Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-11-21, 11:42
wyciek płynu / pęknięty wężyk tylnego spryskiwacza w mcv I
Autor Wiadomość
dysco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-01, 21:51   

jeśli uważasz TAXIAIRORT że mnie mają już dosć, to wytłumacz ten lejący się płyn ciurkiem nie kroplami a w przegubie gumowym idzie on z kablami tak dla nie dowiarków być może komuś włożyli kawałek węzyka z malucha i jeżdzi pewno nawet lepszy od tego niby plastikogumowego z Dacii. A auto sprzedaje zaraz jak porobią z tym płynem :)
Będzie następna Kia teraz Sportage mógł być duster ale z tą awaryjnością to nie będe ryzykował. :mrgreen:
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-11-01, 21:57   

dysco napisał/a:
auto sprzedaje

ale z członkostwa w Klubie nie zrezygnujesz?... :lol:
 
dysco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-02, 12:55   

TDPedro powiem tak wielu ludzi na forach nie umie się zachować, każdy ma prawdo do mówienia na forum co mysli co go gryzie szuka wsparcia pomocy a nie wiecznych docinek, podzielenia się odczuciami, ostrzeżenia zapytania, ja nie mam zamiaru komuś tłumaczyć po 100 razy że jest tak a nie inaczej, nie mam czasu na bajki ani na wieczne chodzenie z aparatem koło auta. Zawsze w realny spsób wypowiadam się o swoich autach, nie należe do ludzi którzy mimo że sie psuje to twierdzą że są lepsze od najlepszych. Miałem aut osobiście i w firmie już wiele więc mam prawo sie wypowiadać na ten temat a tu jak coś się źle powie o wspaniałych draculach to jest się najgorszy. Ale kazdy chwali to co ma :)
Ja po 16 latach jeżdzenia różnymi markami twierdze że najmniej usterkowe to miałem i mam koreańskie drugi powie że jestem głupi, niech przyjedzie zobaczy. Jak auto robi 100000km i nie kiwiesz w zawieszeniu nic to co o nim myślisz, a jak po 3000km wymieniaja ci przekładnie kierownicy to co takim aucie mówisz?
Tak więc przeglądnąć forum zawsze można, ale co nie których adminów to tu juz dawno nie powinno byc chyba że są na usługach RP.
Ostatnio zmieniony przez dysco 2011-11-02, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-11-02, 15:38   

Nie dziwię Ci się, miałeś jakiegoś totalnego pecha ( kiedyś o takim egzemplarzu mówiono że robiony w poniedziałek, ale twój to chyba dzien po święcie fabryki - jak wszyscy byli na kacu-gigancie ) że nie chcesz kolejnej Dacii, ale uwierz że felerne egzemplarze trafiają się w każdej marce. Jesli miałeś tyle awarii to powinieneś się sądzić o wymianę auta z RP
( z paragrafu nizgodność z umową - samochód służy do jeżdżenia a nie do naprawiania), zgłoś się do prasy motoryzacyjnej i TVN Turbo po pomoc. Jak sprzedasz i nie poinformujesz nabywcy o problemach na gwarancji to będziesz miał problemy - jesteś pierwszym właścicielem i nie możesz się tłumaczyć że nie wiedziałeś, ktoś kto od Ciebie kupi pojedzie do ASO i po pięciu minutach dostanie historię usterkowości - przegrywsz wtedy sprawę bez dyskusji.
A swoją drogą nie dziw się że niektórzy nie wierzą w tą usterkowość - jest to ilość usterek wypadająca mniej więcej na 500 egzemplarzy :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-03, 01:38   

dysco napisał/a:
każdy ma prawdo do mówienia na forum co mysli

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=93203#93203


dysco napisał/a:
a tu jak coś się źle powie o wspaniałych draculach to jest się najgorszy

Kłamiesz - np http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=223

QED


dysco napisał/a:
co nie których adminów to tu juz dawno nie powinno byc chyba że są na usługach RP

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=84114#84114
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2011-11-03, 05:58   

Laisar nie denerwuj się. Poprostu musisz się przyzwyczaić będąc osobą "publiczną" na forum , na takie ataki i insynuacje.

Powiem ci, że jak organizowałem np. ubrania klubowe czy zlot w Zrębicach to miałem to na uwadze bo mnie znowu przekazał to VON (admin) z renaultklub w borkach.

Jak to mówią: jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. ;-)

Co do kolegi Dysco to jak masz tyle odwagi to napisz konkretnie, o którego ci admina chodzi, jak masz coś do niego, a nie owijaj "kota ogonem".
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2011-11-03, 06:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-03, 09:21   

Ale ja się wcale nie denerwuje - jestem niespotykanie spokojny człowiek, dacia-zen i we wogóle... [:

...Co jednak nie znaczy, że jakieś chamskie ataki mają pozostać bez odpowiedzi - ustępowania bucom nie prowadzi do niczego dobrego.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-11-03, 09:40   

Świetna reakcja @laisar,. Forum ma być dla wszystkich jednakowe, a wszelkie personalne wycieczki powinny być napiętnowane.

Kolega @dysco, miał po prostu pecha. Zawsze zdarza się egzemplarz, który nie został dokładnie złożony albo podczas kontroli nie wykryto błędów.

IHMO w takim przypadku, gdy nie pomaga rozmowa z autem należy je wymienić, bo szkoda czasu i pieniędzy na nerwy.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-11-12, 18:16   

mnie sie wezyk rozszczelnil gdzies przy drzwiach bagaznika i nie podawal plynu ale mokrego nigdzie nie bylo dziwne ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2011-11-14, 11:09   

Jeżeli to nastąpiło w ostatnich dniach przy minusowej temperaturze, a miałeś płyn letni do spryskiwaczy - to nie był wyciek, a po prostu kolego płyn zamarzł w przewodach.
_________________
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-14, 13:46   

monopios napisał/a:
Jeżeli to nastąpiło w ostatnich dniach przy minusowej temperaturze, a miałeś płyn letni do spryskiwaczy - to nie był wyciek, a po prostu kolego płyn zamarzł w przewodach.

Eee tam, czytajmy ze zrozumieniem i patrzmy na daty ;-)
Dysko napisał/a:
Wysłany: 2011-10-26
patrze rano a tu kałuża za autem
_________________
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2011-11-15, 11:31   

Ammianus napisał/a:
monopios napisał/a:
Jeżeli to nastąpiło w ostatnich dniach przy minusowej temperaturze, a miałeś płyn letni do spryskiwaczy - to nie był wyciek, a po prostu kolego płyn zamarzł w przewodach.

Eee tam, czytajmy ze zrozumieniem i patrzmy na daty ;-)
Dysko napisał/a:
Wysłany: 2011-10-26
patrze rano a tu kałuża za autem


Moja wypowiedz dotyczyła kolegi Wieza. Jako wypowiadam się bezpośrednio pod postem kolegi któremu chcę coś powiedzieć, to nie cytuję przedmówcy. Bo to chyba zrozumiałe, (a może nie :-/ ) że piszę do postu wyżej.
_________________
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-15, 12:41   

mea culpa, przepraszam :roll:
_________________
 
dysco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-18, 12:51   

mi usterka wystąpiła w okreie ciepłych nie przmrozkowych dni. Na tą chwile w Bielsku po oczekiwaniu 2,5 tygodniowym wymieniono element na nowy, co ciekawe w Bielsku trzeba było czekać 2,5 tygodnia, jak zadzwoniłem do Krakowa to oni powiedzieli ze dwa dni u nich bez problemowo ale sami zasugerowali że lepiej tam wcisnąć wężyk zwykły była by to trwalsza naprawa. Ale wiązke jak by co to bez problemu mogą mieć w dwa dni. Jak to jest Bielsko czeka 2,5 tygodnia Kraków dwa dni. Mogłem robic w Krakowie ale nie lubie robić z ludzi idiotów umówilem się już w Bielsku to czekałem. Jednakże pan z krakowa sie po dwóch dniach odezwał i oznajmił że jak bym zmienił zdanie to oni juz taką wiazkę posiadają zamówili by miec na ewentualność takiej naprawy. A w Bielsku musiałem czekac jeszcze pare dni ???
No cóż ciekawe to zjawisko?
Ale co ciekawe kazalem sobie pokazać starą wiązkę i co... wężyk pęknął teraz już jest zimno więc stwardniał jak to guma na mrozie i w piekny sposób wycierał kable w tym gumowym przegubie, temu zaprzestała działać wycieraczka tylnej szyby??? Tak dwa trzy tygodnie i by przedarł całą wiązke (otwieram tylne drzwi 6 razy dziennie-taka konieczność)
Ostatnio zmieniony przez dysco 2011-11-18, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 12:55   

dysco napisał/a:
Jak to jest Bielsko czeka 2,5 tygodnia Kraków dwa dni.

Zgaduję, że mają różne magazyny. Jak coś zamawiasz, pan sprawdza w systemie, czy mają to w magazynie (dla Warszawy jest jeden), jeśli mają, to jest na drugi dzień, jeśli nie, to zamawiają z Francji i wtedy jest za dwa tygodnie. Najwyraźniej nie ma magazynu centralnego ani zwyczaju, żeby "grzebać" innym oddziałom po ich magazynach.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 13:08   

Jest jeszcze centralny magazyn dla PL, bodajże koło Ożarowa czy Błoni.
 
dysco
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 13:04   

Właśnie dziwi mnie to że zawsze dana marka ma magazyn centralny i Renault tez tak ma, tylko odleglość między Bielskiem a Krakowem to jakieś 85 km, Jedni maja to w dwa dni drudzy w dwa tygodnie? Przecież istnieje jakaś baza części w magazynie centralnym, zwłaszcza że to gwarancyjna naprawa, dziwne to troche :(
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2014-02-28, 18:13   Pęknięty wężyk spryskiwacza tylnej szyby - mcv I

I dopadła mnie pierwsza "awaria" w MCV i przy okazji zrobił się spory problem.
No to opisujemy:

pękł mi wężyk spryskiwacza - taka plastikowa harmonijka w gumowym łączniku między drzwiami a budą auta i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Dzisiaj rozebrałem tapicerką na drzwiach i na tylnym słupku w aucie. Ten śmieszny harmonijek jest w jednym oplocie/taśmie razem z kablami do wycieraczki i światła stop. Nie bardzo jest miejsce aby w ogóle przesunąć gumową osłonę z wiązki.
Zacząłem się zastanawiać nad wymianą - przeciągnięciem całkiem nowego wężyka od spryskiwacza od złączki - ale jak przejść w drzwiach tak jak idzie wiązka????

Macie jakieś pomysły, może ktoś to już naprawiał?!?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-02-28, 20:10   

Nie tobie pierwszemu to padło. Mnie robili jeszcze na gwarancji. Co się namęczyli to ich. :mrgreen:

Pomysł jest taki. Przez ten przepchnij środkiem jakiś przewód miedziany np 1,5mm2. Potem wyciągnij stary, a przewodem wciągniesz nowy. Jest jedno ale. Nowy nie może być grubszy od starego. Mnie włożyli już gumowy. Taki kawałek od spryskiwacza w okolice tylnej szyby. Nowy wężyk możesz lekko nasmarować smarem, żeby miał lżej.
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2014-02-28, 21:20   

Starego nie da się wyciągnąć ponieważ jest obwiązany razem z przewodami taśmą/włókniną - stanowi jedną wiązkę już od światła stop.
nim
Spróbuję po prostu przepchnąć wężyk od góry kręcąc nim jak żmijką kanalizacyjną.

Czekam na inne propozycje
Ostatnio zmieniony przez malygabrys 2014-02-28, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-28, 22:01   

Nie mam jeszcze Dacii (jest w drodze). Pomysł jest taki, aby odłączyć kable od światła STOP-u, przyczepić do niego jakiś drut na pilot i wszystko razem wyciągnąć z uszkodzoną rurką. Wypruć oplot do miejsca uszkodzenia, wymienić na nową rurkę i razem z powrotem je wciągnąć za pomocą pilota. A dalej kable podłączyć do STOP-u i rurkę na miejsce spryskiwacza.
Aha, jeszcze jedno, można wcześniej wypruty oplot po naprawieniu rurki nawinąć z powrotem taśmą izolacyjną taką jaką używają elektrycy.
Taka jest moja sugestia.
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2014-02-28, 22:15   

Hm.
Całkiem sensowna propozycja - ale wiąże się z koniecznością wyprucia całej instalacji elektrycznej z drzwi - a do dwóch spinek (trzymających wiązkę) praktycznie nie ma dojścia.

Temat będę próbował opanować prawdopodobnie w poniedziałek będę więc sprawdzał możliwości i swoje zdolności.
Pytanie do Laisara czy serwisówka nie ma gotowego rozwiązania?
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2014-03-01, 11:39   

miałem do samo naprawili mi na gwarancji w mojej MCV
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2014-03-01, 14:50   

A już mam po gwarancji i muszę to sam zrobić. :evil: :evil:
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-03-02, 22:36   

Mam dokładnie to samo . jeszcze mi płyn uciekał , bo pękniecie jest niżej niż zbiornik - wiadomo fizyka . Też nie mam pomysłu na naprawę
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne