Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero II - świsty powietrza od strony pasażera
Autor Wiadomość
Ftt 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 115
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2016-10-17, 19:01   Dacia Sandero II - świsty powietrza od strony pasażera

Witajcie,

nastały chłodniejsze dni i pojawiły się dodatkowe dźwięki podczas jazdy tylko nie wiem dokładnie skąd :?:

Sandero nie jest przykładem wygłuszenia w swojej klasie to wiem tyle że tym razem problem pojawia się już przy 60-70 km/h gdzie w aucie słyszę stały świst powietrza dobiegający od strony pasażera z nadkola - dosłownie jakbym miał w podłodze dziurę 1x1cm zaraz pod wykładziną. Im szybciej jadę, im mocniej wieje boczny wiatr tym bardziej to słyszę.

Spradzałem już uszczelki na drzwiach i wszystko jest na swoim miejscu. Dziwi mnie fakt że jeśli to "naturalny" odgłos dobiegający z nadkola przedniego prawego to dlaczego totalnie nie słyszę nic od mojej strony kierowcy ?

Ktoś spotkał się z podobnym dźwiękiem i ma patent na niego ?

Nie chcę rozbierać specjalnie wnętrza auta - może wizyta w ASO pomoże - czy stwierdzą że to norma ?

Pozdrawiam
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-17, 20:03   

Może myszy wyżarły ci piankowe wygłuszenie pod błotnikiem?
...albo z oponą coś?
 
josio 


Marka: Skoda
Model: Rapid
Silnik: 1.2 MPI
Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-10-17, 20:18   

U mnie w Skodzie też pojawił się świst - z tym że okazało się że związku z zimną pogodą zacząłem używać nawiew na szybę i świszczy jak wiatrak pracuje na 3 biegu. Może u ciebie jest podobny problem.

PS. Tak że myślałem że to "z dworu" lub uszczelka - a okazało się że to świst powietrza gdzieś w wiatrakach. pzdr!
 
Ftt 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 115
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2016-10-18, 00:43   

Auto nie jest garażowane i mieszkam pod lasem więc wariant z gryzoniami jest możliwy :)

Tak to świst narasta z prędkością, testowałem wyłączenia nawiewów itp i się nic nie zmieniało, z oponą wszystko jest ok (nie ściąga, nie bije, bieżnik równy, luzów nie ma na kole).

Jakbym miał czas to podjechałbym do ASO ale tak to chyba dopiero w grudniu mogę się wybrać :(
 
Ftt 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 115
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2016-10-18, 10:27   

Jeszcze jedna myśl mnie naszła - był w końcu zakładany LPG, którędyś musiały iść przewody - czy może to być jakaś zaślepka kabinowa którędy wszedł przewód do kontrolki LPG ? Nie mam pojęcia :(
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-18, 11:23   

Ftt napisał/a:
czy może to być jakaś zaślepka kabinowa którędy wszedł przewód do kontrolki LPG ?

Oryginalna przelotka jest po stronie kierowcy i wątpię, żeby gazownikowi chciało się wiertać nową.

Może raczej czegoś nie dokręcił (nadkole?), skrzywił (uszczelka?) albo świszcze po prostu jakiś nowy element (przewód zasilający gazem?).

Sprawdź spasowanie i obecność wszystkich elementów z prawej strony - nadkole, zaślepka pod zderzakiem, spinki - zajrzyj do komory silnika i we wnękę nóg pasażera, może będzie widać coś luźnego albo np zawiniętą tapicerkę.


Różne "świerszcze" są ciężkie do wytropienia, bo dźwięki lubią się przenosić - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=218
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-18, 17:03   

Piankowe wygłuszenie błotnika widać za zawiasami drzwi - można zerknąć czy jest.
A jeśli chodzi o nawiewy, to świsty mam, jak jakiś nawiew jest prawie zamknięty, ale niedomknięty. Tylko to raczej łatwo namierzyć (i chyba tylko z wiatrakiem) :)

Ja świerszcza szukałem na podłodze w bagażniku i w tylnej klapie, a okazało się, że mam poszycie dachu odklejone od poprzeczki.
 
zwadaa 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sty 2018
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-07, 10:28   

Odświeżam temat.

Mam taki sam problem w Dusterze. Powyżej 70-80km/h zaczyna być słyszalny świst powietrza. Nie jest to zależne od przyspieszenia, biegu, nawiewu, otwartych okien.

Wzrokowo nie jestem w stanie stwierdzić żadnych uszkodzeń np. od gryzoni.

Jakiś pomysł?
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2018-12-07, 10:47   

Uszczelki. Zgłosić na gwarancji. Samemu nic nie kombinować.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne