Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa Lodgy czy używany Grand Scenic?
Autor Wiadomość
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2019-01-20, 14:43   Nowa Lodgy czy używany Grand Scenic?

Muszę przyznać, że mam niezły zgryz. Rodzina mi się powiększy do modelu 2+3 i obecny Duster zrobi się troszkę mały. Box dachowy nie jest rozwiązaniem i wraz z małżonką mówimy mu zdecydowane NIE.
Ponieważ bardzo szybko przyzwyczaiłem się do bezawaryjnej jazdy Dusterem (którego mam od nowości) tego samego będę wymagał od kolejnego auta. Ewentualnie każda możliwa usterka ma być usunięta za darmo w ramach gwarancji/rękojmi czy innego programu.
Ponieważ rynek samochodów używanych jest dość ryzykowny, to na polu walki została w zasadzie tylko nowa Lodgy w wersji Stepway, zwykła nie wchodzi w grę. Żona powiedziała, że za cholerę nie wsiądzie do lodówki na kołach i już.

Offtopic : pozdrawiam użytkownika Zbychu504, który przygotował dla mnie ofertę - rozważam ją poważnie :)

Natomiast w ostatnich dniach znalazłem również Grand Scenica, trochę więcej niż dwuletniego > https://www.otomoto.pl/of...html#01b675ec55 <

Tak więc, co robić ? Jak żyć ? :?: Doradźcie.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-20, 14:56   

Szczerz to jak ktoś pisze w ogłoszeniu diesel, a w opisie 1,2 tce to już by mi się zapaliła lampka w głowie.
Za 57000 to masz fajną Lodgy z gwarancją i pewną historią. Dla mnie nie ma dylematu. Nawet rozpatrując 1,6Sce w lodgy.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-01-20, 18:39   

Jeżeli Scenic jest na 100% bezwypadkowy, sprawny i się podoba to warto się zastanowić. Zawsze można poradzić się na Renaultforum. ;-) Przede wszystkim pojeździć lodówką i szczeniakiem a decyzja myślę nie będzie trudna.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-20, 20:24   

A nie myślałeś o segmencie MPV? Trzy fotelik na pewno zmieszczą się w Nowym Rifterze/Berlingo/Combo, oczywiście to wyższa kategoria cenowa, ale jast to super dopracowany samochód - ja bym sie poważnie zastanowił w Twojej sytuacji nawet nad kredytem przy braku części środków. Chyba też w Doblo jest szersza tylna kanapa a w Fiacie można dostać dobrą cenę na wyprzedaży.
Jak byś poważniej zastanawiał się nad Scenikiem to postaraj się dowiedzieć dlaczego jest po dwóch latach na sprzedaż, to raczej rzadkość, może się za tym coś kryć.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-01-20, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-20, 22:24   

PiotrWie napisał/a:
... w Nowym Rifterze/Berlingo/Combo, oczywiście to wyższa kategoria cenowa...

IMO najlepszy możliwy kierunek.
Już najtańsza "bieda wersja" ma w standardzie bluetooth i klimatyzację manualną.
Z turbobenzyną za 62kzł, z dieslem już od 65kzł!
Fakt, tym 75-konnym nie poszalejemy 170km/h po autostradzie.
Ale 230Nm obiecuje całkiem fajną dynamikę i jak znam HDI to odwdzięczy się jazdą o kropelce.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-01-20, 23:16   Re: Nowa Lodgy czy używany Grand Scenic?

ZbujMadej napisał/a:

Ponieważ bardzo szybko przyzwyczaiłem się do bezawaryjnej jazdy
Natomiast w ostatnich dniach znalazłem również Grand Scenica
Tak więc, co robić ?

Jak przyzwyczaiłeś się do bezawaryjnej jazdy, to kup nową Lodgy.
Ten Scenic z ogłoszenia to nie Scenic IV tylko III (z silnikiem benzynowym).
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-01-21, 00:03   

PiotrWie napisał/a:
Trzy fotelik na pewno zmieszczą się w Nowym Rifterze/Berlingo/Combo


Zastanawiając się nad zakupem auta, brałem niedawno pod uwagę te trojaczki. Jako auto rodzinne rzeczywiście wygląda bardzo atrakcyjnie, a silnik Puretech 1.2 turbo to dobra jednostka. Głównym problemem były jednak dla mnie gabaryty tego auta. Berlingo jest na tyle wysokie, że na przykład miałbym zimą problem z odśnieżaniem dachu (a ułomkiem nie jestem). I na tyle szerokie, że na niejednym parkingu pod supermarketem musiałbym się mocno nakręcić kierownicą, żeby o coś nie zaczepić (184,8cm szerokości bez lusterek, z lusterkami ponad 210 cm). To 10 cm szerzej niż Dokker.

Jeśli chodzi o Opla Combo vs. Citroen Berlingo, warto zwrócić uwagę na różne konfiguracje wnętrza w wersjach niższych. Na przykład, trzy oddzielne składane fotele tylne w Combo w najniższej wersji są nieosiągalne, w średniej wymagają dopłaty (2700zł), natomiast w Berlingo tylko 700 zł dopłaty w najtańszej, a już w drugiej są w standardzie.
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2019-01-21, 11:05   

Rifter / Berlingo / Combo itp. odpada. Raz - budżet - mam określone środki i nie zamierzam ich przekraczać, bo ten sposób, to zawsze za "tylko 5-6 tys." więcej będę miał kolejną opcję do wyboru, dwa - środek mimo wszystko przypomina dostawczaka.

To, że jest to Scenic III a nie IV, to bardzo dobrze. Silniki 1.2 TCe mają dobre opinie (ewentualnie z początku serii brały olej). Cena wcale nie jest taka niska, bo GS III można było dostać od 78.500 zł w wersji ZEN https://alcar-renault.pl/userfiles/Cenniki/MR3%20AM2015%20Euro6%2003.11.2015.pdf
a mówimy tu o cenie katalogowej, z której jeszcze można było coś zawsze urwać.

Próbuję się dowiedzieć szczegółów o samochodzie, niestety dodzwonić się do działu handlowego jest pewnym wyzwaniem.

Lodgy jest oczywiście cały czas rozważana, natomiast wyposażeniem i jakością wykończenia zdecydowanie przegrywa z GSIII. Z drugiej strony nowość i pewność auta ma za sobą niezaprzeczalne atuty.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-21, 15:13   

A co oglądałeś - bo ja oglądałem Riftera i Nowe Combo i oba były w środku wyglądały lepiej niż Zafira mojej żony która też nie jest wersją podstawową. Nowa generacja to pełnoprawne vany, nie dostawczaki. Na pewno nie masz szans na tak wyposażona i wykończoną Lodgy - takie nie istnieją :mrgreen:
Oczywiście zgodzę się z Tobą że budżet większy - ale wykonanie i wyposażenie całkiem adekwatne do budżetu. Gdybym teraz kupował samochód dla żony - to tylko coś z tej trójki i w dodatku w wersji long - ale mamy 4-letnią Zafirę z przebiegiem 45 tyś, więc żal sprzedawać za poniżej 30 tyś.
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-01-21, 19:47   

JA również się zastanawiałem nad Oplem Combo life i gdyby nie to, że żona nie była przekonana do jazdy "dostawczakiem" na co dzień( ja też miałem takie wątpliwości) to brał bym go. Bardzo dużo przestrzeni, świetne fotele w drugim rzędzie, dużo możliwości adaptacji przestrzeni w środku, wielki bagażnik i do tego przesuwne drzwi z tył co przy dzieciach jest super. Cena w promocji premierowej była podobna do tej, którą zapłaciłem za Dustera. Na pewno warto pooglądać i przymierzyć się do tego auta :-)
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2019-01-24, 20:42   

Trochę czasu minęło, dziękuję wszystkim za opinię. Na 90% będzie Grand Scenic.
Jest jeszcze ponad 2 i pół roku na fabrycznej gwarancji + darmowe przeglądy (wymiana oleju, itp.).
Szkód blacharsko-lakierniczych brak. Oddany w rozliczeniu.
Byłem, widziałem, dotykałem, jeździłem. Lodgy niestety jest troszkę za GS pod względem wykonania, wytłumienia i wykończenia. Trzy osobno regulowane fotele z tyłu, to naprawdę fajna rzecz. Do tego nawet najsłabszy 1.2 TCe 115 KM jeździ dużo fajniej niż wolnossak w Lodgy.
Zaoferowano mi teżakceptowalną cenę odkupu mojego Dustera, bez wybrzydzania i wymyślania.
Rynek samochodów używanych jest niestety dość specyficzny teraz i mój święty spokój, wolny czas i brak nerwów jest ważniejszy i cenniejszy niż te 3-4 tysiące PLN więcej, które mogłem (?) uzyskać na tzw. wolnym rynku. Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony przez ZbujMadej 2019-01-24, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2019-01-26, 23:22   

GS III już w moim posiadaniu. Niedługo w Trójmieście u Zdunka pojawi się do sprzedania mój były Duster. Czarna Perła z pakietem look, przebieg 39 tys. km z drobnym kawałkiem. W razie pytań służę uprzejmie.
Lodgy odeszła na dalszy plan. Może za kilka lat, jak GS mi się znudzi, a pojawi się nowa wersja Lodgy`ówki :)
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-27, 00:18   

Gratulacje z zakupu. Myślę że Renia lepiej się sprawdzi niż Lodgy. To jednak inny poziom wykonania auta
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-27, 12:35   

Gratuluje i zadowolenia życzę.
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-27, 18:05   

Ja pewnie wolałbym nówkę, ale pewnie musiałbyś czekać co najmniej 3 miesiące, a scenica masz już.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne