcosmo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 76
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-12-06, 21:13   

zatoiczi napisał/a:
Kolego 2 letniego nieuszkodzonego auta z Francji nie opłaca się sprowadzać. Zobacz sobie na otomoto jak wyglądają uszkodzone auta z Francji. Jak myślisz dlaczego w tak młodym aucie nie działa ci kilka rzeczy. Podpowiem ci. Oberwał z tyłu i z przodu. Myßlisz, że dlaczego nie działają czujniki albo felga jest uszkodzona.


Nie rozumiem dlaczego się upierasz przy swoim , może oceniasz miarą swojego samochodu? Nie wiem co Tobą kieruje i jaki masz cel wypowiedzi. Jak już wspomniałem samochód sprawdzony w ASO i firmie która sprawdza historię samochodów po VIN`ie.
Zagrajmy w grę - jeśli udowodnisz mi że samochód jest po wypadku , zapłacę Ci honorarium. Przyjmujesz ofertę? Jeśli TAK to zapraszam na PRIV jeśli NIE to nie zamulaj tego tematu gdybaniem jasnowidza.

Etui na choinkę zapachową Wunderbaum ... możliwe że mój patent zostanie uznany do nagrody super wiochy , ale jak na razie to jedyny sposób aby ochronić plastiki przed zarysowaniem kluczy. W przyszłości te elementy na pewno zostaną oklejone dobrej jakości folią służącą do ochrony lakieru , aby ukryć aktualne zarysowania i w dalszej kolejności chronić przed nowymi. Felga wyprostowana , nie było potrzeby dramatyzowania 8-)

_________________
Mój Błękitek Lodgy 1.2 Stepway --> KLIK KLIK
Ostatnio zmieniony przez exitcosmo 2018-12-06, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2018-12-06, 22:00   

Kolego niech ci auto służy jak najlepiej. Napisałem tak ponieważ mój serdeczny kolega te auta naprawia. Ja znając realia kupiłem auto z salonu. Świeżego niestukniętego auta nie opłaca się sprowadzać czy to z Niemiec czy z Francji. Pytanie jak auto wyglądało przed naprawą i jak jest naprawione. Jak jest dobrze zrobione to można śmiało jeździć przez długie lata. Jeżeli twoje auto ma 2 lata to dlaczego poprzedni właściciel nie dokonał napraw na gwarancji?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2018-12-07, 08:27   

exitcosmo napisał/a:
... możliwe że mój patent zostanie uznany do nagrody super wiochy , ale jak na razie to jedyny sposób aby ochronić plastiki przed zarysowaniem kluczy. W przyszłości te elementy na pewno zostaną oklejone dobrej jakości folią służącą do ochrony lakieru , aby ukryć aktualne zarysowania i w dalszej kolejności chronić przed nowymi.

Najlepszy sposób to nie przywieszanie do kluczyka samochodowego innego "żelastwa", tym bardziej że to przecież dzwoni w czasie jazdy :roll:
Chociaż, jak widzę poprzedni właściciel miał ogólne problemy z trafianiem kluczem do stacyjki :mrgreen: Swoją drogą osobiście mnie dziwi, jak można sobie tak porypać dwuletni samochód...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-12-07, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne